ved
Gard Strøm

| HJEM | FORORD | KILDER | LINKER | HJELP |


Oppdatert 02.06.2018

Folketelling 1910 - Hollen Kommune
  Avholdt 31/12-1910

Skrevet av etter Digitalarkivets digitaliserte versjon. G.S. 2018.

OBS! Datoer er ofte feil i denne folketellinga. La meg slippe å få beskjed hver gang dette oppdages. Folketellinger inneholder ofte en rekke feil.
De blir derfor alltid sett på som sekundære kilder.
 


Søketips: Hold nede [Control] og trykk [F].
 

Om avskriften.
Disse avskriftene gjør jeg for min egen del, for å bli kjent med både steds- og personnavn i området, og for effektivt kunne skrive ei moderne Nett-Bygdebok for Holla. Jeg leser ikke korrektur på mine avskrifter, men retter underveis når jeg finner feil. Det er fritt fram for alle å benytte seg av mine avskrifter til hva man vil, men bruk for all del de skannede kirkebøkene på Digitalarkivet for kontroll. Jeg er heller ikke feilfri. G.S.

Andre folketellinger for Holla
| 1665 | 1762 | 1782 | 1801 | 1865 | 1875 | 1891 | 1900 | 1910 |


Noen forkortelser her:
e. = enke/ enkemand
f. = født
fhv. = forhenværende
d. = datter
s. = søn
hf. = husfader
hm. = husmoder
g. = gift
ug. = ugift

Alfabetisk register over alle bebodde hovedgårder nevnt i Folketellinga 1910 for Hollen (Holden - Holla), Telemark. Stavemåte som i 1910.
Baksaas Fen nedre Helgen store Haatvedt lille Kaalstad store Namløs S. Sannes øvre Teksle Vasdalen
Bjerva Fen øvre Hjelset Haatvedt store Langeland Opsal Skjørholt Tinholt Vipeto Mellem
Borstad Fosse Holden (verket) Jøntvedt M. Lunde nedre Omtvedt Skaardal Tufte Vibeto nedre
Brenne Gjetebuen Holla gård Jøntvedt N. Lunde øvre Prestegaarden Solberg Tvara Vibeto øvre
Graver Hollen Jøntvedt S. Mjølteig Prestgrav Stenstad Tveit Værstad
Dagsrud Heisholt V. Holtan Klovdal Namløs Midtre Romnes Stenstadvalen Tønnestølen Ytterbø
Eie nedre Heisholt Ø. Hvala Kolle Namløs N. Sanden Susaas Ulefos (sagene)  
Eie øvre Helgen lille Hvalen Kaalstad lille Namløs nedre Sannes nedre Søve Vale  

(Det var enda 8 år til bokstaven "Å-å" ble innført i Norge i 1918. G.S.)


Skaardal
Gnr 1.


Skaardal.
Bnr 1.

Vetle Pedersen f. 25/4-1862 i Lunde, hf., Leilænding og skogsarbeider.
Karen Hansd. f. 31/10-1866 i Lunde, hm.
Martha Vetlesd. f. 29/7-1892 i Lunde, d., ug., Sysselsat i huset og fjøset.
Hans Vetlesen f. 20/11-1894 i Hollen, s., ug., Skogs- og jordbrugsarbeide.
Marie Vetlesd. f. 29/8-1896 i Hollen, d.
Hanna Vetlesd. f. 24/11-1899 i Hollen, d.
Valborg Vetlesd. f. 29/6-1902 i Hollen, d.
Pauline Vetlesd. f. 23/5-1905 i Hollen, d.
Gustav Vetlesen f. 19/8-1909 i Hollen, s.


Baksaas
Bnr 2.


Storhaug.
Bnr 2.

Halvor Aslaksen f. 8/11-1862 i Lunde, hf., Gaardbr., selveier.
Ingeborg Olsd. f. 1/10-1865 i Lunde, hm.
Asborg Halvorsd. f. 5/4-1898 i Hollen, d.
Helene Halvorsd. f. 4/6-1901 i Hollen, d.
Inger Halvorsd. f. 19/7-1905 i Hollen, d.
Anne Halvorsd. f. 28/1-1891 i Hollen, d. Tjenestepige.

Storhaug.
Bnr 1.

Gunnulf Isaksen f. 12/9-1866 i Lunde, hf., Gaardbr., selveier.
Marie Aronsd. f. 4/5-1861 i Lunde, hm.
Anne Gunnulfsd. f. 17/4-1888 i Hollen. Syselsat i huset og i fjøset.
Gunhild Gunnulfsd. f. 11/10-1895 i Hollen. Syselsat i huset og i fjøset.
Stina Gunnulfsd. f. 7/5-1903 i Hollen.

Baksaas.
Bnr 3.

Thor Nilsen f. 24/9-1870 i Hollen, hf., Gaardbr., selveier.
Anne Halvorsd. f. 29/9-1881 i Hollen, hm.
Nils Thorsen f. 9/9-1901 i Hollen.
Marie Thorsd. f. 18/12-1903 i Hollen.
Aslaug Thorsd. f. 29/5-1906 i Hollen.
Gunhild Thorsd. f. 31/8-1908 i Hollen.

Joraand Bjørkjeli f. 10/11-1888 i Kvitseid, Tjenestepike.

Mutterud.
Bnr 4.

Peder Halvorsen f. 11/10-1849 i Lunde, hf. Gaardbr., selveier.
Hanna Nilsd. f. 13/2-1858 i Hollen, hm.
Halvor Pedersen f. 25/11-1883, s., Jord- og skogarbeider.
Thor Pedersen f. 27/3-1893, s., Jord- og skogarbeider.
Marie Pedersd. f. 10/7-1882, d., syselsat i huset og fjøset.
Karen Pedersd. f. 20/12-1885, d., syselsat i huset og fjøset.

Baksaas.
Bnr 6.

Bent Halvorsen f. 23/7-1857, Hollen, hf., Gaardbr., selveier.
Thorberg Halvorsd., f. 26/2-1858, Lunde, hm.
Halvor Bentsen f. 2/6-1884, Lunde, s., Jordarbeider.
Kjersti Bentsd. f. 21/11-1888, Lunde, d., syselsat i huset og fjøset.

Rasmus Lunde f. 1/11-1888, Lunde, tj. Jordbruksarb.
Oline Vetlesd., f. 10/11-1888, Kvitseid, tj.

Evju plads.
Bnr 6. (ikke skyldsatt GS).

Karl Olsen f. 7/2-1858, Hollen, hf., Leilænding, flaatemand.
Anne Vetlesd. f. 20/3-1845, Aamotsdal, hm.
Anders Karlsen f. 12/4-1879, Hollen, s., ug., Grubearbeider.
Karen Karlsen f. 15/11-1882, Bamle, d., ug., Sypige.
Karoline Kristiansd. f. 7/10-1906, Hollen, datter til Karen.

Storhaug plads.
Bnr 5.

Kristian Hagen f. 26/9-1855, Vestre Gausdal, Gudbrandsdalen, hf., Leilending og omreisende uldvarehandler.
Marie Jakobsen f. 30/10-1855, Sverige, hm.
Ragna Kristiansd. f. 26/8-1893, Hollen, d., Sypike.
Magda Kristiansd. f. 3/4-1895, Hollen, d. syselsat i huset og fjøset.

Perskaas plads.
Bnr 6 (ikke skyldsatt GS).

Anne Marie Svendsen f. 1/6-1864, Hollen, hm., enke, Pladsbrugerske. Har pensjon i Rigsf. anstalten.
Johannes Svendsen f. 4/10-1896, Hollen, s.

Bakken.
Bnr 8.

Hans Lunde f. 17/6-1883, Hollen, enslig losjerende, ug. Folkeskolelærer.


Susaas
Gnr 3.


Rønningen.
Gnr 3 - bnr 3.

Isak Nilsen f. 19/2-1878, Tørdal, hf., Gaardbr., selveier.
Aslaug Knutsd. f. 22/2-1884, Lunde, hm.
Gunhild Isaksd. f. 22/7-1908, Lunde, d.
Nils Isaksen f. 22/6-1910, s.

Nils Knudsen f. 6/6-1837, Tørdal, hf., g., Lever av sine midler.
Gurine Isaksd. f. 23/8-1851, Tørdal, hm., g., Lever av sine midler.
Andrea Andreasdatter f. 17/8-1895, Brunlanæs, datterdatter.

Susaas.
Gnr 3 - bnr 1.

Halvor Olsen f. 12/8-1855, Saude (Sauherad), hf., g., Gaardbr., selveier.
Dorthe Nikolaisd. f. 26/8-1860, Lunde, hm., g.
Aaste Halvorsd. f. 20/7-1887, Hollen, d., syselsat i huset og fjøset.
Anne Halvorsd. f. 13/1-1894, Hollen, d., syselsat i huset og fjøset.
Harald Halvorsen f. 6/5-1897, Hollen, s.
Bertha Halvorsd. f. 25/10-1899, Hollen, d.
Dorthea Halvorsd. f. 24/1-1902, Hollen, d.
Hans Fosse f. 29/11-1894, Hollen, tj., Jordbruksarb.

Oterkjær.
Gnr 3 - bnr 2.

(Lutherske frimenighet).

Anders Gundersen f. 3/6-1851, Hollen, hf., g., Gaardbr., selveier.
Marie Kristensd. f. 24/4-1847, Lunde, hm., g.
Kristen Andersen f. 15/6-1883, Hollen, s., Malersvend.
Anna Andersd. f. 29/3-1892, Hollen, d., syselsat i huset og fjøset.
Sverre Gundersen f. 20/3-1905, Gjerpen, sønnesøn.

Toreskaas.
Gnr 3 - bnr 4.

Anders Kristensen f. 31/12-1870, Hollen, hf., g., Gaardbr., selveier.
Gunhild Halvorsd. f. 28/3-1880, Hollen, hm., g.
Halvor Andersen f. 5/12-1897, Hollen, s.
Kristen Andersen f. 24/9-1899, Hollen, s.
Thor Andersen f. 7/4-1902, Hollen, s.
Helene Andersd. f. 29/5-1904, Hollen, d.
Ingeborg Andersd. f. 2/7-1906, Hollen, d.
Agnes Andersd. f. 10/2-1908, Hollen, d.

Rønningen (gaard).
Gnr 3 - bnr 5.

John Hansen f. 5/2-1871, Lunde, hf., g., Gaardbr., selveier.
Ingeborg Evensd. f. 24/4-1871, Bø Telem., hm., g.
Ingeborg Johnsd. f. 29/1-1897, Lunde, d.
Eivind Johnsen f. 9/9-1898, Lunde, s.
Mari Johnsd. f. 6/11-1903, Lunde, d.
Anne Johnsd. f. 15/7-1907, Lunde, d.

Even Tollefsen f. 11/2-1830, Bø, Far til no 2, g., Lever av sine midler.
Mari Tollefsd. f. 15/10-1836, Bø, Mor til no 2, g., Lever av sine midler.
Margit Tollefsd. f. 6/7-1825, Bø, Søster til No 8., Lever av sine midler.
Tollef Evensen f. 1/8-1859, Bø, Bror til no 2., Lever av sine midler.
Gunlek Olsen f. 12/3-1835, Lunde, onkel til no 1, g., Lever av sine midler.

Perskaas (plads).
Gnr 3 - bnr 5.

Svenung Svenungsen f. 17/5-1832, Hollen, hf., g., Leilænding.
Anlaug Olsd. f. 24/12-1858, Hiterdal (Heddal), hm., g.

Perskaas.
Gnr 3 - bnr 5.

Jakob Kristoffersen f. 4/9-1868, S. Odalen, hf., g., Reserveslusevogter ved Vrangfos.
Anne Johansd. f. 8/10-1872, Hollen, hm., g., Arbeiderkone.

Rønningen.
Gnr 3 - bnr 5.

Gurine Amundsen f. 21/12-1862, Hollen, hm., enke, Vaskerkone.
Anne Haugedal f. 22/11-1865, Saude (Sauherad), Midlertidig tilstede (på besøk), ug., Sypike.

Toreskaas (plads).
Gnr 3 - bnr 6.

Jørand Hansd. f. 18/11-1854, Lunde, hm., enke, Pladsbruker, selveier (av hus?).
Ragna Olsd. f. 30/7-1889, Hollen, d. ug., syselsat i huset og fjøset.

Vrangfoss.
Gnr 3 - bnr 9.

Kristian Johnsen f. 2/3-1859, Tune (Østfold), hf., g., Slusevogter.
Inger Johnsen f. 4/3-1869, Hollen, hm., g.
John Kristiansen f. 21/9-1894, Hollen, s., ug., Skogsarbeider.
Aasta Kristiansd. f. 11/10-1896, Hollen, d.
Inga Kristiansd. f. 8/4-1899, Hollen, d.
Mathilde Kristiansd. f. 2/4-1901, Hollen, d.
Gunnar Kristiansen f. 14/6-1903, Hollen, s.

Halvor Gjermundsen f. 21/11-1880, Hollen, hf., g., Reserve-slusevogter.
Kari Sveinungsd. 26/4-1881, Lunde, hm., g.
Gjermund Halvorsen f. 3/3-1902, Hollen, s.
Sveinung Halvorsen f. 26/1-1904, Hollen, s.
Margit Halvorsd. f. 27/4-1907, Hollen, d.
Anne Halvorsd. f. 23/12-1909, Hollen, d.

Vrangfoss.
Gnr 3 - bnr 9.

Lars Anstensen f. 4/4-1844, Vardal, hf., g., Slusemester.
Olivia Anstensen f. 6/2-1863, Gjære, hm., g.
Agnes Larsd. f. 30/8-1891, Hollen, d., syselsat i huset.
Ansten Larsen f. 21/9-1899, Hollen, s.

Gunnar Brattekaas f. 13/7-1872, Lunde, hf., g., Slusevogter.
Karen Brattekaas f. 11/11-1883, Skien, hm., g.
Dagny Gunnarsd. f. 22/7-1904, Lunde, d.
Gudrun Gunnarsd. f. 20/6-1907, Hollen, d.

Vrangfoss.
Gnr 3 - bnr 10.

Marie Lunde f. 15/6-1859, Lunde, hm., enke, Har pensjon av B. N. Kanalen.
Olav Rasmussen f. 24/6-1896, Hollen, s., ug., Jord- og skogarb.
Ida Rasmusd. f. 28/8-1898, Hollen, d.
Helene Rasmusd. f. 30/12-1902, Hollen, d.

Vrangfoss.
Gnr 3 - bnr 10.

Peder Kristoffersen f. 9/11-1863, S. Odalen, hf., g., Slusevogter.
Gunda Kristoffersen f. 1/1-1870, Barbu, hm., g.
Julius Pedersen f. 1/12-1893, Hollen, s. Fyrbøter paa baat.
Nils Pedersen f. 9/2-1896, Hollen, s.
Kristoffer Pedersen f. 15/6-1899, Hollen, s.
Ragnvald Pedersen f. 28/5-1903, Hollen, s.
Randine Pedersd. f. 2/9-1906, Hollen, d.

Olav Thovsen f. 9/2-1862, Hiterdal, hf., g. Slusevogter.
Dordi Tovsen f. 23/6-1861, Bø, hm., g.
Kristine Olsd. f. 21/2-1894, Hollen, d., syselsat i huset.


Fosse
Gnr 4.


Fosse (gaard).
Bnr 2.

(Luthers frimenighet)

Ole Nilsen f. 1853, Lunde, hf., g., Gaardbruker.
Marie Johnsd. f. 28/7-1851, Hollen, hm, g.
Aslaug Fosse f. 15/9-1876, Hollen, d., syselsat i huset og fjøset.
Ole Olsen f. 29/3-1891, Hollen, s., Jord- og skogarb.
Bent Olsen f. 29/3-1891, Hollen, s., Jord- og skogarb.
Karen Stensd. f. 28/2-1895, Lunde, tj., ug.
Andreas Ellefsen f. 30/7-1896, Lunde, tj., ug., Landbruksarb.

Jens Saamundsen f. 24/5-1887, Hollen, hf., g., Flaatemand, slagter.
Ingeborg Karlsdatter f. 14/6-1894, Lunde, hm., g., Arbeiderkone.
Gudrun Jensen f. 29/10-1910, Hollen, d.

Kaasa (gaard)
Bnr 1.

Hans Kristensen f. 8/3-1860, Lunde, hf., g., Gaardbr., selveier.
Marie Larsdatter f. 3/11-1863, Drangedal, hm., g.
Lars Hansen f. 12/1-1886, Hollen, s., Jord- og skogarb.
Markus Hansen f. 13/3-1892, Hollen, s., Jord- og skogarb.
Helene Hansd. f. 15/11-1889, Hollen, d., syselsat i huset og fjøset.
Erling Hansen f. 15/5-1896, Hollen, s.
Arne Hansen f. 8/8-1898, Hollen, s.
Karen Hansd. f. 25/11-1900, Hollen, d.
Hans Hansen f. 1/2-1903, Hollen, s.
Kristine Hansd. f. 2/1-1910, Hollen, d.

Kornkaasa (gaard)
Bnr 3.

Ole Haraldsen f. 7/3-1879, Hollen, hf., g., Snedker og gaardbr., selveier.
Torbjørg Olsd. f. 8/10-1880, Lunde, hm., g.
Harald Olsen f. 4/3-1906, Hollen, s.
Anne Olsd. f. 8/9-1907, Hollen, d.
Ingebjørg Olsd. f. 21/11-1909, Hollen, d.
Hans Kristensen f. 3/2-1827, Saude, enkem., Bedstefar til No. 1, Føderaadsmand.
Anne Myrland f. 3/11-1890, Lunde, tj., ug.

Langjordet (gaard).
Bnr. 5.

Saamund Nilsen f. 31/10-1851, Hollen, hf., g., Gaardbr., flaatemand, selveier.
Ingeborg Thorsd. f. 10/10-1853, Hollen, hm., g.
Thor Saamundsen f. 26/6-1885, Hollen, s. ug., Grubearb.
Marie Saamundsd. f. 6/11-1889, Hollen, d., g., Gaardbrukerkone.
Sofie Saamundsd. f. 31/10-1895, Hollen, d., ug., syselsat i huset og fjøset.
Ingerid Langjordet f. 31/8-1905, Hollen, datterdatter.
Anne Aslaksd. f. 6/9-1910, Hollen, datter til No. 3.
 


Eie øvre
Gnr 5.


(Anm.: At hustomter på Odden og Stoadalen har samme bruksnummer, betyr bare at de er festetomter under nevnte bnr. G.S.)

Odden.
Bnr 1.

Ole Lommerud f. 11/5-1854, Hitterdal, hf., g., Høvlemester ved sagbruk.
Hanna Lommerud f. 29/6-1857, Hollen, hm., g.
Johannes Lommerud f. 5/11-1893, Hollen, s., ug., Sagbruksarb.
Peder Lommerud f, 21/9-1895, Hollen, s., ug., Sagbruksarb.
Tora Lommerud f. 19/10-1897, Hollen, d.

Halvor O. Lommerud f. 8/5-1886, Hollen, hf., g., Sliperiarb.
Marta Lommerud f. 10/6-1888, Hollen, hm., g.
Henny Lommerud f. 17/7-1909, Hollen, d.
Karen Lommerud f. 1/6-1910, Hollen, d.

Odden.
Bnr 1.

Gunnar Knutsen f. 22/5-1858, Fyresdal, hf., g., Malermester.
Gurine Knutsen f. 9/12-1871, Hollen, hm., g.
Karl Knutsen f. 17/12-1893, Arendal, s., Gaardsgut.
Asbjørn Knutsen f. 8/10-1894, Arendal, s., Kontorist ved fløtningskontor.
Gunhild Knutsen f. 8/2-1897, Arendal, d.
Sverre Knutsen f. 21/4-1899, Hollen, s.
Oskar Knutsen f. 8/4-1903, Hollen, s.
Fernanda Knutsen f. 4/5-1905, Hollen, d.
Gullborg Knutsen f. 20/7-1908, Hollen, d.

Odden.
Bnr 1.

Andreas T. Striken f. 27/3-1848, Hollen, hf., enkemand, Skræddermester.
Anette Striken f. 26/9-1882, Hollen, d., ug., Husbestyrinde.
Ole Halvorsen f. 13/4-1881, Hollen, Losjerende, ug. Skræddersvend.

Odden.
Bnr 1.

Ole Striken f. 20/10-1859, Hollen, hf., g., Skræddermester.
Ingeborg Striken f. 24/10-1860, Hollen, hm., g.
Thor Striken f. 26/9-1889, Hollen, s., ug., Skræddersvend.
Anund Olsen f. 12/10-1887, Vinje, Losjerende, Skræddersvend.
Aasmund Vaagslid f. 4/4-1890, Vinje, Losjerende Skræddersvend.
Eivind Vaagslid f. 30/4-1894, Nissedal, Losjerende Skrædderlærling.
Ole Tveitan f. 26/4-1890, Nissedal, Losjerende Skræddersvend.

Odden.
Bnr 1.

Hans Sveinungsen f. 19/3-1884, Lunde, hf., g., Stenarbeider.
Anne Sveinungsen f. 2/10-1886, Drangedal, hm., g.
Ingebjørg Sveinungsen f. 2/8-1906, Hollen, d.
Signe Sveinungsen f. 13/1-1908, Hollen, d.

Karen Hansen f. 30/7-1856, Hollen, hm., enke.
Hans Hansen f. 6/11-1892, Hollen, s., ug., Skrædderlærling.
Olivia Hansen f. 26/11-1900, Hollen, d.

Odden.
Bnr. 1.

Jens H. Odden f. 11/6-1854, Hollen, hf., g., Dagarbeider.
Maren H. Odden f. 19/6-1851, Hollen, hm., g.
Hanna H. Odden f. 15/1-1894, Hollen, d.

Odden.
Bnr 1.

Halvor Jonsen f. 1/7-1881, Hollen, hf., g., Sliperiarb.
Marie Jonsen f. 1/10-1887, Hollen, hm., g.
Dagny Jonsen f. 13/5-1908, Hollen, d.

Martine Pedersen Linddalen f. 16-3-1870, Hollen, hm., enke.
Peder Andersen Linddalen f. 7/9-1890, Hollen, s., ug., Sliperiarb.
Marie A. Linddalen f. 23/12-1891, Hollen, d., ug., husgjerning.
Olav A. Linddalen f. 15/1-1894, Hollen, s., Dagarbeider.
Andreas A. Linddalen f. 28/2-1896, Hollen, s.

Odden.
Bnr 1.

Evald Wevle f. 23/1-1874, Haus, Bergen, hf., g., Dyrlæge.
Nanny Wevle f. 4/2-1881, Nyborg, Danmark, hm., g.
Erling Wevle f. 12/10-1902, Lesje, s.
Holger Wevle f. 17/4-1904, Saude, s.
Ingeborg Wevle f. 7/8-1906, Saude, d.
Kaare Wevle f. 18/3-1909, Hollen, s.

Odden.
Bnr 1.

Jon Olsen Odden f. 6/8-1853, Lunde, hf., g., Veivogter, leilænding.
Anne Marie Odden f. 29/4-1854, Hollen, hm., g.
Ole Jonsen Odden f. 26/2-1884, Hollen, s., ug., Sliperiarb.
Ingeborg J. Odden f. 4/11-1887, Hollen, d., ug., husgjerning.
Emanuel J. Odden f. 23/9-1889, Hollen, s., ug., Sliperiarb.
Karl J. Odden f. 29/10-1899, Hollen, s.
Anna Andersen f. 15/3-1886, Hollen, mt = midlertidig boende (på besøk), ug., Sypike.

Odden.
Bnr 1.

A. J. Fagerberg f. 17/5-1863, Sverige, hf., g., Snedkermester for egen regning.
Anna Fagerberg f. 2/10-1866, Sverige, hm., g.
Anker Fagerberg f. 7/1-1893, Hollen, s., ug., Snedkersvend.
Jenny Fagerberg f. 15/1-1895, Hollen, d., ug., husgjerning.
Viggo Fagerberg f. 25/2-1900, Hollen, s.
Hedvik Fagerberg f. 23/12-1901, Hollen, d.
Astrid Fagerberg f. 22/8-1904, Hollen, d.
Borghild Fagerberg f. 7/6-1907, Hollen, d.

(Odden)?
Bnr 1.

Anne Kirstine Ytterbø f. 19/4-1842, Hollen, hm., enke, husgjerning.
Anne Ytterbø f. 25/2-1878, Hollen, d., ug., Butikdame i manufakturforretning.

Odden.
Bnr 1.

Ole Halvorsen f. 10/2-1860, Gjerpen, hf., g., Sliperiarbeider.
Anne Halvorsen f. 9/5-1870, Hollen, hm., g.
Marie Halvorsen f. 1/8-1893, Hollen, d., husgjerning.
Johannes Halvorsen f. 24/11-1896, Hollen, s.
Andreas Halvorsen f. 6/4-1899, Hollen, s.
Einar Halvorsen f. 29/3-1902, Hollen., s.
Agnes Halvorsen f. 19/4-1905, Hollen, d.
Edna Halvorsen f. 16/9-1907, Hollen, d.
Olav Halvorsen f. 6/6-1910, Hollen, s.

Odden.
Bnr 1.

Edvard A. Riis f. 8/3-1837, Gjerpen, hf., g., Blikkenslager for egen regning.
Ingeborg A. Riis f. 11/9-1842, Kvitseid, hm., g.
Karoline Riis f. 23/2-1863, Gjerpen, d., ug., husgjerning.

Vetle Haraldsen f. 28/9-1872, Lunde, hf., g., Sliperiarbeider.
Inger Marie Haraldsen f. 16/2-1875, Hollen, hm., g.
Harald Haraldsen f. 5/10-1906, Hollen, s.
Anders Haraldsen f. 2/5-1909, Hollen, s.
Karen Marie Ellefsen f. 13/4-1901, Lunde, pleiedatter, forsørget av Sliperiarbeider.

Stoadalen.
Bnr 1.

Gunnulf Myrene f. 3/11-1866, Lunde, hf., enkem., Sadelmakermester.
Guro Myrene f. 30/8-1892, Hollen, d., ug., Husbestyrinde.
Nils Myrene f. 26/11-1894, Hollen, s., ug., Sadelmakersvend.
Anna Myrene f. 25/5-1897, Hollen, d.
Ragnvald Myrene f. 11/5-1900, Hollen, s.
Signe Myrene f. 24/6-1904, Hollen, d.
Inger Marie Hansen f. 26/12-1877, Hollen, enslig logerende, ug., Vask og rengjøring.

Stoadalen.
Bnr 1.

Ingeborg Robstad f. 28/8-1856, Lunde, hm., enke, Logivertinde.
Karl Robstad f. 14/5-1891, Hollen, s., ug., Anlægsarbeider.
Gunnar Knutsen Kaasene f. 5/2-1892, Lunde, mt. (midlertidig), enslig logerende, ug., Anlægsarbeider.

Stoadalen.
Bnr 1.

Ole Sunelin f. 8/9-1836, Vaage, hf., g., Grubearbeider.
Kari Sundelin f. 15/10-1847, Dovre, hm., g.
Iver Sundelin f. 11/12-1881, Bjerkedalen, s., ug., Grubearbeider.

Striken.
Bnr 2.

Jørgen J. Sætre f. 2/4-1869, Lunde, hf., g., Smelter ved jernsmelteri.
Andrea J. Sætre f. 26/4-1874, Lunde, hm., g., fjøsstel og husstel.
Marie Sætre f. 3/6-1897, Drangedal, d.
Johannes Sætre f. 30/8-1899, Hollen, s.
Asborg Sætre f. 9/3-1904, Hollen, d.
Hedvik Sætre f. 7/11-1906, Hollen, d.
Jenny Sætre f. 3/1-1908, Hollen, d.

Stoadalen.
Bnr 1.

Olaves Hansen f. 21/11-1846, Hof Jarlsberg, hf., g., Stenarbeider.
Hanna Hansen f. 1/4-1853, Hof Jarlsberg, hm., g.
Lilly Hansen f. 9/12-1900, Kristiania, datterdatter.

Eie vestre (gaard).
Bnr 1.

Thor Nikolaisen f. 21/7-1851, Lunde, hf., g., Gaardbr., selveier.
Aslaug Nilsdatter f. 2/7-1857, Lunde, hm., g.
Nils Thorsen f. 17/11-1884, Hollen, s., ug., Jord- og skogarbeider.
Aslaug Thorsd. f. 10/5-1888, Hollen, d., ug., syselsat i huset.
Olav Thorsen f. 23/6-1890, Hollen, s., ug., Jord- og skogarbeider.
Harald Thorsen f. 9/10-1899, Hollen, s.
Anne Auversd. f. 31/1-1892, Lunde, ug., Tjenestepike.
Thea Sannæs f. 21/12-1889, Hollen, tj., ug., Menighetssøster.
Gunhild Lunde f. 1840, Lunde, mt. (på besøk), enke, Leiekone.

Eie østre (gaard).
Bnr 2.

Halvor Nikolaisen f. 5/10-1848, Lunde, hf., enkem., Gaardbr., selveier.
Nikolai Halvorsen f. 7/8-1884, Hollen, s., ug., Jord- og skogarbeider.
Elise Halvorsdatter f. 22/10-1887, Hollen, d., ug., Husbestyrinde.
Ingeborg Olsdatter f. 30/6-1869, Kvitseid, tj., ug., Budeie.

 


Dagsrud
Gnr. 6.


Dagsrud fattighjem. Hovedbygningen.
Gnr 6 - bnr 1.

John Haatvedt f. 17/10-1875, Lunde, hf., g., Bestyrer av fattighjem.
Kjersti Olsdatter f. 23/8-1882, Hollen, hm., g., Bestyrinde av fattighjem.
Eivind Johnsen f. 29/5-1908, Hollen, s.
Olav Johnsen f. 24/2-1910, Hollen, s.

Isak Storhaug f. 17/3-1891, Hollen, tj., ug., Gaardsgut (Landbruksarbeider).
Anne Hansd. f. 7/3-1880, Bø, tj., ug., Syselsat i huset og fjøset.
Anna Tyssen f. 29/7-1889, Evanger, tj., ug., Sykepleierske.
Gunhild Halvorsdatter f. 7/10-1891, Hollen, tj., ug., Syselsat i huset og fjøset.

Anne Spirdalen f. 11/7-1855, Saude Telem. (Sauherad), mor, enke, Hører til belægget.
Herman Halvorsen f. 3/12-1897, Hollen, s., ug., Hører til belægget.
Hjalmar Halvorsen f. 6/6-1894, Hollen, s., ug., Hører til belægget.
Karen Halvorsen f. 7/11-1845, Hollen, enslig, ug., Hører til belægget.
Gunnar Deila f. 14/10-1855, Hollen, enslig, g., Hører til belægget.
Gunnar Stensholt f. 29/9-1839, Hollen, enslig, ug., Hører til belægget.
Helga Torgrimsd. f. 30/7-1858, Næs Tel. (Sauherad), mor, enke, Hører til belægget.
Anna Larsd. f. 3/7-1902, Hollen, d., Hører til belægget.
Severin Olsen f. 9/7-1900, Skafse (Skafsaa), brødre, Hører til belægget.
Arne Olsen f. 3/12-1897, Skafse, brødre, Hører til belægget.
Anne Myra f. 15/5-1840, Hollen, enslig, ug., Hører til belægget.
Gro Himingen f. 16/6-1838, Aamodtsdal, Tel., enslig, enke, Hører til belægget.
Børthe Vale f. 7/11-1846, Hollen, enslig, ug., Hører til belægget.
Ole Kleven f. 3/6-1826, Lunde, enslig, enkem., Hører til belægget.
Bendikte Stiansen f. 7/6-1886, Hollen, enslig, ug., Hører til belægget.
Anne Thygesen f. 21/1-1829, Hollen, enslig, enke, Hører til belægget.
Karoline Vibeto f. 22/12-1872, Tønsberg, enslig, ug., Hører til belægget.
Lars Klasen (Klausen/ Clausen)f. 16/8-1845, Hollen, mand, g., Hører til belægget.
Karen Larsdatter f. 19/2-1845, Hollen, kone, g., Hører til belægget.
Johanne Brudeskjær f. 1847, Hollen, enslig, ug., Hører til belægget.
Kittil Svea f. 16/12-1830, Bø, enslig, enkem., Hører til belægget.
Kirsten Helgenskog f. 24/1-1845, Solum, enslig, enke, Hører til belægget.
Daniel Torstensen f. 28/12-1900, Solum, enslig, ug., Hører til belægget.
Hans Larsen f. 23/1-1851, Hollen, enslig, ug., Hører til belægget.
Nils Hegna f. 1840, Hollen, enslig, ug., Hører til belægget.
Aslaug Nome f. 15/1-1828, Hollen, enslig, ug., Hører til belægget.
Dorthe Øia f. 14/4-1831, Drangedal, enslig, enke, Hører til belægget.
Signe Olsd. f. 24/11-1867, Fyresdal, mor, enke, Hører til belægget.
Helga Gulliksd. f. 19/8-1899, Skafse (Aamdals verk), d., ug., Hører til belægget.
Ingeborg Gulliksd. f. 25/8-1902, Hollen, d., Hører til belægget.
Severin Gulliksen f. 20/8-1904, Hollen, s., Hører til belægget.

 


Eie nedre
Gnr 7.

Anm.: Ifølge denne folketellinga 1910, var Haugen alt som var igjen av nedre Eie (bebodd eiendom). G.S.
 


Haugen.
Gnr 7 - bnr 1.

Ole Olsen Hommane f. 27/2-1874, Mo Telem., hf., g., Grubearbeider.
Turine Olsen Hommane f. 20/4-1871, Kvitseid, hm., g.
Martin Hommane f. 19/7-1898, Mo, s.
Birgit Hommane f. 5/12-1899, Mo, d.
Margit Hommane f. 17/2-1901, Hollen, d.
Olava Hommane f. 22/8-1902, Hollen, d.
Jon Hommane f. 3/7-1904, Hollen, s.
Andreas Hommane f. 22/2-1906, Hollen, s.
Gunhild Hommane f. 7/12-1907, Hollen, d.


Heisholt østre
Gnr. 8.


Helsvik.
Gnr 8 - bnr 7.

Anna Negaard f. 21/9-1857, Saude Telem., hm., enke, Conditori og kafèvertinde.
Inga Jonsen f. 11/3-1893, Hitterdal, tjenestepike, ug.

Tarje Holskil f. 28/10-1869, Hviteseid (Kvitseid), hf., enkem., Stenarbeider.
Olaves Holskil f. 15/10-1898, Skafse, s.
Jon Holskil f. 24/6-1900, Skafse, s.
Toralv Holskil f. 15/8-1902, Hollen, s.
Tora Holskil f. 16/10-1904, Hollen, d.
Olette Olsen f. 7/9-1869, Sandsvær, tj., ug., Husbestyrinde.
Agnes Olavesen f. 23/2-1902, Eker, Olettes d.
Olav Jakobsen f. 29/3-1910, Hollen, Olettes s.
Anne Marie Hansen f. 12/7-1880, Hollen, ug., Tjenestepike.
Arne Andersen f. 15/2-1910, Hollen, Anne Maries søn.

Even Hansen f. 15/8-1884, Hollen, hf., g., Stenarbeider.
Kirsten Hansen f. 11/9-1884, Hollen, hm., g.
Hilda Hansen f. 5/7-1908, Hollen, d.
Peder Knutsen f. 26/1-1883, Drangedal, logerende, ug., Stenarbeider.
Hanna Olsen f. 17/12-1854, Solør, enslig logerende, enke, Vask og strykning.
Halfdan Kristensen f. 1886, Skien, mt. (midlertidig - på besøk), enslig logerende, ug., Tandlæge.

Hagen.
Gnr 8 - bnr 32.

