ved
Gard Strøm

|
HJEM | FORORD | KILDER | LINKER | HJELP |


DØDE I HOLLA 1831 - 1848

Transkribert av G.S. juli/ august 2015.

Kilde: Digitalarkivet. Se original.

Søketips: Hold nede [Control] og trykk [F]

Om avskriften.
Disse avskriftene gjør jeg for min egen del, for å bli kjent med både steds- og personnavn i området, og for effektivt kunne skrive ei moderne Nett-Bygdebok for Holla. Jeg leser ikke korrektur, men retter underveis når jeg finner feil. Det er fritt fram for alle å benytte seg av mine avskrifter til hva man vil, men bruk for all del de skannede kirkebøkene på Digitalarkivet for kontroll. G.S.

Oppdatert 30.07.2017


Døde i Holla (Holla, Romnes, Helgen og Valebø)
| 1815 - 1830 | 1831 - 1848 | 1849 - 1866 | 1867 - 1890 | 1891 - 1907 | 1908 - 1923 | Helgen 1882 - 1928 |

Nom. Død Begravet Den Begravedes fulde Navn og Stand Alder Opholdsted Ved død af smitsom sygdom eller ulykkelig hendelse
1 4/12-1830 12/12-1830 Sophie Andrea Frederikke Klem 9 Aar Holden Præstegaard  
2 10/12-1830 17/12-1830 Huusmands Kone Anne Evensdatter 22 Aar Daxrød  
3 17/12-1830 26/12-1830 Gaardmandssøn Halvor Johnsen 15 Aar Jelseth  
4 1/1-1831 10/1 Huusmand Ole Kittilsen 42 Aar Eiestranden Slo sig saa sterkt i det han veltede af en Slede at han døde deraf 8 dage efter.
5 2/2-1831 11/2 Gaardmandsdtr. Maria Turine Andersd. 17 Aar Klovedal  
6 9/2-1831 14/2 Legslem Kirsten Torbjørnsd. 81 Aar Walebøe  
7 19/2-1831 26/2 Gaardm.datter Maria Olsdatter 13 Aar Huuset  
8 25/2-1831 5/3 HuusmandsEnke Tone Knudsdatter 73 Aar Dalen  
9 27/2-1831 3/3 GaardmandsSøn Sigurd Gullichsen 27 Aar Lunde  
10 2/3-1831 8/3 Værksarbeiders Datter Maren Sophie Hansdatter 4 Aar Holden Jernværk  
11 6/3-1831 12/3 HuusmandsSøn Thord Clausen 3 Timer Løkken  
0   6/3-1831 Claus Thordsen Løkken og Kirsten Tygesd. 0 Løkken Dødfødt barn
12 6/3-1831 14/3 Huusmands Enke Aaste Halvorsd. 86 Aar Bergeth  
13 7/3-1831 15/3 Gaardmands Datter Kirsten Olsdatter 1 Aar Wale  
14 12/3-1831 20/3 Enken Kirsten Thomasdatter 81 Aar Uhlefos Saugbrug  
15 15/3-1831 21/3 GaardmandSøn Niels Halvorsen 4 Timer Suusaas  
16 24/3-1831 1/4 HuusmandsKone Guro Torstensdatter 41 Aar Brudeskjær  
17 1/4-1831 9/4 DagarbeiderSøn Jacob Jensen 6 mnd Uhlefos Saugbrug  
18 2/4-1831 10/4 HuusmandsSøn Hans Knutsen 9 mnd Kaasen  
19 2/4-1831 10/4 HuusmandsDatter Maria Pettersdatter 8 1/2 mnd Nyehuus  
20 3/4-1831 10/4 HuusmandsDatter Ingebor Askiærdatter 4 Aar Fæbakke  
21 4/4-1831 12/4 GaardmandsSøn Christen Jørgensen 1 Aar Gjedeboen  
22 10/4-1831 17/4 GaardmandsSøn Hans Olsen 1 Aar Meelteig  
23 12/4-1831 19/4 Værksarbeiders Søn Svend Olsen 4 1/2 mnd Holden Jernværk  
24 17/4-1831 24/4 GaardmandsDatter Anne Maria 4 mnd Opsahl  
25 14/4-1831   Gaardmand Claus Halvorsen 26 Aar Suusaas Druknede i Eiselven paa sin Hjemmereise om Natten fra Værket.
Liget blev ikke fundet igjen førend efter 2 Maaneders forløb.
26 25/4-1831 4/5 Gaardmand Halvor Halvorsen 66 Aar Suusaas  
27 24/4-1831 4/5 Huusmands Enke Anne Halvorsdatter 80 Aar Steensholt  
28 1/5-1831 9/5 Gaardmand Ole Olsen Præstgrav 48 Aar Præstgrav  
29 30/4-1831 6/5 GaardmandsDatter Anne Gundersdatter 21 Aar Helgen  
30 5/5-1831 11/5 GaardmandsSøn Arne Jørgensen 1 mnd Ytterbøe  
31 6/5-1831 17/5 Huusmand Anders Nielsen 29 Aar Usterud  
32 7/5-1831 15/5 Værksarbeiders Søn Bent Andersen 5 1/2 Aar Holden Jernværk  
33 6/5-1831 12/5 HuusmandsDatter Maren Kittilsdatter 1 mnd Haavet  
34 9/5-1831 17/5 Huusmand Christen Olsen 54 Aar Nyehuus  
35 15/5-1831 24/5 Gaardmand John Olsen 73 1/2 Wale  
36 16/5-1831 25/5 Huusmand Anders Andersen 72 Thorsnæs  
37 17/5-1831 27/5 Gaardmand Niels Christensen 42 Opsahl  
38 27/5-1831 3/6 Gaardmand Niels Olsen 85 Namløs  
39 28/5-1831 5/6 Huusmand Anders Pedersen 47 Aar Moen  
40 30/5-1831 5/6 HuusmandsKone Anne 60 Aar Skottet  
41 31/5-1831 8/6 Gaardmand John Jørgensen 43 Aar Kaalstad  
42 2/6-1831 7/6 Gaardmands Søn Peder Johnsen 4 mnd? Sannæs  
43 9/6-1831 14/6 Tjenestepige Aaste Johnsdatter 34 Aar Haabet  
44 11/6-1831 14/6 Niels Olsen 4 Uger Sannerholt Søn af en Betlerske Berthe Maria fra Eeger Præstegjeld, død
under Moderens ophold paa Pladsen Sannerholt her i Præstgjeldet.
45 16/6-1831 22/6 Pigen Ellen Tollevsdatter 25 Aar Sveelsteen  
46 9/7-1831 17/7 Ops... Henrich Arvesen 66 Aar Holden Jernværk  
47 14/7-1831 20/7 GaardmandsDatter Berthe Johanne 6 mnd Omtvedt  
48 16/7-1831 24/7 Enkemand Tron Olsen 50 Aar Sannæs  
49 14/7-1831 21/7 Gaardmands Enke Anne Pedersdatter 73 Aar Hotvedt  
50 19/7-1831 26/7 Gaardmands Datter Anne K. Tronsd. 3 mnd Namløs  
51 13/8-1831 20/8 Huusmand Peder Halvorsen 30 Aar Kindahlen  
52 17/8-1831 24/8 Huusmand Wetle Torstensen 37 Aar Sannæs  
53 17/8-1831 24/8 Gaardmands Søn Halvor Tollefsen 4 mnd Hagen  
54 16/8-1831 21/8 Studiosus Frederich Wilhelm Poppe 61 Aar Holden Jernværk  
55 23/8-1831 29/8 Maria Borgersdatter 12 dage Torkenholm  
56 13/9-1831 19/9 Enken Karen Christensdatter Sverget 87 Aar Holden Jernværk  
57 26/2-1831 4/3 Enken Ellen Pedersdatter 54 Aar Hørthe Værk  
58 22/9-1831 27/9 Huusmand Ole Jensen 81 Aar Kaasen  
59 17/10-1831 22/10 Pigen Anna Maria Johnsdatter 48 Aar Ruaas  
60 26/10-1831 1/11 Huusmands Søn Niels Nielsen 1/2 Aar Kaasen  
61 29/10-1831 5/11 Ingeborg Christensdatter 28 1/2 Uhlefos Saugbrug  
62 4/11-1831 11/11 Huusmand Niels Olsen 80 Hægnen  
Nom. Død Begravet Den Begravedes fulde Navn og Stand Alder Opholdsted Ved død af smitsom sygdom eller ulykkelig hendelse
1 10/12-1831 18/12 Enken Else Gundersdatter 40 Evjen  
2 14/12-1831 19/12 Enken Anne Henrichsdatter Sommer 73 Holden Jernværk  
3 14/12-1831 22/12 Sagmester Johannes datter Sophie 1 Aar Holden Præstegaard  
4 8/1-1832 15/1 Huusmand Halvor Evensen 59 Lommerud  
5 11/1-1832 19/1 Halvor Strømoddens Kone Anne Nielsdatter 52 Strømodden  
6 13/1-1832 22/1 Enkemand Isach Pedersen 82 Øgaarden  
7 16/1-1832 23/1 Enken Anne Fredrichsdatter 52 Bjørndalen  
8 20/1-1832 27/1 Huusmand Hans Olsen 50 Kleven  
9 24/1-1832 4/2 Huusmands Søn Ole Pedersen 21 Brøndalen  
10 31/1-1832 5/2 Gaardm. Johannes Johannesens Datter Kirsten 5 uger Heisholt  
11 8/2-1832 16/2 Huusmand Hans Nielsen 34 Ustrud  
12 8/2-1832 16/2 Enken Anne Nielsdatter 84 Tved  
13 25/2-1832 4/3 Lars Andersens barn Christen 1/2 Aar Fæbakke  
14 27/2-1832 7/3 Huusmand Sivert Olsen 58 Hægnen  
15 1/3-1832 11/3 Enken Kirsten Ingebretsdatter 60 Watningen  
16 8/3-1832 14/3 John Andersens barn Berthe 4 uger Daxrøe  
17 9/3-1832 16/3 Ronoug Olsdatter 26 Baxaas  
18 13/3-1832 21/3 Inderst Ole Hansens barn John 5 mnd Kolle  
19 12/3-1832 19/3 Forige Forwalter Egedius Andersen 58 Aar Holden Jernværk  
20 19/3-1832 26/3 Ole Olsens Barn Peder 3 Uger Grua  
21 24/3-1832 31/3 Værksarbeider John Steensen 59 Holden Jernværk  
22 2/4-1832 7/4 Enken Ingeborg Hansdatter 78 Uhlefos Saugbrug  
23 16/4-1832 24/4 Gaardmand Ole Nielsen 50 Namløs  
24 15/4-1832 20/4 Huusmands Søn Jørgen Jørgensen 3 Aar Steenstad  
25 15/4-1832 25/4 Huusmand Ole Andersen 75 Holdensætre  
26 24/4-1832 3/5 Gaardmands Datter Anne Dorthea Carlsdatter 10 Uger Kragefødt  
27 27/4-1832 3/5 Ungkarl Christian Hansen   Uhlefos Saugbrug  
28 12/5-1832 18/5 Huusmand Anders Johnsen 65 Rønningen  
29 13/5-1832 20/5 Gaardmands Søn Hans Olsen 14 Dage Meelteig  
30 12/5-1832 19/5 Gaardmands Søn Niels Halvorsen 14 Dage Suusaas  
31 16/5-1832 24/5 Enken Lisbeth Maria Johnsdatter 77 Sannæs  
32 19/5-1832 28/5 Enken Anne Thygesdatter 79 Gravningen  
33 23/5-1832 30/5 Verksarb. Christopher Hansens Datter Else Marie 3 1/2 Aar Holden Jernværk  
34 1/6-1832 5/6 Saugbrugsarb. Hans Tronsens barn John 2 1/2 Aar Uhlefos Saugbug Druknede i Eiselven.
35 31/5-1832 6/6 Huusmand John Pedersens Barn Aaste Carine 2 Aar Glaholt  
36 4/6-1832 9/6 Huusmand Anders Brynildsens Kone Kari Svennungsd. 60 Øen  
37 7/6-1832 12/6 Inderst Christen Olsens Drengebarn Mons 7 Aar Holden Gaard  
38 13/6-1832 19/6 Værksforvalter Rolsteds Datter Amborg Sophie Marie 9 1/4 Aar Hougen Plads  
39 19/6-1832 24/6 HuusmandsSøn Halvor Thordsen 12 Dage Striken Plads  
40 22/6-1832 28/6 Lars Andersen Fæbakkes Barn Niels Andreas 6 Aar Fæbakke Druknet i Nordsøe.
41 28/6-1832 6/7 Gaardmands Kone Maren Johnsdatter 50 Grønnesteen  
42 4/7-1832 7/7 Huusmand Aslak Tarjesen 40   Fra Molands Præstegjeld, for i Holden at ligge under Huus.
43 13/7-1832 19/7 Gaardmnd. Arve Omtvedts Barn Berthe Kirstine 12 Uger Omtvedt  
44 25/7-1832 31/7 Huusmand Halvor Jørgensen 82 Dalen  
45 27/10-1832 4/11 Enken Ingeborg Nielsd. 68 Holden Jernværk  
46 6/11-1832 12/11 Værksarbeiders Søn Hans Rasmussen 10 Dage ditto  
47 17/11-1832 25/11 Inderst Harald Arvesen 74 Olsbrygge  
48 20/11-1832 27/11 Fattiglem Kirsten Olsdatter 60 Kaasen  
49 1/12-1832 9/12 Værksarbeiders Datter Aaste Saamundsdatter 12 1/2 Aar Holden Jernværk  
Nom. Død Begravet Den Begravedes fulde Navn og Stand Alder Opholdsted Ved død af smitsom sygdom eller ulykkelig hendelse
1 7/12-1832 14/12 Grubearbeiders Søn Tyge Aschjærsen 13 Uger Fæbakke  
2 10/12-1832 16/12 Karen Knudsdatter, Fattiglem 80 Boeslie  
3 18/12-1832 26/12 Konen Maren Johannesdatter 27 Strømodden  
4 22/12-1832 28/12 Inderste Ole Johannessen 33 Sandbakken  
5 21/12-1832 30/12 Gaardmands Søn Gunder Nielsen 1 1/2 Aar Holden Gaard  
6 27/12-1832 3/1-1833 Huusmands Søn Christen Tygesen 14 Dage Halvorstaae  
7 12/1-1833 19/1 Enken Karen Tronsdatter 47 Tvara  
8 13/1-1833 20/1 Enken Aloug Larsdatter 70 Brenne  
9 9/2-1833 17/2 Værksarbeiders Søn Torsten Andersen 9 Aar Holden Jernværk  
10 10/2-1833 16/2 Vægter Jahn Brynnildsen (John Brynildsen?) 77 ditto  
11 13/2-1833 21/2 Hm. Knud Pedersen 72 Qværnodden  
12 25/2-1833 3/3 Værksarbeiders Søn Brynnild Pedersen 9 mnd Holden Jernværk  
13 2/3-1833 10/3 Værksarbeiders Datter Aaste Saamundsdatter 17 Uger ditto  
14 4/3-1833 11/3 Huusmands Datter Kirsten Evensdatter 24 Aar Odden  
15 10/3-1833 18/3 Huusmands Søn Thomas Olsen 20 Aar Brøndalen  
16 16/3-1833 23/3 Fuldmægtig Peter Morland Bredsdorf 30 Aar Bøe Gaard  
17 20/3-1833 27/3 Enken Marthe Christensdatter 68 Fæbakke  
18 27/3-1833 4/4 Gaardmands Søn Ole Andersen 14 Dage Wibetoe  
19 27/3-1833 3/4 Huusmands Kone Anne Halvorsdatter 38 Waskaas  
20 30/3-1833 6/4 Gaardmands Søn John Andreas Johnsen 7 Aar Grønnesteen  
21 10/4-1833 16/4 Gaardmands Datter Kirsten Gundersdatter 5 Aar Heisholt  
22 15/4-1833 21/4 Gaardmands Datter Karen Pedersdatter 16 Uger Ytterbøe  
23 13/4-1833 23/4 Gaardmands Søn Ole Bentsen 5 Dage Wale  
24 22/4-1833 27/4 Enken Anne Svendsdatter 72 Holden Jernværk  
25 27/4-1833 4/5 Enken Kirsten Pedersdatter 77 Helgeroen  
26 12/5-1833 20/5 Lægslem Zara Torbjørnsdatter (Sara Torbjørnsd.) 84 Walebøe  
27 22/5-1833 28/5 Værksarbeiders Datter Anne Johnsdatter 1 Aar Holden Jernværk  
28 28/5-1833 4/6 Snedkers Datter Margrethe Marie Pettersdatter 1 Aar Kjønodden  
29 30/5-1833 5/6 Værksarbeiders Søn Thomas Andersen 11 1/2 Aar Holden Jernværk  
30 14/6-1833 24/6 Huusmand Niels Hansen 65 Ustrud (Usterud)  
31 19/6-1833 25/6 Gaardmands Datter Anne Pedersdatter 23 Aar Omtved  
32 25/6-1833 29/6-1833 Værksarbeiders Datter Anne Saamundsdatter 11 Aar Holden Jernværk  
33 28/6-1833 4/7 Huusmands Kone Groe Halvorsdatter 62 Jøntved  
34 30/6-1833 6/7 Huusmands Datter Anne Christensdatter 21 Aar Nyehuus  
35 4/7-1833 11/7 Gaardmands Datter Ingeborg Hansdatter 1 Aar Sannæs  
36 19/7-1833 25/7 Gaardmands Søn Isach Halvorsen 1 1/2 Aar Øgaarden  
37 30/7-1833 4/8 Skomagers Søn Hans Andersen 7 Aar Stuen under Tufte  
38 8/8-1833 17/8 Verksarbeiders Søn Andreas Olsen 2 Aar Holden Jernværk  
39 18/8-1833 23/8 Inderste Ole Jermundsen 54 Namlofshagen  
40 18/8-1833 25/8 Huusmands Datter Maren Torine Andersdatter 1 Aar Joenstaae  
41 23/8-1833 31/8 Forlaugsmand (føderådsmann), John Hansen 72 Jelseth  
42 24/8-1833 30/8 Saugbrugsarbeiders Kone Johanne Mortensdatter 55 Uhlefos Saugbrug  
43 28/8-1833 6/9 Værksarbeider Anders Jensen 26 1/2 Holden Jernværk  
44 12/9-1833 20/9 Smedmesters Søn Jørgen Olsen 8 mnd ditto  
45 17/6-1833 24/9 Gaardmands Søn Ole Thordsen 1 Aar Kaasen  
46 20/9-1833 28/9 Saugarbeider Ole Clemmetsen 33 Uhlefos Saugbrug  
47 29/9-1833 5/10 Værksarbeiders Søn Ole Svendsen 3 Dage Holden Plads  
48 2/10-1833 9/10 Flaademand Niels Clemmetsen 75 Uhlefos Saugbrug  
49 10/10-1833 17/10 Gaardmands Datter Karen Steensdatter 11 Dage Haatved  
50 18/10-1833 26/10 Huusmands Kone Kirsten Tygesdatter 80 Sandbakken  
51 22/10-1833 30/10 Inderste Anders Thomasen Steensrud 88 Holden Værk  
52 21/10-1833 29/10 Huusmand Ole Olsen 24 Dalestuel i Laurdal Druknede i Nordsøe.
53 28/10-1833 6/11 Huusmand Jens Johnsen 80 1/2 Hølen ved Uhlefos Saugbrug  
54 21/10-1833 30/10 Enken Maren Jensdatter 79 Dalen i Valebøe  
55 3/11-1833 13/11 Enken Gunnild Clemmetsdatter 72 1/2 Heisholt  
56 8/11-1833 15/11 Lægdslem Thomas Andersen 88 Stoen  
57 13/11-1833 20/11 Huusmandssøn Anund Hansen 9 Uger Lunde  
58 22/11-1833   Huusmandskone Kirsten Andersdatter 40 Torsnæss  
Nom. Død Begravet Den Begravedes fulde Navn og Stand Alder Opholdsted Ved død af smitsom sygdom eller ulykkelig hendelse
1 27/11-1833 4/12 Værksarbeider Jens Johansen den yngere 26 Holden Jernværk  
2 2/12-1833 9/12 Huusmands Datter Karen Nielsdatter 24 Aar Bergeth  
3 7/12-1833 14/12 Marthe Anundsdatter 80 Steenstadstranden  
4 6/12-1833 14/12 Huusmands Kone Anne Olsdatter 50 Haugen  
5 11/12-1833 21/12 Enken Asloug Knudsdatter 85 Fæhn  
6 21/12-1833 28/12 Huusmands Datter Bergithe Larsdatter 12 Uger Evjen (Ringsevja?)  
7 24/12-1833 2/1-1834 Huusmands Kone Berthe Pedersdatter 43 Sannæs  
8 24/12-1833 29/12 Jens Andreas Fattiglem 16 aar Striken  
9 2/1-1834 10/1 Inger Maria Nielsdatter 15 Uger Holden Værk  
10 4/1-1834 11/1 Huusmand Ole Henriksen 32 Steenstadstranden  
11 18/1-1834 18/1 Lægslem Kirsten Marie Olsdatter 70 Walebøe  
12 18/1-1834 26/1 Peder Halvorsen 1 Aar Pladsen i Helgen  
13 17/1-1834 25/1 Tjenestekarl Anders Gulliksen 21 Aar Nib  
14 25/1-1834 1/2 Værksarbeiders Datter Kirsten Olsdatter 5 mnd Holden Værk  
15 1/2-1834 11/2 HuusmandsKone Kirsten Anundsdatter 48 Roligheten  
16 4/2-1834 10/2 Gaardmands Søn Hans Olsen 9 mnd Meelteig  
17 11/2-1834 19/2 Gaardmands Datter Ingeborg Johannesdatter 4 mnd Namløs  
18 12/2-1834 18/2 Magrethe Pedersdatter 17 Uger Saugbruget  
19 17/2-1834 24/2 Huusmand Niels Tollefsen 32 Sværdsteen  
20 26/2-1834 1/3 Omreisende Uhrmagers Datter Anne Juliane Berg 2 1/2 mnd   af Tanums Præstegjeld
21 25/2-1834 4/3 Huusmands Søn Niels Gunnuldsen 7 Uger Kaasen i Romnæs Anex  
22 28/2-1834 8/3 Huusmand Niels Pedersen 88 Bakken  
23 24/2-1834 4/3 Husmand Niels Nielsen 83 Kaasen  
24 2/3-1834 11/3 Maren Johnsdatter 40 Jelseth  
25 16/3-1834 24/3 Huusmand Gullik Torgrimsen 60 Nib.  
26 22/3-1834 30/3 Huusmands Kone Anne Halvorsdatter 32 Kaasen i Helgen  
27 17/3-1834 24/3 HuusmandsSøn Anders Olsen 3 Aar Fjeldskok  
28 25/3-1834 1/4 Kirsten Johannesdatter 17 Uger Uhlefos Saugbrug  
29 26/3-1834 2/4 Jahn Olsen (John Olsen?) 7 Aar Holden Værk  
30 30/3-1834 6/4 Hammersvend Ole Nielsen Kabbe 62 Aar ditto  
31 2/4-1834 10/4 Karen Thordsdatter 63 Odden  
32 2/4-1834 10/4 Gaardmandsdatter Jensine Carlsdatter 14 Dage Kragefødt  
33 4/4-1834 11/4 Thomas Olsen 1 3/4 Aar Holden Værk  
34 3/4-1834 9/4 Huusmand Kittil Olsen 30 Klevegade  
35 14/4-1834 22/4 Huusmand Anders Pedersen 84 Jacobskaas  
36 16/4-1834 23/4 Værksarb. Søren Henriksen 70 Holden Værk  
37 20/4-1834 27/4 Huusmands Søn Nils Christensen 1 Aar Fæhn  
38 23/4-1834 27/4 Peder Rasmussen. Lægdslem 67 Holden præstegaard  
39 23/4-1834 30/4 Christopher Andreas Olsen 2 Aar Holden Værk  
40 20/4-1834 28/4 Gaardmand Arve Halvorsen 30 Omtvedt  
41 3/5-1834 11/5 Ole Eriksen, Huusmand 50 Kaalstad  
42 5/5-1834 11/5 Pouline Marie Horn 15 Dage Holden Jernværk  
43 3/5-1834 10/5 Hans Nilsen, Huusmands Søn 4 1/2 Aar Steensrud  
44 7/5-1834 15/5 Pigen Anne Johannesdatter 65 Aar Namløshagen  
45 11/5-1834 19/5 Enken Inger Olsdatter 75 Præstegrav  
46 14/5-1834 22/5 Konen Gunnhild Johannesdatter 56 Uhlefos Saugbrug  
47 28/5-1834 23/6 Magrethe Olsdatter 4 1/2 Uge Lommerud  
48 13/6-1834 20/6 Gaardmands Søn Peder Thordsen 1/2 Aar Namløs  
49 14/6-1834 21/6 Gaardmands Søn Simon Christensen 2 mnd Røgstuen  
50 26/6-1834 2/7 Gaardmands Datter Karen Johnsdatter 10 mnd Hvalen  
51 1/7-1834 6/7 Huusmands Søn Hans Christensen 5 mnd Hægnen  
52 13/7-1834 17/7 Lægslem Kirsten Andersdatter 60 Sannæs  
53 22/7-1834 28/7 Værksarbeiders Datter Inger Pedersdatter 4 Aar Holden Værk  
54 4/8-1834 12/8 Huusmandssøn Halvor Halvorsen 1 Aar Deelsdalen  
55 20/8-1834 26/8 Gaardmands Datter Ingeborg Halvorsdatter 29 3/4 Aar Fæhn  
56 24/8-1834 26/8 Kammagers Datter Anne Kirstine Christophersdatter 3 mnd   fra Christiansand.
57 27/8-1834 3/9 Gaardmands Datter Aaste Kirstine Halvorsdatter 20 Dage Suusaas  
58 11/9-1834 16/9 Legslem Anne Andersdatter 68 Pladsen  
59 11/9-1834 6/10 Flaademand Ole Johnsen Hølen 44 Aar Hølen Druknede i Skardfos den 11. Sept.. Liget gjenfunden den 5. oktober.
60 23/9-1834 30/9 Værkslæge Daniel Krohn 74 Aar Holden Værk  
61 8/10-1834 16/10 Konen Mari Christophersdatter 81 ditto  
62 9/10-1834 16/10 Værksarbeiders Datter Ellen Andrea Pedersdatter 1 Aar ditto  
63 30/10-1834 7/11 Huusmands Kone Berthe Andersdatter 44 Fæbakke  
64 3/11-1834 9/11 Dagarbeiders Søn Hans Pedersen 17 Dage Lindalen  
65 7/11-1834 14/11 Værksarbeiders Søn Christopher Andreas Olsen 12 Uger Holden Værk  
66 11/11-1834 19/11 Gaardmands Datter Kirsten Tronsdatter 2 mnd Namløs  
Nom. Død Begravet Den Begravedes fulde Navn og Stand Alder Opholdsted Ved død af smitsom sygdom eller ulykkelig hendelse
1 6/12-1834 12/12 Huusmands Datter Ingeborg Svennungsdatter 1 Mnd Nomme  
2 2/12-1834 11/12 Huusmand Niels Abrahamsen 50 1/2 Nyehuus Under Tømmerhugst i Skoven blev han knust af et
Træ der styrtede ned
3 13/12-1834 20/12 Huusmand Lars Sørensen 29 Pladsen  
4 5/12-1834 13/12 Værksarbeiders Datter Maren Christine Johnsd. 6 Mnd Holden Værk  
5 9/12-1834 17/12 Huusmands Datter Kirsten Anundsdatter 6 Aar Strandkaasen  
6 Des-1834   Styrmand Lars Gartner Poppe   Bøe Druknede paa Nordsøe uden at Liget kunne gjenfindes.
7 18/10-1834   Søemand Hans Severin Høgum 19 aar 10 mnd Søwe Omkom ved Skibbbrud paa den Holdanske Kyst.