Halvor Halvorsen f. 7/10-1884, Kvitseid, hf., g., Grubearbeider.
Gunhild Halvorsen f. 28/6-1880, Lunde, hm., g.
Harry Edvin Halvorsen f. 13/9-1910, Hollen, s.
Anne Anundsdatter f. 5/12-1839, Lunde, enke, Familiemedlem.

Heisholt østre.
Gnr 8 - bnr 10.

Henrik Hansen f. 20/3-1867, Laurvik, hf., g., Dagarbeider.
Anna Hansen f. 30/5-1861, Gjerpen, hm., g.

Oskar Johansen f. 5/6-1879, Sverige, hf., g., Tunnelarbeider.
Tomine Johansen f. 26/5-1874, Hollen, hm., g.
Marie Johansen f. 16/7-1903, Hollen, d.
Kristine Hvalen f. 13/8-1898, Hollen, logerende, ug., Skolepike.

Jens Bærland f. 10/12-1887, Hollen, hf., g., Sliperiarbeider.
Anna Bærland f. 5/3-1888, Kvitseid, hm., g.
Oskar Bærland f. 24/6-1910, Hollen, s.

Kringlefet.
Gnr 8 - bnr 5.

John H. Linddalen f. 27/8-1853, Saude Telem., hf., g., Hustømmermand.
Anne Linddalen (Anne Pedersdatter. G.S.) f. 18/7-1856, Hollen, hm., g.
Anders Linddalen f. 2/10-1886, Hollen, s., ug., Hustømmermand.
Johan Linddalen f. 9/3-1889, Hollen, s., ug., Hustømmermand.
Marie Linddalen f. 24/2-1894, Hollen, d., ug., husgjerning.
Jonny Anette Linddalen f. 28/12-1895, Hollen, d.
Kristian Linddalen f. 2/7-1899, Hollen, s.

Peder Linddalen f. 9/4-1884, Hollen, hf., g., Snedker ved Jernværk.
Gunhild Linddalen f. 27/7-1883, Lunde, hm., g.
Anna Linddalen f. 2/1-1910, Hollen, d.

Oskar Kristiansen f. 17/10-1871, Fredrikshald (Halden), hf., g., Ved elektriske jernsmelteri.
Marianne Kristiansen f. 1/4-1879, Eker, hm., g.
Johan Bjelland f. 24/6-1886, Sandefjord, enslig logerende, ug., Handelsbetjent.

Aaland.
Gnr 8 - bnr 34.

Kristian Mikkelsen f. 7/12-1863, Seljord, hf., g., Lagermand.
Ingeborg Mikkelsen f. 4/5-1864, Saude, hm., g., Strikking.
Elen Mikkelsen f. 20/7-1893, Hollen, d., ug., husgjerning.
Halvor Mikkelsen f. 15/11-1896, Hollen, s.
Ingeborg Mikkelsen f. 29/11-1899, Hollen, d.

Karl Alfredsen f. 13/8-1877, Kristiansand, hf., g., Smed for egen regning.
Marie Alfredsen f. 26/4-1884, Lunde, hm., g.
Johanne Alfredsen f. 1/12-1902, Lunde, d.
Astrid Alfredsen f. 15/2-1907, Hollen, d.

Lunden.
Gnr 8 - bnr 5.

Gunnar Lunden f. 30/8-1876, Hollen, hf., g., Sliperiarb.
Karette Lunden f. 15/4-1879, Hollen, hm., g.
Ingeborg Lunden f. 8/5-1906, Hollen, d.
Anne Lunden f. 3/8-1910, Hollen, d.
Ingeborg Lunden f. 16/9-1837, Laurvik, logerende, enke, Husgjerning.

Severin Olsen f. 11/12-1873, Trondhjem, hf., g., Stenarbeider.
Marie Olsen f. 23/6-1877, Hollen, hm., g., Syerske.
Signe Olsen f. 20/4-1906, Hollen, d.
Solveig Olsen f. 21/4-1908, Hollen, d.

Heisholt østre.
Gnr 8 - bnr 53.

Hans Torstensen f. 8/7-1859, Hollen, hf., g., Hustømmermand.
Marianne Torstensen f. 15/2-1861, Hollen, hm., g.
Hans Hansen f. 27/9-1895, Hollen, s., ug., Kjøregut.
Otto Hansen f. 19/10-1897, Hollen, s.
Marianne Hansd. f. 2/1-1900, Hollen, d.
Martin Hansen f. 10/10-1901, Hollen, s.
Trygve Hansen f. 19/9-1903, Hollen, s.

Reinhart Larsen f. 20/5-1888, Hollen, hf., g., Sliperiarb.
Kirsti Larsen f. 2/10-1887, Hollen, hm., g.
Trygve Larsen f. 19/7-1910, Hollen, s.

Skolehuset.
Gnr 8 - bnr 40.

Kirstine Langeland f. 15/11-1844, Solum, hm., enke, Husbestyrinde.
Stian Langeland f. 14/4-1882, Hollen, s., ug., Folkeskolelærer.

Evjen (Heisholtevja).
Gnr 8 - bnr 16.

Jørgen Stensen f. 28/5-1845, Hollen, ug., Maler og sagbruksarbeider.
Hedvik Karlsdatter f. 2/2-1830, Hollen, logerende, enke, Lever av formuen.

Hans Karl Nilsen f. 23/4-1870, Hollen, hf., g., Sagbruksarbeider.
Ingeborg Nilsen f. 5/3-1858, Hollen, hm., g.
Kristen Nilsen f. 4/9-1891, Hollen, s., Sliperiarbeider.
Gunda Nilsen f. 5/10-1893, Hollen, d.
Nils Nilsen f. 31/7-1896, Hollen, s., ug., Sagbruksarbeider.

Fjeldstad.
Gnr 8 - bnr 57.

Theodor Larsen f. 27/8-1864, Hollen, hf., enkem., Sagbruksarb.
Lars Larsen f. 6/10-1890, Hollen, s., Sliperiarb.
Anton Larsen f. 18/7-1894, Hollen, s., Sliperiarb.
Lina Larsen f. 1/9-1861, Hollen, logerende i familien, ug., Husbestyrinde.

Evjen (Heisholtevja).
Gnr 8 - bnr 16.

Theodor Nilsen f. 18/3-1870, Hollen, ug., Skomaker.
Berta Nilsen f. 10/12-1876, Hollen, logerende i familien, enke, Husbestyrinde.
Anna Nilsen f. 22/9-1900, Hollen, hennes datter.
Andreas Halvorsen f. 24/4-1885, Hollen, enslig logerende, ug., Verksarbeider.
Ole Halvorsen f. 3/1-1887, Hollen, enslig logerende, ug., Verksarbeider.

Haugen.
Gnr 8 - bnr 54.

Ole Nilsen f. 10/11-1855, Bø, hf., g., Dagarbeider.
Else Nilsen f. 11/9-1857, Bø, hm., g.
Johannes A. Grini f. 3/4-1887, Lunde, enslig logerende, ug., Sliperiarb.
Albert Henriksen f. 20/3-1893, Hollen, enslig logerende, ug., Sliperiarb.
Gustav Jakobsen f. 15/10-1838, Sverige, enslig logerende, enkemand., Sliperiarb.

Rinde.
Gnr 8 - bnr 63.

Lars Gundersen f. 3/10-1859, Saude (Sauherad), hf., g., Lastearbeider.
Marie Gundersen f. 18/9-1873, Drangedal, hm., g.
Gunnar Larsen f. 28/2-1899, Hollen, s.
Peder Jespersen f. 24/3-1864, Lunde, enslig logerende, ug., Jordarbeider.

Besøkende:
Henrik Tveit f. 17/9-1879, Drangedal, hf., g., Tomtearbeider.
Karoline Tveit f. 16/9-1884, Hollen, hm., g.

Ytterbø.
Gnr 8 - bnr 56.

Jens Ytterbø f. 26/3-1870, Skien, hf., g., Ekspeditør og landhandler (handelsmand).
Hilda Ytterbø f. 3/4-1877, Hollen, hm, g.
Andi Ytterbø f. 27/2-1899, Hollen, d.
Nils Ytterbø f. 8/5-1900, Hollen, s.
Hilda Ytterbø f. 28/1-1902, Hollen, d.
Milly Ytterbø f. 28/4-1903, Hollen, d.
Anna Ytterbø f. 14/10-1908, Hollen, d.

Heisholt østre.
Gnr 8 - bnr 22. Garveri.

Ole Halvorsen f. 2/2-1834, Gjerpen, hf., g., Garvermester.
Helene Halvorsen f. 31/3-1838, Tune, hm., g.
Anna Halvorsen f. 27/3-1879, d., ug., Søm og husstell.

Herman Halvorsen f. 2/9-1866, Skien, hf., g., Garversvend.
Thea Halvorsen f. 10/10-1865, Hollen, hm., g.
Olaf Halvorsen f. 13/7-1891, Hollen, s., ug. Kontorist ved jernverk.

Thorsten Halvorsen f. 29/7-1846, Saude (Sauherad), hf., g., Slagter.
Helene Halvorsen f. 16/11-1845, Solum, hm., g.
Maren Halvorsen f. 25/8-1883, Hollen, d., ug., Sygelig.
Helene Halvorsen f. 28/1-1885, Hollen, d., ug., Husstel.
Margot Hansen f. 3/5-1910, Hollen, datterdatter., Helene Halvorsens datter.

Heisholt østre.
Gnr 8 - bnr 20.  Landhandleri.

O. P. Heisholt f. 18/1-1868, Hollen, hf., g., Landhandler.
Emma Heisholt f. 6/9-1879, Kristiania, hm., g.
Finn Heisholt f. 5/5-1904, s.
Hjørdis Heisholt f. 30/11-1905, d.

Heisholt østre.
Gnr 8 - bnr 62. Landhandleri.

Chr. Kise f. 20/3-1868, Saude, hf., g., Landhandler.
Susanne Kise f. 19/2-1863, Hollen, hm., g.
Halvor Kise f. 16/11-1890, Lunde, s., ug., Kontorist ved jernverk.
Aslaug Kise f. 3/4-1892, Lunde, d., ug, husstel.
Nils Kise f. 24/2-1894, Lunde, s., ug., Handelsbetjent.
Ingeborg Kise f. 8/11-1896, Hollen, d.
Olav Kise f. 29/10-1898, Hollen, s.
Johannes Kise f. 26/1-1901, Hollen, s.
Agnes Kise f. 17/4-1903, Hollen, d.
Erling Kise f. 13/3-1905, Hollen, s.
Halvor Toreskaas f. 4/1-1887, Logerende, ug., Handelsbetjent og korporal.

Helsvik.
Gnr 8 - bnr 7. Conditori.

Anna Neegaard f. 21/9-1857, Saude (Sauherad), hm. enke, Conditori og Kafévertinde.
Inga Jonsen f. 11/3-1893, Hitterdal, ug., Tjenestepike.

Tarje Holskil f. 28/10-1869, Hviteseid, hf., enkemand, Stenarbeider.
(Be) Olaves Holskil f. 15/10-1898, Skafse (Skafsaa), s.
Jon Holskil f. 24/6-1900, Skafse, s.
Toralv Holskil f. 15/8-1902, Hollen, s.
Tora Holskil f. 16/10-1904, Hollen, d.
Olette Olsen f. 7/9-1869, Sandsvær, tj., ug., Husbestyrinde.
Agnes Olavsen f. 23/2-1902, Eiker, Olletes søn.
Olav Jakobsen f. 29/3-1910, Hollen, Olettes søn.
Anne Marie Hansen f. 12/7-1880, Hollen, ug., Tjenestepike.
Arne Andersen f. 15/2-1910, Hollen, Anne Maries søn.

Even Hansen f. 15/8-1884, Hollen, hf., g. Stenarbeider.
Kirsten Hansen f. 11/9-1884, Hollen, hm., g.
Hilda Hansen f. 5/7-1908, Hollen, d.

Peder Knutsen f. 26/1-1883, Drangedal, logerende, ug., Stenarbeider.
Hanna Olsen f. 17/12-1854, Solør, enslig logerende, enke, Vask og strygning.
Halfdan Kristensen f. 1886 i Skien, mt. (midlertidig - på besøk), ug., Tandlæge.

Hegna.
Gnr 8 - bnr 28. Plads.

Rasmus Jonsen f. 30/1-1825, Hollen, hf., enkem., Skomaker og Gaardbruker.
Jon Hegna f. 24/2-1869, Hollen, s., ug., Vognmand.
Johanne Hegna f. 19/6-1874, Hollen, d., ug., Behælpelig i huset.
Marie Kristensen f. 5/3-1886, Lunde, ug., Steller huset og fjøset.

Gjermund Olsen f. 23/3-1864, Hollen, hf., g., Verkstedbeslager.
Tora Olsen f. 16/5-1879, Skien, hm., g.
Doris Olsen f. 21/2-1905, Hollen, d.

Theodor Matisen (Theodor Mathisen) f. 24/11-1885, Kvelle, hf., g., Baker.
Ingeborg Mathisen f. 22/3-1889, Hollen, hm., g.
Anna Mathisen f. 25/9-1908, Kvitseid, d.

Apoteket.
Gnr 8 - bnr 55.

Johan Gulbrandsen f. 9/6-1856, Skien, hf., g., Apoteker.
Matilde Gulbrandsen f. 6/9-1868, Trondhjem, hm., g.
Gunnar Gulbrandsen f. 13/4-1899, Kristiania, s.
Signe Gulbrandsen f. 9/8-1901, Kristiania, d.
Astrid Gulbrandsen f. 19/11-1902, Hollen, d.
Hilda Lommerud f. 15/7-1890, Hollen, ug., Tjenestepike.

Aaheim - Hotel.
Gnr 8 - bnr 43.

Rasmus N. Hansen f. 27/12-1844, Hollen, hf., g., Hotelvert.
Andrea Hansen f. 14/10-1849, Hollen, hm., g.
Haakon Hansen f. 13/10-1877, Hollen, s., Hotelbetjent.
Borghild Hansen f. 3/4-1884, Hollen, d., ug., Husstel.
Jon Hansen f. 24/7-1890, Hollen, s., ug., Snedkerlærling.
Hans Hansen f. 24/7-1891, Hollen, s., ug., Maskinlærling.
Klara Olsen f. 18/11-1889, Hollen, ug., Tjenestepike.
Gunhild Gjermundsen f. 29/5-1890, Kvitseid, ug., Tjenestepike.
Tor K. Solberg f. 24/12-1876, Holt, logerende, ug., Skogforvalter.
A. Hannibal Abrahamsen f. 4/9-1884, Risør, logerende, ug., Farmaceut.

Elverhøi.
Gnr 8 - bnr 51.

Johan Krohn f. 31/10-1861, Lindaas, hf., enkemand, Kommunelæge.
Johan Krohn f. 7/4-1891, Hollen. mt. (på besøk), s., ug., Maskinelev.
Gudrun Krohn f. 17/4-1892, Hollen, d., ug., Apotekdisipel.
Astrid Krohn f. 17/2-1899, Hollen, d.
Ida Krohn f. 17/6-1900, Hollen, d.
Aaste Gundersen f. 5/6-1888, Hollen, ug., Tjenestepike.

Johan Evenby f. 22/10-1882, Høland, hf., g., Skogplanter.
Olga Evenby f. 3/9-1880, Rumskogen, hm., g.

Strand.
Gnr 8 - bnr 59.

Anne Marie Malmstrøm f. 2/4-1854, Hollen, hm., enke, Syerske.
Hans Rudolf Malmstrøm f. 9/4-1884, Sannikedal (Sannidal), s., ug., Stenarbeider.
Lars V. Malmstrøm f. 16/11-1889, Sannikedal, s., ug., Dagarbeider.

August Karlsen f. 1/12-1848, Sverige, hf., g., Uhrmakermester.
Karoline Charlotte Karlsen f. 10/1-1843, Sverige. hm., g.

Johan Jensen f. 12/8-1877, Hollen, hf., g., Skomaker.
Hanna Jensen f. 2/5-1879, Hollen, hm., g.
Erling Jensen f. 23/9-1907, Hollen, s.

Elise Jensen f. 11/10-1868, Drammen, enslig logerende, enke, Fotofraf.

Heisholt østre.
Gnr 8 - bnr 10.

Henrik Hansen f. 20/3-1867, Laurvik, hf., g., Dagarbeider.
Anna Hansen f. 30/5-1861, Gjerpen, hm., g.

Oskar Johansen f. 5/6-1879, Sverige, hf., g., Tunnelarbeider.
Tomine Johansen f. 26/5-1874, Hollen, hm., g.
Marie Johansen f. 16/7-1903, Hollen, d.
Kristine Hvalen f. 13/8-1898, Hollen, Logerende, Skolepike.

Jens Bærland f. 10/12-1887, Hollen, hf., g., Sliperiarbeider.
Anna Bærland f. 5/3-1888, Kvitseid, hm., g.
Oskar Bærland f. 24/6-1910, Hollen, d.

Breidablik.
Gnr 8 - bnr 60.

A. P. Fjørtoft f. 13/8-1853, Haram, hf., g., Middelskolebestyrer (privat).
Natalia Fjørtoft f. 19/4-1862, Fredrikstad, hm., g.
O. W. Ring Fjørtoft f. 20/8-1887, Fredrikstad, s., ug., Student.
Dagny Ring Fjørtoft f. 20/8-1888, Fredrikstad, d., ug., Husgjerning.
Agmund Fjørtoft f. 16/8-1894, Fredrikstad, s.
Kitty Schou Fjørtoft f. 8/9-1895, Fredrikstad, d.
Karette Larsen f. 9/3-1886, Hollen, ug., Tjenestepike.

Kringlefet.
Gnr 8 - bnr 5.

Sten Stensen f. 11/8-1848, Hollen, hf., g., Gaardbruker.
Anne Marie Stensen f. 16/10-1850, Solum, hm., g.
Sten Stensen f. 4/5-1882, Hollen, s., Slusevogter.
Karette Stensen f. 28/11-1891, Hollen, d., ug., Husgjernig.

Aaland.
Gnr 8 - bnr 33.

Andreas P. Linddalen f. 10/10-1866, Hollen, hf., g., Hustømmermand.
Karen Linddalen f. 16/9-1864, Hollen, hm., g.
Nils Linddalen f. 18/9-1895, Hollen, s., ug., Sagbruksarbeider.
Mathilde Linddalen f. 9/2-1897, Hollen, d.
Asbjørn Linddalen f. 27/10-1891, Hollen, s.
Asborg Linddalen f. 4/10-1905, Hollen, d.

Andreas Oterkjær f. 6/9-1887, Hollen, hf., g., Malersvend.
Inga Oterkjær f. 2/3-1891, Hollen, hm., g.

Kringlefet.
Gnr 8 - bnr 5.

Halvor Linddalen f. 24/1-1882, Hollen, hf., g., Tømmermand ved verk.
Johanne Linddalen f. 2/7-1882, Hollen, hm., g.
Agnes Linddalen f. 31/7-1904, Hollen, d.
Mimmi Linddalen f. 24/11-1905, Hollen, d.
Jon Linddalen f. 9/10-1907, Hollen, s.
Johan Linddalen f. 28/11-1909, Hollen, s.

Kringlefet.
Gnr 8 - bnr 5.

Ivar Heisholt f. 25/7-1856, Saude (Sauherad), hf., g., Tømmermand ved jernverk.
Margit Heisholt f. 24/7-1863, Hollen, hm., g.
Torvald Heisholt f. 17/2-1887, Hollen, s., ug., Tømmermand ved jernverk.
Jon Heisholt f. 1/10-1888, Hollen, s., ug., Smedlærling.
Aagot Heisholt f. 30/4-1893, Hollen, d., ug., Husgjerning.
Ingvald Heisholt f. 5/1-1894, Hollen, d., ug., Dagarbeider.
Johannes Heisholt f. 26/12-1895, Hollen, s.
Olga Heisholt f. 24/9-1898, Hollen, d.
Arthur Heisholt f. 28/11-1899, Hollen, s.
Signe Heisholt f. 30/1-1902, Hollen, d.
Esther Heisholt f. 30/6-1904, Hollen, d.

Kringlefet.
Gnr 8 - bnr 5.

Johan Larsen f. 19/4-1853, Sverige, hf., g., Stenarbeider.
Bendikte Larsen f. 29/7-1859, Lister, hm., g.
Ludvik Larsen f. 9/3-1892, Hollen, s., ug., Dagarbeider.
Lovise Larsen f. 30/1-1895, Hollen, d., ug., Husgjerning.
Albert Larsen f. 16/12-1897, Hollen, s.
Rikard Larsen f. 7/4-1900, Hollen, s.

Kringlefet.
Gnr 8 - bnr 12.

Martin Pedersen f. 12/7-1852, Vik - Helgeland, hf., g., Tømmermand ved jernverk.
Anne Pedersen f. 23/8-1861, Hollen, hm., g.
Peder Pedersen f. 26/11-1896, Hollen, s.
Olga Pedersen f. 28/11-1896, Hollen, d.

Olaus Haatvet f. 20/11-1869, Hollen, el (enslig logerende), ug., Graastensmurer.
Harald G. Hanto f. 4/5-1865, Lunde, el., ug., Dagarbeider.
Kittil Rettestøl f. 24/9-1887, Herrefos, fl. (logerende i familien), Middelskoleelev, forsaavidt Gaardbruker.

Kaasa.
Gnr 8 - bnr 39.

Andreas Jonsen Lindgren f. 25/1-1844, Hollen, hf., g., Smed ved jernverk.
Ingerid Jonsen Lindgren f. 26/4-1848, Lunde, hm., g.
Marie Andreassen Lindgren f. 6/8-1877, Hollen, d., g., Fabrikarbeiderske ved tørkeri.
Andreas Hansen Lindgren f. 9/9-1901, Hollen, Maries søn.

Kaasa.
Gnr 8 - bnr 39.

Ole Andersen Kaasa f. 14/11-1883, Hollen, ug., Gaardbruker.
Mari Reiersen Kaasa f. 30/10-1867, Saude, g., Ole Andersen Kaasas søster, Fjøsstel og husgjerning.
Gunhild Barlaug f. 4/12-1893, Lunde, ug., Tjenestepike.

Thorvald Hansen f. 4/9-1884, Hollen, hf., g., Sliperiarbeider.
Dorthea Hansen f. 4/2-1884, Drangedal, hm., g.
Marie Hansen f. 28/10-1905, Hollen, d.
Dagny Hansen f. 21/11-1909, Hollen, d.
Thor Hansen f. 15/3-1889, Hollen, fl. (logerende i familien), ug., Sliperiarbeider.

Heisholt østre.
Gnr 8 - bnr 53.

Alle, bortsett fra mora, var med i den Lutherske frimenighed - senere D.E.L.K.)

Hans Torstensen f. 8/7-1859, Hollen, hf., g., Hustømmermand. (Lutherske frimenighed)
Marianne Torstensen f. 15/2-1861, Hollen, hm., g. (statskirken), Ophold: Ek sindsykeasyl.
Hans Hansen f. 27/9-1895, Hollen, s., ug., Kjøregut.
Otto Hansen f. 19/10-1897, Hollen, s.
Marianne Hansdatter f. 2/1-1900, Hollen., d.
Martin Hansen f. 10/10-1901, Hollen, s.
Trygve Hansen f. 19/9-1903, Hollen, s.

Reinhart Larsen f. 20/5-1888, Hollen, hf., g., Sliperiarbeider (statskirken).
Kirsti Larsen f. 2/10-1887, Hollen, hm., g. (statskirken).
Trygve Larsen f. 19/7-1910, Hollen, søn, (statskirken).

Kringlefet.
Gnr 8 - bnr 36.

Marinius Rasmussen f. 14/7-1880, Trondenes, el. (enslig logerende), ug., Frelsesofficer.
Sigurd Akselsen f. 2/4-1889, Arendal, el. ug., Frelsesofficer.

Begge disse oppholdt seg i Bø i Telemark under folketellinga 31/12-1910.

Heisholt vestre.
Gnr 8 - bnr 64.

Kjetil A. Holte f. 4/8-1873, Saude, hf., g., Lærer i folkeskole.
Maria E. Holte f. 3/9-1879, Hollen, hm., g. Organist.

F. A. Thomassen f. 13/3-1873, Hiterdal, hf., g., Tandlæge.
Sigfrid Thomassen f. 4/9-1885, Os pr. Bergen, hm., g.
Fredrik Wille Thomassen f. 29/4-1907, Hollen, s.

Heisholt østre.
Gnr 8 - bnr 4.

Aslak Heisholt f. 4/10-1851, Seljord, hf., g., Gaardbruker.
Dordi Heisholt f. 9/2-1858, Saude, hm., g.
Nikolai Heisholt f. 14/10-1890, Hollen, s., ug., Sysselsat ved gaarden.
Nils Heisholt f. 11/1-1893, Hollen, s., ug., Sysselsat ved gaarden.
Anne Kristoffersen Holta f. 26/9-1870, Bø Telem., ug. Tjenestepike.

Heisholt østre.
Gnr 8 - bnr 6.

Marie Hansen f. 23/10-1823, Hollen, hm., enke, Gaardeier.
Berta Hansen f. 17/7-1851, Hollen, d., ug., Husgjerning.
Ella Thornsohn Dahl, f. 31/10-1853, d., enke, Husgjerning.
Knut Pedersen f. 30/7-1845, Lunde, ug., Gaardsbestyrer.
Ingeborg Hansen f. 26/1-1893, Hollen, ug. Tjenestepike.

Hygiea.
Gnr 8 - bnr 13.

Oscar Backe f. 25/1-1849, Skien, hf., g., Værkslæge.
Sara Backe f. 9/4-1854, Drammen, hm., g.
Gina Backe f. 30/1-1881, Ulefos, d., ug., Kontordame.
Edle Backe f. 31/1-1883, Ulefos, d., ug., Gouvernante.
Signe Backe f. 4/4-1884, Ulefos, d., ug., Massøse.
Gusta Jespersen f. 19/5-1889, Ulefos, ug., Tjenestepige.
Knut Hansen f. 22/5-1894, Hollen, ug., Tjenestegut.

Heisholt østre.
Gnr 8 - bnr 16.

Peder O. Heisholt f. 16/7-1835, Hollen, hf., enkemand, Gaardbruker.
Peder P. Heisholt f. 16/6-1870, Hollen, s., ug., Huseier, Sysselsat ved gaarden.
Marie Dalen f. 5/10-1870, Lunde, ug., Husbestyrinde.

Heisholt østre.
Gnr 8 - bnr 14.

Halvor J. Heisholt f. 24/4-1870, Hollen, hf., ug., Gaardbruker.
Mari Jonsdatter Heisholt f. 20/1-1862, Hollen, hm., søster, Husbestyrinde.

Granli.
Gnr 8 - bnr 16.

Peder Pedersen Stoa f. 8/12-1875, Hollen, el. (enslig logerende), ug., Vognmand.
Anders P. Andersen f. 16/10-1839, Sverige, el., ug., Sagbruksarbeider.

Skedsmoen plads.
Gnr 8 - bnr 1.

Martrhe Olsdatter f. 15/8-1844, Lunde, hm., enke, Pladsbrugerske (leier).
Thora Nilsdatter f. 23/10-1886, Hollen, d., ug., Sysselsat i huset og i Fjøset.


Heisholt vestre
Gnr 9.


Kringlefet.
Gnr 9 - bnr 9.

Eivind Helgetveit f. 17/7-1879, Lunde, hf., g., Landhandler.
Mari Helgetveit f. 18/5-1883, Lunde, hm., g.
Olav Helgetveit f. 6/9-1909, Hollen, s.
Ingeborg Helgetveit f. 17/1-1779, Lunde, mt. (besøkende), Gbr. Sv. Helgetveits kone.
Ingebjørg Helgetveit f. 14/2-1904, Lunde, mt., d.
Olav Helgetveit f. 2/1-1910, Lunde, mt., s.

Nils Lindem f. 28/12-1844, Lunde, hf., g., Gaardbruker.
Helge Lindem f. 24/1-1846, Lunde, hm., g.

Ole Tjøstolfsen f. 29/11-1886, Hollen, hf., g., Sliperiarbeider.
Jenny Tjøstolfsen f. 24/1-1885, Hollen, hm., g.

Petter Paulsen f. 13/12-1871, Stangvik, hf., g., Tunnelarbeider.
Torbjørg Paulsen f. 10/8-1882, Mæland, hm., g.
Nikolai Paulsen f. 18/10-1903, Mæland, s.
Magnhild Paulsen f. 24/1-1906, Hollen.

Deilevje.
Gnr 9 - bnr 5.

Rasmus O. Deilevje f. 28/10-1855, Lunde, hf., g., Gaardbruker.
Kari O. Deilevje f. 9/2-1851, Drangedal, hm., g.
Ragna O. Deilevje f. 16/4-1895, Hollen, d., ug., Husgjerning.

Heisholt vestre.
Gnr 9 - bnr 3.

Vetle Olsen f. 1/8-1860, Lunde, hf., g., Pudser ved jernstøberi.
Margit Olsen f. 23/12-1854, Lunde, hm., g.
Olga Olsen f. 18/2-1895, Hollen, d., ug., Husgjerning.

Heisholt vestre.
Gnr 9 - bnr 7.

Marianne J. Heisholt f. 12/2-1843, Hollen, hm., ug., Lever av sine midler.
Hilda Heisholt f. 25/1-1888, Hollen, søsterdatter, ug., Husgjerning.
Karine Tollefsen f. 13/9-1839, Hollen, enslig logerende, Lever av sine midler.

Heisholt vestre.
Gnr 9 - bnr 7.

Hans J. Heisholt f. 26/1-1854, Hollen, hf., g., Gaardbruker.
Hanna J. Hisholt f. 9/1-1858, Hollen, hm., g.
Johan Heisholt f. 15/3-1892, Hollen, s., ug., Sysselsat ved gaarden.
Marie Torgrimsdatter f. 14/4-1893, Drangedal, ug., Tjenestepike.
Bergit Holskil f. 9/3-1897, Skafse (Skafsaa), tj., ug., Skolepike.

Heisholt vestre.
Gnr 9 - bnr 3.

Erik T. Heisholt f. 10/6-1844, Lunde, hf., g., Gaardbruker.
Kari T, Heisholt f. 6/12-1845, Saude. hm., g.
Inga Heisholt f. 20/4-1884, Hollen, d., ug., Behjælpelig i huset og søm.
Marie Heisholt f. 24/10-1886, Hollen, d., ug., Husgjerning.
Johanne Gulliksen f. 30/8-1897, Skafse (Skafsaa), tj., ug., Skolepike.

Heimdal.
Gnr 9 - bnr 13.

C. Grothing f. 22/1-1859, Nøterø, hf., g., Bakermester og landhandler.
Marie Grothing f. 11/4-1865, Porsgrund, hm., g.
Karen Grothing f. 26/8-1887, Lunde, d., ug., Husgjerning.
Margit Grothing f. 1/5-1891, Lunde, d., ug., Butikjomfru landhandleri.
Bjarne Grothing f. 26/8-1893, Hollen, s., ug., Bakersvend.
Sverre Grothing f. 14/5-1895, Hollen, s. ug., Gaardsgut.
Einar Grothing f. 7/4-1898, Hollen, s.
Borghild Grothing f. 4/9-1901, Holle, d.
Odd Grothing f. 18/2-1903, Hollen, s.
Christoffer Grothing f. 22/1-1905, Hollen, s.
Marie Grothing f. 6/1-1907, Hollen, d.
Edvind Nordblom f. 17/7-1890, Hollen, fl. (logerende familiemedlem), ug., Bakersvend.

 


Tvara
Gnr 10 i Hollen præstgjeld.
 


Tellekrets: Berget.

Espevalen.
Gnr 10 - bnr 1 (gaard).

Thor Halvorsen f. 25/10-1845, Lunde, hf., g., Gaardbruker.
Kristine Kristiansdatter f. 15/4-1857, Fosnæs (N. Trøndelag), hm., g.
Asborg Thorsen f. 26/8-1881, Hollen, d., ug., Gaar i Husholdningen hjemme.
Halvor Thorsen f. 20/1-1883, Hollen, s., ug., Gaardbrugsarbeider hjemme.
Karen Thorsen f. 5/7-1889, Hollen, d., ug., Gaar i Husholdningen hjemme.

Kristian Thorsen f. 15/12-1885, Hollen, s., g., Gaardbrugsarbeider hjemme.
Torborg Evensdatter f. 3/11-1885, Hollen, sønnekone, g., Hjelper til i Huset i samme hjem.
Kristine Kristiansdatter f. 12/11-1908, Hollen, sønnedatter.

Johanne Løvaasen f. 28/3-1886, Drangedal, ug., Budeie. 

Bergekaasa.
Gnr 10 - bnr 1 (plads).

Emanuel Rasmussen f. 10/12-1833, Hollen, hf., enkemand, Forhenv. Hjulmager, Husmand.

Rasmus Emanuelsen f. 3/2-1861, Hollen, s., g., Skogsarbeider, leier af Pladsen.
Signe Olsdatter f. 10/5-1876, Lunde, sønnekone, g., Husmandskone.
Emanuel Rasmussen f. 14/6-1902, Hollen, s.
Karette Rasmussen f. 16/7-1904, Hollen, d.
Ole Rasmussen f. 8/10-1906, Holden, d.

Bergekaasa.
Gnr 10 - bnr 1 (under).

Karl Emanuelsen f. 22/1-1871, Hollen, hf., g., Hjulmager eget Værksted.
Hanna Larsdatter f. 14/7-1871, Hollen, hm., g., Arbeiderkone.
Karen Karlsen f. 3/3-1899, Hollen, d.
Astrid Karlsen f. 25/10-1900, Hollen, d.
Einar Karlsen f. 22/9-1902, Hollen, s.
Lovna Karlsen f. 25/8-1905, Hollen, d.
Leif Karlsen f. 27/4-1908, Hollen, s.

Tellekrets: Heisholt.

Tvara.
Gnr 10 - bnr 3.

Johan Johnsen f. 25/2-1852, Hollen, hf., g., Landhandler.
Gunhild Johnsen f. 27/12-1885, Solum, hm., g.
Dorthea Johnsen f. 18/10-1883, Hollen, d., ug., Husgjerning.
Elisabet Johnsen f. 1/3-1887, Hollen, d., ug., Husgjerning.
Gonny Johnsen f. 18/8-1892, Hollen, d., ug., Husgjerning.
Marie Olsen f. 22/8-1888, Slemdal (Siljan), ug., Tjenestepike.

Meieriet.
Gnr 10 - bnr 3 (under).

Mathias Ødegaard f. 8/4-1866, Vestre Toten, hf., g., Uhrmaker og Politibetjent.
Marie Ødegaard f. 25/7-1867, Porsgrund, hm., g.
Nils Trygve Ødegaard f. 30/3-1896, Porsgrund, s.
Bjarne Ødegaard f. 18/10-1897, Hollen, s.
Øivind Ødegaard d. 27/2-1899, Hollen, s.
Arthur Ødegaard f. 17/9-1900, Hollen, s.
Dagny Ødegaard f. 26/1-1903, Hollen, d.
Yngvar Ødegaard f. 16/11-1904, Hollen, s.
Sigrid Ødegaard f. 19/8-1906 (tvilling), Hollen, d.
Harald Ødegaard f. 19/8-1906 (tvilling), Hollen, s.
Borghild Ødegaard f. 14/5-1910, Hollen, d.
Kirsten Arvesen f. 24/10-1837, Hollen, Behjelpelig i huset.

A. H. Hansen f. 9/2-1876, Trondenes, hf., g., Meierist.
Anna Hansen f. 17/4-1877, Kvam, hm., g.
Herleif Hansen f. 2/6-1905, Kvam, s.
Odrun Hansen f. 10/4-1907, Hollen, d.