8 5/12-1834 12/12 Huusmands Kone Kirsten Marie Thomasdatter 56 Waskaas  
9 26/12-1834 2/1-1835 Snedker Helge Rejersen 28 1/2 Aar Pladsen  
10 30/12-1834 5/1-1835 Gardmands Søn Anders Tronsen 15 Uger Namløs  
11 12/1-1835 19/1 Anne Kirstine Andersdatter 4 Aar Skippervold  
12 15/1-1835 23/1 Flaadekarl Ole Tolfsen, 19 Qværnodden  
13 18/1-1835 27/1 Gaardmands Kone Berthe Andersdatter 66 aar Jøntvedt  
14 21/1-1835 28/1 Tjenestepige Kari Olsdatter 30 Aar Præstegrav  
15 21/1-1835 28/1 Anne Kirstine Sondresdatter 1 1/3 Saugbruget  
16 7/2-1835 14/2 Ole Evensen Huusmand 80 Kaasen  
17 8/2-1835 15/2 Ole Thordsen, Gaardmands Søn 1/2 Aar Kaasen  
18 11/2-1835 18/2 Clemmet Brynnildsen, Huusmands Søn 11 1/2 Aar Vaskaas  
19 14/2-1835 22/2 Jacob Clausen, Huusmands Søn, 14 Dage Kaasen  
20 24/2-1835 5/3 Asloug Jørgensdatter, Enke 85 Holten (Holtan)  
21 7/3-1835 14/3 Aaste Andrea Saamundsdatter 1 Aar Værket  
22 9/3-1835 16/3 Kirsten Brynnildsdatter 17 Aar Vaskaas  
23 8/3-1835 14/3 Tollef Gundersen Gaardmands Søn 11 Dage Opsahl  
24 9/3-1835 14/3 John Gundersen, Gaardmands Søn 12 Dage Opsahl  
25 12/3-1835 23/3 Johannes Johannesen den ældre 78 Heisholt  
26 15/3-1835 21/3 Ingeborg Jensdatter, Huusmands kone 60 Kaasen  
27 23/3-1835 30/3 Niels Arvesen, Gaardmand 39 Jøntvd  
28 25/3-1835 31/3 Mari Olsdatter, Huusmands Datter 10 1/2 Aar Namløs  
29 12/4-1835 20/4 Maria Pedersdatter, Gaardmands Datter 21 Aar Omtved  
30 9/4-1835 17/4 Marthe Larsdatter Fæbakke, Enke 69 Fæbakke  
31 20/4-1835 29/4 Peder Bentsen, Værksarbeider 47 Værket Nærvefeber
32 4/5-1835 11/5 Kjøstol Andersen Huusmands Søn 9 Dage Torsinæs  
33 21/5-1835 29/5 Anne Jahnsdatter (Anne Johnsdatter?) 7 1/2 mnd Holden Værk  
34 24/5-1835 25/5 Hans Madsen, Værksarbeider 19 1/4 Aar ditto Nærvebefer
35 26/5-1835 27/5 Christen Hansen, Værksarbeider 23 1/2 Aar ditto ditto
36 1/6-1835 6/6 Ellef Nielsen, Huusmand 61 Hægnen  
37 3/6-1835 10/6 Hans Jørgensen, Huusmands Søn 9 1/2 mnd Haatved  
38 2/6-1835 8/6 Jahn Tolfsen, Saugarbeider 69 1/2 Uhlefos Saugbrug  
39 2/6-1835 8/6 Ingeborg Østensdatter, Huusmandsdatter 1/2 Aar Sannæs  
40 7/6-1835 12/6 Anne Margrethe Olsdatter 1 1/4 Dag Holden Værk  
41 11/6-1835 16/6 Gunder Kjøstolsen, Huusmands Søn 18 Uger Olsbrygge  
42 18/6-1835 20/6 Halvor Johnsen, Værksarbeider 39 Holden Værk Nærvefeber
43 17/6-1835 24/6 Ingeborg Kittilsdatter, Gaardmands Kone 61 Gjedeboen  
44 22/6-1835 30/6 Anne Andersdatter, Gaardmands Enke 41 Jøntved  
45 28/6-1835 5/7 Tron Olsen, Gaardmands Søn 1 Aar Kalvodde  
46 30/6-1835 2/7 Niels Jensen, Værksarbeider 75 Holden Værk Nærvefeber
47 7/7-1835 12/7 Anne Maria Olsdatter 12 1/2 Aar ditto Wattersot
48 9/7-1835 17/7 Arve Nielsen, Enkemand 69 1/2 Hvalen  
49 16/7-1835 24/7 Inger Johnsdatter, Enke 82 Jacobskaas  
50 12/7-1835 19/7 Johanne Elisabeth Gundersdatter 4 mnd Opsahl  
51 21/7-1835 29/7 Ingeborg Gundersdatter 58 Næprud  
52 3/8-1835 9/8 Halvor Johnsen, Huusmands Søn 10 Aar Vaskaas  
53 4/8-1835 9/8 Gunnild Thordsdatter, Gaardmands Datter 8 Aar Fossekaasen  
54 6/8-1835 9/8 Gjert Olsen, Værksarbeiders Søn 9 Mnd Holden Værk  
55 7/8-1835 18/8 Claus Isachsen, Gaardmand 41 Romnæs  
56 15/8-1835 21/8 John Halvorsen, Gaardmands Søn 15 Dage Suusaas  
57 16/8-1835 20/8 Marthe Jensdatter 52 Holden Værk  
58 3/9-1835 11/9 Kari Pedersdatter,  Gaardmands Kone 59 Sannæs Tæring
59 22/9-1835 29/9 Ingeborg Andersdatter 41 1/2 Holden Værk ditto
60 26/9-1835 6/10 Kari Olsdatter, Enke 82 Fossekaasen  
61 17/10-1835 24/10 Kirsten Gjertsdatter, Værksarbeiders Kone 28 Holden Værk ditto
62 20/10-1835 27/10 Lars Jonsen, Huusmands Søn 3 Aar Deelevje Strubehoste
63 27/10-1835 4/11 Mari Olsdatter, Gaardmands Kone 76 1/2 Tved  
64 2/11-1835 8/11 Hans Johnsen, Huusmandssøn 5 Aar Deelevje Strubehoste
65 8/11-1835 18/11 Hans Olsen, Enkemand 75 Nordstaa  
Nom. Død Begravet Den Begravedes fulde Navn og Stand Alder Opholdsted Ved død af smitsom sygdom eller ulykkelig hendelse
1 10/12-1835 18/12 Guri Kittilsdatter Enke 83 Wærstad  
2 17/12-1835 23/12 Torgrim Rollefsen, Gaardmand 36 Kindalen  
3 24/12-1835 30/12 Torsten Clausen, Huusmands Søn 1 Aar Kaasen  
4 1/1-1836 8/1 Hans Jensen, Huusmand 71 Sandbakken  
5 15/1-1836 23/1 Inger Johanne Pedersdatter 15 Uger Saugbruget  
6 23/1-1836 29/1 Maren Anne, Huusmands Datter 2 3/4 Aar Eiestrand  
7 26/1-1836 5/2 Halvor Welliksen, Lensmand 88 1/2 Ytterbøe  
8 29/1-1836 4/2 Aavet Maria Christensdatter 10 Aar Røgstuen  
9 1/2-1836 9/2 Hans Tollefsen, Skolelærers Søn 9 dage Uhlefos Saugbrug  
10 6/2-1836 17/2 Inger Olsdatter, Enke 71 Saugbruget  
11 9/2-1836 15/2 Christopher Andersen, Værksarbeiders Søn 9 Dage Holden Værk  
12 14/2-1836 23/2 Niels Olsen, Gaardmand 28 Namløs  
13 23/2-1836 29/2 Halvor Olsen, Værksarbeider 76 Holden Værk  
14 11/3-1836 18/3 Ingeborg Thorsdatter, Huusmands Datter 3 3/4 Aar Striken  
15 9/3-1836 17/3 Peder Isachsen, Huusmand 55 Haugen  
16 20/3-1836 26/3 Kirsti Nielsdatter, Tjenestepige 22 Kaalstad  
17 22/3-1836 31/3 Maren Anne Tallaksdatter 2 Aar 8 Uger Kaasa  
18 25/3-1836 1/4 Jens Pedersen, Huusmands Søn 9 1/8 Aar Tuftehagen  
19 4/4-1836 10/4 Arne Jørgensen, Gaardmands Søn 4 Aar Ytterbøe  
20 9/4-1836 17/4 Anne Halvorsdatter 20 1/4 Aar Fæhn  
21 16/4-1836 24/4 Anders Olsen Tved, Gaardmand 55 Tved  
22 23/4-1836 29/4 Anne Kirstine Andersdatter, Huusmandsdatter 5 Uger Øgaarden  
23 23/4-1836 1/5 Peder Johnsen, Huusmands Søn 3 Aar Glaholt  
24 10/5-1836 17/5 Hans Christensen, Huusmand 69 Otterkjær  
25 20/5-1836 28/5 Hans Christensen, Huusmand 72 Halvorstaae  
26 8/6-1836 14/6 Anders Pedersen 2 3/4 Aar Holden Værk  
27 1/6-1836 9/6 Karen Jørgensdatter, Huusmands Datter 3 Uger Haatved  
28 13/6-1836 19/6 Ingeborg Gundersdatter 3 1/2 Aar Gruben  
29 16/6-1836 24/6 Hans Nielsen, Gaardmandssøn 17 Dage Holden  
30 15/6-1836 22/6 Asloug Halvorsdatter 40 Uhlefos Saugbrug  
31 14/6-1836 19/6 Inger Andersdatter, Enke 78 ditto  
32 5/7-1836 11/7 Anders Svennungsen, Gaardmands Søn 5 Mnd Sannæs  
33 10/7-1836 17/7 Tollef Olsen Fæhn, Enkemand 77 Fæhn  
34 13/7-1836 20/7 Kirsti Tronsdatter, Huusmands Datter 9 Dage Øygaarden  
35 15/7-1836 20/7 Hanne Tronsdatter, Huusmands Datter 11 Dage ditto  
36 15/7-1836 23/7 Jens Rasmussen, Ungkarl 26 Aar Uhlefos Saugbrug  
37 15/7-1836 24/7 Thomas Svennungsen, Gaardmands Søn 1 Mnd Wibetoe  
38 16/7-1836 24/7 Aaste Karine Hansdatter 7 1/2 Aar Uhlefos Saugbrug  
39 25/7-1836 31/7 Anund Olsen Lunde, Gaardmand 75 Lunde  
40 26/7-1836 1/8 Johannes Johannesen, Ungkarl 21 2/3 Aar Heisholt  
41 7/8-1836 12/8 Inger Jensdatter 26 Eeg  
42 19/8-1836 24/8 Kirste Andrea Anundsdatter 11 Uger Opsahl  
43 11/9-1836 18/9 Tollef Olsen, Husmandssøn 11 1/2 Aar Olsdalen  
44 21/9-1836 28/9 Christen Hansen 4 Aar Saugbruget  
45 4/10-1836 11/10 Kirsten Maria Olsdatter 3 1/4 Aar Sannæs  
46 17/10-1836 27/10 Gunnild Clausdatter, Enke 60 Suusaas  
47 4/11-1836 11/11 Christopher Brandis 3 Aar Saugbruget  
48 7/11-1836 13/11 Ole Olsen, Skomagers Søn 3 Aar ditto  
49 7/11-1836 14/11 Hans Thomasen 32 Wibetoe  
50 15/11-1836 22/11 Rasmus Olsen, Snedker 49 Kronborg  
51 18/11-1836 24/11 Aaste Hansdatter, Huusmands Datter 1 Aar Sauklev  
Nom. Død Begravet Den Begravedes fulde Navn og Stand Alder Opholdsted Ved død af smitsom sygdom eller ulykkelig hendelse
1 8/12-1836 16/12 Peder Thomasen, Værksarbeider 54 Holden Værk  
2 24/12-1836 2/1-1837 Kari Kittilsdatter, Huusmands Datter 7 Aar Dalen  
3 27/12-1836 3/1-1837 Marthe Nielsdatter Lindgreen 32 ? (ikke nevnt)  
4 28/12-1836 6/1-1837 Ole Jensen, Grubearbeider 67 Gruben  
5 2/1-1837 11/1 Guri Pedersdatter, Enke 72 Uhlefos Saugbrug  
6 6/1-1837 13/1 Clemmet Olsen 13 ditto  
7 11/1-1837 21/1 Kari Andersdatter, Enke 89 Bøe  
8 11/1-1837 18/1 Halvor Andreassen 1 1/2 Aar Toreskaas  
9 1/2-1837 10/2 Niels Christiansen, Huusmand 48 Steensrud  
10 14/2-1837 25/2 Torkild Johnsen, Inderste 85 Romnæs  
11 18/2-1837 26/2 Maren Nielsdatter 4 Aar Steensrud  
12 24/2-1837 5/3 Kittil Johnsen, Huusmand 40 Fæbakke Frøs ihjel.
13 25/2-1837 12/3 Magrethe Olsdatter, Enke 84 Krageføt  
14 26/2-1837 5/3 Niels Jacob Jensen Egerd..... 43 Bjærven Hængt sig.
15 17/3-1837 25/3 Niels Gundersen 2 1/2 Aar Gruben.  
16 5/4-1837 15/4 Anne Andersdatter Enke 68 Ustrud (Usterud)  
17 10/4-1837 18/4 Kirsti Jensdatter 5 Aar Uhlefos Saugbrug  
18 15/4-1837 26/4 Hans Johannessen, Huusmand 51 Sannæsmoen  
19 19/4-1837 28/4 John Olsen, Gaardmands Søn 11 1/2 Aar Brenne  
20 21/4-1837 30/4 Thord Halvorsen, Gaardmand 77 Baxaas  
21 7/5-1837 15/5 Magrethe Knudsdatter, Gaardmandsdatter 1 Aar Haatved  
22 10/5-1837 17/5 Torgrim Evensen, Lægslem 52 Lommerud  
23 10/5-1837 18/5 Niels Johnsen, Kontorist 22 Uhlefos Saugbrug  
24 17/5-1837 24/5 Even Tormosen (Even Tormodsen?), Huusmand 51 Kaasa  
25 19/5-1837 26/5 Christen Pedersen, Gaardmands Søn 12 Dage Jøntved  
26 31/5-1837 6/6 Sina Olsdatter, Værksarbeiders Datter 12 Uger Wærket Lagt ihjel af Moderen.
27 1/6-1837 9/6 Peder Olsen, Huusmand 37 Eiestrand  
28 3/6-1837 12/6 John Nielsen, Flaademand 49 1/2 Saugbruget  
29 4/6-1837 10/6 Kirsten Andersdatter Enke 69 Wærket  
30 9/6-1837 16/6 Hans Olsen Enkemand 72 Saugbruget  
31 11/6-1837 18/6 Ole Halvorsen, Gaardmands Søn 8 Aar Fæhn  
32 12/6-1837 19/6 Mari Isachsdatter Fattiglem 61 Jacobskaas  
33 26/6-1837 2/7 Ingeborg Christensdatter, Værksarbeiders Kone 46 Wærket  
34 27/6-1837 4/7 Hans Frederiksen Huusmand 52 Haavet  
35 28/6-1837 5/7 Kirsten Jensdatter Gaardmands Datter 2 1/4 Aar Steenstavolden  
36 1/7-1837 8/7 Berthe Kirstine Jensdatter 18 1/2 Saugbruget  
37 1/7-1837 8/7 Ingeborg Thomasdatter, Værksarbeiders Kone 38 Wærket  
38 5/7-1837 12/7 Tollef Halvorsen Gaardmand 45 Hagen Ved Arbeide i Skoven hug han sig i Benet og forblødde sig.
39 6/7-1837 11/7 Gunnild Johnsdatter Pige 76 Huve  
40 16/7-1837 22/7 Ingeborg Kirstine 13 1/2 Fæbakke  
41 18/7-1837 21/7 Hans Hansen Sporland, Hammersvend 34 1/2 Holden Værk  
42 29/7-1837 3/8 Ole Thormosen (Ole Thormodsen), Gaardmand 61 Borgen  
43 3/8-1837 7/8 Christen Christensen, Værksarbeider 57 Holden Værk  
44 31/8-1837 6/9 Anne Knudsdatter, Huusmands Kone 34 Steensholt (Brenne)  
45 10/9-1837 18/9 Kari Arvesdatter Gaardmands Enke 75 Kaalstad  
46 18/9-1837 24/9 Kirsten Olsdatter Fattiglem 40 Dalekaasen  
47 21/9-1837 29/9 Asloug Tronsdatter Enke 78 1/2 Kaasen  
48 5/10-1837 9/10 Johannes Rasmussen, Værksarbeider 50 Holden Værk  
49 4/10-1837 11/10 Kari Knudsdatter Fattiglem 84 Lucenæs (under Namløs)  
50 19/10-1837 28/10 Johannes Nielsen 2 Aar Uhlevigen  
51 10/11-1837 18/11 Gunnild Johannesdatter 20 1/2 Heisholt  
52 12/11-1837 16/11 Johanne Arnesen, Omreisende Betlerske 66 1/2 Fødested: Christiania  
Nom. Død Begravet Den Begravedes fulde Navn og Stand Alder Opholdsted Ved død af smitsom sygdom eller ulykkelig hendelse
1 29/11-1837 7/12 Bent Nielsen, Saugmester 75 Uhlefos  
2 29/11-1837 8/12 Magdalene Scharlotte Hedevig Amundsen født Bredsdorff 53 Holden Værk (Magdalene Charlotte Hedevig Bredsdorff)
3 2/12-1837 10/12 Asloug Hansdatter 27 Saugbruget  
4 6/12-1837 13/12 Hans Arvesen Lægslem 34 1/2 Hvalen Druknede i Nordsøe.
5 12/12-1837 19/12 Mari Halvorsdatter Huusmands Kone 36 Striken  
6 27/12-1837 5/1-1838 Anne Catrine Haagensdatter 64 Saugbruget  
7 1/1-1838 10/1 Christen Nielsen Opsahl, Gaardmand 40 Opsahl  
8 26/1-1838 4/2 Karen Johnsdatter, Gaardmands Kone 54 Nyehuus  
9 1/2-1838 10/2 Maren Sophie 6 Aar Wærket  
10 15/2-1838 24/2 Oline Maria 3 Aar ditto  
11 13/2-1838 18/2 Kari Bentsdatter Enke 72 ditto  
12 18/2-1838 26/2 Ingeborg Thorsdatter 18 Uger Striken  
13 23/2-1838 3/3 Mari Hansdatter, Huusmands Kone 35 Pladsen  
14 1/3-1838 18/3 Gunnild Evensdatter, Huusmands Kone 34 Uhlevigen  
15 6/3-1838 10/3 Groe Sondresdatter Enke 66 Wærket  
16 6/3-1838 16/3 Arve Olsen Gaardmands Søn 15 Brænne  
17 14/3-1838 24/3 Johannes Nielsen 5 1/2 Mnd Uhlevigen  
18 25/3-1838 6/4 Hans Rasmussen 80 Røybæk  
19 1/4-1838 10/4 Kirsti Tollefsdatter, Gaardmands Kone 52 Fæhn  
20 1/4-1838 11/4 Lars Pedersen, Værksarbeider 70 Kamperhoug  
21 7/4-1838 14/4 Kittil Pedersen Huusmand 42 Røybæk  
22 8/4-1838 20/4 Thomas Andersen Gaardmand 76 Wibetoe  
23 13/4-1838 21/4 Berthe Isachsdatter, Huusmands Datter 37 1/2 Gruben  
24 16/4-1838 24/4 Karen Bergithe Hansdatter 22 Kaasen  
25 22/4-1838 28/4 Niels Gundersen 13 Dage Gruben  
26 25/4-1838 30/4 Maren Maria Nielsdatter 1 1/2 Aar Steensrud  
27 21/5-1838 29/5 Gunder Arvesen Gaardmand 79 Gjedeboen  
28 4/6-1838 14/6 Hans Brynnildsen, Huusmand 78 Pladsen  
29 10/6-1838 19/6 Karen Christensdatter 21 Langjordet  
30 22/6-1838 30/6 Anders Tronsen, Værksarbeider 65 Holden Værk  
31 27/6-1838 31(!)/6 Anne Maria, Gaardmands Datter 4 Aar Ytterbøe  
32 29/6-1838 6/7 Ole Andersen Tved, Gaardmand 83 Tved  
33 19/7-1838 26/7 Kirsten Jensdatter, Lægdslem 57 Kjendalen  
34 22/7-1838 28/7 Maria Pedersdatter, Gaardmands Kone 63 Haatved  
35 24/7-1838 29/7 Halvor Andersen, Inderstbarn 4 Dage Juvet  
36 23/7-1838 30/7 Ole Johannessen, Gaardmand 55 Gravningen  
37 24/7-1838 28/7 Anne Halvorsdatter Enke 86 Haatved  
38 27/7-1838 4/8 Ingeborg Kjøstolsdatter 23 Uhlefos Saugbrug  
39 25/7-1838 1/8 Johannes Hansen 7 2/3 Aar Wærket  
40 1/8-1838 7/8 Thomas Thomasen, Huusmand 37 Kaasa under Kolle Af et Fald i Gruben.
41 6/8-1838 13/8 Knud Nielsen, Gaardmand 56 Haatved  
42 14/8-1838 21/8 Kari Hansdatter Enke 76 Hvalen  
43 28/7-1838 4/8 John Sigurdsen Huusmands Søn 10 Dage Evje under Baxaas  
44 4/9-1838 12/9 Anne Jørgensdatter 2 1/4 Aar Kaalstad  
45 24/9-1838 30/9 Anders Kittilsen Lægslem 20 Wale  
46 28/9-1838 7/10 Marthe Kirstine Hansdatter 2 3/4 Aar Wærket  
47 29/10-1838 4/11 Magrethe Pedersdatter 3 1/4 Aar Saugbruget  
48 30/10-1838 7/11 Ole Torgrimsen, Huusmand 62 Steensholt under Brænne  
49 1/11-1838 10/11 Mari Monsdatter, Huusmands Kone 42 Daxrød  
50 16/11-1838 24/11 Anne Maria Tronsdatter 5 Aar Wærket  
51 21/11-1838 26/11 Anders Nielsen, Huusmands Søn 12 Dage Soelberg (Solberg)  
Nom. Død Begravet Den Begravedes fulde Navn og Stand Alder Opholdsted Ved død af smitsom sygdom eller ulykkelig hendelse
1 9/12-1838 15/12 Niels Johannesen, Værksarbeiders Søn 2 Aar }Werket Strubehoste
2 10/12-1838 15/12 Andrea Johannesdatter, Værksarbeiders Datter 5 Aar }ditto ditto
3 9/12-1838 17/12 Mari Hansdatter Enke 69 Løkken under Tinholt  
4 27/12-1838 1/1-1839 Thomas Thomasen, Huusmands Søn 1 3/4 Aar Kaasen  
5 2/1-1839 9/1 Jørgen Jørgensen, Gaardmands Søn 5 Uger Skippervold Som strax døde i Sengen.
6 15/1-1839 22/1 Jørgen Larsen, Gaardmands Søn 46 Uger Jøntved Eie Børnekopper.
7 22/1-1839 29/1 Knud Jensen, Gaardmands Søn 9 Uger Øen ditto
8 24/1-1839 1/2 Kari Thosdatter, Gaardmands Kone 53 Steenstadvolden  
9 29/1-1839 5/2 Anne Larsdatter Gaardmands Kone 48 Odden under Namløs  
10 26/1-1839 5/2 Inger Christine Beylegaard født Strøm 35 1/6 Aar Holden Præstegaard  
11 3/2-1839 9/2 Jens Eriksen, Værksarbeiders Barn 1/2 Aar Wærket  
12 28/1-1839 12/2 Gunnild Maria Nielsdatter, Tjenestepige 22 Wale  
13 8/2-1839 15/2 Halvor Evensen, Gaardmand 77 Jøntved  
14 10/2-1839 17/2 Kirsti Larsdatter, Huusmands barn 11 Mnd Nordstaae M. Hægnen Børnekopper.
15 10/2-1839 18/2 Ole Tollefsen, Gaardmands barn 1 1/2 Aar Jøntved ditto
16 24/2-1839 2/3 Anne Torgrimsdatter, Huusmands barn 1 Aar Myhra ditto
17 24/2-1839 2/3 Mari Pedersdatter, Gaardmands barn 8 Mnd. Fæhn ditto
18 24/2-1839 3/3 Anne Jørgensdatter, Gaardmands barn 1 1/4 Aar Galten  
19 2/3-1839 10/3 Hans Elieasen, Huusmand 62 Odden under Namløs  
20 10/3-1839 17/3 Peder Hansen Næsset 56 Næsset  
21 17/3-1839 24/3 Christen Andreas Jensen 5 Uger Stenstadvolden Børnekopper.
22 16/3-1839 21/3 Jomfrue Boel Maria Weulner (Wølner) 78 Søve  
23 19/3-1839 23/3 Mari Halvorsdatter, Gaardmands barn 3 Aar Sannæs  
24 20/3-1839 28/3 Karen Maria Hansdatter, Huusmands barn 10 Uger Kaasa under Meelteig  
25 26/3-1839 8/4 Søren Sivertsen, Gaardmand 56 Brænne  
26 4/4-1839 12/4 Lars Halvorsen, Huusmands Søn 1/2 Aar Øgaarden  
27 6/4-1839 13/4 Thomas Andersen, Gaardmand 62 ditto  
28 6/4-1839 11/4 Steener Svennungsen, Huusmandssøn 3 Dage Nomme  
29 15/4-1839 25/4 Ingeborg Kirstine Pedersdatter 10 Dage Wærket  
30 16/4-1839 28/4 Anders Hansen, Arbeidsmand 71 Saugbruget  
31 18/4-1839 27/4 Asloug Olsdatter, Huusmands Kone 30 Bøemark  
32 22/4-1839 1/5 Mari Pedersdatter, Gaardmands Kone 48 Bjærven  
33 25/4-1839 2/5 Steen Andreas Olsen, Gaardmands barn 1/2 Aar Tufte  
34 29/4-1839 5/5 Ole Halvorsen, Værksarbeiders barn 17 Dage Wærket  
35 27/4-1839 4/5 Niels Gundersen, Huusmands barn 10 Mnd. Sannæs  
36 29/4-1839 4/5 Gunnild Andersdatter, Huusmands Kone 35 Øgaarden  
37 8/5-1839 11/5 Peter Severin Dahl, Snedker 35 1/6 Aar Kjønodde under Romnæs Børnekopper(!)
38 9/5-1839   Ole Olsen, Selveier(?) 53 1/3 Aar Roligheden under Fæhn Druknet i Nordsøe.
39 14/5-1839 22/5 John Olsen, Inderstes barn 3 Aar Opsahl Børnekopper.
40 22/5-1839 29/5 Bergithe Ernstine Dahl 1 1/3 Aar Kaasa under Wærket  
41 26/5-1839 1/6 Karen Maria Rejersdatter 20 Aar Pladsen  
42 23/5-1839 3/6 Ingeborg Mikkelsdatter, Gaardmands Kone 78 Fosse  
43 4/6-1839 10/6 Jørgen Hansen, Huusmand 66 1/3 Aar Kjosvig  
44 17/6-1839 22/6 Hans Knudsen, Huusmands Søn 1 1/2 Aar Kaasa under Romnæs Børnekopper.
45 17/6-1839 23/6 Christen Hansen 1 Aar Saugbruget  
46 21/6-1839 29/6 Lars Pedersen, Arbeiders barn 7 1/2 mnd. ditto Børnekopper.
47 29/6-1839 5/7 Petter Pettersen 3 Uger Kjønodden  
48 4/7-1839 9/7 Jørgen Hansen, Huusmands barn 1 1/2 Aar Sauklev under Brænne  
49 21/7-1839 28/7 Anne Maria Jørgensdatter 4 Mnd. Ytterbøe  
50 23/7-1839 28/7 Halvor Olsen, Gaardmands barn 1 1/8 Aar Ustrud (Usterud)  
51 13/8-1839 17/8 Niels Johnsen 6 Dage Wærket  
52 14/8-1839 21/8 Anders Haagensen 5 Aar Glaholt  
53 24/8-1839 30/8 Kirsti Christensdatter 11 Dage Hægna under Baxaas  
54 27/8-1839 1/9 Arve Jørgensen, Gaardmands barn 6 Uger Opsahl Funden død i Sengen hos Moderen.
55 14/9-1839 20/9 Karen Christine Hermane 1/2 Aar Bøe Gaard  
56 13/10-1839 21/10 Ingeborg Olsdatter, Huusmands Kone 43 Ruugaas under Wærstad  
57 29/10-1839 5/11 Wilhelmine Augusta Wille 16 11/12 Aar Qvælrøe under Romnæs  
58 3/11-1839 10/11 Brynnild Sørensen, Huusmand 52 Kaalstad  
59 6/11-1839 16/11 Inger Kirstine Olsdatter 6 1/2 Mnd. Sannæs Kighoste.
60 13/11-1839 19/11 Niels Pedersen, Gaardmands barn 1 1/2 Aar Jøntved Søndre  
61 23/11-1839 1/12 Jacob Clausen, Gaardmand 70 1/2 Aar Kaasa i Helgen  
62 26/11-1839 6/12 Peder Olsen, Huusmand 73 1/2 Hølene  
63 30/10-1839 5/11 Inger Hansdatter, Føderaad 72 Skjørholt  
Nom. Død Begravet Den Begravedes fulde Navn og Stand Alder Opholdsted Ved død af smitsom sygdom eller ulykkelig hendelse
1 12/12-1839 19/12 Thomas Olsen, Værksarbeiders barn 4 1/2 Aar Wærket, fød ved Hørthe  
2 1/1-1840 11/1 Halvor Andersen Øgaarden 24 Timer Fødtes og døde paa Wærket  
3 2/1-1840 11/1 Mari Evensdatter Øgaarden 35 døde paa Wærket  
4 4/1-1840 11/1 Berthe Andersdatter Enke 69 Moen under Brænne  
5 9/1-1840 15/1 Rasmus Nielsen, Tjeners barn 3 Uger Wærket  
6 11/1-1840 18/1 Anne Kirstine Hansdatter 1 1/4 Aar Stuverud  
7 13/1-1840 23/1 Aaste Christensdatter, Kone 34 Saugbruget  
8 20/1-1840 26/1 Berthe Maria Thygesdatter 9 Dage Namløshaven  
9 26/1-1840 4/2 Peder Jensen, Gaardmand 55 Omtved  
10 23/1-1840 8/2 Anne Hansdatter, Huusmands barn 1 2/3 Aar Milebunden under Lunde  
11 2/2-1840 8/2 Gunder Nielsen, Tjeners barn 2 Aar Wærket  
12 5/2-1840 11/2 Kari Gundersdatter, Huusmands barn 12 Aar Gruben  
13 10/2-1840 20/2 Johannes Olsen, Gaardmands Søn 8 1/2 Aar Sannæs Mæslinger.