Johannes Pettersen f. 28/9-1867, Hollen, hf., g., Anlægsarbeider.
Anne Pettersen f. 24/2-1870, hm., g.

Olaves Gundersen f. 5/3-1880, Hollen, hf., g., Verkstedarbeider.
Tora Gundersen f. 21/11-1881, Skaatø, hm., g.
Gulborg Gundersen f. 25/9-1907, Hollen, d.
Dagmar Osilie Gundersen f. 7/8-1909, Hollen, d.

Tvara.
Gnr 10 - bnr 3 (under).

Hans Pedersen f. 10/4-1877, Lunde, hf., g., Skræddermester.
Anette Marie Pedersen f. 30/7-1881, Hollen, husmor, g.
Peder August Pedersen f. 21/6-1902, Hollen, s.
Alf Pedersen f. 16/7-1904, Hollen, s.
Klara Mathilde Pedersen f. 7/10-1908, Hollen, d.


Hollen Prestegaard.
Bnr 11 i Hollen prestegjeld.


Tellingskreds: Berget.

Hollen Prestegaard.
Gnr. 11 - bnr 1.

Anton Wilhelm Valle f. 1/5-1842, Vaage, Gudbrandsdalen, hf., g., Sogneprest, Gaardsbesidder.
Andrea Valle f. 29/1-1845, Kristiania, hm., g.,
Fredrik Wilhelm Valle f. 27/1-1886, Nesne pr.gj., søn, ug., Tandlæge.
Anna Eriksen f. 12/9-1886, Drangedal, tj., ug., Tjener, husgjerning.
Rut Valle f. 22/8-1888, Nesne, d., ug., Datter i Forældrenes Hus, har før arbeidet paa Kontor i et Aars Fravær fra Hjemmet, nu arbeidsledig.

Niels Andersen f. 28/1-1859, Hollen, hf., g., Forpagterfolk af Præstegaard.
Laura Pedersdatter f. 4/8-1864, Hollen, hm., g., Forpagterfolk af Præstegaard.
Anders Nielsen f. 1/7-1886, Hollen, s., ug., Gaardskarl.
Kirsten Nielsdatter f. 11/12-1888, Hollen, d., ug., Budeie.
Peder Nielsen f. 1/9-1890, Hollen, s., ug.,Staldkarl.
Andreas Nielsen f. 20/2-1894, Hollen, s., ug., Gaardskarl.
Johannes Nielsen f. 13/2-1896, Hollen, s.
Lovise Nielsdatter f. 1/5-1901, Hollen, d.
Karl Nielsen f. 13/9-1904, Hollen, s.
Jens Nielsen f. 13/10-1905, Hollen, s.
Anders Pedersen f. 11/8-1823, Hollen, farfar, fhv. Gaardbruger, føderaadsmand.

Berget (gaard).
Gnr 11 - bnr 3.

John Johnsen f. 24/11-1837, Hollen, hf., g., Grubearbeider.
Anne Simensdatter f. 12/10-1859, Hollen, hm., g.
Simen Johnsen f. 11/12-1882, s., Stenarbeider og Minerer.
Karen Andersdatter f. 23/7-1890, Hollen, tj., ug., Tjenestepige Hus og fjøs.

Kaasa Smekaasa (gaard).
Gnr 11 - bnr 4.

Karl Halvorsen f. 31/12-1867, Hollen, hf., g., Gaardbruger.
Kirsti Simensdatter f. 2/4-1857, Hollen, hm., g.
Anne Karlsen f. 24/3-1892, Hollen, d., ug., Sypige, Kjolesøm, hjemme.
Hanna Karlsen f. 18/7-1897, Hollen, d.

Lommerud (gaard).
Gnr 11 - bnr 5.

Halvor Halvorsen f. 6/10-1868, Hollen, hf., Gaardbruger og Skogsarbeider.
Hilda Jørgensdatter f. 25/4-1881, Hollen, hm., g.
Hanna Jørgine Halvorsdatter f. 25/7-1909, Hollen, d.
Inger Pedersdatter f. 23/4-1831, Hollen, husfaderens mor, enke, Forhenv. Husmandskone, hjælper til i Huset og fjøset.

Lommerud (bostedet)
under gnr 11 - bnr 5.

Jørgen Thorsen f. 26/7-1834, Hollen, eneboer, enkemand, Skomager, huseier, eget Værksted.

Gunnerud (gaard).
Gnr 11 - bnr 6.

Peder Johnsen f. 3/12-1843, Lunde, hf., g., Gaardbr. og Skogsarb.
Anlaug Larsdatter f. 21/10-1849, Lunde, hm., g., Gaardmandskone.
Lars Pedersen f. 27/5-1888, Hollen, s., ug., Minerer og Murerhaandlanger.
Olav Pedersen f. 9/8-1893, Hollen, s., ug., Skogsarbeider.
Inger Pedersdatter f. 13/4-1891, Hollen, d., ug., Sypige gaar i Husene.
Anna Edvardsen f. 23/1-1906, datterdatter.

Haugbakke (gaard).
Gnr 11 - bnr 7.

Karl J. Lindgren f. 10/3-1852, Hollen, hf., g., Hovslager og Smed.
Gunhild Olsdatter f. 28/8-1854, Hollen, hm., g.
Niels K. Lindgren f. 9/5-1881, Hollen, s., ug., Hovslager og Smed, far og søn.

Myrastuen (huset)
Under gnr 11 - bnr 7.

Aaste Olsdatter f. 2/8-1845, Hollen, hm., enke, Husbestyrinde for Sønnen nu syg.
Karl Gundersen f. 30/4-1887, Hollen, s., ug., Dagarbeider paa Jernværk.
Jørgen Gundersen f. 9/6-1890, Hollen, s., ug., Dagarbeider paa Jernværk.
Marry Olsen f. 10/10-1888, Skien, tjenestepige, p.t.pleier den syge.

Haugbakke (huset).
Under gnr 11 - bnr 7.

Niels Lindgren, f. 17/11-1848, Hollen, hf., g., Smed egen forretning.
Else Iversdatter f. 1/3-1852, Asker, hm., g., Haandværkerkone.
Carl N. Lindgren f. 11/4-1890, Hollen, s., Faderens Læregut i Faget.
Ivar N. Lindgren f. 8/7-1896, Hollen, s., ug., Gaardsarbeider.

Haugbakken (gaard).
Gnr 11 - bnr 8.

Ole J. Lindgren f. 24/7-1837, Hollen, enkemand, Smed eget værksted.

Thomas Olsen Lindgren f. 11/10-1863, Hollen, s., Borsmed ved Hollen Jerngruver.
Gunhild Johnsdatter f. 12/9-1870, Lunde, hm., g., sønnekone.
Ole Thomasen f. 4/3-1891, Hollen, s., ug., Arbeider i Jerngruben.
Johan Thomasen f. 8/8-1892, Hollen, s., ug., Arbeider i Jerngruben.
Ingvald Thomasen f. 9/1-1895, Hollen, s., ug., Gaardsarbeider.
Theodor Thomasen f. 28/9-1896, Hollen, s.
Augusta Thomasen f. 9/3-1901, Hollen, d.
Inga Mathilde Thomasen f. 24/2-1903. Hollen, d.
Jonas Thomasen f. 24/11-1903, Hollen, s.
Nikolai Thomasen f. 18/5-1907, Hollen, s.
Edle Thomasen f. 2/3-1910, Hollen, d.

Helgeroen (gaard).
Gnr 11 - bnr 9.

Andreas Jensen f. 4/4-1871, Hollen, hf., g., Gaardbruker.
Inger Olsdatter f. 14/11-1874, Hollen, hm., g.
Ole Andreassen f. 5/2-1897, Hollen, s.
Anne Andreassen f. 30/5-1898, Hollen, d.
Berta Andreassen f. 19/11-1899, Hollen, d.
Julia Andreassen f. 21/3-1903, Hollen, d.
Jens Andreassen f. 18/7-1835, Hollen, bestefar, enkemand, Forhv. Skrædder, Rentenist.

Andreas Abrahamsen f. 21/1-1884, Hollen, hf., g., Sagbruksarbeider.
Anna Nielsdatter f. 7/12-1884, Hollen, hm., g.
Agnes Andreassen f. 31/3-1909, Hollen, d.
Gunhild H. Tvedt f. 12/9-1880, Lunde, Logerende, ug., Lærerinde ved almuskolen.

Aasland (gaard).
Gnr. 11 - bnr 10.

Jørgen Hansen f. 6/2-1847, Hollen, hf., g. Slusemester ved Bandak Norsjø kanal.
Gunhild Hansen f. 14/9-1865, Saude (Sauherad), hm., g.
Hans Hansen f. 13/10-1891, Hollen, s., ug., Handelsbetjent.
Einar Hansen f. 14/6-1899, Hollen, s., ug.
Edle Hansen f. 23/1-1894, Hollen, d.
Borghild Hansen f. 20/5-1895, Hollen, d.
Signe Hansen f. 5/9-1902, Hollen, d.
Gunhild Einarsen f. 16/9-1832, Saude (Sauherad), mormor, enke, Ophold i Familien, fhnv. Husmandskone,

Flatland (Huset).
Gnr 11 - bnr 11 (under).

John K. Lindgren f. 10/8-1874, Hollen, hf., g., Materialsmed ved Hollen Jerngrube.
Anne Lindgren f. 15/8-1876, Kvitseid, hm., g.
Lovna Lindgren f. 31/12-1905, Hollen, d.

Myren (gaard).
Gnr 11 - bnr 12.

Jørgen Nielsen f. 5/10-1876, Hollen, hf., g. Grubearbeider noget Gaardsbrug.
Karen Jensen f. 23/10-1876, Brunlanæs, hm., g., Arbeiderkone.
Hjalmar Nielsen f. 5/12-1904, Hollen, s.
Elfrida Charlotte Nielsen f. 13/12-1906, Hollen, d.
Noralf Nielsen f. 28/7-1909, Hollen, s.

Niels Nielsen f. 28/3-1881, hf., g., Grubearbeider, noget Jordbrug.
Anne Bolette Jensen f. 19/8-1885, Sanikedal (Sannidal), hm., Arbeiderkone.
Emilie Alvilde Nielsen f. 21/9-1906, Hollen, d.
Jens Nikolai Nielsen f. 7/5-1908, Hollen, s.

Bergset (huset).
Gnr 11 - bnr 13.

Ole Pedersen f. 10/12-1858, Hollen, hf., g., Reparatør ved Træsliperi.
Jensine Andreasdatter f. 4/3-1864, Hollen, hm., Arbeiderkone.
Anne Kirstine Olsen f. 12/3-1886, Hollen, d., ug., Sypige, gaar i husene.
Peder Olsen f. 31/3-1892, Hollen, s., ug., Sliperiarbeider.
Andreas Olsen f. 23/3-1895, Hollen, s., ug., Sliperiarbeider.
Johannes Olsen, f. 15/5-1898. Hollen, s., ug., Sliperiarbeider.
Olga Olsen f. 23/12-1900, Hollen, d.

Rue (gaard)
Gnr 11 - bnr 14.

Knut Olsen Rue f. 5/10-1853, Seljord, hf., g., Maler, eget Værksted, huseier.
Kaja Olsen f. 16/6-1852, Aal, hm., g., hans Kone.
Berte Jensdatter f. 3/4-1836, Hollen, el. (enslig logerende), ug., Fhenv. tjenestepige, Rentenist.

Bjørnstad (gaard).
Gnr 11 - bnr 15.

Jens Hansen f. 9/12-1868, Hollen, hf., g., En mindre Landhandel, Former ved Jernværk.
Johanne Olsd. f. 22/6-1865. Hollen, hm. g.
Hans Jensen f. 4/7-1891, Hollen, s., ug., Fabrikarbeider.
Gustav Jensen f. 9/1-1893, Hollen, s., ug., Handelsbetjent.

Ole Arvesen f. 31/12-1823, hf., g., forhv. Gaardbruger, Rentenist.
Gunhild Olsdatter f. 2/1-1833, hm., g.

Rydningen (gaard).
Gnr 11 - bnr 16.

Frants Haakonsen f. 20/10-1877, Mo i Telem., hf., g., Grubearbeider, Huseier.
Marianne Haakonsen f. 29/6-1877, Hollen, hm., g.
Adolf Haakonsen f. 2/1-1902, Hollen, s.
Edvin Haakonsen f. 12/6-1903, Hollen, s.
Gotfred Haakonsen f. 23/6-1905, Hollen, s.
Hjalmar Haakonsen f. 20/8-1907, Hollen, s.
Eleonore Haakonsen f. 5/2-1910, Hollen, d.

Andreas Odin Hansen f. 1/9-1881, Hollen, hf., g., Former ved Jernverk.
Ida Hansen f. 11/2-1880, Hollen, hm., g.
Julie Hansen f. 16/8-1908, Hollen, d.
Gunhil Nilsdatter f. 2/1-1833, Hollen, logerende i familien, Forhv. Gaardmandskone, Rentenist.

Eikelund (gaard).
Gnr. 11 - bnr 17.

Evangeliske Lutherske Frimenighet (D.E.L.K.)

Hans Evensen f. 17/8-1879, Hollen, hf., g., Former ved Jernverk, Huseier.
Karen Evensen f. 18/11-1878, Hollen, hm., g.
Einar Hansen f. 24/7-1901 (tvilling), Hollen, s.
Gudrun Hansen f. 24/7-1901 (tvilling), Hollen, d.
Astrid Hansen f. 1/1-1904, Hollen, d.
John Hansen f. 12/3-1906, Hollen, s.
Gunhild Andreasen f. 30/3-1895, Hollen, (på besøk), ug.

Andreas Jakobsen f. 15/4-1888, Hollen, hf., g., Træsliperiarbeider.
Karoline Pedersdatter f. 22/8-1888, Hollen, hm., g.
Magnhild Andreasdatter f. 9/4-1910, Hollen, d.

Rostad (gaard).
Gnr 11 - bnr 18.

Kirsti Omtvedt f. 25/7-1847, Hollen, hm., enke, Forhenv. Gaardmandskone, Rentenist.
Augusta Omtvedt f. 28/2-1889, d., ug.

Ingulstad (gaard).
Gnr. 11 - bnr 19.

Erik Kristiansen f. 4/4-1857, Lunde, hf., g., Veivogter Postveien.
Karen Gundersdatter f. 16/12-1862, Hollen, hm., g.
Gustav Eriksen f. 13/4-1884, Hollen, s., ug., Værksarb., ved den elektriske Forsøg af jernsmelting.
Anders Eriksen f. 31/3-1896, Hollen, s.
Anne Eriksen f. 27/8-1899, Hollen, d.
Konstanse Eriksen f. 5/1-1902, Hollen, d.
Erling Halvorsen f. 24/1-1905, Hollen, dattersøn.

Peder Skjulstad f. 6/7-1877, Ø. Moland, hf., g., Telefonarbeider, Formand ved privatlinjen. Opholdsted: Nissedal, Vraadal.
Anne Skiulstad f. 11/9-1880, Ø. Moland, hm., g.
Aasta Skjulstad f. 9/1-1909, Ø. Moland, d.

Fredheim (gaard).
Gnr. 11 - bnr 20.

Even Svendsen f. 14/11-1868, Sellegjord, hf., g., Jernværksarbeider ved Smelteovnen, Huseier.
Olava Svendsen f. 17/3-1876, Hollen, hm., g., Arbeiderkone.
Hilleborg Svensen f. 6/5-1898, Hollen, d.
Gudrun Svensen f. 14/6-1899, Hollen, d.
Aaste Svensen f. 8/10-1901, Hollen, d.
Sigvardt Svensen f. 4/6-1904, Hollen, s.
Elise Otilie Svensen f. 8/9-1910, Hollen, d.

Magnus Sandbakke f. 30/8-1887, Hollen, hf., g., Former ved Jernværk.
Ingeborg Sandbakke f. 10/4-1888, Hollen, hm., g., Arbeiderkone.
Johannes Sandbakke f. 5/1-1909. Hollen, s.

Frydenlund (gaard).
Gnr. 11 - bnr 21.

Karl Kittilsen f. 28/7-1874, Hollen, hf., g., Former ved Jernværk.
Pauline Kittilsen f. 5/7-1873, Hollen, hm., g.
Konrad Kittilsen f. 27/9-1896, Hollen, s.
Karette Kittilsen f. 16/5-1898, Hollen, d.
Kirstine Kittilsen f. 15/1-1891, Hollen, d.
Olav Kittilsen f. 4/5-1903, Hollen, s.

Olav Kittilsen f. 13/12-1855, Bø i Tel., hf., g., Graastensarbeider ved Jernværket.
Ingerid Kittilsen f. 15/12-1859, Lunde, hm., g.
Karen Olsen f. 6/3-1888, Hollen, d., ug., Hjælper sin Mor i Huset.
Olav Olsen f. 19/2-1893, Hollen, s., ug., s., ug., Gaarbruksarbeider.
Andreas Olsen f. 8/7-1895, Hollen, s., ug., Gaardbruksarbeider.
Gunhild Olsen f. 26/4-1898, Hollen, d.
Inga Olsen f. 10/12-1900, Hollen, d.
Kari Johnsen f. 1/11-1837, Drangedal, el, (enslig logerende), enke, Arbeiderenke med Fattighjælp.
Gunhild Kjøstolfsen f. 1/4-1871, Lunde, el., ug., Kjolesyerske i Huset.

Høgseth (gaard).
Gnr. 11 - bnr 22.

August Svendsen f. 13/2-1859, Sverrig, hf., g., Jernværksarbeider og Huseier.
Henriette Svendsen f. 4/5-1867, Hollen, hm., g.
Charlotte Svendsen f. 17/12-1894, Hollen, d., Hjælper til i Hjemmet.
Hilda Svendsen f. 17/9-1896, Hollen, d.
Bjarne Svendsen f. 26/10-1898, Hollen, s.
Agnes Svendsen f. 15/3-1901, Hollen, d.
Harald Svendsen f. 30/1-1903, Hollen, s.
Alf Svendsen f. 10/4-1905, Hollen, s.
Alise Svendsen f. 16/8-1907, Hollen, d.
Hans Svendsen f. 16/9-1909, Hollen, s.

Niels Andersen f. 8/12-1886, Hollen, hf., g., Sliperiarbeider.
Olette Johnsdatter f. 26/9-1887, Lunde, hm., g.

Olav Nielsen f. 14/11-1885, Hollen, hf., g., Former ved Jernværk.
Oline Krestensdatter f. 24/1-1886, Mo i Telemark, hm., g.
Anna Bergliot Olavsdatter f. 7/1-1909, Hollen, d.

Solheim (gaard).
Gnr. 11 - bnr 23.

Teodor Olsen f. 12/7-1873, Lunde, hf., g., Sliperiarbeider, Huseier.
Ingeborg Kystolfdatter f. 1/8-1874, Lunde, hm., g.
Olav Teodorsen f. 27/7-1902, Holden, s.
Andi Teodorsen f. 6/12-1904, Hollen, d.
Kirsti Teodorsen f. 11/11-1907, Hollen, d.
Thoralf Teodorsen f. 17/8-1909, Hollen, s.

Carl Mecklenbrauk f. 10/12-1876, Tyskland, hf., g., Beslagsmed ved Jernværk.
Hilda Olsdatter f. 13/11-1876, Hollen, hm., g.

Roberg (gaard)
Gnr 11 - bnr. 24.

Jørgen Pettersen f. 20/5-1873, hf., g., Former ved Jernværket.
Karoline Pettersen f. 1/7-1864, Slagen, hm., g., Arbeiderkone.
Paul Jørgensen f. 3/8-1899, Hollen, s.
Johan Jørgensen f. 12/9-1902, Hollen, s.
Astrid Jørgensen f. 19/12-1901, d.

Solbakken (huset).
Gnr. 11 - bnr 25.

Ole Andreasen (Ole Andersen) f. 8/1-1876, Eidsvold, hf., g., Reparatør paa Salpeterfabrik. Ophold: Hitterdal (Notodden).
Hanna Andersen (Hanne Andreasen) f. 5/9-1877 i Solum, hm., g.
Marta Olsdatter f. 29/7-1901, Solum, d.
Halvarda Olsd., f. 18/2-1903, Hollen, d.
Bergliot Olsdatter f. 17/10-1904, Hollen, d.

Moen store (gaard).
Gnr 11 - bnr 26.

Anders Nielsen f. 18/8-1858, Hollen, hf., g., Gaardbruger, Skogsarbeider.
Anne Karine Nielsdatter f. 21/4-1863, Hollen, hm., g.
Anna Nielsdatter f. 4/5-1892, Hollen, d., ug., Hjælper til i Hus og fjøs.
Jørgen Nielsen f. 4/8-1894, Hollen, s., ug., Jordbrugsarbeider.
Teodor Nielsen f. 25/2-1896, Hollen, s.
Hilda Nielsdatter f. 29/3-1899, Hollen, d.
Anders Nielsen f. 5/2-1902, Hollen, s.
Aslaug Nielsdatter f. 28/11-1904, Hollen, d.

Moen lille (gaard).
Gnr 11 - bnr 27.

Olav Hansen f. 2/8-1862, Hollen, hf., g., Gaardbr., Grubearbeider.
Ingeborg Krestiansd. f. 8/3-1873, Drangedal, hm., g.
Hans Olsen f. 4/10-1893, Hollen, s., ug., Grubearbeider.
Kristine Olsdatter f. 28/9-1895, Hollen, d., ug., hjælper til i Huset.
Johannes Olsen f. 19/9-1897, Hollen, s.
Inger Olsdatter f. 27/9-1899, Hollen, d.
Hanna Olsdatter f. 29/10-1901, Hollen, d.
Bertine Olsdatter f. 9/12-1903, Hollen, d.
Peder Olsen f. 16/12-1905, Hollen, s.
Julette Olsdatter, f. 27/12-1907, Hollen, d.

Næsmark (gaard).
Gnr 11 - bnr 28.

Marie Næsmark f. 1/1-1854, Sverige, hm., enke, Melkerske paa nabogaard, Et lidet Hønseri, og Kapital.
Ragna Næsmark f. 18/9-1894, Mo i Telem., d., ug., Hjælper Moderen.

Halvor Halvorsen f. 15/4-1882, Mo i Telem., hf. g., Arbeider ved elektrisk Anlæg.
Henrikke Halvorsen f. 4/8-1889, Mo i Telem., hm., g.
Jahn Halvorsen f. 7/7-1910, Hollen, s.

Birkelund (gaard).
Gnr 11 - bnr. 29.

Johannes Jørgensen f. 30/3-1882, Hollen, hf., g., Jernværksarbeider, modelpudser, Eier af hus.
Ingebor Karlsdatter f. 7/3-1884, Hollen, hm., g., Arbeiderkone.
Anni Johannesen f. 7/6-1904, Hollen, d.
Karl Johannesen f. 12/4-1906, Hollen, s.
Ingolf Johannesen f. 2/8-1908, Hollen, s.

Hegna (gaard).
Gnr 11 - bnr 30.

Niels Hansen f. 2/10-1885, Hollen, hf., g., Sagbrugsarbeider.
Kirstine Thomasdatter f. 22/9-1889, Hollen, hm., g.
Gudrun A. Nielsdatter f. 20/1-1910, Hollen, d.

Ole Juliusen f. 24/7-1885, Hollen, hf., g., Beslagsmed ved Jernværket.
Inga Juliusen f. 22/8-1889, Lunde, hm., g.

Gladhus (plads).
Under gnr 11 - bnr 1.

Niels Eivindsen f. 26/6-1834, Lunde, hf., g., Husmand, Gaardsarbeider.
Guro Andersdatter f. 12/12-1840, hm., g.
Eivind Nielsen f. 14/3-1882, Hollen, s., ug., Skogs- og Gaardbrugssarbeider.

Kaasen (plads).
Under gnr 11 - bnr 1.

Halvor Sondresen f. 18/3-1861, Kvitseid, hf., enkemand, Husmand, Skogsarbeider.
Guro Pedersdatter f. 6/12-1878, Lunde, ug., Husholderske.

Bergehaugen (plads).
Under gnr 11 - bnr 1.

Aaste Jensdatter f. 22/12-1842, Hollen, hm., enke, Forhv. arbeider kone, Rentenist.
Andreas Andreasen f. 24/9-1868, Hollen, s., ug., Sagbruksarbeider.

Herregarden (gaard).
Gnr 11 - bnr 2.

Jens Jakobsen f. 18/9-1855, Lunde, hf., g., Gaardbruker, Hustømmermand.
Gunhild Aslaksdatter f. 15/4-1858, Lunde, hm., g., Gaardmandskone.
Halvor Jensen f. 25/6-1892, s., ug., I Tømmermandslære.
Ingeborg Jensdatter f. 7/10-1899, d.

 


Ulefos Jernverks grund
Gnr 12.

Tellingskreds: Ulefos jernverk.


Holden gaard.

Ulefos jernverks grund.
Gnr 12 - bnr 1.

Diderik Cappelen f. 21/7-1856, Hollen, hf., g., Brugseier & Godseier.
Eleonore Cappelen f. 20/7-1866, Horten, hm., g.
Elise Sophie Cappelen f. 8/1-1896, Christiania, d., ug.,
Edle Backe f. 31/1-1883, Hollen, mt. (midlertidig - paa besøk), d., Guvernante, ug., Lærerinde.
Kirsten Hansen f. 29/11-1881, Hollen, Stuepige, ug., Tjenestepige.
Peder Pettersen f. 11/2-1881, Hollen, tj., ug., Tjener.
Hanna Karlsen Evjen f. 12/2-1871, Mælum, Kokkepige, ug., Tjenestepige.
Anna Christophersen f. 28/9-1877, Lier, Kammerpige, ug., Tjenestepige.
Karen Halvorsen f. 24/2-1859, Bø, Husjomfru, ug., Tjenestepige.

Måns Jønsson f. 30/1-1870, Sverige, hf., g., Kusk.
Elisabet Jønsson f. 25/5-1773, Sverige, hm., g.
Hanna Elvira Jønsson f. 13/5-1897, Christiania, d.
Ester Kristine Jønsson f. 1/1-1899, Christiania, d.
 


Kronborg.

Ulefos jernverks grund.
Gnr 12 - bnr 1.

Anders Olsen Kronborg f. 14/2-1851, Hollen, hf., g., Former.
Karen Kronborg f. 9/7-1853, Hollen, hm., g., Kone.
Karl Andersen Kronborg f. 18/8-1891, Hollen, s., ug., Støperiarbeider.
Peder Andersen Kronborg f. 14/2-1894, Hollen, s., ug., Støperiarbeider.

Linius Karlsen f. 10/5-1879, Ullevalla (Uddevalla?) - Sverige, mt. (midlertidig - paa besøk), hf., g., Sliperiarbeider.
Nikoline Karlsen f. 17/8-1883, Hollen, mt., hm., g., Kone.
Fanny Karlsen f. 20/5-1905, Solum, mt., d.
Charlotte Karlsen f. 26/2-1908, Hollen, mt., d.
Halvor Andersen Kronborg f. 3/1-1862, Hollen, ug., Støperiarbeider.
Andrea Andersen Kronborg f. 5/3-1849, Kongsberg, Husgjerning.


Furustul.

Ulefos jernverks grund
.
Gnr 12 - bnr 1.

Jens Pharo Holst f. 8/8-1863, Grimstad, hf., g., Overretssgfører & Kontormand i andens Tjeneste.
Fanny Olymphia Holst f. 26/9-1872, Moss, hm., g.
Christian Rosenberg Holst f. 28/5-1892, Seljord, s., ug., Student.
Fridtjof Holst f. 1/9-1898, Seljord, s., ug., Skolegut.
Aase Gulliksen f. 13/12-1893, Skafse, tj., ug., Husgjerning.
Bertha Kittilsen Elvesæter f. 26/7-1891, Kongsberg, paa besøg, leiehjælp, ug., Arbeiderske.


Ulefos jernverks grund.
Gnr 12 - bnr 1.

Karl Pettersen f. 17/10-1840, Solum, hf., g., forhenv. dampskibsfører.
Anne Pettersen f. 5/5-1842, Solum, hm., g., Kone, Kone.
Jeanette Pettersen f. 15/11-1891, Solum, d., ug., Sypike - Husgjerning.
Kristian Pettersen f. 22/8-1876, Eidsborg, Mo i Telem., s., ug., Dampskibsfører.
Greger Johnsen f. 12/4-1840, Bø, Telem., hf., enkemand, Maskinist ved dampskib.
Inga Larsen f. 14/11-1854, Slagen, tj., ug., Husgjerning.


Solbakken.

Ulefos jernverks grund 1910.
Gnr 12 - bnr 1.

Tom Seeberg f. 17/2-1860, Drammen, hf., g., Kontorchef Jerngruber, Jernstøberi, Træmasse, Trælast.
Marie Thomasine Seeberg f. 13/12-1871, hm., g.
Annie Seeberg f. 30/3-1893, Hollen, d., ug., Husgjerning.
Alf Seeberg f.10/11-1895, Hollen, s., Skolegut.
Finn Seeberg f. 19/1-1899, Hollen, s., Skolegut.
Amanda Næsmark f. 21/2-1887, Skafse, tj., ug., Husgjerning.


Ulefos jernverks grund.
Gnr 12 - bnr 1.

Karl Meklenbrauk f. 6/9-1843, Tyskland, hf., g., Formermester.
Vilhelmine Meklenbrauk f. 16/9-1847, Tyskland, hm., g., Kone.
Hedvig Meklenbrauk f. 23/1-1886, Hollen, d., ug., Husgjerning.


Møllerløkken.

Ulefos jernverks grund
.
Gnr 12 - bnr 1.

Ole Halvorsen f. 26/3-1863, Hollen, hf., g., Skovfoged.
Sina Halvorsen f. 26/8-1866, Hollen, hm., g.
Astrid Halvorsen f. 6/4-1895, Hollen, d.
Helmer Halvorsen f. 25/8-1896, Hollen, s.
Harald Halvorsen f. 18/4-1898, Hollen, s.
Kristoffer Halvorsen f. 14/3-1900, Hollen, s.
Olaf Halvorsen f. 5/1-1902, Hollen, s.
Sverre Halvorsen f. 9/3-1904, Hollen, s.
Fritihof Halvorsen f. 3/10-1905, Hollen, s.
Ester Halvorsen f. 16/7-1908, Hollen, d.
Olava Olsen f. 22/3-1894, tj., ug., Husgjerning- og kreaturstel.

 


Ulefos jernverks grund.
Gnr 12 - bnr 1.

Peder Pedersen f. 15/6-1845, Solum, hf., g., Baker.
Marie Pedersen f. 25/11-1841, Skien, hm., g., Kone.
Mary Pedersen f. 12/6-1885, Hollen, d., ug., Kasserske ved forbrugsforr.


Arbeiderbolig.

Ulefos jernverks grund.
Gnr 12 - bnr 1.

Johannes Hansen f. 22/6-1844, Hollen, hf., g., Former.
Anne Hansen f. 8/3-1844, Hollen, hm., g., Kone.
Augusta Johannessen f. 11/5-1883, Hollen, d., ug., Sypike - Husgjerning.
Nils Johannessen f. 19/6-1889, Hollen, s., ug., Kjørekarl ved bruget.

Even J. Sandbakken f. 12/9-1850, Hollen, hf., g., Former.
Karen Sandbakken f. 8/7-1860, Hollen, hm., g., Kone.
Andreas Evensen f. 30/1-1890, Hollen, s., ug., Former.
Elise Evensen f. 28/12-1893, Hollen, d., ug., Husgjerning.

Saamund Andersen f. 5/12-1863, Hollen, hf., g., Opgiver ved støperi.
Maren Andersen f. 5/11-1864, Hollen, hm., g., Kone.
Anders Saamundsen f. 15/1-1892, Hollen, s., ug., Støperiarbeider.
Aagot Saamundsen f. 30/12-1902, Hollen, d.
Alf Saamundsen f. 31/8-1907, Hollen, s.
Andrea Asgjersen f. 4/3-1829, Hollen, enke, Fattigunderstøttelse.

Knut Bjerva f. 3/7-1868, Lunde, hf., enkemand, Lastearbeider ved bruget.
Kristian Bjerva f. 15/4-1898, Hollen, s., ug., Søn.
Gunhild Jespersen f. 2/10-1859, Bamle, tj., ug., Husgjerning.

Anders J. Sandbakken f. 28/3-1846, Hollen, hf., g., Lagerhusmand ved støperi.
Maren-Anne Sandbakken f. 25/9-1844, Hollen, hm., g., Kone.
Gunnar Andersen f. 16/1-1885, Hollen, s., ug., Former.

Hans Gulliksen f. 6/1-1863, Hollen, hf., g., Opgiver ved støperi.
Aslaug Gulliksen f. 7/11-1863, Hollen, hm., g., Kone.
Gustav Hansen f. 18/5-1887, Hollen, s., ug., Baadsmand paa lastebaat.
Nora Hansen f. 30/10-1891, Hollen, d., ug., Husgjerning.
Berta Hansen f. 11/12-1900, Hollen, d.


Arbeiderbolig.

Ulefos jernverks grund.
Gnr 12 - bnr 1.

Nikolai Holstad f. 23/6-1856, Namdalseidet, hf., g., Sliperiarbeider.
Olava Holstad f. 27/10-1871, Hollen, hm., g., Kone.
Olga Holstad f. 24/8-1892, Hollen, d., ug., Husgjerning.
Ingolf Holstad f. 16/5-1894, Hollen, s., ug., Støperiarbeider.

Andreas Strandsplads f. 29/9-1871, Hollen, hf., g., Former.
Karoline Strandsplads f. 24/4-1871, Hurum, hm., g., Kone.
Hilda Strandsplads f. 14/1-1901, Hollen, d.
Harald Strandsplads f. 9/10-1902, Hollen, s.
Kirsti Trondsdatter Strandsplads f. 29/9-1827, Hollen, mor til husfader, enke, Fattigunderstøttelse.
 


Ulefos jernverks grund.
Gnr 12 - bnr 1.

Anton Teigen f. 13/2-1878, Sandsvær, hf., g., Skogfoged.
Asborg Teigen f. 18/4-1885, Hollen, hm., g., Kone.
Maren Teigen f. 16/3-1904, Hollen, d.
Harald Teigen f. 4/12-1906, Hollen, s.
Magnhild Teigen, f. 26/6-1909, Hollen, d.
Andrea Jacobsen f. 28/8-1836, Kristiania, enke, Fattigunderstøttelse.


Ulefos jernverks grund.
Gnr 12 - bnr 1.

Ole O. Stordal f. 20/12-1873, Hollen, hf., g., Verksarbeider.
Anne Stordal f. 6/9-1879, Hollen, hm., g., Kone.
Olaf Stordal f. 1/10-1902, Hollen, s.
Anni Stordal f. 28/3-1907, Hollen, d.
 


Arbeiderbolig.

Ulefos jernverks grund.
Gnr 12 - bnr 1.

Karl Rasmussen f. 29/9-1875, Hollen, hf., g., Sliperiarbeider.
Elise Rasmussen f. 29/12-1872, Herø, Søndmøre, hm., g.
Ester Rasmussen f. 25/8-1899, Hollen, d.
Terese Rasmussen f. 18/2-1901, Hollen, d.
Ingeri Rasmussen f. 23/3-1903, Hollen, d.
Einar Rasmussen f. 19/5-1905, Hollen, s.
Birte Rasmussen f. 16/8-1909, Hollen, d.
Andrea Nilsen f. 0/4-1834, Hollen, enke, Fattigunderstøttelse.