14 14/2-1840 22/2 Halvor Andreasen 1 5/12 Aar Wærket Kighoste.
15 13/2-1840 20/2 Ole Olsen, Huusmands Søn 11 Aar Brøndalen i Lunde  
16 19/2-1840 28/2 Ingeborg Hansdatter, Huusmands Enke 59 Wærket Fra pladsen Holmen under Aafos i Solum. Død paa Wærket. Med
vedkommende Sognepræst Samtykke her Begraved.
17 20/2-1840 1/3 Ingeborg Kittilsdatter 2 1/2 Aar Namløshaven  
18 23/2-1840 1/3 Asloug Larsdatter, Gaardmands Enke 48 Næsset  
19 8/3-1840 15/3 Kari Pedersdatter, Huusmands Datter 13 1/2 Aar Milebund under Lunde  
20 11/3-1840 17/3 Niels Wetlesen, Huusmands Søm 12 Aar Kaasen under Sannæs  
21 13/3-1840 21/3 Gunnild Nielsdatter, Værksarbeiders Kone 37 Wærket  
22 9/3-1840 17/3 Peder Beylegaard, Kjøbmand 74 1/2 Espevolden  
23 15/3-1840 22/3 Cecilia Berthine Nielsdatter 13 Dage Helgen  
24 19/3-1840 27/3 Maria Olsdatter, Huusmands Enke 76 Brostdal under Bjærven  
25 21/3-1840 27/3 Kirsti Andersdatter, Gaardmands Datter 16 Dage Fæhn  
26 25/3-1840 29/3 Anne Gundersdatter, Huusmands Datter 2 Aar Hougen under Jøntved Kighoste.
27 30/3-1840 6/4 Andreas Olsen, Huusmands Søn 1 1/2 Aar Hølen under Uhlefos  
28 23/3-1840 3/4 Gunne Halvorsen, Huusmand 66 Grønlie i Lunde Med vedkommende Sognepræsts Samtykke
begravet ved Holden.
29 6/4-1840 15/4 Taran Torsdatter, Enke 51 Wærket  
30 6/4-1840 13/4 Ingeborg Kirstine Corneliusdatter 11 Uger Pladsen under Brænne  
31 10/4-1840 20/4 Christen Pedersen, Gaardmand 62 Wasdalen  
32 15/4-1840 24/4 Taran Larsdatter, Enke 79 Klovedal  
33 15/4-1840 25/4 John Pedersen, Gaardmand 36 Glaholt  
34 17/4-1840 23/4 Johanne Larsdatter, Værksarbeiders Kone 35 1/2 Wærket  
35 18/4-1840 25/4 Rasmus Jensen, Sauarbeider 70 1/2 Saugbruget  
36 15/4-1840 22/4 Peder Thordsen, Gaardmands Søn 4 1/2 Aar Namløs  
37 23/4-1840 1/5 Anne Andersdatter, Huusmands Datter 18 Aar Deelsbakke  
38 23/4-1840 30/4 Jens Jørgensen, Huusmands Søn 8 Aar Tufta under Haatved  
39 2/5-1840 10/5 Ole Jørgensen, Ungkarl 21 1/2 aar Fæhn  
40 12/5-1840 20/5 Hans Christophersen 88 Skjørholt  
41 13/5-1840 22/5 Peder Isachsen, Gaardmand 46 Skougen  
42 15/5-1840 24/5 Kari Johnsdatter, Gaardmands Kone 51 Bjærkholt  
43 3/6-1840 10/6 Gunder Gundersen, Gaardmands Søn 10 Aar Kringlefæt  
44 4/6-1840 12/6 Hellik Halvorsen, Gaardmands Søn 16 1/2 Aar Sannæs Født paa Præstholt i Næs (i Sauherad).
45 25/5-1840   Peter Nicolai Larsen, Møllerdreng 20 Wærket, født paa Osebakken Knust af Møllehjulet. Liiget er ikke gjenfunden.
46 7/6-1840 13/6 Boel Maria Anundsdatter, Huusmands Kone 65 Skovkaas  
47 13/6-1840 21/6 Inderstenke Helene Halvorsdatter 34 Gladholt  
48 10/7-1840 18/7 Brugsarbeiders Enke, Ingeborg Jensdatter 39 3/4 Saugbruget  
49 8/8-1840 13/8 Saugbrugsarbeider John Bentsen 63 Saugbruget Funden druknet i Nordsøe.
50 9/8-1840 14/8 Gaardmands barnNella C. Nielsdatter 3 1/2 Aar Bjerven  
51 12/8-1840 17/8 Asgjer Brynnildsens pigebarn 8 Dage Febakke Død uden daab i Sengen hos Forælderene uden at nogen Uforsigtig-
hed fra disses side uden at bevirke dets død.
52 12/8-1840 18/8 Gaardbruger Anders Olsen 48 1/2 Huset  
53 14/8-1840 16/8 Inderst Niels Sigurdsen 70 Boeslie Fra Pladsen Bakke under Gaarden Venaas i Hemsedals Annex til Næs,
død paa Gjennemreise paa Pladsen Boeslie.
54 14/8-1840 22/8 Huusmandsbarn Gullik Kittilsen 1/2 Aar Namløshagen Funnet død i Sengen hos Forælderene.
55 20/8-1840 26/8 Huusmandsbarn Anne Cristine Christensdatter 3 Uger Steenstad  
56 28/8-1840 2/9 Vilkaarsenke (føderådsenke) Maria Olsdatter 83 1/4 Namløs  
57 20/8-1840 5/9 Aaste Kirstine Nielsdatter 16 Uger Saugbruget  
58 3/9-1840 10/9 Enken Asloug Saamundsdatter 71 Værket  
59 31/8-1840 6/9 Huusmandskone Mari Thronsdatter 67 1/2 Haavet  
0   1/8-1840 Dødfødt Drengebarn   Sannæsmoen Gunder Hansen Sannæsmoen og Magrethe Johnsdatter.
60 4/9-1840 14/9 Gaardmands Enke Marthe Jensdatter 79 Tufte  
61 4/9-1840 12/9 Ingeborg Karine Tronsdatter 1 1/4 Aar Namløs  
62 7/9-1840 13/9 Gaardmandssøn Anders Larsen 16 Aar ditto  
63 6/9-1840 11/9 Inger Andersdatter 4 Uger Skipsnæs  
64 10/9-1840 19/9 Andreas Thomasen 2 Aar Werket  
65 20/9-1840 27/9 Huusmand Christen Knutsen 77 Luusnæs  
66 7/10-1840 15/10 Anne Pedersdatter, Huusmandsdatter 24 1/2 Aar Tuftehaven  
67 6/10-1840 11/10 Hansine Berthea Hansdatter 19 Uger Wærket  
68 12/10-1840 20/10 Jørgen Stiansen 49 Holten  
69 11/10-1840 17/10 Hans Petter Andersen, Udøbt Dreng 3 Uger Saugbruget Død i Sengen hos Forældrene uden at der er Grund til at anslaa nogen
som helst uforsigtighed af disse begaaet.
70 24/10-1840 1/11 Anne Olsdatter Saugklev 86 Død hos Tron A. Namløs  
71 16/10-1840 25/10 Karen Magrethe Halvorsdatter 33 Kaasen  
72 20/11-1840 30/11 Gunnild Olsdatter 68 Herregaarden  
Nom. Død Begravet Den Begravedes fulde Navn og Stand Alder Opholdsted Ved død af smitsom sygdom eller ulykkelig hendelse
1 22/12-1840 30/12 Niels Saamundsen 35 1/2 Wærket  
2 28/12-1840 2/1-1841 Gunder Nielsen 3 Uger ditto  
3 29/12-1840 3/1-1841 Kirsti Kittilsdatter 3 Aar Haavet  
4 1/1-1841 9/1 Thale Anundsdatter 66 1/2 Saugbruget  
5 3/1-1841 12/1 Peder Halvorsen 35 1/4 Helgeroen  
6 27/1-1841 4/2 Halvor Pettersen 78 Waløen  
7 4/2-1841 13/2 Halvor Anundsen 64 Skovkaas  
8 11/2-1841 21/2 Anne Torsdatter 61 1/2 Jøntvedt  
9 15/2-1841 23/2 Anne Tollefsdatter 23 Uger Saugbruget  
10 18/2-1841 27/2 Christine Christensdatter 13 Dage Sannæs  
11 18/2-1841 25/2 Anne Ellevsdatter 29 5/6 Aar Værket  
0   25/2-1841 Dødfødt Pigebarn   ditto Hammersmed Ellev Jørgensens og Anne Ellevsdatter.
12 27/2-1841 7/3 Ole Halvorsen 89 1/3 Vaskaas  
13 27/2-1841 6/3 Anne Thomasdatter 5 Dage Wærket  
14 10/3-1841 18/3 Torbjørn Hansen 76 Wærket  
15 17/3-1841 15/3 Anne Kirstine Haagensdatter 3/4 Aar Glaholt  
16 20/3-1841 31/3 Lars Christensen, Huusmand 74 Otterkjær under Baxaas  
17 2/4-1841 9/4 Halvor Christensen 52 1/2 Saugbruget  
18 5/4-1841 13/4 Ernstine Dahl 3 1/2 Mnd. Søve  
19 8/4-1841 15/4 Ole Halvorsen, Huusmand 48 Hollahaven  
20 12/4-1841 18/4 Maren Gundersdatter 6 Uger Sannæs  
21 19/4-1841 24/4 Ole Jørgensen, Gaardmands barn 14 Uger ditto  
22 17/4-1841 24/4 Astrid Halvorsdatter 79 Wærket  
23 19/4-1841 25/4 Ingeborg Gundersdatter, Enke 68 Saugbruget  
24 19/4-1841 24/4 Inger Johnsdatter, Enke 74 Wærket  
25 23/4-1841 5/5 Ingeborg Gundersdatter, Huusmandsenke 73 1/2 Baxaas-Eie  
26 28/4-1841 8/5 Marthe Kirstine Hansdatter 1 1/12 Aar Wærket  
27 2/5-1841 9/5 Dorthe Matiasdatter, Inderstes Enke 60 Tinholt  
28 4/5-1841 9/5 Inderstebarn Johannes Nielsen 12 Uger Uhlevigen  
29 2/5-1841 9/5 Mari Pedersdatter, Lægslem 43 Paa Ytterbøe  
30 13/5-1841 20/5 Hans Jørgensen, Gaardmands Søn 17 Dage Wibetoe  
31 17/5-1841 27/5 Anne Johnsdatter, Gaardmands Enke 75 Heisholt  
32 20/5-1841 27/5 Pigen Zara Andersdatter (Sara Andersdatter) 17 3/11 Saugbruget  
33 21/5-1841 31/5 Gunnild Jørgensdatter, Gaardmands Kone   Sannæs  
34 20/7-1841 24/7 Gaardmands barn Christen Nielsen 3 Aar Steenstad fød S. Sl.(?)  
35 10/8-1841 15/8 Jørgen Hansen, Huusmands barn 1 Dag Kjøsvig  
36 8/8-1841 14/8 Kari Mortensdatter, Inderste 48 1/2 Bakken under Wærstad  
37 18/8-1841 28/8 Gunder Andersen, Grubearbeider 42 Hougen Død som følge af en Steenhobs nedstyrten over ham i Gruben
dagen før.
38 26/8-1841 2/9 Jacob Jensen, Saugarbeider 62 1/3 Saugbruget  
39 29/8-1841 4/9 Ingebor Sigurdsdatter, Huumands Datter 2 1/4 Aar Steensrud Druknede i en Bæk.
40 4/9-1841 11/9 Andreas Olsen, Gaardmandssøn 20 Aar Gravningen  
41 5/9-1841 12/9 Halvor Thomasen, Værksarbeider 72 1/2 Værket  
42 22/9-1841 30/9 Anders Pedersen, Arbeidsmand 54 1/2 Strømodden  
43 5/11-1841 13/11 Marie Andersdatter, Gaardmandskone 52 Tved  
Nom. Død Begravet Den Begravedes fulde Navn og Stand Alder Opholdsted Ved død af smitsom sygdom eller ulykkelig hendelse
1 27/11-1841 8/12 Halvor Olsen, Gaardmandsøn 17 1/6 Aar Lunde  
2 1/12-1841   Anders Andersen, Huusmand 37 Briskemyhr Druknet i Nordsøe, ikke gjenfundet.
3 19/12-1841 28/12 Gunnild Larsdatter, Enke 42 Saugbruget  
4 13/1-1842 22/1 Karen Kirstine Brynnildsdatter, Huusmandsdatter 2 1/2 Aar Myhren under Helgen  
5 17/1-1842 23/1 Gullik Kittilsen, Huusmandssøn 7 1/2 Mnd. Namløs  
6 18/1-1842 26/1 Kirsti Johnsdatter, Kone 21 1/4 Saugbruget  
7 18/1-1842 29/1 Anne Johannesdatter, Huusmands Enke 48 3/4 Eiestrand  
8 25/12-1841 3/1-1842 Kari Andersdatter, Enke 71 Hoxodde  
9 27/1-1842 3/2 Kirsti Halvorsdatter, Kone 34 1/2 Vibetoe  
10 18/12-1841 28/12-1841 Ole Olsen, Gaardmand 59 5/6 Aar Tinholtstulen  
11 8/2-1842 15/2 Ole Thordsen, Gaardmandssøn 3 1/2 Aar Namløs  
12 15/2-1842 23/2 Magrethe Thomasdatter, Gaardmands Kone 52 Kaalstad  
13 22/2-1842 2/3 Kari Johannesdatter, Huusmands Kone 27 1/2 Skougen under Helgen  
14 28/3-1842 5/4 Jørgen Hansen, Gaardmand 24 1/2 Opsahl  
15 15/4-1842 23/4 Ingeborg Olsdatter, Værksarbeiders Barn 2 Dage Værket  
16 16/4-1842 25/4 Berthe Andersdatter, Føderaads enke 96 Hanseskaas under Lunde  
17 23/4-1842 30/4 Berthe Maria Eliasdatter, Huusmandsbarn 11 Uger Ødegaarden  
18 25/4-1842 1/5 Karen Jensdatter, Gaardmandsbarn 8 1/2 Aar Steenstadvolden  
19 29/4-1842 6/5 Inger Maria Johnsdatter, Gaardmandsdatter 22 Aar Værstad  
20 13/5-1842 17/5 Hans Larsen, Huusmandssøn 8 1/3 Aar Skougen under Helgen  
21 2/5-1842 7/5 Halvor Saamundsen, Gaardmand 33 Laavold i Sillejord Hængt sig selv paa Skibsnæs. Efter Amtets Resolution af 7. Mai,
begravet i Stilhed og uden Ceremonie.
22 14/5-1842 23/5 Jørgen Jensen, Gaardmand 77 Kaalstad  
23 13/5-1842 22/5 Inger Andersdatter, Gaardmandsbarn 3/4 Aar Skibsnæs  
24 3/6-1842 10/6 Mari Pedersdatter, Gaardmandskone 45 Langjordet  
25 4/6-1842 12/6 Mari Larsdatter, Huusmandsbarn 6 Aar Skougen under Helgen  
26 11/6-1842 17/6 Marthe Olsdatter, Enke 62 Lucenæs  
27 16/6-1842 25/6 Kirsti Olsdatter, Værksarbeiders Datter 1 1/2 Aar Værket  
28 18/6-1842 25/6 Anne Jørgensdatter, Gaardmandsbarn 2 Aar Opsahl  
29 27/7-1842 4/8 Ingeborg Hansdatter, Huusmands Kone 36 2/3 Aar Fæbakke  
30 28/7-1842 5/8 Anders Gundersen, Huusmand 59 3/4 Deelsbakke  
31 31/7-1842 6/8 Maren Gurine Johnsdatter, Saugarbeiders barn 7 1/2 Aar Saugbruget  
32 24/8-1842 30/8 Ingeborg Gundersdatter, Gaardmandsbarn 15 Uger Sannæs  
33 24/8-1842 30/8 Kirsti Johnsdatter Lindgreen, Smeds Kone 71 Under Holden Præstegaard  
34 5/9-1842 10/9 Halvor Pedersen, Værksarbeiders barn 13 aar Helgeroen  
35 13/9-1842 21/9 Ingeborg Olsdatter, Pige 31 Bjørndalen  
36 5/10-1842 10/10 Hans Andreas Nielsen, Inderstes barn 1 Aar Død i Helgeroen, men fød i Gjerpen under gaarden Venstøb.
37 10/10-1842 15/10 Klemmet Gundersen, Lægslem 79 Saugbruget  
38 11/10-1842 16/10 Ole Nielsen, Værksarbeiders Barn 2 Aar Værket  
39 13/10-1842 19/10 Kari Halvorsdatter, Huusmandsbarn 5/6 Aar Saugbruget  
40 14/10-1842 21/10 Svend Christensen, Huusmand 59 Moen  
41 25/10-1842 3/11 Magrethe Hansdatter, Enke 82 Wærket  
42 29/10-1842 4/11 Anders Andersen, Inderstes barn 8 Aar Strandkaas under Sannæs  
43 30/10-1842 8/11 Ole Corneliussen, Huusmandsbarn 9 Uger Pladsen under Brænne  
44 4/11-1842 12/11 Maria Johnsdatter, Huusmandsbarn 19 Uger Jacobskaas  
Nom. Død Begravet Den Begravedes fulde Navn og Stand Alder Opholdsted Ved død af smitsom sygdom eller ulykkelig hendelse
1 5/12-1842 11/12 Hans Andersen, Spigersmed 64 Næprud  
2 1/12-1842 9/12 Maria Bjørnsdatter, Enke 84 Wale  
3 26/12-1842 3/1-1843 Magrethe Anundsdatter, Enke 81 Wærket  
4 1/1-1843 11/1 Mari Olsdatter, Gaardmands Kone 70 1/2 Uhlevigen  
5 29/12-1842 7/1-1843 Lars Gartner Bomhoff 39 Eie  
6 31/12-1842 11/1-1843 Anne Gundersdatter, Gaardmands Enke 77 Opsahl  
7 12/1-1843 21/1 Anne Hansdatter, Enke 74 5/6 Heisholt  
8 11/1-1843 24/1 Ole Gjermundsen, Huusmand 76 Evje under Baxaas  
9 14/1-1843 20/1 Svend Andersen, Gaardmandsbarn 8 Mnd. Bjørndalen  
10 24/1-1843 1/2 Halvor Olsen, Huusmandssøn 24 1/4 Aar Nib, fød i Kjendalen  
11 21/1-1843 30/1 Jørgen Gundersen, Gaardmand 47 Gjedeboen  
12 31/1-1843 9/2 Tron Kittilsen, Huusmandssøn 7 Aar Namløs  
13 4/2-1843 11/2 Kirsti Jensdatter, Gaardmandsbarn 3 Aar Steenstadvold Kighoste.
14 6/2-1843 13/2 Jens Christophersen, Gaardmandssøn 3 /4 Aar Haatved  
15 20/2-1843 28/2 Abraham Jørgensen, Gaardmandssøn 29 Aar Juvet  
16 20/2-1843 28/2 Halvor Johnsen, Saugbrugsarbeider 78 5/6 Aar Saugbruget  
17 22/2-1843 4/3 Anund Gundersen, Grubearbeiders Barn 6 Dage Jøntved  
18 1/3-1843 15/3 Asbær Olsdatter, Gaardmands Kone 27 1/2 Aar Sannæs  
19 17/3-1843 24/3 Johannes Christiansen, Gaardmand 60 3/4 Heisholt  
20 20/3-1843 26/3 Maren Gurine Johnsdatter, Gaardmands Datter 19 1/2 Wærstad  
21 19/3-1843 28/3 Ingeborg Johnsdatter, Huusmands barn 3 3/4 Aar Hægna under Graver  
22 1/4-1843 9/4 Kari Steensdatter Hvalen, Enke 86 Hvalen  
23 6/4-1843 14/4 Ingeborg Johnsdatter, Pige 25 Aar Waskaas  
24 24/4-1843 30/4 Johannes Nielsen, Gaardmandsbarn 3/4 Aar Helgen  
25 25/4-1843 2/5 Margith Tormosdatter, Huusmands Enke 65 Rommenæs  
26 26/4-1843 11/5 Anne Olsdatter, Fattiglem 82 Klevsgade  
27 27/4-1843 11/5 Maria Olsdatter, Huusmandsbarn 1 3/4 Aar ditto  
28 3/5-1843 12/5 Anne Tronsdatter, Gaardmandsbarn 4 Uger Namløs  
29 27/4-1843 6/5 Tollef Olsen, Huusmandssøn 14 Dage Skottet under Graver  
30 8/5-1843 14/5 Anne Nielsdatter, Enke 68 Wærket  
31 10/5-1843 18/5 Kirsti Hansdatter, Huusmands Kone 66 1/2 Strømodden  
32 8/5-1843 17/5 Anne Christine Johnsdatter, Gaardmands Kone 45 Graver  
33 20/5-1843 29/5 Maria Halvorsdatter, Kone 32 Hvale  
34 1/6-1843 8/6 Anders Jørgensen, Gaardmandssøn 3 3/4 Aar Helgen Druknet i en Dam.
35 3/6-1843 10/6 Karen Maria Halvorsdatter, Gaardmands barn 3 Uger Wale  
36 28/6-1843 2/7 Hans Henriksen 5 3/4 Aar Wærket  
37 23/6-1843 30/6 Asloug Maria Evensdatter, Gaardmandsbarn 1 Aar Jøntved  
38 6/7-1843 14/7 Ole Evensen Skordal, Gaardmand 58 1/6 Aar Skordal  
39 23/7-1843 30/7 Clemmet Christiansen, Huusmand 59 1/3 Heisholt  
40 25/7-1843 30/7 Anne Maria Bentsdatter, Enke 63 Wærket  
41 30/7-1843 3/8 Mathias Jørgensen, Gaardmandssøn 11 3/4 Aar Galten fød i Saufde (Sauherad)  
42 3/8-1843 9/8 Maren Karine Nielsdatter, Gaardmandsbarn 4 Uger Wala  
43 21/8-1843 27/8 Maren Augensdatter, Huusmandsdatter 21 3/4 Aar Røybæk  
44 10/8-1843 17/8 Johannes Halvorsen, Huusmandsøn 12 1/2 Aar Holdensæter Med Pastor Gjors Tilladelse begravet her.
45 23/8-1843 29/8 Magrethe Nielsdatter, Gaardmands Kone 70 Aar Lille Wale  
46 26/8-1843 3/9 Ole Johnsen, Huusmand 55 1/2 Nib  
47 29/8-1843 3/9 Ingeborg Andrea Anundsdatter 1 1/4 Aar Hoxodde  
48 5/9-1843 10/9 Ingri Towsdatter, huusmands Kone 60 Boeslie  
49 8/9-1843 17/9 Anders Halvorsen, Gaardmandssøn 22 1/3 Aar Haatved  
50 18/9-1843 24/9 Anders Thorsen, Selveier 53 1/2 Stuen  
51 24/9-1843 2/10 Lars Olsen, Gaardmandssøn 20 1/2 Brænne  
52 Juli 19/9 Ole Laavardsen, Huusmand 56 Langeland Druknet i Hitterdalsvandet, men henover gjenfunden
53 28/9-1843 3/10 Brynnild Larsen, Inderst 62 1/2 Bjærkholt  
54 10/10-1843 18/10 Torkel Nielsen, Selveier 72 1/2 Welkom  
55 7/10-1843 16/10 Marthe Lisabeth Larsdatter, Gaardmandsbarn 14 Dage Lunde  
56 24/10-1843 1/11 Andreas Jensen, Gaardmandsbarn 2 1/3 Aar Hvalen  
57 6/11-1843 12/11 Peder Johnsen, Ungkarl 26 Spiredde under Namløs Begravne under en nedstyrtet Sandhob.
58 6/11-1843 14/11 Ole Olsen Ungkarl 20 1/2 Hougen under Jamtved ditto
59 21/11-1843 26/11 Sina Olsdatter 7 Mnd. Wærket  
60 26/11-1843 5/12 Anders Anundsen, Huusmand 63 1/2 Kjøsvig  
Nom. Død Begravet Den Begravedes fulde Navn og Stand Alder Opholdsted Ved død af smitsom sygdom eller ulykkelig hendelse
1 6/12-1843 17/12 Anders Andersen den ældere, Huusmand 65 Tvedhægna  
2 10/12-1843 17/12 Kirsti Larsdatter, Lægdsbarn 3 1/2 Aar Steenstadstrand  
3 9/12-1843 17/12 Maria Hansdatter, Inderstebarn 11 Dage Wibetoe  
4 27/12-1843 3/1-1844 Christian Frederik Gundersen 16 1/2 Steensholt  
5 25/12-1843 31/12 Anne Svendsdatter, Enke 81 1/2 Holden Wærk  
6 31/12-1843 8/1-1844 Arve Johnsen, Ungkarl 44 Stuverud  
7 11/1-1844 24/1 Gjertrud Hansdatter, Brugsarbeiders Kone 50 1/8 Saugbruget  
8 8/1-1844 13/1 Elisabeth Aasoldsdatter, Huusmandsbarn 7 1/2 Aar Kjennekaas under Klovdal  
9 26/1-1844 6/2 Rasmus Johannessen, Follougsmand (Føderådsmann) 89 11/12 Heisholt  
10 28/1-1844 4/2 Johannes Sørensen, Huusmandssøn 1 1/3 Aar Gladhuus  
11 29/1-1844 4/2 Anne Catrine Jensdatter, Huusmandsbarn 13 1/3 Aar Gunnerud  
12 30/1-1844 7/2 Helge Brynnildsen, Inderst 90 Aar Pladsen under Tved  
13 5/2-1844 15/2 Anders Johannessen, Follougsmand (Føderådsmann) 71 Nyehuus  
14 3/2-1844 15/2 Berthe Maria Andersdatter 82 Steenstadvolden  
15 4/2-1844 10/2 Niels Pedersen, Gaardmandsbarn 7 Uger Steenstad  
16 24/2-1844 1/3 Karen Kirstine Pedersdatter, Gaardmandsbarn 4 Uger Omtved  
17 25/2-1844 6/3 Halvor Halvorsen 3/11 Aar Wærket  
18 2/3-1844 10/3 Hans Hansen, Huusmandsbarn 12 Dage Kaasa under Meelteig  
19 4/3-1844 10/3 Peder Johnsen, Lægdslem 50 døde paa Heisholt  
20 4/3-1844 12/3 Anne Olsdatter, Gaardmandsbarn 15 Uger Opsahl  
21 4/3-1844 10/3 Jørgen Johannessen, Gaardmandsbarn 7 Dage Kaasa  
22 15/3-1844 14/3 Søren Nielsen, Gaardmandsbarn 12 Uger Opsahl  
23 10/3-1844 17/3 John Pedersen, Huusmand 75 Haatved under Tinholt  
24 13/3-1844 19/3 Lars Clausen, Inderstes Søn 1 Aar Tinholt, fød under Langeland  
25 10/3-1844 18/3 Halvor Andersen, Gaardmandsbarn 12 Dage Fæhn  
26 25/3-1844 3/4 Thomas Andersen 3/4 Aar Saugbruget  
27 28/3-1844 4/4 Johannes Olsen  1 5/6 Aar Sannæs  
28 31/3-1844 6/4 Kjøstol Andersen 4 1/4 Aar Saugbruget  
29 31/3-1844 10/4 Mari Olsdatter, Enke 82 Eiestranden  
30 7/4-1844 14/4 Peder Thorsen, huusmandssøn 3 Aar Skovkaas  
31 14/4-1844 23/4 Asloug Thorsdatter, Enke 53 Jøntved  
32 14/4-1844 23/4 Ole Johannessen, Gaardmand 46 Sannæs  
33 16/4-1844 26/4 Christen Andreas Jensen, Gaardmand 59 Steenstadvolden  
34 23/4-1844 2/5 Anne Hansdatter, Enke 76 Hægnen  
35 8/5-1844 16/5 Ole Nielsen, Huusmand 58 Skougen under Helgen  
36 10/5-1844 19/5 Niels Lindgreen, Fattiglem 88 under Præstegaarden  
37 15/5-1844 23/5 Kari Thomasdatter, Flaademands Kone 56 Saugbruget  
38 11/5-1844 18/5 Berthe Karine Sørensdatter 22 1/2 Opsahl  
39 18/5-1844 25/5 Kirsten Maria Knudsdatter 1/2 Aar Fæbakke  
40 19/5-1844 26/5 Thor Thorsen, Gaardmandsbarn 2 1/2 Aar Ytterbøe  
41 20/5-1844 28/5 Ingeborg Johnsdatter, Huusmandskone 56 Bjørndokken  
42 29/5-1844 5/6 Inger Corneliusdatter 84 Galten  
43 1/6-1844 7/6 Maren Johanne Towsdatter 2 1/2 Aar Wale  
44 6/6-1844 15/6 Knud Tolfsen, Ungkarl 27 Qværnodden  
45 12/6-1844 18/6 Anne Kittilsdatter, Huusmandsbarn 17 Uger Haavet  
46 28/6-1844 5/7 Hans Andersen, Inderste 25 Wibetoe  
47 9/7-1844 14/7 Isak Olsen, Inderstebarn 3/4 Aar Graver  
48 14/7-1844 21/7 Kirsti Olsdatter, Møllers kone 45 Uhlefos  
49 12/9-1844 19/9 Anne Magrethe Christophersdatter, Værksarbeiders barn 7 Aar Værket  
50 29/9-1844 6/10 Dødfødt Drengebarn   Wasdalen Hans Johnsen Grønnesteen og Karen Kirstine Jensdatter
51 10/10-1844 16/10 Fattiglem Ragnild Pedersdatter 64 under Baxaas  
52 4/11-1844 12/11 Gaardmandssøn Tron Olsen 3 1/2 Aar Kalvodde  
53 4/11-1844 12/11 Anders Gulbrandsen, Huusmand 46 Fæbakke  
54 8/11-1844 17/11 Maren Anne Henriksdatter 2 Aar Wærket  
55 9/11-1844 17/11 Hans Nielsen, Værksarbeiders Barn 1 1/2 Dag ditto  
56 12/11-1844 18/11 Gunder Pedersen, Huusmand 50 Hoxodde  
57 12/11-1844 22/11 Hans Steensen, Inderste 47 3/4 Wibetoe Ihjelslaaet af at omvæltet las Weed.