Kristian Finkenhagen f. 28/11-1870, Hjartdal, hf., g., Sagarbeider.
Marie Finkenhagen f. 27/2-1871, Hollen, hm., g.
Karl Finkenhagen f. 20/8-1890, Hollen s., ug., Sagarb.
Hans Finkenhagen f. 1/1-1892, Hollen, s., ug., Sagarb.
Bernhard Finkenhagen f. 29/7-1895, Hollen, s. Sagarb.
Kristian Finkenhagen f. 28/12-1896, Hollen, s.
Charlotte Finkenhagen f. 11/2-1900, Hollen, d.
Harald Finkenhagen f. 17/3-1904, Hollen, s.
Ole Finkenhagen f. 30/8-1907, Hollen, s.
Edle Finkenhagen f. 17/12-1909, Hollen, d.

Severin Torbjørnsen f. 14/6-1851, Hollen, hf., g., Former.
Anne Torbjørnsen f. 13/12-1850, Slemdal (Siljan), hm., g.

Johannes Gundersen f. 7/8-1867, Hollen, hf., ug., Former.
Karen Gundersen f. 30/10-1882, Hollen, søster, ug., Husgjerning.
Kitty Mørk f. 3/6-1910, Hollen, datter.

Inger Andersen f. 4/5-1843, Hollen, hm., enke, Husgjerning.
Anders Kristensen f. 18/12-1877, Hollen, s., ug., Sliperiarbeider.
Andreas Kristensen f. 7/5-1879, Hollen, s., ug., Sliperiarbeider.
Hans Kristensen f. 18/2-1886, Hollen, s., ug., Sagarbeider.

Severin Torstensen f. 7/5-1868, Hollen, hf., g., Former.
Marie Torstensen f. 16/12-1866, Sverige, hm., g.
Karen Severinsen f. 9/3-1894, Hollen, d., ug., Husgjerning.
Johannes Severinsen f. 18/4-1895, Hollen, s., ug., Sagarbeider.
Hjalmar Severinsen f. 3/12-1901, Hollen, s.
Torvald Severinsen f. 24/3-1904, Hollen, s.
Anna Severinsen f. 8/7-1906, Hollen, d.
Johannes Torstensen f. 25/4-1863, Hollen, logerende, ug., Sagarbeider.

Peder Johnsen f. 7/1-1843, Hollen, hf., enkemand, Fhv. Former.
John Pedersen f. 17/7-1875, Hollen, s., ug., Former.
Berta Pettersen f. 3/9-1881, Hollen, tj., ug., Tjenestepike.


Ulefos jernverks grund.
Gnr 12 - bnr 1.

O. Isaksen f. 4/6-1863, Kristiansand S., hf., enkemand Kobbersmed ved jernverk.
Marie Olsen f. 8/9-1864, Kvinesdal, tj., ug., Husgjerning.
Sigfrid Helle f. 18/9-1900, Kristiansand S., datter af Marie.


Ulefos jernverks grund.
Gnr 12 - bnr 1.

Torkel Torkelsen f. 26/11-1858, Sauland, hf., g., Sliperiarbeider.
Aslaug Torkelsen f. 3/5-1858, Gransherred, hm., g.
Halvor Torkelsen f. 12/10-1894, Hollen, s., ug., Sagarbeider.
Mathias Torkelsen f. 5/12-1896, Hollen, s.
Marie Torkelsen f. 19/6-1899, Hollen, d.
Astrid Torkelsen f. 1/2-1901, Hollen, d.

Ole Gulliksen f. 3/10-1856, Hollen, hf., g., Former.
Olava Gulliksen f. 6/9-1855, Slemdal (Siljan).


Ulefoss sluser.

Ulefos jernverks grund.
Gnr 12 - bnr 1.

Erik Sigurdsen f. 26/1-1865, Saude (Sauherad), hf., g., Slusevogter.
Marie Sigurdsen f. 12/3-1867, Hollen, hm., g.
Sigfred Sigurdsen f. 26/9-1894, Hollen, s., Middelskolelelev.
Annie Sigurdsen f. 21/8-1896, Hollen, d.
Halvor Sigurdsen f. 14/4-1901, Hollen, s.
Edle Sigurdsen f. 21/6-1904, Hollen, d.
Signe Sigurdsen f. 21/6-1904, Hollen, d.
Alma Halvorsen f. 20/1-1893, Hollen, tj., ug., Tjenestepike.

Jens Ingulstad f. 27/8-1859, Ømark, hf., enkemand, Slusevogter.
Adolf Ingulstad f. 8/11-1892, Hollen, s., ug., Handelsbetjent ved Forbrugsforretning.
Anne Ingulstad f. 1/4-1897, Hollen, d.
Arnt Ingulstad f. 28/9-1900, Hollen, s.
Olga Ingulstad f. 3/10-1902, Hollen, d.
Hilda Ingulstad f. 18/10-1906, Hollen, d.
Anna Halvorsen f. 10/9-1887, Mo Telemark, tj., ug., Tjenestepike.

 


Ulefos jernverks grund.
Gnr 12 - bnr 1.

Ole N. Søve f. 31/3-1857, Lunde, hf., g., Former.
Gurine Søve f. 7/11-1849, Hollen, hm., g., Kone.
Kaspara Søve f. 29/4-1882, Hollen, d., ug., Husgjerning.
Gunda Søve f. 8/3-1887, Hollen, d., ug., Modeforretning.


Ulefos jernverks grund.
Gnr 12 - bnr 1.

Harald Gulliksen f. 22/8-1852, Lunde, hf., g., Bygmester.
Tora Gulliksen f. 12/4-1858, Hollen, hm., g.
Marie Haraldsen f. 17/10-1881, Lunde, d., ug., Folkeskolelærerinde.
Mari Haraldsen f. 6/12-1885, Lunde, d., ug., Husgjerning.
Gustav Haraldsen f. 14/9-1892, Hollen, s., ug., Kontorbetjent ved jernverk.

Karl Nilsen f. 24/11-1869, Norderhov, hf., g., Sagmester.
Ingeborg Nilsen f. 6/8-1873, Hollen, hm., g.
 


Ulefos jernverks grund.
Gnr 12 - bnr 1.

Kirstine Olsen f. 12/10-1865, Hollen, hm., enke, Sypike.
Olaf Jensen f. 6/12-1896, Hollen, s.
Oskar Jensen f. 26/9-1900, Hollen, s.

Johan Jørgensen f. 23/11-1850, Larvik, hf., g., Sagarbeider.
Karen Jørgensen f. 18/2-1850, Hollen, hm., g.
Anna Johansen f. 26/12-1882, Hollen, d., ug., Husgjerning.
Ottar Johansen f. 14/10-1892, Hollen, s.


Arbeiderbolig.

Ulefos jernverks grund.
Gnr 12 - bnr 1.

Johannes J. Sandbakken f. 25/7-1879, Hollen, hf., g., Sliper ved støperiet.
Ragnhild Sandbakken f. 14/5-1878, Porsgrund, hm., g.

Even Nilsen f. 15/10-1863, Hollen, hf., g., Formand ved Sagbruk.
Karen Nilsen f. 12/1-1856, Vinger (Kongsvinger), hm., g.
Ingeborg Nilsen f. 15/5-1893, Hollen, d., ug., Husgjerning.
Otto Nilsen f. 14/2-1896, Hollen, s.

Sven Andersen f. 5/11-1842, Skaane - Sverige, hf., g., Snedker ved jernstøperi.
Marie Andersen f. 3/5-1856, Hollen, hm., g.
Sofie Andersen f. 29/10-1889, Hollen, d., ug., Sypige.
Johan Andersen f. 4/7-1892, Hollen, s., ug., Snedker ved jernstøperi.
Hilda Andersen f. 3/3-1897, Hollen, d.
Elna Andersen f. 24/4-1900, Hollen, d.

Tron Olsen f. 3/3-1872, Hollen, hf., g., Beslager ved støperiet.
Elise Olsen f. 11/2-1873, Hollen, hm., g.
Otto Tronsen f. 25/7-1896, Hollen, s., ug., Støperiarbeider.
Nora Tronsen f. 12/4-1898, Hollen, d.
Johanne Tronsen f. 5/12-1899, Hollen, d.
Toralf Tronsen f. 3/3-1903, Hollen, s.

Ole Tronsen f. 1/7-1838, Hollen, hf., g., Sagarbeider.
Johanne Tronsen f. 27/12-1836, Hollen, hm., g.

Andreas Tomassen f. 24/10-1871, Hollen, hf., g., Beslagsmed ved støperiet.
Marie Tomassen f. 18/4-1872, Hollen, hm., g.
Tomas Andreassen f. 2/7-1900, Hollen, s.
Otmar Andreassen f. 21/2-1903, Hollen, s.
Kristine Andreassen f. 29/4-1905, Hollen, d.
Karen Larsen Kamperhaug f. 16/12-1831, Seljord, mor til hf., enke, Fattigunderstøttelse.

Andreas Andreassen f. 24/6-1861, Hollen, hf., g., Beslagsmed ved støperiet.
Marie Andreassen f. 19/4-1860, Hollen, hm., g.
Johannes Andreassen f. 11/11-1890, Hollen, s., ug., Arbeider ved Støperiet.
Bjarne Andreassen f. 30/11-1892, Hollen, s., ug., Arbeider ved Støperiet.
Olga Andreassen f. 24/3-1895, Hollen, d., ug., Husgjerning.
August Andreassen f. 15/8-1896, Hollen, s.
Anker Andreassen f. 21/12-1898, Hollen, s.
Edle Andreassen f. 22/7-1904, Hollen, d.

Johannes Skordal f. 13/1-1876, Hollen, hf., g., Sagarbeider,
Anne Skordal f. 23/7-1875, Hollen, hm., g.
Oskar Skordal f. 24/6-1902, Hollen, s.
Agnes Skordal f. 21/7-1904, Hollen, d.
Otto Johan Skordal f. 26/4-1907, Hollen, s.

Gusta Rasmussen f. 25/2-1852, Beitstaden, hm., enke, Husgjerning.
Anton Johansen f. 13/2-1884, Hollen, s., ug., Kontorist ved Jernverkskontor.
Johanna Johansen f. 11/3-1886, Hollen, d., ug., Husgjerning.
Rebekka Johansen f. 23/2-1888, Hollen, d., ug., Husgjerning.

Bent Pedersen (fra Stoa) f. 25/6-1855, Hollen, hf., enkemand, Vognmand.
(Kilde: FT 1900. g.m. Anne Elise Pedersd. f. 1858 i Hollen, hm. G.S.)
Peder Bentsen f. 8/1-1878, Hollen, s., Slagter.
Johan Bentsen f. 2/11-1884, Hollen, s., ug., Vognmands forretning.
Sofie Bentsen f. 23/10-1888, Hollen, d., ug., Husgjerning.
Agnes Bentsen f. 19/11-1890, Hollen, d., ug., Slagter forretning.
Astrid Bentsen f. 18/1-1893, Hollen, d., ug., Husgjerning.
Bent Bentsen f. 2/5-1895, Hollen, s., ug., Kjørekarl.
Gudrun Bentsen f. 19/7-1897, Hollen, d.
Ragnhild Bentsen f. 8/12-1899, Hollen, d.
Karl Herregaarden f. 7/11-1889, Hollen, tj., ug., Tjenestegut.
Matilde Andersen f. 10/7-1855, Hollen, ug., Postaapner.
Hanna Andersen f. 8/11-1863, ug., Husgjerning.
Alma Møllen f. 27/3-1894, Mo i Telem., tj., ug., Tjenestepike.


Ulefos jernverks grund.
Gnr 12 - bnr 1.

Johannes Andersen f. 21/2-1851, Ed, Sverige, hf., g., Skogfoged.
Anne Andersen f. 19/5-1851, Hollen, hm., g., Kone.
Aksel Andersen f. 15/10-1880, Hollen, s., ug., Sliperiarbeider.
Hilda Andersen f. 1/11-1887, Hollen, d., ug., Husgjerning.
Bergljot Andersen f. 11/1-1899 (30/1-1899), Hollen, d.
Sigrid Oddsdatter f. 28/8-1891, Mo i Telem., ug., Tjenestepike.


Ulefos jernverks grund.
Gnr 12 - bnr 1.

Kittil S. Bjørndalen f. 6/11-1852, Lunde, hf., enkemand, Slagter for egen regning.
Sveinung Bjørndalen f. 13/10-1886, Hollen, s., g., Slagter.
Hilda Bjørndalen f. 5/4-1891, Hollen, sønnekone, g.
Karl Bjørndalen f. 17/3-1893, Hollen, ug., Handelsbetjent ved slagterforretning.
Karen Bjørndalen f. 12/4-1895, Hollen, d., ug., Husgjerning.
Olaf Bjørndalen f. 20/5-1897, Hollen, s., ug.


Arbeiderbolig.

Ulefos jernverks grund 1910
.
Gnr 12 - bnr 1.

Gunder Larsen f. 29/11-1867, Hollen, hf., g., Former.
Tomine Larsen f. 14/2-1875, Hollen, hm., g.
Lars Gundersen f. 5/11-1895, Hollen, s., ug., Støperiarbeider.
Severin Gundersen f. 17/3-1897, Hollen, s.
Marie Gundersen f. 21/6-1902, Hollen, d.
Sigrid Gundersen f. 28/7-1904, Hollen, d.
Gunvor Gundersen f. 21/6-1909, Hollen, d.

Hans J. Kabbe f. 2/11-1883, Hollen, hf., g., Sliperiarbeider.
Marie Kabbe f. 5/4-1874, Hollen, hm., g.
Gjertrud Johannessen f. 30/5-1900, Hollen, d.
Johannes Kabbe f. 20/10-1907, Hollen, s.
Georg Kabbe f. 29/3-1909, Hollen, s.

Johannes J. Helgeroen f. 15/4-1847, Hollen, hf., enkemand, Former.
Ingolf Johannessen f. 11/4-1883, Hollen, s., Handelsbetjent ved forbruksforening.
Anne Helgeroen, f. 19/4-1860, Hollen, tj., ug., Husgjerning.


Arbeiderbolig.

Ulefos jernverks grund 1910.
Gnr 12 - bnr 1.

Ole J. Kabbe f. 7/11-1854, Hollen, hf., g., Former.
Aslaug Kabbe f. 28/4-1851, Hollen, hm., g.
Asta Kabbe f. 31/10-1884, Hollen, d., ug., Sypike.
Anne Kabbe f. 20/3-1889, Hollen, d., ug., Sypike.
Susanne Kabbe f. 24/8-1891, Hollen, d., ug., husgjerning.

Gunhild Hansen f. 16/11-1857, Lunde, hm., enke, Fattigunderstøttelse.
Hans Johannessen f. 23/11-1881, Hollen, s., ug., Sliperiarbeider.
Gunder Johannessen f. 16/10-1886, Hollen, s., Enkemand.
Johannes Johannessen f. 25/1-1894, Hollen, s., ug., Smedlærling.
Olaves Johannessen f. 2/1-1892, Hollen, s., ug., Sagarbeider.
Olaf Gundersen f. 18/2-1906, Hollen, barnebarn av Gunhild Hansen.
Johannes Gundersen f. 17/3-1907, Hollen, barnebarn av Gunhild Hansen.

Edvard Kabbe f. 2/4-1881, Hollen, hf., g. Sliperiarbeider.
Valborg Kabbe f. 22/1-1878, Hollen, hm., g., Kone.
Astrid Kabbe f. 1/4-1908, Hollen, d.
Halvor Kabbe f. 19/5-1910, s.


Arbeiderbolig.

Ulefos jernverks grund 1910.
Gnr 12 - bnr 1.

Ole Henriksen f. 11/1-1865, Hollen, hf., enkem., Jerndreier.
Henriette Henriksen f. 5/4-1889, Hollen, d., ug., Husstel.
Anni Henriksen f. 7/7-1891, Hollen, d.
Emilie Henriksen f. 5/2-1896, Hollen, d.
Edle Henriksen f. 3/3-1899, Hollen, d.
Ingvald J. Horvei f. 30/1-1887, Evanger, logerende, ug., Fjeldarbeider (tunnelarbeider).

Halvor Henriksen f. 29/9-1872, Hollen, hf., g., Jerndreier.
Karen Henriksen f. 10/1-1876, Hollen, hm., g., Kone.
Haakon Halvorsen f. 4/7-1897, Hollen, s.
Borghild Halvorsdatter f. 10/1-1898, Hollen, d.
Signe Halvorsdatter f. 19/10-1900, Hollen, d.
Hjørdis Halvorsdatter f. 11/5-1903, Hollen, d.
Birte Marie Halvorsdatter f. 15/12-1905, Hollen, d.
Magnhild Halvorsdatter f. 11/2-1908, Hollen, d.
Einar Halvorsen f. 30/5-1910, Hollen, s.
Elise Henriksen f. 4/5-1869, Hollen, Søster, ug., Fattigunderstøttelse.
Marie Henriksen f. 23/1-1849, Hollen, Søster, enke, Fattigunderstøttelse.
Hanna Henriksen f. 16/9-1862, Hollen, hm., ug., Sypike.
Borghild Andersen f. 24/8-1893, Hollen, Søsterdatter, ug., Husstel.
 


Arbeiderbolig.

Ulefos jernverks grund 1910.
Gnr 12 - bnr 1.

Karl Gundersen f. 30/3-1865, Hollen, hf., g., Beslagsmed ved støperi.
Hanna Gundersen f. 30/2-1871, Solum, hm., g.
Ingeborg Karlsen f. 1/6-1894, Hollen, d., ug., Husgjerning.
Hans Karlsen f. 17/12-1895, Hollen, s., ug., Støperiarbeider.
Gunnar Karlsen f. 8/12-1899, Hollen, s., ug.
Maren Karlsen f. 18/1-1902, Hollen, d.
Hanny Karlsen f. 29/5-1904, Hollen, d.
Kristoffer Karlsen f. 15/2-1908, Hollen, s.

Teodor Pedersen f. 28/3-1870, Hollen, hf., g., Tomtearbeider ved jernverk.
Hulda Pedersen f. 4/8-1876, Hollen, hm., g.
Konstanse Pedersen f. 13/1-1898, Hollen, d.
Emilie Pedersen f. 30/3-1900, Hollen, d.
Hilda Pedersen f. 24/1-1902, Hollen, d.
Peder Pedersen f. 25/11-1903, Hollen, s.
Asborg Pedersen f. 4/3-1906, Hollen, d.
Ragnhild Pedersen f. 14/10-1908, Hollen, d.

Andreas Kristoffersen f. 9/11-1852, Hollen, hf., enkemand, Former.
Karl Andreassen f. 12/5-1886, Hollen, s., ug., Sliperiarbeider.
Karen Anundsen f. 10/12-1864, Hollen, tj., enke, Husgjerning, vaskekone.


Arbeiderbolig.

Ulefos jernverks grund 1910.
Gnr 12 - bnr 1.

Jakob Petter Gundersen f. 13/2-1848, Hollen, hf., g., Former.
Anne Gundersen f. 28/7-1848, Hollen, hm., g.
Berta Pettersen f. 3/9-1881, Hollen, logerende, ug., Tjenestepike.
Hans Tomassen f. 18/12-1837, Hollen, logerende, enkemand, Fattigunderstøttelse.
Marie Tomassen f. 4/6-1875, Hollen, logerende, ug., Husgjerning.
John Hansen f. 24/5-1872, Hollen, logerende, ug., Fyrbøder paa Dampskib.

Andreas Hansen f. 15/12-1881, Hollen, hf., g., Støperiarbeider.
Gurine Hansen f. 29/6-1888, Skien, hm., g.
Hans Andreassen f. 15/3-1907, Hollen, s.
Maren Andreassen f. 28/3-1909, Hollen, d.
Kittil Hansen f. 18/7-1898, Hollen, mt. (midlertidig tilhold - "paa besøg"), ug.

Martinius Olsen f. 29/4-1868, Hollen, hf., g., Former.
Johanne Olsen f. 1/2-1868, Solum, hm., g., Kone.
Olaf Martiniussen f. 2/1-1894, Hollen, s., ug., Sagarbeider.
Hans Martiniussen f. 30/10-1895, Hollen, s., ug., Sliperiarbeider.
Gustav Martiniussen f. 24/8-1897, Hollen, s., ug.
Marie Martiniussen f. 20/12-1899, Hollen, d., ug.
Magnus Martiniussen f. 9/7-1902, Hollen, s., ug.
Toralf Martiniussen f. 1/10-1904, Hollen, s., ug.
Anders S. Aase f. 30/7-1845, Saude (Sauherad), logerende, enkemand, Tømmermand.


Ulefos jernverks grund 1910.
Gnr 12 - bnr 1. (Søsken fra Vale i Valebø? G.S.)

Tron Johnsen f. 27/5-1856, Hollen, hf., g., Handelsbestyrer.
Anne Nilsen f. 17/12-1859, Hollen, hm., g.
Magnus Tronsen f. 15/4-1896, Seljord, s., ug.

Nils Johnsen f. 4/12-1841, Hollen, hf., enkemand, Støperiarbeider.
Aaste Nilsen f. 7/8-1869, Hollen, d., ug., Husgjerning.
Johannes Nilsen f. 27/10-1880, Hollen, s., ug., Former.
Nils Nilsen f. 4/11-1891, Hollen, s., ug., Sagarbeider.

Andreas Johnsen f. 4/1-1837, Hollen, enkemand, Støperiarbeider.
John Andreassen f. 12/9-1884, Hollen, s., ug. Kontorist ved jernverk.
Elisabet Johnsen f. 3/9-1882, Hollen, tj., ug., Husgjerning.


Arbeiderbolig.

Ulefos jernverks grund 1910.
Gnr 12 - bnr 1.

Herman Hansen f. 10/5-1872, Hollen, hf., g., Former.
Marie Hansen f. 25/7-1874, Hollen, hm., g.
Hans Hermansen f. 26/5-1899, Hollen, s.
Borghild Hermansen f. 27/8-1901, Hollen, d.
Anna Hermansen f. 25/1-1904, Hollen, d.
Arnt Hermansen f. 10/1-1906, Hollen, s.
Johan Hermansen f. 17/4-1908, Hollen, s.
Marie Hermansen f. 17/7-1909, Hollen, d.

Severin Larsen f. 3/12-1860, Hollen, hf., g., Ekspeditør for jernverket.
Karoline Larsen f. 3/10-1859, Mælum, hm., g., Kone.
Alise Larsen f. 16/9-1889, Hollen, d., ug., kassererske ved forbrugsforretning.
Magda Larsen f. 25/3-1897, Hollen, d., ug.
Maren Saamundsdatter f. 26/9-1829, Hollen, ug.

Nils Johnsen f. 23/3-1861, Hollen, hf., g., Smed.
Marie Johnsen f. 17/8-1856, Hollen, hm., g.

Anders Halvorsen f. 13/9-1872, Hollen, hf., g., Former.
Sofie Halvorsen f. 16/7-1869, Hollen, hm., g.
Hedvig Halvorsen f. 4/6-1900, Hollen, d.
Peder Halvorsen f. 2/2-1904, Hollen, s.


Tellingskreds: Ulefos jernverk.

Bakken
.

Ulefos jernverks grund 1910
.
Gnr 12 - bnr 1.

Anders Abrahamsen f. 19/1-1876, Hollen, hf., g., Beslagsmed ved støperiet.
Terese Abrahamsen f. 3/12-1876, Udevalla, Sverige, hm., g.
Marianne Abrahamsen f. 19/11-1907, Hollen, d., ug.
Charlotte Abrahamsen f. 24/11-1907, Hollen, d., ug.
Marianne Olsen f. 11/2-1852, Larvik, hm., enke, Fattigunderstøttelse.

Hans Hansen Bakken f. 10/9-1860, Hollen, hf., g., Støperiarbeider.
Anne Marie Jensdatter f. 30/7-1862, Hollen, hm., g.
Hans Hansen f. 20/5-1886, Hollen, s., ug., Støperiarbeider.
Ingebret Hansen f. 6/3-1892, Hollen, s., ug., Verksarbeider.
Ingeborg Hansen f. 1/10-1894, Hollen, d., ug., Husgjerning.
Torvald Hansen f. 9/12-1896, Hollen, s.
Andreas Hansen f. 24/3-1899, Hollen, s.
Hagbart Hansen f. 28/7-1902, Hollen, s.

Peder Aamot f. 18/6-1867, Lunde, hf., g., Beslagsmed ved Støperiet.
Aasne Aamot f. 8/5-1870, Brunkeberg Kvitseid, hm., g., Kone.
Edvard Aamot f. 24/2-1895, Hollen, s., ug., Støperiarbeider.
Berta Aamot f. 25/3-1898, Hollen, s., ug.
Kristen Aamot f. 2/8-1900, Hollen, s.
Johan Aamot f. 6/9-1903, Hollen, s.
Kalmar Aamot f. 24/5-1907, Hollen, s.
Astrid Aamot f. 31/5-1910, Hollen, d.


Ulefos jernverks grund 1910.
Gnr 12 - bnr 1.

Peder Hansen f. 22/6-1877, Hollen, hf., g., Former.
Hanna Hansen f. 22/5-1875, Hollen, hm., g., Kone.
Artur Hansen f. 22/1-1902, Hollen, s.
Magda Hansen f. 9/10-1906, Hollen, d.

Halvor Andersen f. 2/12-1829, Hollen, enkemand, (Hustømmermand).
Tron Hansen f. 30/3-1865, Hollen, hf., g., Beslagsmed ved støperi.
Sofie Hansen f. 24/7-1866, Hollen, hm., g., Kone.
Hans Tronsen f. 13/4-1892, Hollen, s., ug., Støperiarbeider.
Anne Tronsen f. 14/1-1894, Hollen, d., ug., Sypike.
Kristian Tronsen f. 1/1-1896, Hollen, d., ug., Middelskoleelev.
Signe Tronsen f. 17/1-1898, Hollen, d.
Ida Tronsen f. 9/5-1902, Hollen, d.
Henry Tronsen f. 16/8-1904, Hollen, s.
Kirsten Tronsen f. 21/10-1907, Hollen.


Arbeiderbolig.

Hollen jernværks grund 1910.
Gnr 12 - bnr 1.

Gunder J. Aafos f. 23/1-1854, Saude, hf., g., Formand paa Støberiet.
Kirsten Pedersdatter Aafos f. 29/1-1859, Hollen, hm., g.
Ragnvald G. Aafos f. 16/5-1895, Hollen, s., Skolelev.
Ingeborg G. Aafos f. 19/10-1900, Hollen, d., Skolelev.
Borghild G. Aafos f. 19/6-1910, Hollen, d.

Sigurd Sønstebø f. 21/7-1864, Bø Telem., hf., g., Folkeskolelærer.
Anne Sønstebø f. 21/10-1861, Strinden, hm., g., Kone.
Sigurd Sønstebø f. 9/7-1894, Gjerpen, s., Middelskoleelev.
Kirsten Sønstebø f. 1/9-1896, Hollen, d., Middelskoleelev.
Gunhild Sønstebø f. 30/5-1898, Hollen, d.
Olav Sønstebø f. 14/3-1903, Hollen, s.

Herman Olsen f. 8/7-1869, Hollen, hf., g., Beslagsmed ved støperi.
Emma Olsen f. 2/10-1865, Alten (Alta Finmark), hm., g., Kone.
Hedvig Olsen f. 15/10-1899, Hollen, d.
Anna Olsen f. 24/8-1904, Hollen, d.
Anne Hansen f. 6/10-1841, Hollen, mor til husfader, enke, Fattigunderstøttelse.
Inger Hansen f. 6/8-1848, Hollen, Tante, ug., Fattigunderstøttelse.


Arbeiderbolig.

Hollen jernværks grund 1910.
Gnr 12 - bnr 1.

Peter Thoresen f. 16/12-1857, Hollen, hf., g., Beslagsmed ved støberiet.
Anne Thoresen f. 24/3-1859, Skien, hm., g.
Thoralf Pettersen f. 25/7-1890, Hollen, s., ug., Beslagsmed ved støberiet.
Valborg Thoresen f. 27/4-1892, Hollen, d., ug.
Sofie Thoresen f. 21/10-1895, Hollen, d., ug.
Annie Thoresen f. 14/10-1899, Hollen, d., ug.
Hans Pettersen f. 20/3-1905, Hollen, s., ug.

Bent Nilssen f. 20/3-1850, Hollen, hf., g., Beslagsmed ved støberiet.
Kirsti Nilssen f. 16/12-1857, Hollen, hm., g.
Anna Bentsen f. 15/4-1881, Hollen, d., ug., -
Nils Bentsen f. 27/6-1883, Hollen, s., ug., Sliperiarbeider.
Ingeborg Bentsen f. 1885, Hollen, d.
Hans Bentsen f. 30/11-1882, Hollen, s., ug., Beslagsmed ved støberiet.
Karl Bentsen f. 5/7-1891, Hollen, s., ug., Beslagsmed ved støberiet.
Gunda Bentsen f. 17/4-1894, Hollen, mt. (midlertidig tilhørende - paa besøk), logerende, Tjenestepike.
Alise Bentsen f. 30/1-1898, Hollen, d., ug.


Ulefos jernverks grund 1910.
Gnr 12 - bnr 1.

Frimenighet.

Andreas Rasmussen f. 6/5-1863, Hollen, hf., g., Beslagsmed ved støberiet.
Marie Rasmussen f. 1865, Hollen, hm., g.
Thoralf Andreassen f. 4/3-1898, Hollen, s.
Annie Andreassen f. 21/2-1901, Hollen, d.
Rudolf Andreassen f. 21/2-1901, Hollen, s.

Frimenighet.

Nils Stenersen f. 25/3-1858, Hollen, hf., g., Skiperiarbeider.
Anne Stenersen f. 24/11-1853, Hollen, hm., g.
Minnie Stenersen f. 24/4-1896, Hollen, d.


Ulefos jernverks grund 1910.
Gnr 12 - bnr 1.

Johannes Andreassen f. 12/9-1869, Hollen, hf., ug., Sliperiarbeider.
Aslaug M. Larssen f. 16/6-1859, Hollen, tj., ug., Tjenestepike.
Nils Andreassen f. 5/10-1875, Hollen, fl. (logerende i familien), ug., Beslagsmed ved støberiet.

Jørgen Larssen f. 30/3-1869, Hollen, hf., g., Beslagsmed ved støberiet.
Thea Larssen f. 21/1-1866, Hollen, Valebø, hm., g.
Nils Larssen f. 10/10-1899, Hollen, s.
Anne Larssen f. 18/2-1866, Hollen, fl. (logerende i familien), ug., Gaar i huset.


Ulefos jernverks grund 1910.
Gnr 12 - bnr 1.

Jakob Andreassen f. 3/2-1863, Hollen, hf., g., Reparatør ved sliperi (snedker).
Marie Andreassen f. 30/4-1858, Hollen, hm., g.,
Jens Jakobsen f. 9/4-1892, Hollen, s., ug., Sagarbeider.
Ingeborg Jakobsen f. 6/4-1897, Hollen, d., ug.

Andreas Andreassen f. 2/2-1868, Hollen, hf., g., Sagarbeider.
Inger Andreassen f. 28/5-1884, Lunde, hm., g.
Therese Andreassen f. 25/2-1904, Hollen, d.
Ingvald Andreassen f. 21/4-1907, Hollen, s.
Ingerid Andreassen f. 17/1-1909, Hollen, d.
Tollef Andreassen f. 28/5-1910, Hollen, s.
Gunda Bentsen f. 17/4-1894, Hollen, tj., ug.

Adolf Andreassen f. 18/7-1868, Hollen, hf., g., Beslagsmed ved støberiet.
Inger Andreassen f. 4/12-1867, Hollen, hm., g.,
Arthur Andreassen f. 7/2-1904, Hollen, s.
Kasper Andreassen f. 23/10-1908, Hollen, s.
Alf Andreassen f. 21/11-1909, Hollen, s.

Ingeborg Abrahamsen f. 13/11-1834, Hollen, hm., enke, Rentenist.
Alfred Hernholm f. 14/1-1863, Sverige, hf., g., Sliperiarbeider.
Marie Hernholm f. 3/1-1873, Hollen, hm., g.
Aksel Hernholm f. 1/10-1890, Hollen, s., Sliperiarbeider.
Anker Hernholm f. 5/10-1896, Hollen, s.
Eleonore Hernholm f. 27/6-1898, Hollen, s.
Sverre Hernholm f. 9/7-1900, Hollen, s.
Eugen Hernholm f. 4/10-1902, Hollen, s.
Gunnar Hernholm f. 14/2-1904, Hollen, s.
Torolf Hernholm f. 6/12-1907, Hollen, s.


Gartnerbolig.

Ulefos jernverks grund 1910.
Gnr 12 - bnr 1.

Jørgen Widebæk-Lund f. 17/5-1868, Hviming ved Horsens i Danmark,. Ansat som Gartner hos Hr. Kammerherre Cappelen.
Janna E. Lund f. 12/2-1866, V. Aker i Kristiania, hm., g., Husmor.
Gunvor W. Lund f. 24/9-1899, Sem sogn ved Tønsberg, d.
Einar W. Lund f. 16/9-1902, Sem ved Tønsberg, s.
Kirsti W. Lund f. 4/3-1908, Sem ved Tønsberg, d.
Anders Jørgen West f. 25/1-1889, Syndesø pr. Fyn, Danmark, ug., Gartnermedhjælper.
Halfdan Saugen f. 1/6-1890, Overhallen, Namdalen, Gartnerelev, ug.
Anna Olsen f. 26/1-1834, Hollen, hm., enke med bidrag til sit underhold.
Elise Halvorsen f. 13/7-1890, Hollen, fl. (logerende i familien), ug., Kassererske ved forbrugsforening.


Arbeiderbolig.

Ulefos jernverks grund 1910.
Gnr 12 - bnr 1.

Jens Kaste f. 21/7-1870, Hollen, hf., g., Reisende og Expeditør ved Ulefos Jernværk.
Ingeborg Marie Kaste f. 30/7-1871, Hollen, hm., g., Husgjerning.
Charlotte Marian Kaste f. 2/2-1894, Hollen, d., ug., Husgjerning.
Halvard Kaste f. 26/7-1895, Hollen, s., Middelskoleelev.
Harald Kaste f. 15/10-1896, Hollen, s., Middelskoleelev.
Astrid Marie Kaste f. 14/5-1898, Hollen, d., Folkeskoleelev.
Ingeborg Marie Kaste f. 15/6-1901, Hollen, d., Folkeskoleelev.
Jens Stenstadvold Kaste f. 6/7-1904, Hollen, s.
Anna Amalie Fosse f. 2/7-1892, Hollen, tj., ug., Husgjerning.
Elise Halvorsen f. 13/6-1890, Hollen, mt. (midlertidig - paa besøk), ug., Kassereske ved forbrugsforening.


Arbeiderbolig.

Ulefos jernverks grund 1910.
Gnr 12 - bnr 1.

Andreas Nilssen f. 28/6-1875, Hollen, hf., g., Beslagsmed ved støperiet.
Ingeborg Nilssen f. 30/4-1875, Saude, hm., g., Husstel.
Nils Nilssen f. 23/11-1901, Hollen, s.
Edle Kristine Nilssen f. 20/6-1904, Hollen, d.
Olaf Moen Nilssen f. 13/10-1906, Hollen, s.

Jørgen Evensen f. 2/8-1875, Hollen, hf., g., Former (støper).
Karen Evensen f. 17/6-1874, Hollen, hm., g.
Elisabeth Evensen f. 23/2-1904, Hollen, d.
Arne Evensen f. 9/9-1905, Hollen, s.
Judith Evensen f. 23/1-1910, Hollen, d.
Birthe M. Olsdatter f. 30/12-1831, Hollen, fl. (logerende familiemedlem), enke, Pensionist.

Thomine Abrahamsen f. 27/1-1859, Hollen, enke, Husstel.
John Abrahamsen f. 23/8-1887, Hollen, s., ug., Former (støper).
Lovise Abrahamsen f. 7/1-1892, Hollen, d., ug., Husstel.
Arthur Abrahamsen f. 2/9-1895, Hollen, s., ug., Sagarbeider.
Julie Abrahamsen f. 25/12-1898, Hollen, d.,
Kristoffer Abrahamsen f. 3/4-1902, Hollen, s.