Nom. Død Begravet Den Begravedes fulde Navn og Stand Alder Opholdsted Ved død af smitsom sygdom eller ulykkelig hendelse
1 1/12-1844 11/12 Berthel Bomhoff, Proprietær 76 2/3 Eie  
2. 15/12-1844 22/12 Bjørn Halvorsen, Huusmand 72 Killingkaaven  
3 18/12-1844 27/12 Karen Kirstine Halvorsdatter 11 Timer Sannerholt  
4 14/12-1844 28/12 Andreas Kittilsen, Huusmandssøn 18 Røibæk, født i Skien  
5 12/1-1845 18/1 Thale Christensdatter, Fattiglem 82 Daxrød  
6 18/1-1845 26/1 Elen Jensdatter, Enke 72 Wærket  
7 23/1-1845 1/2 Maren Anne Rasmusdatter, Kone 38 Saugbruget  
8 26/1-1845 2/2 Kirsti Svendsdatter, Pige 57 Wærket  
9 29/1-1845 7/2 Thor Halvorsen, Gaardmand 23 5/6 Jøntvedt  
10 18/2-1845 25/2 Lisbeth Sondresdatter, Huusmands Enke og Fattiglem 79 Haavet under Tinholt  
11 22/2-1845 3/3 Asloug Pedersdatter, Huusmandsbarn 2 Dage Kaasen under Meelteig  
12 8/3-1845 16/3 Jens Gundersen, Ungkarl, Lægdslem 51 Gjedeboen  
13 23/3-1845 30/3 Mari Olsdatter, Enke 51 Saugbruget  
14 31/3-1845 8/4 Marthe Andersdatter, Enke 69 Skippervold  
15 14/4-1845 19/4 Halvor Gundersen, Huusmand 63 1/2 Hoxodde  
16 18/4-1845 26/4 Kirsti Johnsdatter, Huusmandsbarn 5 5/12 Eishoug  
17 20/4-1845 27/4 Mari Nielsdatter, Huusmands Kone 29 1/2 Daxrød  
18 19/5-1845 25/5 Jørgen Augustinussen, Gaardmandssøn 19 Dage Lunde  
19 27/5-1845 4/6 Hans Johnsen, Ungkarl, Flaademand 22 1/4 Aar Saugbruget  
20 1/6-1845 7/6 Sophie Christophersdatter, Folloug Enke 85 Heisholt  
21 2/6-1845 7/6 Aaste Kirstine Andersdatter, Gaardmandsbarn  1/4 Aar Bjærven  
22 13/6-1845 20/6 Halvor Andersen, Gaardmand 62 Fæhn  
23 30/6-1845 7/7 Herbrand Eskildsen, Gaardmand 55 Sannæs  
24 9/7-1845 16/7 Niels Olsen, Brugsarbeiders Barn 8 Uger Saugbruget  
25 25/7-1845 31/7 Inger Gundersdatter, FøderaadsEnke 87 Olsbrygge  
26 15/8-1845 - Ingeborg Kirstine Andersdatter, Huusmandsbarn 11 Dage Lucenæs  
27 31/8-1845 6/9 Amborg Kirstine Andersdatter, Huusmandskone 42 Steensholt  
28 3/9-1845 10/9 Anniken Knudsdatter, Værksarbeiders Kone 83 Wærket  
29 6/9-1845 9/9 Christian Fredrik Gundersen, huusmandsbarn 8 Dage Steensholt  
30 14/9-1845 21/9 Berthe Andersdatter, Gaardmands Enke 61 Gravningen  
31 18/9-1845 27/9 Andreas Christophersen, Værksarbeiders barn 5 Dage Wærket  
32 7/10-1845 16/10 Niels Torgrimsen, Gaardmand 61 1/2 Jøntvedt  
33 16/10-1845 25/10 Anne Ellefsdatter, Værksarbeiders Kone 68 Værket  
34 18/10-1845 24/10 Hans Johnsen, Huusmands barn 8 Uger Milebund under Lunde  
35 9/11-1845 14/11 Anne Andersdatter, Gaardmandsbarn 7/12 Aar Fæhn  
36 16/11-1845 27/11 Mari Hansdatter, Gaardmands Kone 73 Heisholt  
37 15/11-1845 20/11 Peder Tygesen, Inderst 32 Sannæs  
Nom. Død Begravet Den Begravedes fulde Navn og Stand Alder Opholdsted Ved død af smitsom sygdom eller ulykkelig hendelse
1 28/11-1845 6/12 Berthe Karine Nielsdatter, Inderstebarn 5 Dage Lunde  
2 19/12-1845 26/12 Kirsti Jahnsdatter, Gaardmands Enke 51 Gjedeboen  
3 31/12-1845 10/1-1846 Inger Nielsdatter, Pige 69 Wærket  
4 15/1-1846 23/1 Anne Bentsdatter, Pige 28 7/12 Hølen under Saugbruget  
5 16/1-1846 25/1 Enkemadame Anne Svendsen født Paulsen? 75 Wærket  
6 22/1-1846 31/1 Anne Augustinusdatter, Inderstes Kone 40 Osdalen under Graver Død i Barselseng.
7 23/1-1846 1/2 Kirsti Pedersdatter, Gaardmandsdatter 23 Romnæs  
8 1/3-1846 7/3 Berthe Gulliksdatter, Værksarbeiders Barn 12 Dage Wærket  
9 6/3-1846 14/3 Kari Rasmusdatter, Huusmands Enke 96 1/2 Heggemoen, død i Berg...(?)  
10 2/3-1846 8/3 Asloug Andersdatter, Gaardmands barn 2 1/4 Aar Wibetoe  
11 15/3-1846 22/3 Hans Nielsen, Gaardmands Barn 1 Mnd. Rødningen  
12 15/3-1846 21/3 Andreas Rasmussen, Tjenestedreng 17 5/12 Heisholt  
13 16/3-1846 25/3 Severine Sophie Christensen, Gaardmands Kone 31 Næsset  
14 27/3-1846 5/4 Svenke Olsen, Huusmand 72 1/2 Bjærven  
15 28/3-1846 7/4 Anund Anundsen, Huusmand 66 Strandkaasa Funden død i en baad, med hvilken han havde Skydset til Fahrvolden.
16 11/4-1846 21/4 Aslaoug Stiansdatter, Huusmands Kone 73 Strandjordet  
17 12/4-1846 17/4 Halvor Nielsen, Gaardmands barn 17 Dage Romnæs  
18 10/6-1846 18/6 Elen Maria Olsdatter, Værksarbeiders Kone 38 Wærket  
19 19/6-1846 25/6 Isak Nielsen, Huusmand 67 1/2 Namløshagen Druknede i Nordsøe.
20 22/6-1846 28/6 Anders Steensen, Gaardmandssøn 15 Aar Munken  
21 6/7-1846 10/7 Søren Olsen Pederskaas, Lægdslem 89 døde paa Sanden  
22 10/7-1846 18/7 Haagen Pedersen, Værksarbeider 81 Uhlefos Jernværk  
23 31/7-1846 7/8 Gaardmands barn Ole Thorsen 1 5/6 Aar Kaasa under Tofte  
24 5/9-1846 13/9 Enken Ingebor Brynnildsdatter Welkom 70 Welkom  
25 19/9-1846 26/9 Huusmand Christen Brynnildsen 58 Fæbakke  
26 29/9-1846 4/10 Værksarbeiders Barn Jahn Bentsen 3 Dage Wærket  
27 25/9-1846 7/10 Gaardmand Hans Jacob Jensen 58 Bjærkholt Funden død i Bryggevandet i Skien. Drkned formentligen i
beruset Tilstand.
28 18/10-1846 25/10 Gaardmandsbarn Gullik Gundersen 17 Uger Sannæs  
29 20/10-1846 29/10 Vilkaarsenke (føferådsenke) Kari Olsdatter 92 Sannerholt  
30 28/10-1846 5/11 Gaardmand Kittil Knutsen 62 Skottet  
31 6/11-1846 13/11 Nicolas Benjamin Aall 52 Uhlefos  
32 16/11-1846 21/11 Værksarbeiders Barn Andrea Pedersdatter 2 1/7 Aar Wærket  
Nom. Død Begravet Den Begravedes fulde Navn og Stand Alder Opholdsted Ved død af smitsom sygdom eller ulykkelig hendelse
1 2/12-1846 12/12 Værksarbeider Peder Sivertsen 40 Wærket  
2 4/12-1846 12/12 Føderaadskone Gunnild Olsdatter 83 Lille Wale  
3 14/12-1846 20/12 Saugarbeiders Kone Marthe Pedersdatter 66 Saugbruget  
4 13/12-1846 22/12 Huusmandsøn Halvor Jørgensen 19 Steenstadstrand  
5 22/12-1846 2/1-1847 Gaardmandssøn Ole Sørensen 23 1/4 Aar Brænne  
6 25/12-1846 4/1-1847 Huusmand Lars Andersen 53 Fæbakke  
7 26/12-1846 4/1-1847 Tron Kjøstolsen, Gaardmand 53 Namløs  
8 24/12-1846 3/1-1847 Enke Johanne Hansdatter 48 Hagen Myrdet sig selv med et Knivstød. Ifølge amtets Defentation af 29. Desember.
Begravet med sedvanlig Seremonie og tilstaaet Jordpaakastelse.
9 31/12-1846 9/1-1847 Huusmand Asgjær Brynnildsen 56 Fæbakke  
10 30/12-1846 8/1-1847 Gaardmandskone Kirsti Steensdatter 53 Wibetoe  
11 27/12-1846 6/1-1847 Gardmandssøn Anders Johannessen 36 Uhlevigen  
12 8/1-1847 16/1 Gaardmandskone Ingebor Thomasdatter 38 1/2 Namløs  
13 9/1-1847 16/1 Værksarbeiders Enke, Kirsti Hansdatter 76 Wærket  
14 15/1-1847 22/1 Gaardmandskone, Anne Johnsdatter 62 Wibetoe  
15 20/1-1847 30/1 Værksarbeiders Kone, Thore Rasmusdatter 42 2/3 Wærket  
16 3/2-1847 11/2 Huusmandssøn, Peder Tronsen 21 Uhlefoss  
17 29/1-1847 9/2 Huusmand Rasmus Pedersen 82 Dahlen  
18 31/1-1847 9/2 Gaardmands barn, Kirsti Olsdatter 1 2/3 Sannæs  
19 1/2-1847 10/2 Gaardmand Anders Torgersen 66 Vibetoe  
20 16/2-1847 24/2 Møllers Kone Maren Poulsdatter 56 Wærket  
21 16/2-1847 23/2 Huusmanssøn Kittil Olsen 24 1/2 Dalen, født i Eiestrand  
22 18/2-1847 27/2 Huusmand Anders Haagensen 74 1/2 Hoxodde  
23 19/2-1847 27/2 Huusmands barn Jørgen Hansen 1 3/4 Aar Sauklev under Brænne  
24 26/2-1847 6/3 Inderstbarn, Hans Olsen 5 Aar Kleven under Klovdal  
25 28/2-1847 7/3 Værksarbeiders barn, Thor Johansen 6 Uger Wærket  
26 7/3-1847 18/3 Gaardmand Jens Jørgensen 55 1/2 Kaalstad  
27 3/3-1847 12/3 Huusmand Hans Olsen 60 Kaasa under Wale  
28 16/3-1847 27/3 Værksarbeiders Kone Kirsti Larsdatter 53 Holden Jernværk  
29 17/3-1847 28/3 Huusmand Claus Larsen 33 Strandjordet  
30 15/3-1847 25/3 Huusmand John Thorsen 69 3/4 Dahlen  
31 19/3-1847 26/3 Huusmand Johannes Christensen 52 Strømodden  
32 23/3-1847 1/4 Huusmands Datter Asloug Maria Andersdatter 8 5/6 Aar Kaasa under Præstegaarden  
33 24/3-1847 31/3 Værksarbeiders Enke, Anne Pedersdatter 74 Graver  
34 5/4-1847 10/4 Huusmand Anders Olsen 64 Deelsbakke  
35 9/4-1847 17/4 Enke Thore Gulliksdatter 79 Strømodden  
36 17/4-1847 24/4 Pentionist Torsten Hansen 70 Wærket  
37 19/4-1847 24/4 Huusmandsbarn Maria Olsdatter 3 Aar Brøstdal Meslinger.