Arbeiderbolig.

Ulefos jernverks grund 1910.
Gnr 12 - bnr 1.

Hans O. Olsen f. 23/5-1883, Solum, hf., g., Sliperiarbeider.
Hanna Olsen f. 7/5-1884, Hollen, hm., g., Husstel.
Ruth Jensine Olsen f. 19/10-1905, Hollen, d.
Magnhild Olsen f. 17/1-1908, Hollen, d.

Rasmus Johnsen f. 4/7-1849, Hollen, hf., g., Sagarbeider.
Inger Johnsen f. 9/6-1852, Hollen, hm, g., Husstel.
Ester Rasmussen f. 28/8-1899, Hollen, barnebarn.

Jens Juliussen f. 19/9-1876, Hollen, hf., g., Beslagsmed ved sliperiet.
Anna Juliussen f. 11/7-1881, Kragerø, hm., g., Husstel.
Klara Jenssen f. 13/7-1901, Hollen, d.
Hans Jenssen f. 16/1-1904, Hollen, s.
John Jenssen f. 26/3-1905, Hollen, s.
Alf Jenssen f. 24/10-1906, Hollen, s.
Astrid Jenssen f. 16/1-1909, Hollen, d.


Arbeiderbolig.

Ulefos jernverks grund 1910.
Gnr 12 - bnr 1.

Andreas Hanssen f. 20/3-1875, Hollen, hf., g., Former, slagter for egen regning.
Olga Hanssen f. 28/10-1872, Slemdal, hm., g., Husstel.
Dagny Hanssen f. 28/9-1898, Hollen, d.
Olaf L. Hanssen f. 7/8-1900, Hollen, s.
Hans Hanssen f. 28/2-1902, Hollen, s.
Magnus Hanssen f. 15/4-1905, Hollen, s.
Solveig Hanssen f. 9/7-1909, Hollen, d.
Alma Pedersen f. 18/4-1896, Hollen, tj., ug., Husstel.
Inga Larssen f. 1858, mt. (midlertidig ophold, vanlig bosted Skien), ug.

John I. Gruben f. 17/5-1860, Hollen, hf., g., Former (støper).
Ingeborg Gruben f. 1/1-1863, Hollen, hm., g., Husstel.
Marie Gruben f. 10/12-1885, Hollen, d., ug., Husstel.
Anders Gruben f. 20/2-1888, Hollen, s., ug., Former (støper).
Ingvald Gruben f. 1/5-1892, Hollen, s., ug., Sagarbeider.
Asborg Gruben f. 27/9-1895, Hollen, d., ug., Husstel.
Peder Gruben f. 1/4-1898, Hollen, s.
Josefa Gruben f. 7/5-1900, Hollen, d.
Trond Gruben f. 23/3-1903, Hollen, s.
Valborg Gruben f. 22/7-1908, Hollen, d.

Nils Hanssen f. 27/2-1852, Hollen, hf., g., Vagtmand ved fabrikken.
Olava Hanssen f. 1/11-1852, Skien, hm., g., Husstel.
Ingvald Hanssen f. 8/8-1890, Hollen, mt. (paa besøk), ug., Baker.

Martinius Johnsen f. 30/11-1875, Hollen, hf., g., Sliperiarbeider.
Betzy Johnsen f. 4/5-1879, Skien, hm., g., Husstel.
Alvilde Johnsen f. 13/3-1901, Hollen, d., ug.
John Johnsen f. 16/9-1903, Hollen, s., ug.

Anton Aasmundsen f. 3/3-1882, Hollen, hf., g., Former (støper).
Amalie Aasmundsen f. 1/6-1883, Hollen, hm., g., Husstel.
Aagot Alvilde Aasmundsen f. 12/10-1903, Hollen, d.
Hilde Agnete Aasmundsen f. 30/9-1905, Hollen, d.
Aage Harry Aasmundsen f. 30/6-1908, Hollen, s.


Funksjonærbolig(?).

Ulefos jernverks grund 1910.
Gnr 12 - bnr 1.

Harald Paus f. 7/7-1859, Flaabygd, hf., g., Bogholder og Kasserer ved Bedrift omfattende Træsliperi, Sagbrug, Jernstøberi og Grubedrift.
Karoline Paus f. 12/9-1870, Hollen, hm., g.
Marie Paus f. 14/3-1898, Hollen, d.
Edith Paus f. 20/2-1907, Hollen, d.
Anna Larsen f. 3/3-1886, Hollen, tj., ug., Med Husgjerningen.


Arbeiderbolig.

Ulefos jernverks grund 1910.
Gnr 12 - bnr 1.

Lars Larssen f. 20/9-1870, Hollen, hf., g., Former.
Anne Larssen f. 13/1-1876, Hollen, hm., g., Husstel.
Anne Larssen f. 20/1-1899, Hollen, d., Skolen.
Jonny Larssen f. 18/12-1900, Hollen, d., Skolen.
Gunda Larssen f. 3/3-1903, Hollen, d., Skolen.
Lars Larssen f. 16/9-1907, Hollen, s.
Borghild Larssen f. 30/4-1910, Hollen, d.
Johanna Larssen f. 30/4-1910, Hollen, d.

Aasmund Aasmundsen f. 23/4-1879, Hollen, hf., g., Former.
Marie Aasmundsen f. 19/6-1882, Hollen, hm., g.
Gerda Aasmundsen f. 7/2-1906, Hollen, d.
Astrid Aasmundsen f. 14/3-1908, Hollen, d.
Aagot Aasmundsen f. 20/6-1910, Hollen, d.
Anne Gundersen f. 28/4-1839, Hollen, mor til husfaderen, enke, Pension.


Arbeiderbolig.

Ulefos jernverks grund 1910.
Gnr 12 - bnr 1.

Nils Pedersen f. 25/9-1863, Hollen, hf., g., Møbelsnedker.
Marie Pedersen f. 7/5-1861, Hollen, hm., g.
Aksel Pedersen f. 20/2-1894, Hollen, s., ug., Murerhaandlanger.

Martin Olsen f. 3/11-1876, Sandsvær, hf., g., Grubearbeider.
Margrethe Olsen f. 19/11-1886, Hollen, hm., g.
Dagmar Olsen f. 6/5-1907, Hollen, d.
Olaf Olsen f. 12/6-1909, Hollen, s.

Karl J. Haugen f. 9/9-1863, Hollen, hf., g., Beslagsmed ved støperiet.
Anne Haugen f. 26/12-1860, Hollen, hm., g.
Ingeborg Jenssen f. 18/12-1825, Hollen, mt. (midlertidig logerende), enke, Føderaadskone.
Johannes Karlsen f. 7/3-1887, Hollen, s., ug., Beslagsmed ved støperiet.
Ole Karlsen f. 9/3-1890, Hollen, s., ug., Sagarbeider.
Karl Karlsen f. 18/2-1892, Hollen, s., ug., Pudser ved støperiet.
Ingolf Karlsen f. 17/9-1893, Hollen, s., ug., Arbeider paa ovnslageret.
Anna Karlsen f. 2/11-1895, Hollen, d., ug., Gaar i huset.
Andreas Karlsen f. 4/6-1898, Hollen, s., Skolen.

Hans Hanssen f. 28/7-1883, Hollen, hf., g., Sliperiarbeider.
Thora Hanssen f. 23/3-1882, Hollen, hm., g.
Marie Hanssen f. 23/9-1905, Hollen, d.
Ingeborg Hanssen f. 31/8-1907, Hollen, d.
Agnes B. Hanssen f. 31/3-1910, Hollen, d.

Trond Halvorsen f. 23/2-1869, Hollen, hf., g., Former.
Lovise Halvorsen f. 1/11-1870, Hollen, hm., g.
Haakon Trondsen f. 19/10-1895, Hollen, s., ug., Sliper støpegods.
Anna Trondsen f. 14/5-1897, Hollen, d., ug., Gaar i huset.
Johannes Trondsen f. 3/6-1899, Hollen, s., Skolen.
Trygve Trondsen f. 1/6-1901, Hollen, s., Skolen.
Gina Trondsen f. 28/9-1903, Hollen, d.
Ragna Trondsen f. 27/9-1905, Hollen, d.
Ludvig Trondsen f. 13/7-1908, Hollen, s.
Erling Trondsen f. 21/9-1910, Hollen, s.

Edvard Anderssen f. 1/11-1870, Hollen, hf., g., Beslagsmed ved støperiet.
Marie Anderssen f. 16/3-1867, Hollen, hm., g.
Ingeborg Johnsen f. 14/2-1831, Lunde, fl. (losjerende i familien), enke, Bidrag af Værket.
Lars Edvardsen f. 8/3-1894, Hollen, s., ug., Arbeider paa ovnslageret.
Anders Edvardsen f. 9/1-1899, Hollen, s., Skolen.
Ingeborg Edvardsen f. 21/10-1903, Hollen, d.


Arbeiderbolig.

Ulefos jernverks grund 1910.
Gnr 12 - bnr 1.

Johan Nilssen f. 16/4-1865, Hollen, hf., g., Former (støperiet).
Emilie Nilssen f. 12/6-1860, Molde, hm., g.

Olaves Aasmundsen f. 7/9-1874, Hollen, hf., g., Former (støper).
Bertha Aasmundsen f. 19/11-1877, Hollen, hm., g.
Aksel Aasmundsen f. 3/6-1898, Hollen, s., Skolen.
Gudrun Aasmundsen f. 20/5-1900, Hollen, d., Skolen.
Astrid Aasmundsen f. 13/7-1901, Hollen, d., Skolen.
Aasmund Aasmundsen f. 14/9-1903, Hollen, s.

Peder Larssen f. 21/3-1865, Hollen, hf., g., Former (støper).
Ingeborg Larssen f. 3/9-1861, Hollen, hm., g.
Lovise Larssen f. 25/5-1892, Hollen, d., Gaar i huset.
Klara Larssen f. 30/5-1894, Hollen, d., Gaar i huset.

Martinius Gulliksen (Johnsen) f. 4/7-1879, Hollen, hf., g., Former (støper).
Johanne Gulliksen f. 19/7-1883, Hollen, hm., g.
Olaf Gulliksen f. 7/1-1904, Hollen, s.
Gudrun Gulliksen f. 1/12-1904, Hollen, d.
Ragnhild Gulliksen f. 31/5-1907, Hollen, d.
Sverre Gulliksen f. 12/9-1910, Hollen, s.

Gunnar Aasmundsen f. 13/9-1860, Hollen, hf., g., Fiskehandler.
Anne Marie Aasmundsen f. 21/6-1862, Solum, hm., g.
Aasmund Aasmundsen f. 3/11-1898, Hollen, s., Skole.
Kasper Aasmundsen f. 10/2-1901, Hollen, s., Skole.

Even A. Ringsevjen f. 21/10-1864, Hollen, hf., g., Sagarbeider.
Marie Ringsevjen f. 8/6-1865, Solum, hm., g.
Andreas Ringsevjen f. 2/1-1894, Hollen, s., ug., Doksmand (Dæksmand?).
Esther Ringsevjen f. 10/8-1895, Hollen, d., ug., Gaar i huset.
Ingerid Ringsevjen f. 12/6-1900, Hollen, d.
August Ringsevjen f. 6/5-1903, Hollen, s.
Hjørdis Ringsevjen f. 2/3-1905, Hollen, d.

Hans Kabbe f. 9/5-1870, Hollen, hf., g., Modelsnedker.
Cecilie Kabbe f. 9/5-1862, Sverige, hm., g., Husstel.
Hartman Kabbe f. 21/5-1893, Hollen, s., ug., Handelsbetjent.
Selmer Kabbe f. 26/1-1895, Hollen, s., ug., Modelsnedker.
Bergliot Kabbe f. 4/7-1897, Hollen, d., Skolen.
Mikalowna Kabbe f. 30/11-1899, Hollen, d., Skolen.
Martha Kabbe f. 27/3-1829, Hollen, fl. (losjerende i familien), enke, Pensionist.


Arbeiderbolig.

Ulefos jernverks grund 1910.
Gnr 12 - bnr 1.

Andreas J. Fæbakke f. 17/9-1854, Hollen, hf., g., Former (støperi).
Gro Fæbakke f. 6/9-1855, Lunde, hm., g.
Johan Fæbakke f. 15/10-1889, Hollen, s., ug., Ombord i brugsbaat.
Albert Fæbakke f. 6/1-1893, Hollen, s., ug., Pakker paa ovnslageret.
Gustava Fæbakke f. 8/12-1895, Hollen, d., ug., Gaar i huset.
August Fæbakke f. 11/6-1898, Hollen, s., Skolen.
Harald Fæbakke f. 9/4-1903, Hollen, s.

Hans A. Kronborg f. 8/12-1858, Hollen, enkemand, Sliperiarbeider.
Anna Skaardal f. 2/2-1883, Hollen, d., enke, Husbestyrinde.
Magni Skaardal f. 16/6-1907, Hollen, datter til Anna Skaardal.
Ingolf Hanssen f. 26/2-1891, Hollen, søn til Hans A. Kronborg, ug., Sliperiarbeider.
Arthur Hanssen f. 10/12-1898, Hollen, søn til Hans A. Kronborg, Skolen.
Johan Ingulstad f. 18/8-1888, Hollen, logerende, ug., Sliperiarbeider.


Arbeiderbolig.

Ulefos jernverks grund 1910.
Gnr 12 - bnr 1.

Petter Olsen f. 11/4-1844, Hollen, hf., g., Former (støper).
Mari Olsen f. 31/1-1848, Hollen, hm., g., Hus- og fjøsstel.
Kristine Olsen f. 14/3-1870, Hollen, d., ug., Vask og strykning.
Sofie Olsen f. 26/7-1877 (endret G.S.), Hollen, d., ug., Vask og strykning.

Hans Thorstensen f. 14/8-1856, Hollen, hf., enkemand, Former.
Anne Johanne Johansen/ Thorstensen f. 2/2-1854, Hollen, tj., enke, Husbestyrinde.
Karen Hanssen f. 28/3-1888, Hollen, d., ug., Husstel og søm.

Martinius Arvesen f. 8/7-1871, Hollen, hf., g., Fruvearbeider, slagter for andre.
Bertine Arvesen f. 1/11-1870, Hollen, hm., g., Husstel.
Albert Arvesen f. 21/8-1898, Hollen, s., Skolen.
Karen Arvesen f. 28/1-1900, Hollen, d., Skolen.
Thor Arvesen f. 21/7-1901, Hollen, s., Skolen.
Birger Arvesen f. 22/9-1903, Hollen, s.
Martha Arvesen f. 3/1-1905, Hollen, d.
Asbjørn Arvesen f. 3/8-1907, Hollen, s.
Lilly Arvesen f. 4/2-1910, Hollen, d.

Hans Anderssen f. 16/8-1851, tt(?), hf., g., Former.
Marie Anderssen f. 13/10-1850, Hollen, hm., g., Husstel.
Karen Anderssen f. 9/10-1885, Hollen, d., ug., Husstel.
Mathilde Anderssen f. 26/1-1891, Hollen, d., ug., Husstel.
Anders Anderssen f. 24/4-1893, Hollen, s., ug., Sagarbeider.


Arbeiderbolig.

Ulefos jernverks grund 1910.
Gnr 12 - bnr 1.

Anne J. Kabbe f. 16/9-1850, Solum, hm., enke, Føderaadskone.
Martin Kabbe f. 16/9-1890, Hollen, s., ug., Træskjærer (husflidgjenstande).
Johannes Kabbe f. 13/6-1892, Hollen, s., ug., Visergut hos Cappelen.
 


Arbeiderbolig.

Ulefos jernverks grund 1910.
Gnr 12 - bnr 1.

Alfred Ingebretsen f. 8/10-1866, Tune (Østfold), hf., g., Former, graver, kirketjener.
Sofie Ingebretsen f. 4/5-1867, Hollen, hm., g.
Ida Ingebretsen f. 27/8-1888, Hollen, d., ug., Gaar i huset.
Borghild J. Ingebretsen f. 1895, Hollen, d.
Aagot M. Ingebretsen f. 9/11-1896, Hollen, d., Skolen.
Asborg Ingebretsen f. 10/8-1889, Hollen, d., Skolen.
Sofie Ingebretsen f. 6/4-1900, Hollen, d., Skolen.
Anker Ingebretsen f. 4/7-1901, Hollen, s., Skolen.
Sverre Ingebretsen f. 25/2-1904, Hollen, s., Skolen.
Gjertrud Ingebretsen f. 24/12-1905, Hollen, d.
Alf Ingebretsen f. 19/9-1907, Hollen, s.

Marie Andreassen f. 22/12-1869, Hollen, hm., ug., Vask og rengjøring.
Karl Halvorsen f. 25/10-1896, Hollen, s., Skolen.
Anne Pedersen f. 28/11-1838, Hollen, hm., enke, Pension.
Leif Halvorsen f. 24/1-1905, Hollen, mt. (midlertidig). (Sønn av grubearb. Leif Halvorsen og kone Anne Larsdatter. GS).
 


Arbeiderbolig.

Ulefos jernverks grund 1910.
Gnr 12 - bnr 1.

Hans Odin Andreassen f. 16/1-1857, Hollen, hf., g., Former.
Julette Andreassen f. 1/12-1858, Hollen, hm., g.
Hans Hanssen f. 4/7-1888, Hollen, s., ug., Dæksgut paa bugserbaad.
Johannes Hanssen f. 17/10-1890, Hollen, s., ug., Sagarbeider.
Herman Hanssen f. 30/7-1893, Hollen, s., ug., Pudser ved støpereiet.
Ingeborg Hanssen f. 18/11-1894, Hollen, d., ug., Gaar i huset.
Agnete Hanssen f. 26/5-1897, Hollen, d., Skolen.
Lovise Hanssen f. 17/9-1899, Hollen, d., Skolen.
Emil Hanssen f. 24/9-1902, Hollen, s., Skolen.
Anne Rasmussen f. 1835, Hollen, hm., enke, Pension.


Arbeiderbolig.

Ulefos jernverks grund 1910.
Gnr 12 - bnr 1.

Hans Høidalen f. 12/5-1862, Solum, hf., g., Sliperiarbeider.
Marie Høidalen f. 24/12-1872, Solum, hm., g., Hus- og fjøsstel.
Mathilde Høidalen f. 26/8-1898, Solum, d., skolen.
Aaste Høidalen f. 10/4-1900, Solum, d., skolen.
Tharald Høidalen f. 21/12-1901, Solum, s., skolen.
Julie Høidalen f. 25/12-1902, Hollen, d., skolen.
Kristen Høidalen f. 28/1-1905, Hollen, s.
Hilda Høidalen f. 22/10-1906, Hollen, d.
Ellef Høidalen f. 11/3-1909, Hollen, s.
Helmer Høidalen f. 1/7-1910, Hollen, s.

Marie Amundsen f. 2/11-1871, Solum, hm., enke, Jordbr., Kjører, Pensionat.
Amund Andreassen f. 30/7-1889, Hollen, s., ug., Sliperiarbeider.
Arnt Andreassen f. 27/10-1893, Hollen, s., ug., Pudser ved støperiet.
Gunhild Andreassen f. 30/3-1895, Hollen, d., ug., Gaar i huset.
Olga Andreassen f. 23/11-1897, Hollen, d., skolen.
Andreas Andreassen f. 22/6-1900, Hollen, s., skolen.
Johannes Andreassen f. 18/1-1903, Hollen, s., skolen.
Anna Andreassen f. 21/6-1905, Hollen, d.


Arbeiderbolig.

Ulefos jernverks grund 1910.
Gnr 12 - bnr 1.

Gustav Juliussen f. 22/11-1871, Hollen, hf., g., Beslagsmed, Jordbrug, Arbeidskjøring paa Værket.
Marie Juliussen f. 24/3-1873, Hollen, hm., g., Hus- og fjøsstel.
Karl Juliussen f. 15/7-1896, Hollen, s., ug., Kjører for sin far.
Gudrun Juliussen f. 18/4-1898, Hollen, d., Skolen.
Arne Juliussen f. 20/2-1900, Hollen, s., Skolen.
Harald Juliussen f. 9/9-1904, Hollen, s.
Borghild Juliussen f. 26/11-1906, Hollen, d.
Einar Juliussen f. 4/7-1910, Hollen, s.
Magnhild Juliussen f. 4/7-1910, Hollen, d.

Julius Brynjulfsen f. 4/12-1850, Hollen, hf., g., Jordbruger, arbeidskjøring.
Karen Brynjulfsen f. 15/5-1849, Hollen, hm., g., Hus- og fjøsstel.
Bent Brynjulfsen f. 7/8-1887, Hollen, s., ug., Sliperiarbeider.
Andreas Brynjulfsen f. 7/8-1887, Hollen, s., ug., Sliperiarbeider.
Julette Brynjulfsen f. 26/12-1891, Hollen, d., ug., Gaar i huset.
Ole Andreassen f. 22/5-1881, Hollen, logerende, ug., Grubearbeider.
Anders Klevstul f. 17/7-1887, Kvitseid, logerende, ug., Sliperiarbeider.


Arbeiderbolig.

Ulefos jernverks grund 1910.
Gnr 12 - bnr 1.

Gunnar Hanssen f. 13/4-1840, Hollen, hf., g., Pension.
Maren Hanssen f. 20/3-1839, Hollen, hm., g., Husstel.

Nils Anundsen f. 7/8-1858, Hollen, hf., g., Sliperiarbeider, jordbruk.
Anne Anundsen f. 21/3-1850, Lunde, hm., g., Hus- og fjøsstel.
Anund Olsen f. 10/6-1823, Lunde, enkemand, Føderaadsmand.
Anunda Stenersen f. 24/7-1893, Hollen, tj., ug., Hus- og fjøsstel.


Arbeiderbolig.

Ulefos jernverks grund 1910.
Gnr 12 - bnr 1.

Gunnar Olsen f. 18/3-1864, Hollen, hf., g., Beslagsmed ved støperiet.
Helga Olsen f. 16/2-1869, Lunde, hm., Husstel.
Ole Olsen f. 19/12-1892, Hollen, s., ug., Smedgut.
Gunvor Olsen f. 8/2-1897, Hollen, d., Skolen.
Nils Olsen f. 1/6-1899, Hollen, s., Skolen.
Marie Olsen f. 7/8-1901, Hollen, d., Skolen.
Hans Olsen f. 11/9-1903, Hollen, s.
Karl Olsen f. 25/1-1906, Hollen, s.
Esther Olsen f. 15/4-1909, Hollen, d.


Arbeiderbolig.

Ulefos jernverks grund 1910.
Gnr 12 - bnr 1.

John Olsen f. 8/4-1876, Hollen, hf., g., Pudser ved støperiet.
Ingeborg Olsen f. 9/7-1882, Hollen, hm., g., Husstel.
Olga Olsen f. 24/5-1902, Hollen, d., Skolen.
Olaf Johnsen f. 12/1-1905, Hollen, s.
Karl Johnsen f. 5/10-1907, Hollen, s.
Peder Johnsen f. 10/10-1909, Hollen, s.
Kari Johnsen f. 1/11-1841, Drangedal, mt (midlertidig), enke, Pension.

Bent Aasmundsen f. 19/11-1869, Hollen, hf., g., Former.
Karine Aasmundsen f. 5/9-1872, Kvitseid, hm., g., Husstel.
Signe Aasmundsen f. 29/10-1893, Hollen, d., ug., Gaar i huset.
Aasmund Aasmundsen f. 28/5-1895, Hollen, s., ug., Arbeider paa støpelageret.
Olaf Aasmundsen f. 31/12-1896, Hollen, s., Skolen.
John Aasmundsen f. 25/11-1898, Hollen, s., Skolen.
Anne Aasmundsen f. 11/2-1902, Hollen, d., Skolen.
Birger Aasmundsen f. 20/5-1904, Hollen, s.
Kristine Aasmundsen f. 8/12-1907, Hollen, d.
Gudrun Aasmundsen f. 8/12-1907, Hollen, d.
Esther Aasmundsen f. 21/11-1909, Hollen, d.


Kronborg.

Ulefos jernverks grund.
Gnr 12 - bnr 1.

Ole Kronborg f. 00/12-1856 (!!), Hollen, hf., g., Former (støper).
Mari Kronborg f. 27/3-1860, Saude, hm., g., Husstel.
Inga Kronborg f. 15/12-1892, Hollen, mt. (midlertidig - paa besøk), ug., Mererske.
Anna Kronborg f. 23/10-1895, Hollen, d., ug., Gaar i Huset.
John Kronborg f. 25/9-1887, Hollen, s., ug., Sliperiarbeider.
Charles Sejerstad f. 10/10-1902, Hollen, mt. (midlertidig - paa besøk), ug.,

Jørgen Johannessen f. 2/12-1855, Hollen, hf., g., Former, jordbruger.
Andrea Johannessen f. 5/11-1859, Hollen, hm., g., Hus- og fjøsstel.
Andreas Johannessen f. 16/2-1893, Hollen, s., ug., Arbeider ved støpelageret.
Jørgen Johannessen f. 12/12-1894, Hollen, s., ug., Arbeider ved støpelageret.
Karen Johannessen f. 23/11-1896, Hollen, d., ug., skolen.
Hans Johannessen f. 9/10-1899, Hollen, s., ug., skolen.
Marie Johannessen f. 10/1-1902, Hollen, d., ug., skolen.

Jørgen Ingulstad f. 9/1-1887, Smaalenene, hf., g., Ombord i Bugserbaat.
Hanna Ingulstad f. 4/3-1887, Hollen, hm., g., Husstel.
Alf Ingulstad f. 23/3-1909, Hollen, s., ug.

Hans Andreassen f. 9/6-1879, Hollen, hf., g., Sliperiarbeider.
Ingeborg Andreassen f. 21/2-1884, Bamle, hm., g., Husstel.
Margit Andreassen f. 25/12-1906, Hollen, d.
Karl Andreassen f. 29/9-1909, Hollen, s.


Arbeiderbolig.

Ulefos jernverks grund 1910.
Gnr 12 - bnr 1.

Andreas Jørgensen f. 22/8-1867, Hollen, hf., enkemand, Smelter ved støperiet.
Jenny Jørgensen f. 31/1-1896, Hollen, d., ug., Husbestyrinde.
Ernst Jørgensen f. 8/1-1898, Hollen, s., Skolen.
Alf Jørgensen f. 23/4-1900, Hollen, s., Skolen.
Elfride Jørgensen f. 10/5-1904, Hollen, d.

John Kristiansen f. 16/9-1839, Hollen, hf., enkemand, Sagarbeider.
Emma Næss f. 9/9-1893, Hollen, tj., ug., Husbestyrinde.


Arbeiderbolig.

Ulefos jernverks grund 1910.
Gnr 12 - bnr 1.

Asjer Olsen f. 24/8-1845, Hollen, hf., g., Former.
Andrea Olsen f. 23/8-1843, Hollen, hm., g., Husstel.
Ole T. Storli f. 11/12-1871, Saude (Sauherad), el (enslig logerende), ug., Tømmermand.
Sveinung Moen f. 1/3-1891, Hollen, el., ug., Tømmermand.

Hans Berland f. 0/7-1837, Hollen, hf., g., Tømmermand.
Karine Berland f. 16/12-1854, Hollen, hm., g., Husstel.
Johan Olsen f. 28/2-1891, Hollen, søn til Karine Berland, ug., Smedgut.
Ole Olsen f. 5/1-1894, Hollen, søn til Karine Berland, ug., Sagarbeider.


Arbeiderbolig.

Ulefos jernverks grund 1910.
Gnr 12 - bnr 1.

Ole Skaardal f. 12/1-1833, Hollen, hf., g., Pension.
Anne Skaardal f. 4/8-1844, Hollen, hm., g., Pension.
Hans Skaardal f. 19/9-1880, Hollen, s., ug., Sagarbeider.
Marie Skaardal f. 15/5-1890, Hollen, d., ug., Husstel.
Anna Skaardal f. 19/4-1885, Hollen, mt. (midlertidig - paa besøk), d., ug., Husstel.
Hjørdis Skaardal f. 21/10-1910, Hollen, mt. d.
Andres Dammen f. 20/11-1830, Hollen, hf., enkemand, Pension.
Anne Halvorsdatter f. 15/4-1845, tj., enke, Husstel.
 


Arbeiderbolig.

Ulefos jernverks grund 1910.
Gnr 12 - bnr 1.

Even Jespersen f. 6/10-1861, Lunde, hf., g., Bygningssnedker.
Martine Jespersen f. 28/4-1862, Solum, hm., g., Husstel.
Hilda Jespersen f. 19/8-1887, Hollen, d., ug., Gaar i huset.
Therese Jespersen f. 7/5-1895, Hollen, d., ug., Barnepige.
Hans Jespersen f. 6/10-1898, Hollen, s., Skolen.
Einar Jespersen f. 16/11-1904, Hollen, s.

Johannes Pedersen f. 13/3-1854, Hollen, hf., g., Sliperiarbeider.
Anne Pedersen f. 14/5-1857, Hollen, hm., g., Husstel.
Marie Pedersen f. 2/11-1891, Hollen, d., ug., Gaar i huset.
Arne Pedersen f. 12/3-1886, Hollen, s., Skolen.
Hans Pedersen f. 27/8-1898, Hollen, s., Skolen.
Gunhild Pedersen f. 18/11-1883, Hollen, d., ug., Sypike.
Bent Pedersen f. 28/1-1879, Hollen, mt. (midlertidig, paa besøk), g., Tømmermand.

Andre Ødegaard f. 1/6-1857, Hollen, hm., enke, Logerende, smaahandel.
Anna Ødegaard f. 18/5-1882, Hollen, d., ug., Systue med elever.
Inga Eriksen f. 4/3-1894, Hollen, tj., ug., Husstel.
Steinar Gulbrandsen f. 28/12-1879, Lunde, Logerende, g., Graastensmurer.
Ole H. Storhaug f. 3/8-1888, Hollen, Logerende, ug., Stenarbeider.
Nils P. Baksaas f. 25/8-1888, Hollen, Logerende, ug., Stenarbeider.


Arbeiderbolig.

Ulefos jernverks grund 1910.
Gnr 12 - bnr 1.

Johannes Heggen f. 17/3-1852, Hollen, hf., enkemand, Former.
Johannes Heggen f. 20/7-1879, Hollen, s., ug., Former.
Josefine Johannessen f. 00/4-1886, Hollen, tj., ug., Husbestyrinde.

Ole Heggen f. 27/4-1834, Hollen, hf., enkemand, Pension.
Inger Johnsen f. 27/7-1839, Hollen, tj., ug., Husbestyrinde.

Ole O. Heggen f. 17/12-1878, Hollen, hf., g., Former.
Inger Agnete Heggen f. 25/6-1879, Hollen, hm., g., Hus- og fjøsstel.
Astrid Heggen f. 4/8-1904, Hollen, d.
Ida Heggen f. 30/7-1908, Hollen, d.


Arbeiderbolig.

Ulefos jernverks grund 1910.
Gnr 12 - bnr 1.

Ingebret Guttormsen f. 30/5-1870, Bærums Prestegjeld, hf., g., Sliberimester.
Valborg Guttormsen f. 27/1-1878, Drammen, hm., g.
Else Kristine Guttormsen f. 26/8-1900, Kristiania, d.
Gunnar Guttormsen f. 31/3-1902, Kristiania, s.
Ivar Søren Guttormsen f. 18/9-1905, Kristiania, s.
Aasmund Guttormsen f. 5/9-1908, Holden, s.
Guttorm Reidar Guttormsen f. 19/5-1910, Holden, s.


Arbeiderbolig.

Ulefos jernverks grund 1910.
Gnr 12 - bnr 1.

Ole P. Sondresen f. 11/2-1843, Holden, hf., g., Dansk ekspeditør.
Mathilde Sondresen f. 3/7-1863, Skien, hm., g., Husstel.
Ragnhild Sondresen f. 10/11-1893, Holden, d., ug., Gaar i huset.
Ole P. Sondresen f. 6/3-1896, Holden, s., Middelskolen.
Kristoffer Sondresen f. 4/10-1897, Holden, s., Middelskolen.
Astrid Sondresen f. 5/5-1903, Holden, d.
Karen Sondresen f. 9/7-1905, Holden, d.

Halvor Sveinungsen f. 24/7-1892, Lunde, tj., ug., Kjøre og gaardsgut.
Nikoline Anderssen f. 14/9-1893, Holden, tj., ug., Husstel.
Gunda Jespersen f. 28/4-1890, Holden, tj., ug., Husstel.


Hollen gaard
Gnr 13.


Tellingskrets Berget.

Hollen gaard.
Gnr 13 - bnr 1 og 2.

Gudbrand Uggerud f. 17/11-1874, Hoff Solør (Hedmark), hf., ug., Gaardsbestyrer.
Guro Uggerud f. 28/8-1834, Hoff Solør, hm., enke, Husholderske for sønnen.

Brynhjolf Tøssen f. 9/4-1886, Evanger (ved Voss, Hordaland), hf., g., Agronom og fjøsrøgter.
Anna Tøssen f. 15/5-1880, Evanger, hm., g., Melkerske.
Einar Tøssen f. 14/7-1910, Holden, s.
Anne Olsdatter f. 25/7-1897, Holden, tj., Barnepige.
Halvor Hollasæter f. 7/10-1892, Holden, logerende, ug., Staldkarl.
Mariane Toresen f. 16/9-1859, Holden, logerende, ug., Meierske.
Kari Roligheden f. 21/9-1886, Lunde, logerende, ug., Melkepige.
Gunhild Roligheden f. 9/11-1893, Lunde, logerende, ug., Melkepige.
Aasta Halvorsdatter f. 18/10-1827, Holden, logerende, ug., Forhv. Meierske - Pension af Godseier.
Johannes Brennebod f. 15/6-1876, Holden, mt. (midlertidig - paa besøk), g. Gaardbruksarbeider.

Hollahagen plads.
Gnr 13 - under bnr 1.

Kristen Gundersen f. 17/9-1884, Lunde, hf., g., Husmand, Gaardsarbeider.
Ingeborg Svenungsdatter f. 26/9-1850, Lunde, hm., g., Husmandskone.
Svenung Kristensen f. 4/7-1887, Holden, ug., Dagarbeider paa Jernværk.
Gunder Kristensen f. 2/11-1889, Holden, s., ug., Gaardsarbeider.

Stensrud plads.
Gnr 13 - under bnr 2.

Hans Nielsen f. 14/1-1854, Holden, hf., g., Husmand og Skogvogter.
Mari Gundersdatter f. 19/8-1872, Saude (Sauherad), hm., g., Husmandskone.
Anna Hansdatter f. 20/5-1894, Holden, d., ug., Gaar med i Husholdningen.
 


Tveit
Gnr 14.

Tellingskrets Berget.

(Tveit ble kjøpt opp av Holden jernverk ved baron Løvenskiold i 1803. Jorda ble fordelt på Holla-gårdene, som også tilhørte jernverket.
De gamle husmannsplassene, som tidligere hørte til Tveit ble under folketellinga 1910 tatt med under "gnr. 14 Tveit".G.S.)


Breskemyr plads.
Gnr 14 - bnr 2.

Ole Olsen f. 15/12-1865, Holden, hf., g., Husmand og Jordbrugsarbeider.
Andrea Emanuelsdatter f. 30/4-1864, Holden, hm., g., Husmandskone.
Olavus Olsen f. 4/3-1892, Holden, s., ug., Kjører paa Jordbrugsarbeide.
Emil Olsen f. 21/5-1895, Holden, s.
Johannes Olsen f. 16/4-1902, s.


Kaasa plads.
Gnr 14 - bnr 9.

Olav Vetlesen f. 4/1-1843, Sillgjord, hf., g., Husmand, Gaardskarl, Kjører.
Else Olsdatter f. 9/3-1844, Sillgjord, hm., g., Husmandskone.
Gunhild Eriksdatter f. 20/11-1881, Lunde, tj., ug., Tjenestepige.


Røibæk.
Gnr 14 - bnr 6.

Martinius L. Røibæk f. 13/6-1860, Solum, hf., g., Leilænding, skogarbeide og jordbrug.
Marie Hansdatter Røibæk f. 13/9-1863, Hollen, hm., g., Leilændingskone.
Hans Martinius Røibæk f. 20/2-1889, Hollen, s., ug., Skogarbeide.
Lovna Martiniusdatter Røibæk f. 7/7-1895, Hollen, d., ug., Husgjerning.
Astrid Martiniusdatter Røibæk f. 18/5-1907, Hollen, d.
Anne Andersdatter Røibæk f. 13/4-1840, Solum, logerende i familien, enke.
 


Hollen
Gnr 15.

Tellingskrets Brennebu.


Brøndalen.
Gnr 15 - bnr 1.

Knut Torgersen Brøndalen f. 1842, Laurdal Tel., hf., g., Leilænding, jordbruk og skogsarbeide.
Andrea Kristensdatter f. 24/4-1852, Lunde, hm., g., Leilændingskone.
Thor Knutsen Brøndalen f. 13/2-1873, Lunde, s., ug., skogsarbeide og jordbruk.
Kristen Knutsen Brøndalen f. 20/9-1876, Lunde, s., ug., skogsarbeide og jordbruk.
Hilda Halvorsdatter Brøndalen f. 9/5-1897, Lunde, tj., ug.

Brøndalen.
Gnr 15 - bnr 2.

Jens P. Brøndalen f. 24/9-1868, Drangedal, hf., g., Graastensmurer. (midlertidig bosted: Notodden).
Anne Johnsdatter Brøndalen f. 25/3-1869, Gransherred, hm., g., Arbeiderkone.
John Jensen Brøndalen f. 28/4-1898, Gransherred, s.
Peder Jensen Brøndalen f. 5/2-1901, Sauland, s.
Ole Jensen Brøndalen f. 28/11-1902, Solum, s.
Harald Jensen Brøndalen f. 2/8-1904, Solum, s.
Ingvald Jensen Brøndalen f. 25/11-1909, Hollen, s.
Helga Jensdatter Brøndalen f. 2/10-1904, Solum, d.
Anne Jensdatter Brøndalen f. 10/7-1907, Hollen, d.

Hollasæteren.
Gnr 15 - bnr 3.

Halvor H. Hollasæteren f. 9/11-1852, Lunde, hf., g., Leilænding, jordbruk og skogarbeide.
Kari Larsdatter Hollasæteren f. 12/9-1859, Hollen, hm., g., Leilændingskone.
Peder Halvorsen Hollasæteren f. 20/5-1889, Hollen, s., ug., skogarbeide og jordbruk.
Karen Halvorsdatter Hollasæteren f. 9/5-1898, Lunde, d.
Marie Halvorsdatter Hollasæteren f. 3/6-1903, Lunde, d.

 


Sanden
Gnr 16.

Tellingskrets Brennebu.


Sanden.
Gnr 16 - bnr 1.

John Pedersen Sanden f. 16/10-1840, Hollen, hf., g., Leilænding, jordbrug og skogsarbeider.
Kari Gulliksdatter Sanden f. 20/3-1851, Lunde, hm., g., Leilændingskone.
Gustav Johnsen Sanden f. 26/1-1881, Hollen, s., ug., Skogarbeide og jordbrug.
Kristine Johnsdatter Sanden f. 2/11-1888, Hollen, d., ug., Husgjerning.
Nikoline Johnsdatter Sanden f. 26/2-1891, Hollen, d., ug., Husgjerning.
Hans Deilhaug f. 1853, Drangedal, losjerende, g., mt (midlertidig), Leilænding, Skogarbeide og jordbruk. Vanlig bosted Lunde.
Ole Hansen Deilhaug, f. 1887, Drangedal, losjerende, ug., Skogarbeide. Vanlig bosted Lunde.


Teksle
Gnr 17.

Tellingskrets Brennebu.


Teksle.
Gnr 17 - bnr 5.

Ole Hansen Teksle f. 7/5-1867, Hollen, hf., g., Husmand, jordarbeide og skogsarbeide.
Anne Helleksdatter Teksle f. 21/11-1870, Lunde, hm., g., Husmandskone.
Hans Olsen Teksle f. 23/4-1895, Hollen, s., ug., Skogsarbeide.
Harald Olsen Teksle f. 10/5-1897, Hollen, s.
Olaf Olsen Teksle f. 10/7-1903, Hollen, s.
Peder Olsen Teksle f. 6/3-1908, Hollen, s.


Haatvedt store
Gnr 18.


Mjølteig.
Gnr 18 - bnr 1.

Olav Andersen f. 21/10-1856, Hollen, hf., g., Gaardbruger.
Ingeborg Svenungsdatter f. 9/9-1851, Lunde, hm., g., Gaardmandskone.
Ingeborg Olsdatter f. 16/6-1885, Hollen, d., ug.
Peder Olsen f. 1/10-1887, Hollen, s., Jord og skogsarbeider.
Olav Olsen f. 5/9-1889, Hollen, s., Jord og skogsarbeider.
Andreas Olsen f. 22/2-1892, Hollen, s., Jord og skogsarbeider.
Hans Olsen f. 6/9-1896, Hollen, s.
Anders Olsen f. 15/10-1827, Hollen, fl. (losjerende i familien), enkemand, Fhv. Gaardbruger, Rentenist.
Kristen Andersen f. 20/9-1863, Hollen, fl., ug., Skogsarbeider, Rentenist.
Gunhild Svenungsen f. 28/4-1856, Lunde, tj., ug., Budeie.
Berta Halvorsdatter f. 27/7-1890, Lunde, tj., ug., Budeie.
Hans Martiniusen f. 2/2-1889, Hollen, mt. (midlertidig) losjerende, ug., Tømmerhugger. Vanlig bosted: Røibæk.
Halvor Thomasen f. 12/2-1874, Lunde, mt. losjerende, ug., Tømmerhugger. Vanlig bosted: Vibeto.

Haatvedt.
Gnr 18 - bnr 3.

Eivind Johnsen f. 6/1-1851, Lunde, hf., g., Gaardbruger.
Aslaug Østensdatter f. 10/2-1853, hm., g., Gaardmandskone.
Øystein Evensen f. 10/1-1877, Lunde, s., ug., Gaardsarbeider i hjemmet.
Anne Evensdatter f. 22/5-1888, Lunde, dd., ug., gaar i husholdningen.
Ingeborg Andersdatter f. 6/1-1895, Hollen, tj., ug., Tjenestepige.

Haatvedt.
Gnr 18 - bnr 2.

Andreas Johannesen f. 28/3-1867, Hollen, hf., ug., Gaardbruger.
Laura Johannesdatter f. 30/1-1879, Hollen, tj., ug., Tjenestepige, Budeie.
Aagot Kristensdatter f. 11/4-1838, Hollen, enke, Føderaadskone.
Karl Karlsen f. 30/12-1900, Hollen, dattersøn, ug.

Haatvedt.
Gnr 18 - bnr 4.

Karl Omundsen f. 14/1-1876, Kvitseid, hf., g. Leieboer, gaardsarbeider.
Nella Tomine Nielsdatter f. 22/5-1880, Gjerpen, hm., g., Arbeiderkone.
Thora Sofie Karlsdatter f. 5/12-1897, Skien, d.
Olaf Karlsen f. 12/12-1899, Skien, s.
Harald Karlsen f. 19/12-1901, Skien, s.
Signe Karlsdatter f. 28/10-1903, Skien, d.
Ingebjørg Karlsdatter (rettet fra Ingbjør. G.S.) f. 11/10-1905, Skien, d.
Jenny Karlsdatter f. 9/12-1907, Skien, d.
Anna Karlsdatter f. 10/8-1909, Skien, d.

 


Haatvedt lille
Gnr 19.


Haatvedt lille.
Gnr 19 - bnr 1.

Karl Simensen f. 29/1-1857, Hollen, hf., g., Gaardbruger.
Thorine Jørgensdatter f. 29/10-1862, Hollen, hm., g., Gaardmandskone.
Simen Karlsen f. 20/12-1892, Hollen, s., Gaardskarl hjemme.
Lars Karlsen f. 11/7-1899, Hollen, s.
Anne Karlsdatter f. 4/12-1894, Hollen, d., ug., Gaar i husholdningen.
Karl Jensen f. 21/12-1891, Solum, tj., ug., Tjenestegut.
 


Vipeto mellem
Gnr 20.


Vipeto mellem.
Gnr 20 - bnr 1.

Severin Olsen f. 10/7-1873, Hollen, hf., g., Gaardbruger.
Karen Nilsdatter f. 18/3-1886, Hollen, hm., g., Gaardmandskone.
Ole Severinsen f. 13/5-1908, Hollen, s.
Lulla Severinsdatter f. 9/7-1909, Hollen, d.
Halvor Olsen f. 29/4-1871, Hollen, bror til Severin Olsen, ug., Gaardsarbeider.
Sofie Nilsdatter f. 27/2-1900, Hollen, søster til Karen Nilsd., ug.
Ole Nilsen f. 14/12-1893, Hollen, tj., ug., Tjenestegut, sysselsat ved gaarden.
Bertine Oddsdatter f. 17/8-1893, Mo Telem., tj., ug., Tjenestepike, sysselsat i fjøset.

Vipeto mellem.
Gnr 20 - bnr 2.

Gullik Nilsen f. 26/12-1843, Lunde, hf., g., Gaardbruker.
Anne Halvorsdatter f. 1840, Lunde, hm., g., Gaardmandskone.
Gullik Nilsen f. 17/5-1901, Hollen, pleiesøn, ug.
Inger Olsdatter f. 16/9-1895, Hollen, tj., ug., Tjenestepike, syselsat i fjøset.

Vipeto mellem.
Gnr 20 - bnr 3.

Anders Olsen f. 16/10-1866, Hollen, hf., g., Gaardbruker.
Louis Pedersdatter f. 12/5-1874, Hollen, hm., g., Gaardmandskone.
Ole Andersen f. 19/4-1896, Solum, s.
Peder Andersen f. 31/10-1897, Hollen, s.
Marie Andersdatter f. 10/7-1900, Hollen, d.
Anne Andersdatter f. 24/5-1902, Hollen, d.
Mari Halvorsdatter f. 10/2-1836, Hollen, mor til Anders Olsen, enke, Føderaadskone.


Vipeto øvre
Gnr 21.


Vipeto øvre.
Gnr 21 - bnr 1.

Kristen Andersen f. 9/2-1841, Hollen, hf., enkemand, Gaardbruker.
Andreas Kristensen f. 29/6-1868, Hollen, s., g., Gaardbrukersøn, sysselsat ved gaarden.
Louise Andreasdatter f. 30/4-1875, Hollen, svigerdatter til nr. 1, g., Gaardmandskone, sysselsat i huset.
Tora Andreasdatter f. 17/8-1903, Hollen, datter til nr. 2.
Kristen Andreassen f. 5/8-1905, Hollen, søn til nr. 2.
Alf Andreassen f. 25/7-1908, Hollen, søn til nr. 2.
Anni Marie Andreasdatter f. 31/1-1910, Hollen, datter til nr. 2.

Vipeto øvre.
Gnr 21 - bnr 2.

Jarlsberg frimenighet.

Jørgen Jørgensen f. 8/1-1849, Hollen, hf., enkemand, Gaardbruker.
Jørgine Jørgensdatter f. 4/10-1882, Hollen, d., ug., Sysselsat i huset.
Martha Jørgensdatter f. 17/4-1886, Hollen, d., ug., Sysselsat i huset, strikker litt.
Tora Jørgensdatter f. 14/3-1891, Hollen, d., ug., Sysselsat i huset, strikker litt.
Olaf Jørgensen f. 26/12-1894, Hollen, s., ug., Gaardbrukersøn sysselsat ved gaarden.
Petter Juul f. 27/8-1906, Porsgrund, søn til Jørgine Jørgensdatter.
Kirsten Juul f. 4/6-1908, Hollen, datter til Jørgine Jørgensdatter.
Marie Olsdatter f. 11/5-1859, Hollen, fl. (logerende i familien), ug., Sypike.

Statskirken.

Gustav Andreasen f. 28/4-1882, Hollen, hf., ug., Grubearbeider i jerngrube.
Marie Knutsdatter f. 8/10-1861, Drangedal, mor til Gustav Andreasen, ug., Sysselsat i huset.
Halvor Tomasen f. 12/2-1874, Lunde, el. (enslig losjerende, ug., Tømmerhugger og veiarbeider.

Vipeto øvre.
Gnr 21 - under bnr 2.

Kristian Hansen f. 6/1-1874, Solum, hf., g., Grubearbeider i jerngrube.
Gunhild Kristensdatter f. 4/3-1868, Hollen, hm., g., Arbeiderkone, sysselast i huset.
Hans Kristiansen f. 25/9-1897, Hollen, s.
Mari Anne Kristiansdatter f. 13/12-1899, Hollen, d.
Karl Kristiansen f. 30/12-1902, Hollen, s.
Tomas Kristiansen f. 23/7-1905, Hollen, s.

Vipeto øvre.
Gnr 21 - bnr 4.

Peder Nilsen f. 7/11-1858, Hollen, hf., g., Gaardbruker.
Marie Andersdatter f. 23/3-1875, Hollen, hm., g., Gaardmandskone.
Nils Pedersen f. 12/9-1901, Hollen, s.
Arthur Pedersen f. 20/4-1906, Hollen, s.
Olaf Pedersen f. 19/6-1908, Hollen, s.
Hanna Bendiksdatter f. 2/6-1881, Mo Tel., tj., ug., Tjenestepike sysselsat i fjøset.
Kristen Pedersen f. 2/6-1890, Hollen, s., ug., Jernbanearbeider. Bosted: Iowa Amerika 1 1/2 aar.

Vipeto øvre.
Gnr 21 - under bnr 4.

Knut Kristensen f. 1861, Hollen, hf., g., Gaards- og skogsarbeider.
Anne Nilsdatter f. 3/4-1863, Hollen, hm., g., Arbeiderkone, sysselsat i fjøset.
Anna Knutsdatter f. 23/4-1899, Hollen, d.
Hanna Knutsdatter f. 3/6-1901, Hollen, d.
Inga Karette Knutsdatter f. 8/1-1904, Hollen, d.


Vipeto nedre
Gnr 22.


Vipeto nedre.
Gnr 22 - bnr 1. Hovedbygningen.

Andreas Anundsen f. 16/2-1845, Hollen, hf., g., Gaardbruker.
Anne Marie Kristensdatter f. 9/11-1852, Hollen, hm., g., Gaardmandskone.
Kristine Andreasdatter f. 28/10-1885, Hollen, d., ug., Sysselsat i huset.
Halvor Andreassen f. 1/6-1888, Hollen, s., ug., Gaardmandssøn, sysselsat ved gaarden.
Marianne Andreasdatter f. 23/3-1891, Hollen, d., ug., Sysselsat i huset.
Astrid Andreasdatter f. 3/1-1894, Hollen, d., ug., Elev av en privat syskole.
Hans Andreassen f. 17/5-1883, Hollen, f., s., ug., Gaardsarbeider. Antatt oppholdsted: Nord Dakota 4 aar.

Kristen Olsen f. 3/1-1886, Dakota Amerika, tj., ug., Tjenestegut, sysselsat ved gaarden. Drengstuebygning.

Vipeto nedre. Gjuvet.
Gnr 22 - bnr 2.

Kirsti Olsdatter f. 14/7-1861, Hollen, hm., ug., Selveier, sysselsat i huset, syr litt.
Karen Marie Olsdatter f. 11/2-1878, Hollen, søster til nr. 1, ug., Medeier med overstaaende, sysselsat i huset.

Vipeto nedre.
Gnr 22 - bnr 3.

Hans Anundsen f. 12/4-1839, Hollen, hf., g., Gaardbruker.
Anne Halvorsdatter f. 19/9-1838, Hollen, hm., g., Gaardmandskone.
Andreas Hansen f. 29/7-1876, Hollen, s., g., Gaardbrukersøn, sysselsat paa gaarden.
Klara Pedersdatter f. 7/9-1878, Hollen, g.m. nr. 3, Gaardmandskone.
Anne Andreasdatter f. 20/3-1909, Hollen, datter til 3 og 4.
Marie Pedersdatter f. 22/7-1900, Hollen, pleiedatter til nr. 1,
Anne Pedersdatter f. 22/7-1900, Hollen, pleiedatter til nr. 1.
Søren Aanundsen f. 14/3-1898, Mo Tel. fl. (losjerende i familien), ug., Folkeskoleelev, forsørget af Grubearbeider.
 


Tufte
Gnr 23.


Tufte.
Gnr 23 - bnr 1.

Karl Svendsen f. 6/8-1844, Sverige, hf., g., Gaardbruker.
Aslaug Halvorsdatter f. 11/5-1847, Hollen, hm., g., Gaardmandskone.
Martha Karlsdatter f. 5/5-1888, Hollen, d., ug., Sysselsat i huset.

Bernhard Larsen f. 24/5-1881, Hedrum, hf., g., Grubearbeider i jerngrube.
Hanna Karlsdatter f. 10/9-1885, Hollen, hm., g., Arbeiderkone.
Karl Bernhardsen f. 3/2-1907, Hollen, s.
Alfinn Bernhardsen f. 5/1-1909, Hollen, s.

Tufte.
Gnr 23 - bnr 2.

Kristen Kristensen f. 30/1-1867, Hollen, hf., g., Gaardbruker og murer.
Karen Nilsdatter f. 29/4-1869, Hollen, hm., g., Gaardmandskone.
Kristen Kristensen f. 18/5-1898, Hollen, s.
Nils Kristensen f. 23/12-1901, Hollen, s.
Asbjørn Kristensen f. 21/1-1904, Hollen, s.
Anne Kristensdatter f. 7/10-1893, Hollen, d., ug., Sysselsat i huset.
Konstanse Kristensdatter f. 27/7-1895, Hollen, d.
Magnhild Kristensdatter f. 14/10-1896, Hollen, d.
Ester Kristensdatter f. 15/4-1910, Hollen, d.
Kristine Andersdatter f. 6/11-1891, Hollen, tj., ug., Tjenestepike, sysselsat i huset.
Kristen Pedersen f. 11/4-1883, Hollen, hf., ug., Dagarbeider ved jordbruk.
Minni Pedersdatter f. 22/12-1888, Hollen, søster til Kristen Pedersen, Husbestyrinde.

Tufte.
Gnr 23 - bnr 5. Hovedbygningen.

Sten Tufte f. 14/4-1842, Hollen, hf., g., Fhv. sanitetlæge, nu privatpraktiserende.
Fredrikke Tufte f. Lyng f. 26/1-1848, Faaberg, hm., g., Doktorfrue.
Birger Tufte f. 25/8-1890, Hollen, mt. (midlertidig), s., ug., Stud. jur.
Helene Berge f. 17/1-1887, Lunde, tj., ug., Tjenestepike, sysselsat i Huset.

Halvor Værstad f. 16/2-1872, Hollen, hf., g., Forpagter.
Louise Fredriksdatter f. 8/2-1880, Nesne, hm., g., Forpagterkone, sysselsat i huset.
Fredrik Halvorsen f. 12/3-1904, Hollen, s.
Thor Halvorsen f. 16/2-1906, Hollen, s.
Astrid Halvorsdatter f. 12/3-1908, Hollen, d.
Karl Sørensen f. 24/6-1895, Mo Tel., tj., ug., Tjenestegut, sysselsat ved gaarden.

Tufte.
Gnr 23 - bnr 6.

Andreas Nilsen f. 30/4-1861, Hollen, hf., enkemand, Gaardbruker.
Martha Andreasdatter f. 16/1-1893, Hollen, d., ug., sysselsat i Huset.
Ole Andreasen f. 7/10-1895, Hollen, s., ug., Sysselsat med gaardsarbeide.

Tufte.
Gnr 23 - under bnr 6.

Ole Nilsen Vipeto f. 28/8-1848, Hollen, hf., enkemand, Gaardbruker og grubearbeider i jerngrube.
Magnus Olsen f. 20/10-1888, Dakota Amerika, s., ug., Sysselsat ved gaarden.
Anne Kittilsdatter f. 7/4-1891, Hollen, tj., ug., Tjenestepike, sysselsat i fjøset.

Hjemvendt norsk-amerikaner.
Utflyttingsaar fra Norge 1881.
Tilbakeflyttingsaar til Norge 1891.
Bosted i Norge før utflytting: Hollen.
Stilling i Amerika: Farmer og snekker.
Siste bosted i Amerika: Dakota.

Tufte.
Gnr 23 - under bnr 6.

Anders Tovsen f. 2/2-1833, Hitterdal (Heddal), hf., g., Fhv. kommandersersjant med pension.
Ingeborg Svendsdatter f. 5/11-1832, Hitterdal, hm., g., Jordemor.

Roligheten.
Gnr 23 - bnr 7. Landhandleri.

Lars Tomasen f. 6/9-1836, Bø Tel., hf., g., Landhandler.
Andrea Olsdatter f. 27/4-1837, Hollen, hm., g., Landhandlerkone, sysselsat i huset.

Roligheten.
Gnr 23 - bnr 8.

Hans Olsen f. 16/4-1829, Østre Aker, hf., g., Grubearbeider i jerngrube og gaardbruker.
Inger Halvorsdatter f. 31/5-1835, Hollen, hm., g., Gaardbrukerkone, sysselsat i huset.
Karen Hansdatter f. 13/4-1879, Hollen, d., ug., Sysselsat i huset.
Sofie Gustavsen f. 4/1-1884, Solum, svigerdatter, sysselsat i huset.
Marie Hansen f. 6/10-1908, Hollen, datter til nr. 4,
Ivar Hansen f. 2/10-1910, Hollen, søn til nr. 4.

Johannes Andersen f. 23/7-1847, Sverige, el. (enslig losjerende), g., Grubearbeider, minerer i jerngrube.

Bryggerhuset:
Berta Hansdatter f. 19/12-1876, Hollen, hm., g., Arbeiderkone, sysselsat i huset.
Hjørdis Gustavsdatter f. 9/7-1904, Hollen, d.
Sofie Gustavsdatter f. 31/8-1906, Hollen, d.
Bergitte Gustavsdatter f. 30/1-1909, d.

Tufte - Bakken.
Gnr 23 - bnr 9.

Ole Kristiansen f. 10/2-1871, Hollen, hf., ug., Skomaker og jordbruker.
Kari Olsdatter f. 9/11-1839, Hollen, mor til nr. 1, enke, Sysselsat i huset.
Karen Kristiansen f. 2/5-1878, Hollen, søster til nr. 1, g., Sysselsat i huset.
Martine Kristiansen f. 8/11-1880, Hollen, søster til nr. 1, g. Sysselsat i huset.
Erling Andersen f. 22/7-1904, Hollen, søn til nr. 3.
Kristine Andersdatter f. 22/8-1906, Hollen, datter til nr. 3.
Bergitte Halvorsdatter f. 27/1-1907, Hollen, datter til nr. 4.
Olaf Halvorsen f. 9/10-1909, Kongsberg, søn til nr. 4.
Anders Eriksen f. 2/5-1875, Eker, g.m. nr. 3, minerer ved jernbanen. Antatt oppholdssted: Washington Amerika.

Tufte - Dalen.
Gnr 23 - bnr 10.

Karl Lindkvist f. 21/3-1878, Krogstad, hf., g., Grubearbeider, jerngrube.
Anna Gundersdatter f. 19/6-1883, Hollen, hm., g., Arbeiderkone.

Anund Andersen f. 18/9-1887, Hollen, hf., g., Former ved Ulefos jernstøberi.
Terese Trondsdatter f. 20/4-1889, Hollen, hm., g., Arbeiderkone.

Tufte - Gruben.
Gnr 23 - bnr 12.

Isak Isaksen f. 17/5-1860, Hollen, hf., g., Former ved Ulefos jernstøberi.
Pauline Larsdatter f. 12/10-1872, Hollen, hm., g., Arbeiderkone.
Anne Kolle f. 18/2-1835, Hollen, Overstaaende husfaders svigermor, enke, Føderaadskone.

Andreas Andersen f. 8/9-1858, Hollen, hf., g., Skomaker.
Anne Johnsdatter f. 31/3-1854, Hollen, hm., Arbeiderkone.

Tufte - Norendal.
Gnr 23 - bnr 13.

Ole Sørensen f. 30/10-1857, Melum i Solum, hf., g., Hustømmermand.
Anne Hansdatter f. 3/12-1857, Hollen, hm., g., Arbeiderkone.
Hermand Olsen f. 30/8-1888, Hollen, s., ug., Lærer ved privat middelskole.
Halvor Olsen f. (!!), Hollen, logerende, ug., Tømmerhugger. (Jarlsbergs frimenighet). Antatt oppholdssted: Solum.

Tufte - Framnes.
Gnr 23 - bnr 14.

Hans Hansen f. 8/10-1866, Hollen, hf., g., Slagter.
Anne Andersdatter f. 3/5-1865, Hollen, hm., g., Kone, sysselsat i huset.
Hans Hansen f. 20/11-1888, Hollen, s., ug., Grubearbeider i jerngrube.
Anders Hansen f. 10/11-1890, Hollen, s., ug., Grubearbeider i jerngrube.
Peder Hansen f. 23/4-1905, Hollen, s.
Ingeborg Hansdatter f. 14/1-1897, Hollen, d.
Elida Hansdatter f. 18/4-1899, Hollen, d.
Anna Hansdatter f. 27/4-1902, Hollen, d.

Tufte.
Gnr 23 - bnr 15.

Olaus Hansen f. 6/3-1870, Hollen, hf., g., Grubearbeider i jerngrube.
Karen Kristensdatter f. 9/11-1862, Hollen, hm., g., Arbeiderkone, sysselsat i huset.
Hjalmar Asbjørn Olausen f. 14/6-1901, Hollen, s.
Alf Eriksen f. 3/8-1899, Hollen, pleiesøn, forsørget af Grubearbeider.
Gunhild Kristensdatter f. 6/4-1858, Hollen, søster til nr. 2, Sysselsat i huset.

Ole Bruflat f. 11/1-1878, Etnedalen, hf., ug., Amtsskogmester og lærer ved Søve landbruksskole.
Gurival Marie Vold f. 21/4-1890, Etnedalen, tj., ug., Husbestyrinde.

Peder Svendsen f. 22/9-1886, Lunde, hf., g., Sliperiarbeider.
Anne Severinsdatter (Anne Larsdatter?) f. 28/6-1887, Hollen, hm., g., Arbeiderkone.

Tufte - Løvbugten.
Gnr 23 - bnr 16.

Gustav Jørgensen f. 27/1-1888, Hollen, hf., g., Former ved Ulefos jernstøperi.
Hulda Gustava Halvorsdatter f. 27/12-1889, Solum, hm., g., Arbeiderkone.
Jørgen Gustavsen f. 24/12-1909, Hollen, s.

Tufte - Haugen.
Gnr 23 - bnr 17.

Edvard Knutsen f. 16/4-1862, Hollen, hf., g., Grubearbeider i jerngrube.
Berte Kittilsdatter f. 23/12-1856, Drangedal, hm., g., Arbeiderkone, sysselsat i huset.
Anne Edvardsdatter f. 30/7-1890, Lunde, d., ug., Sysselsat i huset.
Mathias Edvardsen f. 10/10-1897, Lunde, s.
Kittil Edvardsen f. 25/6-1885, Drangedal, s., ug., Gaardsarbeider.
Andreas Edvardsen f. 6/10-1888, Solum, s., ug., Graastensmurer og minerer.
Gunnar Knutsen f. 22/5-1859, Fyresdal, mt. (midlertidig), losjerende, Maler (bygnings og møbelmaler). Vanl. bosted: Odden i Hollen. Uttraadt, intet samfund.


Søve
Gnr 24.


Søve landbruksskole.
Gnr 24 - bnr 1.

Thomas H. Frost f. 12/12-1846, Holmestrand, hf., g., Landbruksskolebestyrer.
Maren A. Frost f. 15/6-1848, Tranø Senjen (Senja), hm., g., Frue, sysselsat i huset.
Karoline J. Bjerke f. 1/3-1870, Vestre Aker, tj., ug., Tjenestepike.

Ole N. Vasdøl f. 14/8-1891, Sanikedal (Sannidal), elev, forsørger Gaardbr.
Hans H. Borgen f. 31/5-1890, Saude (Sauherad), elev, forsørger Gaardbr.
Sveinung H. Nerstrud f. 22/5-1891, Hiterdal (Heddal), elev, forsørger Gaardbr.
Halvor E. Forberg f. 10/10-1890, Bø, elev, forsørger Gaardbr.og Lærer.
Daniel A. Ødegaard f. 25/11-1890, Bamle, elev, forsørger Gaardbr.
Aslak H. Lønnegraf f. 19/7-1889, Kvitseid, elev, forsørger Gaardbr.
Olaf T. Strand f. 18/10-1886, Kvitseid, elev, forsørger Gaardbr.
Nils O. Støen f. 9/5-1888, Sanikedal, elev, forsørger Gaardbr.
Roald J. Vinnsnæs f. 27/6-1889, Fyresdal, elev, forsørger Gaardbr.
Sveinung A. Rekan f. 16/5-1893, Hitterdal, elev, forsørger Gaardbr.
Høie T. Rue f. 25/2-1892, Seljord, elev, forsørger Gaardbr.
Rolf O. Grytting f. 19/7-1892, Drangedal, elev, forsørger Gaardbr.
Eivind K. Strand f. 24/1-1889, Seljord, elev, forsørger Gaardbr.
Olaus N. Moen f. 21/12-1891, Lunde, elev, forsørger Gaardbr.
Kristian Sveinson f. 30/3-1889, Kvitseid, elev, forsørger Gaardbr.
Ole E. Vaasjø f. 27/1-1892, Sanikedal, elev, forsørger Gaardbr.
Ivar T. Barland f. 17/10-1891, Sanikedal, elev, forsørger Gaardbr.
Gunnar I. Vaasjø f. 29/1-1893, Sanikedal, elev, forsørger Gaardbr.
Gunleik J. Frøland f. 23/1-1892, Hjartdal, elev, forsørger Gaardbr.
Mikkel H. Mandt f. 26/5-1892, Mo Tel., elev, forsørger Gaardbr.
Eivind P. Vale f. 9/9-1891, Hollen, elev, forsørger Gaardbr.
Anders H. Skogen f. 26/8-1890, Bø, elev, forsørger Gaardbr.
John Ø. Tveito f. 14/4-1892, Tinn, elev, forsørger Gaardbr.
Hans O. Tveitane f. 13/2-1891, Fyresdal, elev, forsørger Gaardbr.
Jens A. Lofthaug f. 16/11-1890, Sanikedal, elev, forsørger Gaardbr.
Olaf T. Aanæs (Aarnæs?) f. 26/5-1890, Saude, elev, forsørger Gaardbr.
Rasmus Ø. Graver f. 24/4-1891, Nissedal, elev, forsørger Gaardbr.
Anund K. Hem f. 19/6-1891, Saude, elev, forsørger Gaardbr.
Jakob J. Gisholt f. 25/2-1891, Solum, elev, forsørger Gaardbr.
Samuel A. Auen f. 26/10-1889, Eidanger, elev, forsørger Gaardbr.

Thorvald O. Tveten f. 4/12-1866, Sem, hf., g., Landbrukslærer.
Johanne Tveten f. 13/9-1873, Vestby, hm., g., Frue, sysselsat i huset.
Torleif Tveten f. 9/10-1896, Skien, søn.
Johanne Gustava Tveten f. 19/5-1839, Sem, losjerer i familien, enke.

Kristian H. Kraakenæs f. 22/12-1889, Kvitseid, elev.
Sakarias I. Tveten f. 26/10-1890, Bamle, elev.
Sveinung H. Ovenstein f. 28/11-1890, Lunde, elev.
Ingebret K. Folkestad f. 3/8-1891, Bø, elev, forsørger Gaardbr.
Eilef F. Gumøe f. 9/10-1890, Sanikedal, elev, forsørger Gaardbr.
Abraham T. Vaasjø f. 27/4-1892, Sanikedal, elev, forsørger Gaardbr.
Knut J. Tovslid f. 26/1-1890, Fyresdal, elev, forsørger Gaardbr.
John J. Rinde f. 12/11-1890, Sanikedal, elev, forsørger Gaardbr.
Klaus J. Tveit f. 31/1-1892, Drangedal, elev, forsørger Gaardbr.
Eivind H. Skrikerud f. 23/2-1891, Bø, elev, forsørger Gaardbr.
Halvor H. Borgen f. 27/5-1892, Bø, elev, forsørger Gaardbr.
Svein R. Gisholt f. 8/9-1890, Solum, elev, forsørger Gaardbr.
Andreas P. Svalestog f. 30/11-1893, Fyresdal, elev, forsørger Gaardbr.
Isak L. Lunde f. 16/6-1890, Eidanger, elev, forsørger Gaardbr.
Gregar H. Løken f. 12/4-1889, Hitterdal, elev, forsørger Gaardbr.
Halvor P. Holtan f. 23/9-1891, Hollen, elev, forsørger Gaardbr.
Torkild S. Haugsjaa f. 20/6-1888, Nissedal, elev, forsørger Gaardbr.
Erik A. Asdal f. 11/1-1890, Bamle, elev, forsørger Gaardbr.
Mathis A. Omnæs f. 19/2-1889, Saude, elev, forsørger Gaardbr.
Ole G. Ingolfsrud f. 11/3-1890, Hitterdal, elev, forsørger Gaardbr.
Knut S. Kjendal f. 16/10-1887, Sanikedal, elev, forsørger Gaardbr.
Peder H. Dale f. 14/8-1890, Drangedal, elev, forsørger Gaardbr.
Nils K. Skoe f. 28/4-1890, Lunde, elev, forsørger Gaardbr.
Sigurd S. Jonsaas f. 14/4-1891, Saude, elev, forsørger Gaardbr.
Hans S. Kise f. 18/4-1890, Saude, elev, forsørger Gaardbr.

Anne Arnesen f. 31/7-1868, Asker, ug., Bestyrinde.
Bertine G. Holtet f. 19/10-1890, Lunde, ug., Tjenestepike.
Olette G. Svendseid f. 29/9-1891, Lunde, ug., Tjenestepike.
Anne Halvorsen f. 19/11-1893, Hollen, ug., Tjenestepike.
Sigrid K. Dalene f. 18/12-1880, Nissedal, ug., Tjenestepike.
Nils Nersten f. 24/7-1882, Øiestad, hf., ug., Landbrukslærer.

Anne O. Heimkleiv f. 1868, Flesberg, enke, Røgterske.
Edvard O. Heimkleiv f. 29/2-1901, Hollen, søn til nr. 9, ug.
Nils O. Heimkleiv f. 30/12-1895, Mo Tel., søn til nr. 9, ug.
Bernt Simonsen f. 18/3-1875, Furnes (Hedemark), hf., ug., Fjøsmester.
Ingolf Hansen f. 30/1-1896, Hollen, tj., Fjøsgut.
Tollef Olsen f. 23/10-1881, Hollen, hf., ug., Staldkar.
Hans Olsen f. 30/4-1886, Hollen, losjerende, ug., Arbeider.
Jens Olsen f. 15/1-1893, Hollen, losjerende, ug., Arbeider.
Halvor Olsen f. 28/4-1883, Hollen, losjerende, ug., Skogsarbeider.
Kirsti Tollefsen f. 24/11-1843, losjerende, ug., Tjener.