38 24/4-1847 3/5 Anne Catrine Meklenburg Poppe 37 Bøe  
39 27/4-1847 6/5 Huusmandskone Anne Poulsdatter 70 1/3 Namløshaven  
40 29/4-1847 5/5 Huusmandssøn Hans Olsen 7 Dage Slettekaas under Romnæs  
41 6/5-1847 14/5 Gaardmandssøn Anders Gundersen 13 1/2 Aar Skjørholt  
42 7/5-1847 17/5 Huusmandssøn Nils Johnsen Lindgreen 13 1/4 Aar Haubakken  
43 11/5-1847 18/5 Pleiebarn Jens Jensen 13 Aar Præstgrav  
44 13/5-1847 24/5 Gaardmandskone Kirsti Christophersdatter 67 1/2 Tufte  
45 14/5-1847 24/5 Drengebarn 5 Timer Lucenæs Barnet døde uden Daab fordi, efter Faderens opgivelse, dets Død kom saa Pludselig,
at Fader og Moder, de eneste tilstedeværende, ei dertil kunne føre de høist nødvendige
foranstaltninger.
46 16/5-1847 22/5 Gaardmandsdatter Sophie Nilsdatter 18 Uger Rødningen  
47 23/5-1847 31/5 GjestgiverEnken Berthe Halvorsdatter 79 Wærket  
48 22/5-1847 28/5 Inderstebarn John Jørgensen 14 Dage Nyehuus i Eisboed.(?)  
49 20/5-1847 27/5 Huusmand Christen Olsen 53 Moen  
50 5/6-1847 14/6 Gaardmandskone Anne Jørgensdatter 54 Ytterbøe  
51 5/6-1847 11/6 Huusmand Thyge Andersen 77 Kaasa under Søve  
52 9/6-1847 16/6 Gaardmandsbarn Karen Andrea Andersdatter 2 1/2 Aar Nordstaae  
53 11/6-1847 20/6 Værksarbeiderbarn Inger Hansdatter 26 Dage Wærket  
54 14/6-1847 21/6 Huusmandssøn Nils Torkelsen 34 3/4 Aar Welkom  
55 11/6-1847 17/6 Huusmands Enke Anne Johnsdatter 60 Kleven under Klovedal  
56 16/6-1847 24/6 Værksarbeiders Kone Inger Olsdatter 52 Wærket  
57 17/6-1847 20/6 Pigen Anne Hansdatter 89 ditto  
58 16/6-1847 23/6 Inderstebarn Maria Tollefsdatter 3 3/4 Aar Holla  
59 20/6-1847 27/6 Gaardmandssøn John Simonsen 1 1/6 Aar Klovedal  
60 4/7-1847 9/7 Saugbrugsarbeider Kjøstol Pedersen 61 1/2 Saugbruget  
61 6/7-1847 11/7 Værksarbeiders søn Brynnild Olsen 17 2/3 Aar Wærket  
62 10/7-1847 17/7 Huusmandsbarn Halvor Olsen 2 Dage Hagen  
63 10/7-1847 16/7 Gaardmandskone Kirsti Hansdatter 28 1/2 Wibetoe  
64 11/7-1847 18/7 Værksarbeiders barn Anne Hansdatter 1 1/3 Aar Wærket  
65 12/7-1847 17/7 ditto Even Jahnsen 5 Aar ditto  
66 11/7-1847 16/7 Huusmands Kone Kari Halvorsdatter 60 Fjeldskot  
67 12/7-1847 19/7 Gaardmands Enke Ilian Andersdatter (?) 80 Kaalstad  
68 16/7-1847 21/7 Inderst Kone Maria Kittilsdatter 32 Maurflotene under Opsahl  
69 23/7-1847 29/7 Gaardmandsbarn Anne Jørgensdatter 1/4 Aar Wibetoe  
70 25/7-1847 1/8 Værksarbeiders barn Hans Hansen 2 1/11 Aar Wærket  
71 5/8-1847 14/8 ditto Anne Tallaksdatter 8 Uger Briskemyhr  
72 6/8-1847 13/8 Gaardmandsbarn Karen Kirstine Jensdatter 3 5/12 Aar Hvalen  
73 10/8-1847 12/8 Lægdslem Ingebor Nilsdatter Spiredalen 72 Døde i Fæhn  
74 15/8-1847 21/8 Smed Tollef Larsen 47 Holla  
75 15/8-1847 22/8 Gaardmandssøn Hans Nilsen 16 Uger Wibetoe  
76 22/8-1847 29/8 Brugarbeiders barn Nils Bentsen 1 1/2 Aar Saugbruget  
77 22/8-1847 28/8 Værksarbeiders barn Kirsten Gurine Bentsdatter 3 Aar Wærket  
78 2/9-1847 10/9 Pentionist Enke Mari Olsdatter 88 ditto  
79 17/9-1847 23/9 Huusmandskone Kari Andersdatter 55 Boselie  
80 15/9-1847 23/9 Madame Elisabeth Magrethe Willaf. Heidemark 68 Qvælroe  
81 29/9-1847 5/10 Huusmandsbarn Clas Clasen (Claus Clausen) 5 Uger Odden under Langeland(?)  
82 4/10-1847 10/10 Inderstes Søn Hans Tollevsen 16 1/2 Aar Holla  
83 8/10-1847 18/10 Enken Berthe Steensdatter 83 Monken  
84 15/10-1847 22/10 Smed Wellik Thorsen 25 1/2 Kaasen  
85 16/10-1847 23/10 Huusmand Halvor Pedersen 60 Kaasen under Tofte  
86 23/10-1847 30/10 Proprietair Ammon Nicolai Wille 76 Qvælroe  
87 18/11-1847 28/11 Pigebarn Anne Pedersdatter 11 Dage Kronborg  
88 21/11-1847 28/11 Pigebarnet Gunnild Maria Johnsdatter 1 1/2 Aar Jøntved  
89 24/11-1847 4/12 Drengebarn Kittil Sigurdsen 14 Dage Kjendalen  
90 25/10-1847 2/11 Enken Thorbær Thomasdatter 75 Saugbruget  
91 6/12-1847 13/12 Huusmands Kone Marthe Pedersdatter 61 Fæbakke under Kolle  
92 7/12-1847 15/12 Huusmands Enke Groe Johnsdatter 83 Gjedeboen  
Nom. Død Begravet Den Begravedes fulde Navn og Stand Alder Opholdsted Ved død af smitsom sygdom eller ulykkelig hendelse
1 29/12-1847 6/1-1848 Huusmand Brynnild Olsen 59 Helgen  
2 8/1-1848 15/1 Drengebarn Jørgen Jørgensen 3 Aar Helgen vestre  
3 13/1-1848 22/1 Enken Kirsti Nilsdatter 69 Waløen  
4 17/1-1848 23/1 Huusmandsbarn Anne Brynnildsdatter 11 Dage Kolle  
5 13/1-1848 20/1 Lægdslem Nils Hansen 17 Aar Otterkjær  
6 18/1-1848 28/1 Huusmandskone Kari Johannesdatter 26 1/2 Herregaarden  
7 21/1-1848 29/1 Værksarbeiders barn Halvor Andreasen 1 5/12 Aar Wærket  
8 24/1-1848 31/1 Gaardmandsdatter Anne Olsdatter 2 Aar Namløs  
9 26/1-1848 3/2 Huusmandsdatter Ingebor Andersdatter 23 1/2 Skjørholt  
10 29/1-1848 7/2 Gaardmand Ole Olsen 71 Kollekoven  
11 29/1-1848 5/2 Værksarbeiders barn Ingebor Torbjørnsdatter 4 Aar Wærket  
12 31/1-1848 6/2 Hammersmed Rasmus Sørensen 49 3/4 ditto  
13 1/2-1848 7/2 Pigen Ingebor Andersdatter 66 ditto  
14 17/2-1848 25/2 Huusmand Mads Jensen 85 Striken under Eie  
15 18/2-1848 25/2 Huusmandsbarn Peder Andersen 1 Aar Gudmundsbæk  
16 21/2-1848 19/2(!!) Huusmandskone Anne Thomasdatter 52 Øgaarden  
17 26/2-1848 5/3 Enken Thone Halvorsdatter 63 Wærket  
18 1/3-1848 8/3 Pigebarn Gunnhild Maria Johannesdatter 11 Mnd. Saugbruget  
19 13/3-1848 21/3 Gaardmandsbarn Berthe Simonsdatter 12 Timer Klovedal  
20 13/3-1848 21/3 Lægdslem Aagot Kaasa 95 Kaasa  
21 24/3-1848 1/4 Saugarbeider Ole Nilsen 52 Saugbruget  
22 1/4-1848 9/4 Gaardmandsbarn Anne Maria Olsdatter 3/4 Aar Meelteig  
23 4/4-1848 10/4 Districtslæges barn Jan Marius Nathan Frederik Salvesen 1 3/4 Aar Espevolden  
24 5/4-1848 13/4 Huusmand Knud Aslaksen 82 Boselie  
25 7/4-1848 14/4 Huusmandsbarn Kirsten Maria Isaksdatter 1 1/2 Aar Namløshagen  
26 19/4-1848 28/4 Gaardmandskone Anna Maria Sørensdatter 34 Sannæs  
27 22/4-1848 30/4 Pigebarn Anne Gulliksdatter 1 Aar Wærket  
28 20/4-1848 29/4 Huusmandsbarn Karen Andrea Welliksdatter 1 Aar Kaasen under Tofte  
29 20/3-1848 29/3 Fattiglem Anne Mortensdatter 71 Hoxodde  
30 30/4-1848 9/5 Gaardmandssøn Peder Johnsen 30 1/4 Wærstad  
31 2/5-1848 8/5 Gaardmandsbarn Gunder Johnsen 9 Aar Nyehuus  
32 16/5-1848 24/5 Gaardmandsdatter Karen Andrea Pedersdatter 21 Ytterbøe  
33 18/5-1848 26/5 Gaardmandskone Kirsti Tronsdatter 79 2/3 Fæhn  
34 23/5-1848 28/5 Gaardmandsdatter Karen Andrea Christensdatter 5 Uger Steenstad  
35 31/5-1848 8/6 Gaardmandskone Bergith Olsdatter 66 Lunde  
36 3/6-1848 10/6 Huusmandssøn Henrik Olsen 3 Aar Hægna under Huset  
37 9/6-1848 17/6 Huusmandssøn Tron Kittilsen 1 Aar Namløs  
38 14/6-1848 19/6 Enke Marthe Elisabeth Jensdatter 65 Brænne  
39 11/6-1848 18/6 Enke Anne Jørgensdatter 61 Jøntved  
40 14/6-1848 18/6 Pige Inger Henriksdatter 42 Wærket  
41 15/6-1848 22/6 Gaardmandskone Kari Anundsdatter 62 Wale  
42 18/6-1848 24/6 Gaardmandsbarn Mari Johannesdatter 1/2 Aar Sannæs  
43 18/6-1848 24/6 ditto Kirsti Nilsdatter 3 Mnd. ditto  
44 20/6-1848 29/6 Gaardmandskone Kari Olsdatter 59 Baxaas  
45 22/6-1848 30/6 Værksarbeiders datter Maria Bentsdatter 1/2 Aar Værket  
46 14/6-1848 19/6 Knud Severin Magnus Poppe 15 1/2 Bøe  
47 20/6-1848 30/6 Huusmandsdatter Ingebor Karine Andersdatter 5 Timer Lucenæs  
48 4/7-1848 10/7 Gaardmandsdatter Asbær Marie Gundersdatter 1/2 Aar Sannæs nedre  
49 12/7-1848 18/7 Værksarbeiders datter Inger Andrea Olsdatter 3 1/2 Aar Fæbakke  
50 16/7-1848 24/7 Steen Østensen Hølene 41 Hølene Mavetilfælde.
51 26/7-1848 2/8 Maren Kirstine Olsdatter 5 Aar Fæbakke Strubehoste.
52 27/7-1848 2/8 Barnet Gunder Gundersen 1 1/2 Aar Kaasa under Opsahl  
53 15/8-1848 20/8 Fattigbarn Johanne Bjørnsdatter 1 1/2 Aar Kjendalen  
54 29/8-1848 3/9 Astrid Pedersdatter 66 Værket Tæring.
55 29/8-1848 7/9 Sessil Clausdatter (Sissel Clausdatter) 58 ditto Sygdom som Følgen af et Fald.
56 26/8-1848 31/8 Anne Hansdatter Dammen, Lægdslem 83 Holden  
57 9/9-1848 16/9 Anne Pedersdatter, Uægte Barn 1/4 Time Hoxodde af Pigen Aaste Gundersdatter Hoxodde og opgiven Barnefader Ungkarl
Peder Pedersen Ytterbøe.
58 12/9-1848 19/9 Drengebarnet Gunder Thygesen 1 1/2 Aar Halvorstaae Wærk i Legemet.
59 21/10-1848 27/10 Gaardmands Kone Karen Pedersdatter 31 Graver  
60 1848? 1848? Tomine Augustinusdatter 22 Uger Lunde  
61 7/11-1848   Enke Ingebor Nilsdatter Røibæk 66 Hægna  
62 6/11-1848 14/11 Gaardmandsdatter Anne Pedersdatter 14 Uger Kaalstad  
63 4/11-1848 12/11 Huusmand Thor Pedersen 38 Skovkaasen  
64 6/11-1848 11/11 Saamund Nilsen, Barn 1 Mnd. Dalen pr. Toreskaas Qvalt hos Moderen i Sengen.
65 22/11-1848 30/11 Inderst John Tollefsen 80 Wala i Valebøe  
66 20/11-1848 27/11 Huusmandsdatter Anne Kittilsdatter 10 1/2 Mnd. Haavet  
67 25/11-1848 3/12 Værksarbeiders Barn Ole Bentsen 1 Aar 8 Uger Værket Nærvefeber.
68 28/11-1848 5/12 Andreas Andersen, Uægte Barn 11 Aar ditto Tæring. Barn af pigen Inger Larsdatter og opgiven Barnefader Anders Johannessen.
69 12/12-1848 20/12 Gunder Johannessen 4 Aar 4 Dage Lommerud under Præstegaarden Strubehoste. Fader, Salige Johannes Halvorsen Lommerud.
70 14/12-1848 27/12 Amalie Hansdatter 4 1/2 Aar Skippervold Vidstes ikke. Faderen: Arbeider Hans Arnesen Skippervold.
71 30/12-1848 6/1-1849 Hans Severin Andersen 17 Uger Værket Slagtilfælde. Søn af Anders Saamundsen Værket.

Døde i Holla (Holla, Romnes, Helgen og Valebø)
| 1815 - 1830 | 1831 - 1848 | 1849 - 1866 | 1867 - 1890 | 1891 - 1907 | 1908 - 1923 | Helgen 1882 - 1928 |

Webmaster