Søve plads.
Gnr 24 - under bnr 1.

John O. Lindgren f. 24/8-1859, Hollen, hf., g., Smed ved landbruksskolen.
Anne O. Lindgren f. 2/10-1858, Hollen, hm., g., Arbeiderkone.
Otto J. Lindgren f. 4/10-1890, Hollen, s., ug., Hvalfangstarbeider.
Astrup J. Lindgren f. 17/7-1899, Hollen, s., ug.

Søve plads.
Gnr 24 - under bnr 1.

Berger Eriksson f. 8/4-1860, Sverige, hf., g., Gartner ved skolen.
Susanne Eriksson f. 16/2-1882, Hollen, hm., g., Gartnerkone.
Ingeborg Eriksson f. 14/8-1895, d.
Birger Eriksson f. 31/12-1896, s.
Schreiner Eriksson f. 3/3-1905, s.

Søve plads.
Gnr 24 - under bnr 1.

Hans O. Fiskestigen f. 18/1-1865, Hollen, hf., g., Gaardsarbeider paa skolen.
Ingeborg K. Fiskestigen f. 13/6-1873, Hollen, hm., g., Arbeiderkone.
Einar H. Fiskestigen f. 4/6-1894, Hollen, s.
Sigvald Fiskestigen f. 21/5-1899, Hollen, s.
Trygve Fiskestigen f. 8/4-1901, Hollen, s.
Inga Fiskestigen f. 6/8-1903, Hollen, d.
Martha K. Fiskestigen f. 20/8-1905, Hollen, d.
Maren A. Fiskestigen f. 25/9-1907, Hollen, d.
Isak Fiskestigen f. 26/9-1909, Hollen, s.

Søve - Borgen.
Gnr 24 - bnr 2.

Anders Andersen f. 20/10-1869, Hollen, hf., g., Gaardbruker.
Marie Mikkelsdatter f. 26/2-1882, Lunde, hm., g., Gaardmandskone.
Anders Andersen f. 9/12-1909, Hollen, s.
Anders Andersen f. 29/10-1833, Hollen, far til nr. 1, g., Føderaadsmand.
Karen Stensdatter f. 17/11-1876, Hollen, mor til nr. 1, g. Føderaadskone.
Hanna Andersdatter f. 8/10-1876, Hollen, tj., ug., Tjenestepike, sysselsat i Fjøset.
Marie Andersdatter f. 28/12-1881, Hollen, søster til nr. 1, ug., sysselsat i huset.
Hilda Borgen f. 15/5-1901, Hollen, datter til nr. 6.
Martha Stensdatter f. 8/6-1910, Hollen, datter til nr. 7.
 

Søve - Borgen.
Gnr 24 - bnr 3.

Halvor Andresen f. 8/3-1870, Mo Tel., hf., g., Grubearbeider, litt gaardsarb., selveier. Tilhører den Luthers evangeliske frikirke.
Karen Pedersdatter f. 11/9-1878, Hollen, hm., g., Arbeiderkone, sysselsat i huset. Tilhører statskirken, sammen med resten.
Gudrun Halvorsdatter f. 28/8-1896, Mo Tel., d., ug., litt dagarbeid, sysselsat i huset.
Astrid Halvorsdatter f. 18/2-1898, Mo Tel., d.
Andres Halvorsen f. 24/12-1899, Mo Tel., s.
Peder Halvorsen f. 2/6-1901, Hollen, s.
Anne Kristine Halvorsdatter f. 19/3-1904, Hollen, d.
Borghild Halvorsdatter f. 21/10-1905, Hollen, d.

Nils Alfred Andersen f. 27/8-1884, Drangedal, losjerende, ug., Grubearbeider.
Gustav Andersen f. 25/6-1889, Mo Tel., losjerende, ug., Grubearbeider.

Kristine Andreasen f. 11/6-1881, Mo Tel., hm., ug., Stuepike ved Søve landbruksskole.
Gunhild Knutsdatter f. 30/12-1847, Mo Tel., enke, mor til Kristine Andreasen, Føderaadsenke.
Hjalmar Johansen f. 18/9-1900, Mo Tel., søn til Kristine Andreasen.
Konstanse Andersen f. 8/10-1907, Hollen, datter til Kristine Andreasen.

Søve - Torsnes.
Gnr 24 - bnr 4.

Jarlsbergs frimenighet.

Tollef Tollefsen f. 17/5-1858, Hollen, hf., g., Snekker og gaardbruker.
Tomine Andreasdatter f. 14/2-1856, Hollen, hm., g., Haandverkerkone, sysselsat i huset.
Andreas Tollefsen f. 12/4-1889, Hollen, s., ug., Snekkersvend.
Nils Tollefsen f. 10/4-1893, Hollen, s., ug., Snekkersvend.
August Tollefsen f. 20/2-1895, Hollen, s., ug., Snekkersvend.
Terese Tollefsdatter f. 8/9-1897, Hollen, d.

John Vale f. 31/7-1882, Kristiansand, hf., g., Lærer ved Jarlsbergs frimenighets folkeskole og snekker.
Marie Tollefsdatter f. 26/10-1886, Hollen, hm., g., Sysselsat i huset.
Anders Johnsen f. 20/7-1909, Hollen, s.
Aslaug Vale f. 13/12-1884, Kristiansand, mt. (søster), ug., strygerske.

Søve - Granheim.
Gnr 24 - bnr 5.

Gunder Nilsen f. 18/10-1872, Hollen, hf., g., Arbeider i jerngrube, minerer.
Mai Nilsen f. 30/3-1880, Hollen, hm., g., Arbeiderkone, sysselsat i huset.
Nora Gundersdatter f. 25/5-1896, Hollen, d., ug., sysselsat i huset.
Johan Gundersen f. 10/3-1899, Hollen, s.
Gunvor Gundersdatter f. 21/9-1901, Hollen, d.
Arthur Gundersen f. 22/5-1905, Hollen, s.

Søve - Torsberg.
Gnr 24 - bnr 6.

Kristen Hansen f. 9/9-1865, Hollen, hf., g., Arbeider i jerngrube, minerer.
Kirsten Hansdatter f. 3/4-1869, Hollen, hm., g., Arbeiderkone, sysselsat i huset.
Gunhild K. Hansen f. 14/2-1893, Hollen, d., ug., sysselsat i huset.
Hans K. Hansen f. 27/10-1894, Hollen, ug., Dagarbeider, sysselsat med gaardsarbeide.
Harald K. Hansen f. 21/12-1896, Hollen, s.
Vilhelm K. Hansen f. 16/1-1898, Hollen, s.
Karl K. Hansen f. 18/6-1903, Hollen, s.
Peder K. Hansen f. 1/9-1905, Hollen, s.
Morten K. Hansen f. 12/4-1908, Hollen, s.

Søve - Nordheim.
Gnr 24 - bnr 7.

Sten Andersen f. 5/5-1879, Hollen, hf., g. (ug!), Grubearbeider, litt gaardsarb., selveier.
Karen Andersdatter f. 27/6-1867, Hollen, fl. (losjerende i familien), ug., Sysselsat i huset syr litt (søster).
Sofie Andersdatter f. 10/2-1872, Hollen, tj., ug., Tjenestepike.

Hans Nilsen f. 21/5-1887, Slemdal (Siljan), hf., g., Murersvend.
Gunhild Torgrimsdatter f. 6/5-1882, Hollen, hm., g., Arbeiderkone, sysselsat i huset.
Trygve Hansen f. 11/7-1908, Hollen, s.
Nils Hansen f. 15/1-1910, Hollen, s.

Søve - Fritheim.
Gnr 24 - bnr 8.

Hans Andersen f. 7/7-1879, Hollen, hf., g., Former ved Ulefos jernstøperi.
Marie Nikoline Pettersen f. 24/10-1881, Hollen, hm., g., Arbeiderkone.
Alfrida Andersen f. 15/4-1905, Hollen, d.
Arnt Andersen f. 23/5-1907, Hollen, s.
Ragnvald Paust Andersen f. 25/1-1910, Hollen, s.

Søve - Evje. (Ringsevje?).
Gnr 24 - bnr 9.

Halvor Andersen f. 7/3-1862, Hollen, hf., g., Grubearbeider i jerngrube.
Anne Marie Andersen f. 20/8-1860, Hollen, hm., g., Arbeiderkone.
Hans Halvorsen f. 4/6-1889, Hollen, s., ug., Sliperiarbeider.
Albert Halvorsen f. 7/12-1891, Hollen, s., ug., Tømmerhugger.
Martha Halvorsen f. 4/7-1898 (7/6-1898 = rett iflg. KB. G.S.), Hollen, d.
Petra Hasserud f. 8/1-1867, Kristiansand, el. (Enslig losjerende), g., Jordemor.

Søve - Granli.
Gnr 24 - bnr 10.

Johannes A. Granli f. 5/5-1874, Hollen, hf., g., Former ved Ulefos Jernstøperi.
Mathilde Granli f. 18/11-1874, Larvik, hm., Arbeiderkone.
Stine Trondsen f. 1/1-1848, Larvik, Svigermor, enke, Føderaadsenke.

Søve - Grøndal.
Gnr 24 - bnr 11.

Bent Johannesen f. 29/1-1879, Hollen, hf., g., Arbeider ved Sagbruk.
Berta Andersen f. 10/10-1881, Hollen, hm., g., Arbeiderkone.
Johannes Bentsen f. 21/10-1906, Hollen, s.
Anders Bentsen f. 24/5-1910, Hollen, s.
Gustava Bentsen f. 24/5-1910, Hollen, d.

Søve - Bjerke.
Gnr 24 - bnr 12.

Oskar Nilsen f. 28/6-1874, Hollen, hf., enkemand, Former ved Ulefos støperi.
Alfred O. Nilsen f. 11/3-1899, Hollen, s.
Georg O. Nilsen f. 28/11-1900, Hollen, s.
Otilde Johnsdatter f. 30/10-1887, Solum, ug., Husbestyrinde.

Søve - Egestad.
Gnr 24 - bnr 13.

Ole Pedersen f. 17/4-1879, Hollen, hf., g., Former ved Ulefos jernstøperi.
Gurine Trondsdatter f. 9/7-1886, Hollen, hm., g., Arbeiderkone.
Adela Pedersen f. 27/1-1908, Hollen, d.
Ingeborg Pedersen f. 1/6-1909, Hollen, d.

Søve - Ringsvold.
Gnr 24 - bnr 14.

Hans A. Ringsvold f. 7/1-1873, Hollen, hf., g., Elektrikker.
Marie Ringsvold f. 2/11-1883, Hollen, hm., g., Arbeiderkone.

Søve - Dal.
Gnr 24 - bnr 15.

Anders Nilsen Dal f. 28/11-1878, Bamle, hf., g., Gruvearbeider.
Marie Dal f. 9/10-1876, Hollen, hm., g., Arbeiderkone.
Hjalmar Andersen f. 14/5-1904, Hollen, s.
Haakon Andersen f. 2/1-1908, Hollen, s.

John Gunnerud f. 16/5-1875, Lunde, hf., g., Sliperiarbeider.
Karen Johannessen f. 29/6-1874, Hollen, hm., g., Arbeiderkone.
Johan Johnsen f. 28/3-1910, Hollen, s.

Søve - Sollid.
Gnr 24 - bnr 16.

Nils Opheim f. 15/10-1871, Voss, hf., g., Amtsgartner.
Hanna Opheim f. 20/8-1867, Florø, hm., g., gartnerkone.
Odmund Opheim f. 20/10-1900, Flekkefjord, s.
Ragnhild Opheim f. 5/9-1903, Hollen, d.
Kristense Opheim f. 27/9-1905, Hollen, d.

Søve - Grønhaug.
Gnr 24 - bnr 17.

Jarlsbergs frimenighet.

Olaus Tobiassen f. 6/6-1853, Stavanger, hf., g., Grubearbeider.
Gjartine Tobiassen f. 10/9-1854, Fruesogn, hm., g., Arbeiderkone.
Martin Teodor Tobiassen f. 28/10-1887, Skaare, s., g., Tømmerhugger og skogsarbeider.
Anna Tobiassen f. 18/7-1889, Solum, svigerdatter, g., Arbeiderkone.
Hanna Tobiassen f. 7/10-1894, Gjesdal, datter til nr. 1.
Lars Tobiassen f. 5/9-1889, Skaare, søn til nr. 1., ug., Grubearbeider.

Søve - Solvold.
Gnr 24 - bnr 18.

Hans Gulliksen f. 22/3-1888, Lunde, hf., g., Arbeider i jerngrube.
Elise Bredesdatter f. 26/3-1887, Undal, hm., g., Arbeiderkone.
Gustav Hansen f. 12/11-1908, Hollen, s.
Gunnar Hansen f. 17/3-1910, Hollen, s.

Johan Aanundsen f. 14/1-1879, Mo Tel., hf., g., Grubearbeider.
Inger Halvorsdatter f. 4/6-1889, Hollen, hm., g., Arbeiderkone.
Agnes Johnsdatter f. 27/1-1910, Hollen, d.
Olaf Aanundsen f. 18/11-1893, Mo Tel., fl. (losjerende i familien), ug., Grubearbeider.

Søve - Lindalen.
Gnr 24 - bnr 19.

Nils Bentsen f. 27/6-1883, Hollen, hf., g., Sliperiarbeider.
Marta Pauline Olsen f. 30/5-1886, Hollen, hm., g., Arbeiderkone.

Abraham Abrahamsen f. 14/10-1882, Hollen, hf., g., Sliperiarbeider.
Ingeborg Abrahamsen f. 2/9-1885, Hollen, hm., g., Arbeiderkone.

Søve - Eide.
Gnr 24 - bnr 22.

Halvor Nilsen f. 4/8-1887, Bamle, hf., g., Sliperiarbeider.
Ragna Engebretsdatter f. 27/12-1889, Hollen, hm., g., Arbeiderkone.
Hilmar Halvorsen f. 29/5-1909, Hollen, s.

Søve - Smedstad.
Gnr 24 - bnr 24.

Vetle Tollefsen f. 25/11-1870, Lunde, hf., ug., Sliperiarbeider.
Ingerid Halvorsdatter f. 24/12-1853, Saude (Sauherad), mor til nr. 1, enke, Sysselsatt i huset.
Gunhild Marie Tollefsdatter f. 10/9-1886, Lunde, søster til nr. 1, ug., Sysselsat i huset.

 


Fen nedre
Gnr 25.



Fen nedre.
Bnr 1.

Hans Halvorsen f. 14/8-1853, Hollen, hf., f., Gaardbruker.
Marthe Halvorsdatter f. 27/8-1850, Lunde, hm., g., Gaardmandskone sysselsat i huset.
Hans Halvorsen f. 23/10-1881, Hollen, s., ug., Gaardmandssøn, sysselsat ved gaarden.
Ingeborg Jensdatter f. 29/12-1888, Drangedal, tj., ug., Tjenestepike, sysselsat i Fjøset.

Fen nedre.
Under bnr 2.

Peder Andersen f. 1/4-1866, Hollen, hf., Tømmerhugger og skogsarbeider.
Maren Hansdatter f. 2/10-1871, Holden, hm., Arbeiderkone, sysselsat i huset.
Hans Pedersen f. 20/1-1899, Hollen, s.
Magda Pedersdatter f. 29/1-1902, Hollen, d.

Fen nedre.
Under bnr 2.

Tomas Olsen (Thomas Olsen) f. 29/9-1832, Hollen, hf, Gruvearbeider.
Marte Larsdatter f. 22/11-1846, Hollen, hm.

Fen nedre.
Bnr 3.

Jonas Stavnem f. 7/1-1843, Stavanger, hf., Folkeskolelærer og kirkesanger.
Augusta Stavnem f. 30/8-1850, Porsgrund, hm., Lærerfrue, sysselsat i huset.
Johan Stavnem f. 3/3-1880, Hollen, s., ug., Maler.
Barbara Stavnem f. 5/11-1887, Hollen, d., Sysselsat i huset.

Torbjørn Svensgaard f. 1/11-1885, Aasnes, ug., losjerende, Folkeskolelærer.
Kari Hansdatter f. 17/8-1893, Lunde i Tel., ug., Tjenestepike.

Fen nedre.
Bnr 4.

Anton Johansen f. 17/7-1859, Andebu, (Vestfold), hf., Gaardbr. og grubearbeider.
Susanne Halvorsdatter f. 12/10-1853, Hollen, hm.
Ole Antonsen f. 1/8-1889, Hollen, s., (på besøk), Hustømmermand.
Anton Antonsen f. 5/7-1896, Hollen, s.
Paul Antonsen f. 5/3-1898, Holden, s.
Gunhild Jensdatter f. 11/5-1878, Holden, steddatter, ug., Sindsyk.

Ole Nilsen Fosse (på besøk) f. 1850, g., Gaardbr. (Se Fosse).

Ole Moen f. 28/1-1882, Hollen, hf., Jernbanearbeider.
Elise Antonsdatter f. 16/8-1883, hm.
Klara Olsdatter f. 24/1-1903, Hollen, d.
Signe Olsdatter f. 25/3-1904, Hollen, d.
Rikhard Olsen f. 17/9-1906, Hollen, s.

(Alle her, untatt Ole Moen, var i 1910 medlemmer i "Jarlsbergs frimenighet."
(Senere kalt D.E.L.K. - Den Evangeliske Lutherske Kirke.)
(Ole Moen var ikke med i noe trossamfunn på denne tiden.)

Fen nedre.
Under bnr 4.

Ole Torgeirsen Skaalaas f. 28/10-1854, Valle i Sætersdalen, hf, Grubearbeider.
Guri Andreasdatter f. 1/8-1858, Fyresdal, hm.
Tone Olsdatter f. 18/9-1908, Mo i Tel., d., Aandssvak.
Torgeir Olsen f. 9/6-1899, Mo, s.

Fen nedre.
Bnr 6. Øvervoldsaasen.

Kittil Elvesæter f. 26/10-1862, Sandsvær, hf., Schachbygger (Sjaktbygger?) i jerngrube.
Grete Olava Nilsdatter f. 8/7-1866, Kongsberg, hm.
Birgitte Kittilsdatter f. 27/11-1886, Kongsberg, d. (på besøk), g., Arbeiderkone.
Sigrund Kittilsdatter f. 28/11-1888, Kongsberg, d., ug., Tjenestepike.
Berta Kittilsdatter f. 26/7-1891, Kongsberg, d.
Otelie Kittilsdatter f. 12/2-1894, Kongsberg, d., Aandssvak.
Ivar Kittilsen f. 17/3-1900, Kongsberg, s.
Sigmund Kittilsen f. 13/1-1903, Hollen, s.
Gunvor Kittilsen f. 24/4-1904, Hollen, d.
Gustav Kittilsen f. 29/12-1906, s.

Fen nedre.
Bnr 7. Øvervoldsaasen.

Andreas Bolstad f. 10/9-1859, Voss, hf., Grubearbeider (minerer).
Hanna Hansdatter f. 15/6-1869, Lunde i Tel., hm.
Oskar A. Bolstad f. 24/11-1892 i Mo i Tel., s., ug., Grubearbeider.
Karl A. Bolstad f. 25/9-1894 i Mo, s.
Emil A. Bolstad f. 25/1-1897, Mo, s.
Marie A. Bolstad f. 14/6-1899, Mo, d.
Arthur A. Bolstad f. 13/8-1901, Hollen, s.
Anna A. Bolstad f. 7/12-1903, Hollen, d.

Halvor A. Møllen f. 23/9-1866, Mo i Tel., hf., enkemand, Grubearbeider.
Aanund H. Møllen f. 12/12-1895, Mo, s.
Signe H. Møllen f. 2/4-1898, Mo, d.
Johan H. Møllen f. 10/8-1902, Mo, s.
Hanna H. Møllen f. 19/12-1904, Hollen, d.
Else Anundsdatter f. 31/5-1869, Mo i Tel., ug., Tjenestepike.
Albert Olsen Møllen f. 20/1-1898, Mo. Søn til Else Anundsdatter.

Knut Kittilsen f. 11/1-1887, Mo i Tel., hf., ug., Dagarbeider i vaskeriet ved Fens jerngrube.
Johne Halvorsen f. 30/5-1895, Seljord, halvbror til Knut, ug., Arbeider i jerngrube.
Torgeir Halvorsen f. 30/5-1897, Seljord, halvbror til Knut, ug.
Halvor Halvorsen f. 14/1-1900, Seljord, halvbror til Knut, ug.
Gunhild Knutsdatter f. 17/12-1853 i Mo i Tel., mor til Knut, enke med føderaad, har litt fattigunderstøttelse.

Ellef Sveinungsen Verpe f. 13/4-1862, Lunde i Tel., hf., Arbeider i vaskeriet ved Fens jerngrube.
Anne Marie Verpe f. 5/1-1864, Hollen, hm.
Sveinung Ellefsen f. 2/6-1898, Lunde, s.
Marie Ellefsdatter f. 28/6-1901, Lunde, d.

Johan Valøen f. 19/4-1893, Solum, losjerende, ug, Arbeider i vaskeriet ved Fens jerngrube.

Fen nedre.
Under bnr 7. Øvervoldsaasen.

Ole A. Møllen f. 17/8-1871, Mo i Tel., hf., enkemand, Arbeider i vaskeriet ved Fens jerngrube.
Kristen O. Møllen f. 6/6-1897, Mo, s.
Johanne O. Møllen f. 3/10-1899, Mø, d.
Olga O. Møllen f. 25/4-1901, Hollen, d.
Jenny O. Møllen f. 16/5-1903, Hollen, d.
Andrea Strømhaug f. 9/5-1891, Mo i Tel., ug., Tjenestepike.
Sigrid Oskarsdatter f. 25/10-1908, Ø. Aker, datter til Andrea Strømhaug.

Fen nedre.
Under bnr 7. Øvervoldsaasen.

Karl Johan Svendsen f. 10/12-1851, Sverige, hf., Grubearbeider (minerer).
Berte Nilsdatter f. 14/12-1857, Lunde i Tel., hm.
Klara Bertine Karlsdatter f. 6/5-1900, Bakke, d.

Peder Nilsen Strømme f. 13/2-1860, Lunde, hf., enkemand, Grubearbeider.
Gunder Pedersen f. 28/2-1899, Lunde, s.

Fen nedre.
Bnr 8.

Martinius Fæhn f. 9/9-1870, Hollen, hf., Manufakturhandelsmand.
Helga Sveinungsdatter f. 12/1-1879, Lunde i Tel., hm.
Klara Martiniusdatter f. 6/10-1898, Hollen, d.
Sverre Martiniussen f. 19/11-1904, Hollen, s.
Agnes Martiniusdatter f. 15/3-1910, Hollen, d.

Kari Pedersdatter f. 22/1-1837, Hollen, hm., enke, Føderaadsenke.
Andreas Andersen f. 18/5-1860, Hollen, s., ug., Skogsarbeider.

Martin Teigen f. 10/8-1883, Sandsvær, hf., Stiger ved jerngrube.
Hanna Johnsdatter f. 22/1-1884, Hollen, hm.

Fen nedre.
Bnr 9. Breidablikk.

Hans Juul f. 14/11-1875, Porsgrund, hf., Baker.
Olga Andreasdatter f. 1/11-1881, Porsgrund, hm.
Signe Hansdatter f. 22/8-1902, Drangedal, d.
Sverre Hansen f. 2/5-1904, Drangedal, s.
Petter Hansen f. 31/3-1906, Hollen, s.
Dagny Hansdatter f. 3/4-1908, Hollen, d.
Olga Hansdatter f. 11/5-1910, Hollen, d.
Marie Ek f. 9/4-1888, Hollen, ug. Tjenestepike.

Fen nedre.
Bnr 10. Folkvang.

Knut Midtbø f. 16/5-1881, Fyresdal, hf., Handelsbestyrer ved landhandleri.
Nora Olsdatter f. 4/8-1884, Hollen, hm., Landhandlerfrue.
Solveig Knutsdatter f. 28/11-1907, Hollen, d.
Haakon Knutsen f. 9/5-1909, Hollen, s.
Olga Andersdatter f. 23/7-1894, Hollen, ug., Tjenestepike, sysselsat i huset.


Fen øvre
Gnr 26.


Fen øvre.
Bnr 1.

Anne Helene Fæhn f. 1/11-1846, Hollen, hm., enke, Gaardbrugerenke, styrer for sin fraværende søn.
Halvor Stenersen f. 9/2-1894, Hollen, ug., Tjenestegut, sysselsat ved gaarden.

John Boklund f. 8/2-1885, Froland, hf., Grubearbeider.
Nikoline Hansdatter f. 29/4-1888, Hollen, hm.
Haakon Johnsen f. 17/2-1906, Hollen, s.

Fen øvre.
Under bnr 1.

Ole Johnsen f. 2/4-1874, Hollen, hf., Grubearbeider.
Marie Kristensdatter f. 24/11-1878, Hollen, hm.
Anne Olsdatter f. 16/7-1901, Hollen, d.
Gund Anette Olsdatter f. 25/4-1906, Hollen, d.
Klara Olsdatter f. 25/1-1908, Hollen, d.

Peder Kristensen f. 1/10-1873, Hollen, hf., Slagter og skogsarbeider.
Aslaug Marie Andersdatter f. 1857, Hollen, hm.

Fen øvre.
Under bnr 1.

Andreas Olsen f. 24/10-1854, Drangedal, hf., Arbeider i vaskeriet ved Fens jerngrube.
Gunhild Johannesdatter f. 6/8-1856, Lunde i Tel., hm.
Johannes A. Olsen f. 27/1-1893, Lunde i Tel., s., ug., Grubearbeider.
Anders Martinius Olsen f. 23/5-1896, Lunde i Tel., s.
Teodor A. Olsen f. 3/7-1899, Lunde i Tel., s.

Fen øvre.
Under bnr 1.

Søren Hansen f. 11/10-1863, Ytre Holmedal, hf., Grubearbeider (minerer).
Johanne Tollefsdatter f. 17/5-1851, Kopervik, hm.
Teodor H. Etland f. 21/9-1892, Mo i Tel., Husmoderens søn, Grubearbeider.
Gerda H. Etland f. 2/3-1898, Mo i Tel., Husmoderens datter.
Kirsti Johnsdatter f. 2/10-1845, Solum, enslig losjerende, enke, Haandverkerenke, Dagarbeiderske.

Fen øvre.
Under bnr 1.

Karen Karlsdatter Boklund f. 24/6-1851, Froland, hm., enke, Arbeiderenke, lever av sine opsparte penge.
Kristian K. Boklund f. 31/8-1889, Mo i Tel., s., Grubearbeider.
Alfred K. Boklund f. 11/3-1895, Mo i Tel., s.

Peder Martinius Boklund f. 21/8-1882, Froland, hf., Handelsbestyrer ved landhandel.
Aaste Halvorsdatter f. 16/6-1875, Hollen, hm.

Fen øvre.
Under bnr 1.

Hermand Larsen (Herman Larsen) f. 12/6-1876, Hollen, hf., Grubearbeider.
Karen Pedersdatter f. 1/1-1882, Lunde i Tel., hm.
Agnes H. Larsen f. 27/5-1901, Hollen, d.

Isak Net f. 29/1-1856, Sverige, enslig losjerende, g. Grubearbeider.
Ole Sundlid f. 10/10-1837, Vaage i Gudbrandsdalen (Vaagaa), enslig losjerende, g. Grubearbeider.
Ivar Olsen f. 9/12-1882, Birkedalen i Eidanger, enslig losjerende, ug. Grubearbeider.

Fen øvre.
Under bnr 1.

Tore Syversen f. 19/9-1851, Lesje (Lesja), hf., Grubearbeider (minerer).
Lina Johansdatter f. 28/1-1856, Stange, hm.
Mathilde T. Syversen f. 6/2-1886, Mo i Tel., d., ug., Dagarbeiderske.
Albert T. Syversen f. 11/1-1888, Mo i Tel., s., ug., Grubearbeider.
Johan Sigvard T. Syversen f. 27/5-1890, Mo i Tel., s., ug., Grubearbeider.
Teodor T. Syversen f. 9/8-1895, Mo i Tel., s., ug., Syk.
Oskar T. Syversen f. 1/12-1896, Mo i Tel., s.
Alfred T. Syversen f. 13/10-1899, Mo i Tel., s.

Fen øvre.
Gnr 26 - bnr 2. Ødegaarden. Hovedbygningen.

Arve Olsen f. 18/5-1841, Hollen, hf., Forhenv. Gruvearbeider, selveier.
Anne Pedersdatter f. 28/2-1834, Hollen, hm.
Brede Olsen f. 1836, Sverige, enslig losjerende, enkemand, Stenpokker.

Fen øvre.
Under bnr 2.

Ida Hansdatter f. 6/7-1866, Hollen, hm., g., Agentkone, sysselsatt i huset.
Hans Olsen f. 30/3-1896, Hollen, s., ug., Bakersvend.
Karl Olsen f. 16/1-1900, Hollen, s.
Agnes Olsdatter f. 8/2-1902, Hollen, d.
Artur Olsen f. 30/6-1904, Hollen, s.
Olaf Olsen f. 15/5-1907, Hollen, s.
Anne Grønsten f. 12/9-1832, enke, mor til husmoren, Arbeiderenke, lever av sine opsparte penge.

Georg Allin f. 6/8-1846, Kanada Amerika, midlertidig bosatt, g., Grubeingeniør.

Fen øvre.
Gnr 26 - bnr 3.

Ole Olsen f. 18/12-1865, Lunde i Tel., hf., Forhenv. Grubearbeider.
Olea Johnsdatter f. 13/10-1861, Hollen, hm.
Olaf Olsen f. 19/10-1892, Hollen, s., ug., Sysselsat ved gaarden (jordbruk).
Inger Olsdatter f. 28/8-1896, Hollen, d.
Hanna Karoline Olsdatter f. 24/9-1898, Solum, d.
Astrid Olsdatter f. 19/11-1900, Hollen, d.

(Denne familien tilhørte i 1910 "Jarlsbergs frimenighet". Senere kjent som D.E.L.K. - Den Evangeliske Lutherske Kirke. G.S.).

Aleksius Larsen f. 1/7-1878, Stange, hf., Grubearbeider.
Karoline Olsdatter f. 28/7-1882, Lunde i Tel., hm.
Anker Johan Larsen f. 29/11-1907, Hollen, s.

Karl Larsen f. 15/6-1886, Mo i Tel., hf., Grubearbeider.
Anna Olsdatter f. 28/10-1879, Lunde i Tel., hm.
Edle Marie Karlsdatter f. 7/2-1906, Lunde, d.
Olaf Johan Karlsen f. 8/4-1908, Hollen, s.

Ole Olsen Skaardal f. 26/2-1849, Hollen, hf., (midlertidig tilstede), Skomaker.
Martha Hansdatter f. 6/1-1847, Hollen, hm.

Fen øvre.
Gnr 26 - bnr 5.

Ole Fæhn f. 27/10-1878, Hollen, hf., Lensmand.
Lulla Isaksdatter f. 29/6-1877, Hollen, hm.
Trygve Olsen f. 19/8-1894, Hollen, s., ug., Kontorist paa lensmandskontoret.
Sverre Olsen f. 31/3-1896, Hollen, s., ug., Elev ved Ulefos private middelskole.
Maren Olsdatter f. 1/5-1899, Hollen, d.
Mary Olsdatter f. 9/12-1902, Hollen, d.
Randi Olsdatter f. 18/7-1904, Hollen, d.
Elise Karlsdatter f. 11/3-1893, Kragerø, ug., Tjenestepike.

Lars Halvorsen f. 1/3-1884, Hollen, hf., Forpagter.
Rikka Eriksdatter f. 28/12-1884, Drangedal, hm., Forpagterkone.
Hjalmar Larsen (ingen flere opplysninger).
Harriet Larsen f. 18/3-1909, Hollen, d.
NN Larsen f. 17/11-1910, Hollen, d.
Tomine Taraldsen f. 5/6-1881, Solum, ug., Tjenestepike.

Fen øvre.
Gnr 26 - bnr 6, 7.

Lars Halvorsen f. 14/4-1848, Hollen, hf., Gaardbruger, sindsyk.
Maren Henriksdatter f. 29/10-1850, Hollen, hm.
Hans Larsen f. 19/9-1872, Hollen, s. ug., Dagarbeider i en jerngrube.
Olaus Larsen f. 5/3-1880, Hollen, s. ug., Dagarbeider i en jerngrube.
Hilda Larsdatter f. 11/12-1886, Hollen, d., ug., sysselsat i huset.
Johan Larsen f. 2/7-1891, Hollen, s., ug., sysselsat ved gaarden.
Olaf Larsen f. 20/10-1894, Hollen, s., ug., sysselsat ved gaarden.
Johannes Rasmussen f. 15/5-1887, enslig losjerende, ug., Gruvearbeider (minerer).

Fen øvre.
Gnr 26 - bnr 8. Ødegaarden.

Torkil Dalen (Torkild Dahlen) f. 6/8-1874, Fyresdal, hf., Grubearbeider, Gaardbruker.
Anne Larsdatter f. 8/7-1875, Hollen, hm.
Torleif T. Dalen f. 9/11-1901, Hollen, s.
Alette T. Dalen f. 9/12-1902, Hollen, d.
Otilie T. Dalen f. 20/11-1904, Hollen, d.
Artur T. Dalen (Arthur T. Dalen) f. 13/3-1907, Hollen, s.
Rut T. Dalen f. 26/7-1909, Hollen, d.
Lina Olausdatter f. 7/11-1895, Mo i Tel., ug., Tjenestepike, sysselsat i huset.
Johan Lenschow f. 13/2-1883, Kristiania, losjerende, ug., Ingeniør.

Karl Olsen f. 15/3-1879, Eidanger, hf., Grubearbeider (minerer).
Sigrid Halvorsdatter f. 22/3-1883, Avaldsnes, hm.
Halvor Karlsen f. 3/8-1905, Hollen, s.
Olaf Karlsen f. 12/5-1907, Hollen, s.
Martha Karlsdatter f. 8/2-1909, Hollen, d.
Ole Larsen f. 28/8-1853, Kongsvinger, losjerende, g., Grubearbeider (minerer).

Fen øvre.
Gnr 26 - bnr 9. Bjørndalen.

Anders Sørensen f. 6/11-1864, Solum, hf., Gaardbr. og gaardsarbeider.
Anlaug Olsdatter f. 24/8-1862, Saude Telemarken (Sauherad), hm.
Severin Bertinius Andersen f. 2/8-1888, Hollen, s., ug., Skogsarbeider.
Berta Andersdatter f. 7/1-1897, Hollen, d.
Alma Andersdatter f. 14/3-1900, Hollen, d.
Tomas Andersen (Thomas Andersen) f. 13/12-1904, Hollen, s.
Kato Andersen (Cato Andersen) f. 11/5-1909, Hollen, s.

Under bnr 9. Bjørndalen.

Hans Knutsen f. 11/12-1872, Solum, hf., Grubearbeider.
Marie Svendsdatter f. 18/12-1874, Lunde i Tel., hm.
Knut Hansen f. 4/10-1897, Solum, s.
Maren Hansdatter f. 27/3-1902, Solum, d.
Ole Hansen f. 9/2-1904, Solum, s.
Sverre Hansen f. 29/10-1906, Hollen, s.
Gunda Hansdatter f. 1/2-1908, Hollen, d.
Martha Hansdatter f. 19/8-1909, Hollen, d.
Martinius Johnsen f. 7/10-1887, Drangedal, losjerende, ug., Veiarbeider og skogsarbeider.
Johan Strand f. 12/9-1887, Solum, losjerende, ug., Veiarbeider og skogsarbeider.

Fen øvre.
Gnr 26 - bnr 10. Skippervold.

Anders P. Skippervold f. 22/10-1870, Hollen, hf., Gaardbr. og grubearbeider.
Kari Andersdatter f. 30/4-1877, Gjerstad, hm.
Anne Andersdatter f. 13/12-1901, Hollen, d.
Martha Andersdatter f. 27/7-1903, Hollen, d.
Peder Andersen f. 6/1-1906, Hollen, s.
Asta Andersdatter f. 28/10-1907, Hollen, d.
August Flink f. 18/12-1850, Sverige, losjerende, g., Grubearbeider.

Fen øvre.
Gnr 26 - bnr 12.

Tollef Olsen f. 3/3-1878, Hollen, hf., Gaardbruker.
Anne Pedersdatter f. 21/2-1876, Hollen, hm.
Olga Tollefsdatter f. 29/1-1902, Hollen, d.
Anni Karoline Tollefsdatter f. 24/1-1906, Hollen, d.
John Tollefsen f. 26/5-1910, Hollen, s.
John Tollefsen Fæhn f. 21/10-1843, Hollen, losjerende, ug., Rentenist.
Margit Olsdatter f. 1/11-1893, Mo i Tel., ug., Tjenestepike.

Halvor Tollefsen f. 18/5-1868, Mo, hf., ug., Grubearbeider.
Margit Halvorsdatter f. 31/8-1828, Mo, mor til Halvor Tollefsen, Føderaadsenke, litt fattigunderstøttelse.
Marie Olsdatter f. 4/4-1895, Hollen, ug., Tjenestepike.

Fen øvre.
Gnr 26 - bnr 13.

Peder Andersen f. 28/7-1877, Hollen, hf., Grubearbeider.
Anne Sveinungsdatter f. 18/2-1876, Lunde i Tel., hm.
Anders Pedersen f. 22/10-1898, Hollen, s.
Sveinung Pedersen f. 26/12-1901, Hollen, s.
Peder Pedersen f. 14/4-1904, Hollen, s.
Inger Pedersdatter f. 8/10-1909, Hollen, d.

Fen øvre.
Gnr 26 - bnr 15. Løvli.

Halvor Andersen f. 27/7-1875, Hollen, hf., Grubearbeider.
Anne Arvesdatter f. 23/6-1866, Hollen, hm., sysselsat i huset, syr litt ved siden av.
Arne Andreas Halvorsen f. 9/1-1899, Hollen, s.
Johan Karl Hansen f. 13/5-1901, Hollen, s.
Artur Bertinius Hansen (Arthur B. Hansen) f. 23/6-1904, Hollen, s.
Johanne Thomasdatter f. 1/3-1842, Hollen, mor til Halvor Andersen, Føderaadsenke.


Namløs nordre
Gnr 27.


Namløs nordre.
Gnr 27 - bnr 1. Lillejordet.

Rollef Kristensen f. 20/1-1865, Hollen, hf., Gaardbruker.
Ingeborg Abrahamsdatter f. 17/2-1858, Hollen, hm.
Karoline Torgrimsdatter f. 17/2-1858, Hollen, ug., Tjenestepike.

Namløs nordre.
Gnr 27 - bnr 2. Myrhalsen.

Klaus Olsen f. 9/10-1831, Hollen, hf., enkemand, Grubearbeider.
Julie Klausdatter f. 24/12-1887, Hollen, d., g., Farmerkone (på besøk).
Andrea Klausdatter f. 22/3-1870, Hollen, d., enke, Murerenke.
Alvilde Bredesdatter f. 6/3-1898, Odalen, datter til Andrea Klausdatter.
Terese Thorvaldsdatter f. 4/11-1906, Hollen, datter til Andrea Klausdatter.

Gustav Klausen f. 23/4-1877, Hollen, hf., Grubearbeider.
Petra Pettersdatter f. 18/11-1883, Øiestad, hm.
Klara Marie Gustavsdatter f. 11/5-1902, Hollen, d.
Jenny Gustavsdatter f. 10/6-1903, Hollen, d.
Sverre Gustav Gustavsen f. 6/10-1905, Hollen, s.
Olaf Emil Gustavsen f. 11/9-1908, Hollen, s.

Nils Karlsen f. 12/6-1888, Hollen, losjerende, ug., Grubearbeider.

Namløs nordre.
Gnr 27 - bnr 3.

Jørgen Vaaler f. 12/11-1876, Drangedal, hf., Grubearbeider (minerer).
Maren Elise Vaaler f. 8/1-1857, Hollen, hm.
Olaf Olsen f. 26/4-1885, Hollen, ug., søn til Maren Elise Vaaler, Jernbanearbeider.

Under bnr 3.

Kari Rasmusdatter f. 18/9-1863, Lunde i Tel., hm., Arbeiderenke, dagarbeiderske.
Ingeborg Olsdatter f. 1/4-1900, Hollen, d.
Nils Olsen f. 12/5-1903, Hollen, s.
Reinhard Olsen f. 6/12-1905, Hollen, s.
Olaf Olsen f. 24/2-1909, Hollen, s.

Namløs nordre.
Gnr 27 - bnr 4. Kaasa.

Oskar Solberg f. 30/7-1865, Sverige, hf., Gaardbruker og Skreppekar.
Maren Johansdatter f. 1/6-1869, Hollen, hm.
Alma O. Solberg f. 17/8-1895, Hollen, d., ug., sysselsat i huset.
Johan O. Solberg f. 14/1-1899, Hollen, s.
Martha O. Solberg f. 17/3-1907, Hollen, d.
Konstanse O. Solberg f. 21/3-1909, Hollen, d.
Anna Olsdatter f. 11/12-1826, Hollen, mor til Maren Johansdatter, Arbeiderenke, lever av sine opsparte penge.

Kristian Johansen f. 6/12-1858, Løiten, losjerende, enkemand, Grubearbeider.

Namløs nordre.
Gnr 27 - bnr 5.

Johannes Namlaus (Johannes Namløs) f. 19/6-1875, Hollen, hf., ug., Gaardbruker.
Mari Anne Namlaus f. 1/12-1882, Hollen, ug., søster til Johannes, ug., sysselsat i huset.
Maren Anne Nilsdatter f. 10/12-1837, Hollen, mor til Johannes, Føderaadsenke.
Nils Namlaus f. 1880, Hollen, ug., bror til Johannes, Arbeider.


Namløs nedre
Gnr 28.


Namløs nedre.
Gnr 28 - bnr 1.

Mari Tollefsen Fæhn f. 4/9-1848, Hollen, hm., Gaardbrukerenke med selveiendom.
Marie Josefine Nord f. 26/3-1880, Hollen, d., g., Sysselsat i huset.
John O. Fæhn f. 15/11-1887, Hollen, s., ug., Skogsarbeider.
Ebba Nord f. 10/10-1903, Hollen, datter til Marie Josefine Nord.
Olaf Nord f. 30/1-1905, Hollen, søn til Marie Josefine Nord.
Kaare Nord f. 23/5-1910, Hollen, søn til Marie Josefine Nord.
Per Tollefsen f. 1831, Hollen, losjerende, ug., Rentenist.
Mari Saga f. 21/9-1882, Bø i Tel., losjerende, ug., Folkeskolelærerinde.
Knut Skare f. 4/6-1895, Mo i Tel., ug., Tjenestegut, sysselsat ved gaarden.
Anna Svendsen f. 27/8-1893, Lillehammer, ug., Tjenestepike, sysselsat i Fjøset.

Namløs nedre.
Gnr 28 - bnr 2. Røkstuen.

Knut Edvardsen f. 5/2-1883, Drangedal, hf., Grubearbeider.
Ingeborg Olsdatter f. 26/3-1878, Hollen, hm., Arbeiderkone, syr litt ved siden av.
Olga Knutsdatter f. 3/12-1904, Hollen, d.
Bjarne Knutsen f. 24/7-1906, Hollen, s.
Maren Knutsdatter f. 12/9-1908, Hollen, d.

Namløs nedre.
Gnr 28 - bnr 3. Lusnes.

Gunnar Andresen f. 2/12-1854, Hollen, hf., Formand ved barkerne hørende til Fens jerngrube.
Sigrid Hansdatter f. 22/1-1856, Mo i Tel., hm.
Anne Olafsdatter f. 30/10-1896, Mo i Tel., hennes datter.

Under bnr. 3. Lusnes.

Kittil Johnsen (Kittil Vaal) f. 20/8-1878, Kvitseid, hf., Grubearbeider.
Josefine Gundersdatter f. 15/5-1885, Hollen, hm.
Johan Kittilsen f. 15/7-1906, Hollen, s.
Beda Kittilsdatter f. 19/11-1907, Hollen, d.
Konrad James Kittilsen f. 11/10-1910, Hollen, s. (G.S.)

August Olsen f. 10/11-1867, Solum, hf., Grubearbeider.
Olette Jermundsen f. 23/4-1870, Lardal, hm.
Ole Olsen f. 20/3-1897, Lardal, s.
Anna A. Olsen f. 2/5-1901, Hollen, d.
Johan A. Olsen f. 26/10-1903, Hollen, s.
Ida A. Olsen f. 26/10-1903, Hollen, d.
Martha A. Olsen f. 9/12-1907, Hollen, d.
Jenny A. Olsen f. 9/12-1907, Hollen, d.

Karl Lindkvist f. 15/11-1849, Sverige, hf., Forhenv. Grubearbeider, jordarvet, faar penge av riksforsikringen.
Johanna Johansdatter f. 29/10-1846, Sverige, hm.
Hulda Karlsdatter f. 16/1-1890, Sannikedal (Sannidal), d., ug., Sysselsat i huset.
Anders Karlsen f. 12/5-1874, Sannikedal, s. ug., (På besøk. Hadde bodd i Canada i 6 aar. G.S.), Farmer.

Karl Upstrøm f. 2/9-1871, Sverige, hf., Grubearbeider.
Marie Olsdatter f. 5/8-1881, N. Land (Oppland), hm.
Haakon Karlsen f. 27/1-1903, Vardal (Gjøvik, Oppland), s.
Marie Karlsdatter f. 2/5-1906, Hollen, d.
Karl Karlsen f. 31/1-1909, Hollen, s.


Namløs Midgaard
Gnr 29.


Namløs Midgaard.
Gnr 29 - bnr 1. Teigen.

Johannes Olsen f. 12/10-1869, Hollen, hf., Gaardbruker.
Karen Kirstine Andersdatter f. 10/1-1872, Hollen, hm.
Anne Johannesdatter f. 22/8-1898, Hollen, d.
Karette Johannesdatter f. 18/4-1901, Hollen, d.
Olaf J. Olsen f. 14/4-1903, Hollen, s.
Anders J. Olsen f. 13/6-1908, Hollen, s.
Karette Kristensdatter f. 5/5-1895, Hollen, ug., Tjenestepike, sysselsat i fjøset.

Namløs Midgaard.
Gnr 29 - bnr 2. Teigen.

Ole Hansen Teigen f. 24/7-1864, Sandsvær, hf., Stiger i jerngrube.
Anne Marie Hansen Teigen f. 12/4-1864, Eker, hm.
Anette Nikoline Teigen f. 25/6-1890, Kongsberg, d., ug., sysselsat i huset.
Martha Teigen f. 13/12-1891, Sandsvær, d., ug., sysselsat i huset.

Namløs Midgaard.
Gnr 29 - bnr 4. Einarhaugen.

Halvor Halvorsen f. 13/7-1857, Saude (Sauherad. G.S.), hf., Gaardbruker, snekker.
Marie Nilsdatter f. 20/1-1856, Hollen, hm.
Halvor Halvorsen f. 17/9-1883, Hollen, s., ug., sysselsat ved gaarden.
Andreas Halvorsen f. 9/6-1890, Hollen, s., ug., sysselsat ved gaarden.
Ingeborg Halvorsdatter f. 21/7-1892, Hollen, d., ug., sysselsat i huset.
Magnus Halvorsen f. 24/4-1896, Hollen, s.

Under Namløs Midgaard Einarhaugen.
Gnr 29 - bnr 4.

Ingeborg Engebretsen f. 20/9-1867, Hollen, hm., g., Agentkone, sysselsat i huset.
Otmar Engebretsen f. 6/10-1897, Porsgrund, s.
Berna Helene Engebretsen f. 20/12-1902, Hollen, d.
Germand Engebretsen f. 17/12-1904, Hollen, s.

Namløs Midgaard.
Gnr 29 - bnr 5.

Peder Jørgensen, f. 29/6-1852, Hollen, hf., Gaardbruker.
Anne Martine Pedersdatter f. 9/3-1863, Hollen, hm.
Jørgen P. Jørgensen f. 30/10-1885, Hollen, s., midlertidig (på besøk), g. , Landhandleribestyrer.
Anne Jørgensen f. 30/11-1888, Hollen, d., ug.
Peder Jørgensen f. 4/8-1891, Hollen, s. ug., Sysselsat ved gaarden.
Gustav P. Jørgensen f. 28/5-1894, Hollen, s., ug., Handelsbetjent ved landhandleri.
Nikoline Jørgensen f. 2/3-1897, Hollen, d.
Thor P. Jørgensen f. 15/2-1900, Hollen, s.
Martha Jørgensen f. 24/12-1903, Hollen, d.
Ruth Jørgensen f. 23/1-1908, Hollen, d.
Anne Nilsdatter f. 18/9-1828, Hollen, mor til Peder Jørgensen, Føderaadsenke.

Namløs Midgaard.
Gnr 29 - bnr 6. Hagen (Namløshagen?)

Anders Arvesen f. 11/11-1836, Hollen, hf., enkemand, Grubearbeider.
Ole Andersen (f. 28/5-1860), Hollen, s., (på besøk, Amerika i ca. 12 aar) g., Hoteleier.
Hans Andersen (f. ca. 1872), Hollen, s., (på besøk, Amerika i ca. 10 aar) ug., Arbeider ved sagbrug.
Gro Tollefsen f. 25/3-1842, Mo i Tel., enke, Tjenestepike.

Namløs Midgaard.
Gnr 29 - bnr 7.

Tron Kittilsen f. 16/4-1849, Hollen, hf., enkemand, Gaardbruker.
Kristi Kittilsdatter f. 11/7-1844, Hollen, ug., Husbestyrinde.

Andreas Grindem f. 22/2-1874, Øiestad, hf., skaktarbeider i jerngrube.
Karen Kirstine Grindem f. 7/4-1877, Hollen, hm.
Anne Kristine Grindem f. 31/7-1902, Hollen, d.
Vilhelm Grindem (Wilhelm Grindem) f. 16/4-1904, Hollen, s.
Anne Helene Grindem f. 25/1-1906, Hollen, d.
Thora Marie Grindem f. 17/1-1908, Hollen, d.

Disse familiene tilhørte begge "Jarlsbergs frimenighet" (senere D.E.L.K. - Den Evangeliske Lutherske Kirke. G.S.)

Namløs Midgaard.
Gnr 29 - bnr 8. Einarhaugen og Spirødkaasa.

Vetle Hansen f. 19/1-1862, Lunde i Tel., hf., Gaardbruker og grubearbeider.
Inger Marie Isaksdatter f. 26/1-1863, Hollen, hm.
Isak Vetlesen f. 23/1-1885, Hollen, s., ug., Gruvearbeider, ansatt paa labratoriet.
Gunhild Vetlesen f. 22/5-1890, Hollen, d., ug., Sypike, litt arbeide i huset.
Anne Vetlesen f. 12/3-1893, Hollen, d., ug., sysselsat i huset.
Martha Vetlesen f. 1/12-1895, Hollen, d.
Ingeborg Vetlesen f. 18/3-1897, Hollen, d.
Gunhild Kristensdatter f. 15/11-1827, Lunde i Tel., mor til Vetle Hansen, Føderaadsenke.

Namløs Midgaard.
Gnr 29 - bnr 9. Rognkaas.

Karen Thomasdatter f. 1839, Hollen, hm., Arbeiderenke, med selveiendom.
Anders Tovsrud f. 1874(?), Jondalen, svigersøn, g., Grubearbeider.
Karoline Johnsdatter f. 16/9-1880, Hollen, datter til Karen Thomasdatter, g., Arbeiderkone, sysselsat i huset.
Gudrun Andersdatter f. 21/7-1905, Hollen, d.
Ingeborg Andersdatter f. 7/10-1906, Hollen, d.
Astrid Andersdatter f. 18/6-1909, Hollen, d.

Maren Hansdatter f. 12/11-1860, Solum, hm., Veivokterenke, dagarbeiderske.
Berta Marie Kristensdatter f. 2/4-1886, Hollen, d., ug., sysselsat i huset.
Jacob Bertinius Kristensen f. 17/10-1888, Hollen, s., ug., Gaards- og skogsarbeide.
Bjarne Kristensen f. 2/8-1897, Hollen, s.

Namløs Midgaard.
Gnr 29 - bnr 10.

Ole Nilsen (Ole Nilsen Namløs) f. 6/10-1834, Hollen, hf., Gaardbruker.
Maren Tollefsdatter f. 7/9-1833, Hollen, hm.
Johannes Olsen f. 15/8-1862, Hollen, s. (paa besøk), g., Handelsmand.
Tollef Olsen f. 4/11-1878, Hollen, s. (paa besøk), g., Sagfører.
Andreas Olsen f. 12/6-1873, Hollen, s. (paa besøk), g., Slagter.
Karl Olsen f. 12/3-1876, Hollen, s. (paa besøk), ug., Banksjef.
Anne Halvorsdatter f. 12/2-1891, Mo i Tel., Tjenestepike, sysselsat i fjøset.

Under bnr 10.

Anne Grindem f. 10/1-1853, Arendal, hm., Arbeiderenke, dagarbeiderske.
Edvind Dale f. 14/2-1890, Mo i Tel., losjerende, ug., Grubearbeider.

Namløs Midgaard.
Gnr 29 - bnr 11. Hagen (Namløshagen)

Johan Jørgensen f. 9/4-1868, Kvitseid, hf., enkemand, Grubearbeider (minerer).
Anton Johansen f. 22/8-1897, Mo i Tel., s.
Marie Johansdatter f. 13/3-1899, Mo, d.
Gudrun Johansdatter f. 24/9-1901, Hollen, d.
Gustav Johansen f. 29/10-1904, Hollen, s.
Signe Tollefsdatter f. 10/11-1879, Mo i Tel., ug., Tjenestepike.

 


Namløs søndre
Gnr 30.


Namløs søndre.
Gnr 30 - bnr 1.

Tron Andersen f. 1/7-1867, Hollen, hf., Gaardbruker.
Karoline Johnsdatter f. 28/7-1877, Hollen, hm.
Ingeborg Tronsdatter f. 1/5-1906, Hollen, d.
Asbjørn Tronsen f. 19/10-1908, Hollen, s.
Kirsten Kristensdatter f. 12/11-1892, Hollen, ug., Tjenestepike, sysselsat i fjøset.
Anders Tronsen f. 21/11-1835, Hollen, far til Tron Andersen, enkemand, Føderaadsmand.

Namløs søndre.
Gnr 30 - bnr 2.

Tron Olsen f. 26/11-1876, Hollen, hf., Gaardbruker.
Ingeborg Halvorsdatter f. 22/6-1865, Hollen, hm.
Ole Tronsen f. 10/10-1898, Hollen, s.
Signe Marie Tronsdatter f. 15/6-1900, Hollen, d.
Maren Tronsdatter f. 14/10-1902, Hollen, d.
Hilleborg Tronsdatter f. 2/6-1905, Hollen, d.
Ragna Tronsdatter f. 6/12-1907, Hollen, d.
Ole Hansen f. 30/12-1895, Bø i Tel., ug., Tjenestegut, sysselsatt ved gaarden.

Under bnr 2.

Ole Halvorsen f. 18/10-1852, Valle, hf., Grubearbeider.
Ingeborg Kittilsdatter f. 29/6-1855, Lunde i Tel., hm.
Halvor Olsen f. 18/11-1891, Aamli, s., ug., Grubearbeider.
Kittil Olsen f. 26/8-1893, Aamli, s. ug., Grubearbeider.
Jørgen Olsen f. 3/1-1895, Tvedestrand, s., ug., Skogsarbeider.

Febakkepladsene.
Gnr 30 - bnr 5.

Bertinius H. Haugerud (Bertinius Hansen) f. 21/11-1873, Mo i Tel., hf., Skakbygger i en jerngrube.
Hanna Johnsdatter f. 27/11-1879, Hollen, hm.
Harald B. Haugerud f. 2/6-1906, Hollen, s.
John B. Haugerud f. 22/10-1908, Hollen, s.
Einar Konov H. Haugerud f. 28/11-1910, Hollen, s.
Pauline Fjogesund (Pauline Fjaagesund) f. 31/5-1891, ug., Tjenestepike, sysselsatt i fjøset.

Febakkepladsene.
Gnr 30 - bnr 5.

Olaf K. Skare (Olaf Knutsen Skare) f. 18/2-1868, Fyresdal, hf., Grubearbeider.
Ingeborg Gundersdatter f. 18/7-1869, Mo i Tel., hm.
Sigvard O. Skare f. 28/2-1892, Mo i Tel., s., ug., Handelsbetjent.
Gunnar O. Skare f. 25/2-1901, Mo i Tel., s.
Anton O. Skare f. 14/2-1904, Hollen, s.
Dagne O. Skare f. 15/11-1909, Hollen, d.

Febakkepladsene.
Gnr 30 - bnr 5.

Ole Torgersen (Ole Torjussen Berge. G.S.) f. 24/12-1866, Kvitseid, hf., Skakbygger i jerngrube.
Birgit Andreasdatter f. 12/8-1867, Mo i Tel., hm.
Georg Olsen f. 5/1-1893, Mo i Tel., s., ug., Grubearbeider.
Torjus Olsen f. 22/11-1894, Mo i Tel., s.
Andreas Olsen f. 29(?!)/2-1897, Mo i Tel., s.
Gunulf Olsen f. 3/3-1899, Mo i Tel., s.
Ingeborg Olsdatter f. 27/1-1901, Mo i Tel., d.
Bjarne Olsen f. 8/1-1903, Hollen, s.
Trygve Olsen f. 1/3-1905, Hollen, s.
Otmar Olsen f. 26/4-1909, Hollen, s.
Ingolf Olsen f. 25/9-1910, Hollen, s.

Febakkepladsene.
Gnr 30 - bnr 5.

Ole Larsen f. 15/3-1829, Hollen, hf., Forhenv. grubearbeider, litt gaardsarbeide.
Berte Larsen f. 15/12-1838, Hollen, hm.
Anne Marie Larsen f. 16/8-1870, Hollen, d., ug., Sysselsat i huset.

Febakkepladsene.
Gnr 30 - bnr 5.

Ole Torkilsen f. 14/4-1849, Flesberg, hf., enkemand, Materialforvalter ved Fens jerngrube.
Johanne Olsdatter f. 11/9-1881, Mo i Tel., d., ug., sysselsat i huset.
Signe Olsdatter f. 1/1-1890, Mo i Tel., d., ug., sysselsat i huset.
Henrik Sørensen f. 11/4-1885, Avaldsnes, losjerende, ug., Grubearbeider.

Febakkepladsene.
Gnr 30 - bnr 5.

Nils J. Dale f. 1/5-1864, Bruvik, hf., Grubearbeider (minerer).
Birgit Olsdatter f. 31/7-1866, Mo i Tel., hm.
Olaf Nilsen f. 5/2-1892, Mo i Tel., s., ug., Grubearbeider.
Albert N. Dale f. 4/10-1899, Mo i Tel., s.
Sverre N. Dale f. 12/2-1903, Hollen, s.
Nils N. Dale f. 17/4-1906, Hollen, s.
Torgeir Olsen f. 24/1-1892, Mo i Tel., ug., losjerende i familien, Grubearbeider.

Febakkepladsene.
Gnr 30 - bnr 6, 7.

Brynjulf Olsen f. 30/7-1862, Hollen, hf., Gaardbruker.
Gunhild Johnsdatter f. 23/4-1872, Hollen, hm.
Borghild Olsen f. 25/3-1902, Hollen, d.
Georg B. Olsen f. 6/10-1904, Hollen, s.
Olga B. Olsen f. 8/2-1907, Hollen, d.
Astrid B. Olsen f. 2/10-1909, Hollen, d.

Namløs søndre.
Gnr 30 - bnr 9. Fjeldstad.

Ole P. Andersen f. 19/3-1870, Hollen, hf., Grubearbeider.
Gunhild Andersdatter f. 20/3-1868, Seljord, hm.
Anne Olsdatter f. 16/12-1890, Hollen, d. (på besøk), g., Arbeiderkone.
Andreas Olsen f. 24/6-1895, Hollen, s.
Berta Olsdatter f. 29/8-1896, Hollen, d.
Severine Olsdatter f. 28/11-1899, Hollen, d.
Olaf Olsen f. 23/1-1902, Hollen, s.
Gunhild Olsdatter f. 3/11-1904, Hollen, d.
Olga Olsdatter f. 7/4-1906, Hollen, d.
Nikoline Olsdatter f. 20/5-1908, Hollen, d.


Vale
Gnr 31.


(Bnr. 1 av Vale er Valeskauen, som besto av en rekke ikke skyldsatte boplasser. G.S.)

Vale.
Gnr 31 - "bnr 1". Glaholt (øvre).

Torgrim T. Glaholt (Torgrim Torgrimsen) f. 3/3-1866 (rettet G.S.), Bø i Tel. (skal være Saude), enkemand, Leilænding, skogsarbeide og jordbruk.
Bedikte T. Glaholt f. 14/4-1892, Hollen, d., ug., Almindelig husgjerning.
Gunder Dahl T. Glaholt f. 22/4-1897 (rettet G.S.), Hollen, s.
Amalie T. Glaholt f. 26/10-1901 (rettet G.S.), Hollen, d.
Klara T. Glaholt f. 25/1-1904, Hollen, d.
Olaf T. Glaholt f. 9/3-1906, Hollen, s.

Vale.
Gnr 31 - bnr 2.

Jonas Trondsen f. 8/7-1884, Seljord, hf., ug., Gaardbruker.
Torgrim Larsen f. 3/9-1893, Hollen, ug., Tjenestegut, gaardsgut.
Ingeborg Svalebjørg f. 17/11-1893, Saude (Sauherad), ug., Tjenestepike, hus- og kreaturstel.
Inga Johnsen f. 19/9-1890, Hollen, ug., Tjenestepike, hus- og kreaturstel.
Trond J. Wale f. 1853, Hollen, mt. (på besøk), g., bestyrer av forbruksforretning.
Halvor Susaas f. 1853, Saude, mt. (på besøk), g., Gaardbruker.
Kjersti Nilsdatter f. 9/12-1843, Hollen, hm., enke, Rentenist.
Karen Nilsdatter f. 20/7-1872, Hollen, ug., Tjenestepike, Husjomfru.

Under bnr 2. Høgsæte plads.

Nils Gundersen f. 1/10-1828, Hollen, hf., Husmand.
Greta Torgrimsdatter f. 25/11-1828, Hollen, hm., Husmandskone, hus- og kreaturstel.

Vale.
Gnr 31 - bnr 3. Glaholt (midtre).

Ole Olsen Glaholt f. 6/3-1880, Saude, hf., Leilænding, skogarbeide og jordbruk.
Kari Rollefsdatter Glaholt f. 25/4-1855, Hollen, hm.
Kirstine Olsdatter Glaholt f. 19/9-1901, Hollen, d.
Rollef Olsen Glaholt f. 20/9-1905, Saude (Sauherad), s.
Marie Olsdatter Glaholt f. 12/2-1907, Hollen, d.
Olga Olsdatter Glaholt f. 12/6-1910, Hollen, d.
Maren Rollefsdatter Glaholt f. 11/1-1881, Hollen, ug., Tjenestepike.

Vale.
Gnr 31 - bnr 5.

Kittil Mathisen f. 30/6-1839, Hollen, hf., Gaardbruker.
Anne Maria Johnsdatter f. 20/3-1844, Hollen, hm.
John Kittilsen f. 14/2-1882, Hollen, s., ug., Gaardsarbeide.
Mathias Kittilsen f. 25/1-1884, Hollen, s., ug., Gaardsarbeide.
Ole Kittilsen f. 30/9-1892, Hollen, s., ug., Gaardsarbeide.
Maren Kirstine Kittilsdatter f. 19/6-1890, Hollen, d., ug., Hus- og kreaturstell.

Margit Sandvik f. 7/8-1888, Laardal i Tel., ug., Budeie. Tilhører Statskirken.

Hele familien tilhørte "Den evangeliske-lutherske frimenighet i Jarlsberg". Senere kalt D.E.L.K. -
"Den Evangeliske Lutherske Kirke".

Vale.
Gnr 31 - bnr 6.

Ole Andersen f. 11/6-1865, Hollen, hf., Gaardbruker.
Maren Halvorsdatter f. 12/10-1871, Hollen, hm.
Kristine Olsdatter (Marie Kristine Vale) f. 13/11-1900, Hollen, d., Folkeskoleelev.
Astrid Olsdatter f. 20/8-1903, Hollen, d., Folkeskoleelev.
Hilleborg Olsdatter f. 19/7-1906, Hollen, d.
Olga Olsdatter f. 17/12-1908, Hollen, d.
Jens Johnsen f. 8/5-1865, Hollen, ug., Tjenestegut, skogs og gaardsarbeide.
Kirstine Trondsdatter f. 7/4-1870, Hollen, ug., Tjenestepike - budeie.

Vale.
Gnr 31 - bnr 7.

Peder Andersen (Peder Anton Vale) f. 19/4-1880, Efteløt i Sandsvær, hf., Gaardbruker og tømmerkjører.
Kari Kristensdatter f. 12/2-1875, Hollen, hm.
Anna Pedersdatter (Anna Pauline Vale) f. 16/3-1909, Hollen, d.
Pernille Knutsdatter f. 12/8-1836 (rettet G.S.), Slemdal (Siljan), losjerende familiemedlem, g., Føderaadskone.
Ingerid Nikolaisen f. 17/5-1898, Saude (Sauherad), losjerende familiemedlem, ug., Folkeskoleelev.
John Olsen f. 30/6-1833, Hollen, losjerende familiemedlem, ug., Fattiglem.

Vale.
Gnr 31 - bnr 11. Stuverud.

Halvor Olsen Stuverud f. 7/3-1878, Hollen, hf., Leilænding, skogarbeide og jordbruk.
Julie Nilsdatter f. 14/5-1877, Tøksfos i Sverige, hm.
Margit Jonsdatter f. 30/1-1896, Kristiania, (hennes) datter.
Julie Jonsdatter f. 26/12-1898, Kristiania, (hennes) d.
Ruth Jonsdatter f. 12/8-1902, Kristiania, (hennes) d.
Astrid Halvorsdatter f. 2/11-1908, Hollen, (begges) d.

Vale.
Gnr 31 - bnr 12. Usterud. (østre)

Lars Evensen Lunde f. 8/1-1849, Hollen, hf., g., Skogbetjent.
Marie Jørgensdatter Lunde f. 20/6-1845, Hollen, hm.
Lovise Karlsdatter Lunde f. 15/3-1899, Solum, losjerende familiemedlem, ug.
Anne Svennungsdatter Valen f. 7/3-1892, Saude, ug., Tjenestepike.

Vale.
Gnr 31 - bnr 13. Valøen.

Johan Ax f. 19/7-1866, Vårvick sogn i Sverige, hf., Grubearbeider, malmskiller, Leilænding.
Maren Svendsdatter f. 14/8-1873, Solum, hm.
Johan Ax f. 19/4-1892, Solum, s., ug., Grubearbeider (malmskiller).
Oskar Ax f. 21/1-1897, Solum, s., ug., Folkeskoleelev.
Hjalmar Ax f. 24/1-1900, Hollen, s., ug., Folkeskoleelev.
Kaspara Ax f. 19/7-1904, Hollen, d.
Marie Ax f. 19/7-1904, Hollen, d.
Karl Magnus Ax f. 17/6-1906, Hollen, s.
Hedvig Ax f. 4/8-1910, Hollen, d.

Vale.
Gnr 31 - bnr 15. Usterud. (vestre)

Lars Johnsen Usterud f. 11/4-1844, Saude, hf., g., Leilænding, skogarbeide og jordbruk.
Anne Torgrimsdatter f. 14/10-1847, Gjerpen, hm.
Inger Larsdatter Usterud f. 6/9-1882, Hollen, d., ug., Almindelig husgjerning.
John Larsen Usterud f. 13/6-1884, Hollen, s., ug., Skogsarbeide og jordbruk.
Torgrim Larsen Usterud f. 12/7-1886, Hollen, s., ug., Skogsarbeide og jordbruk.

Vale.
Gnr 31 - bnr 15. Osdalen plads.

Karl Anthon Hansen f. 19/4-1871, Efteløt i Sandsvær, hf., Leilænding og tømmerhugger.
Anne Johnsdatter f. 12/3-1873, Hollen, hm.
Hansine Andrea Kristiansdatter f. 1896, Gjerpen, losjerende familiemedlem, ug., Folkeskoleelev, forsørget av husfar.

Vale.
Gnr 31 - bnr 16.

Marie Kittilsdatter f. 26/9-1885, Hollen, hm., enke, Gaardsbestyrinde.
Arnt Larsen f. 6/6-1905, Hollen, s.
Lucie Marie Larsdatter (Lovise Marie Larsdatter er rett. G.S.) f. 25/5-1907, Hollen, d.

Vale.
Gnr 31 - (ikke skyldsatt i 1910) Glaholt skole.

Ole H. Hvalen f. 23/5-1853, Hollen, (midlertidig tilstede), hf., g., Folkeskolelærer.
(Vanlig bosted: Hvalen i Helgen. G.S.)

Vale.
Gnr 31 - (ikke skyldsatt i 1910). Haraldskaas.
(Lå ved Skådalsveien i Ytre Valebø. G.S.)

Gunder T. Haraldskaas f. 3/2-1844, Hollen, hf., Leilænding, skogarbeide og jordbruk.
Dorthea Halvorsdatter f. 9/9-1838, Gjerpen, hm.
Ole Gundersen f. 13/4-1877, Hollen, s., ug., Skogarbeide og flaatemand.
Anne Gundersdatter f. 15/7-1870, Gjerpen, d., ug., Almindelig husgjerning.

Vale.
Gnr 31 - (ikke skyldsatt i 1910). Valesæter.

Halvor E. Kaasene f. 3/8-1851, Lunde i Tel., midlertidig losjerende, enkemand, Skogarbeider.
Thor Ellefsen f. 13/9-1881, Vinje, midlertidig losjerende, ug., Skogarbeider.
Nils O. Hagen f. 29/3-1877, Gjerpen, midlertidig losjerende, ug., Skogarbeider.
Ole Torkelsen f. 1860, Saude (Sauherad), midlertidig losjerende, g., Skogarbeider.
NN Olsen f. 1890, Gjerpen, midlertidig losjerende, ug., Skogarbeider.
 


Graver
Gnr 32.


Graver.
Gnr 32 - bnr 1.

Guro Olsdatter f. 28/4-1854, Hollen, hm., enke, Gaardbruker.
Knut Gundersen f. 17/9-1888, Hollen, s., ug., (på besøk?), Skogsarbeider.
Olav Gundersen f. 27/6-1890, Hollen, s., ug., Gaardsarbeide.
Gunnar Gundersen f. 20/8-1893, Hollen, s., ug., Gaardsarbeide.
Aasta Halvorsdatter f. 17/5-1900, Bø i Tel., losjerende familiemedlem, Folkeskoleelev, forsørget av Guro Olsd.
Sigurd Olsen f. 3/3-1859, Saude (Sauherad), ug., losjerende familiemedlem, Rentenist.
Peter Olsen Tveitan f. 18/11-1884, Nissedal, ug., Tjenestegut - gaardsarbeide.
Ingeborg Torgrimsdatter Øigaren f. 21/6-1885, Saude, ug., Stuepike.
Johanne Sigurdsdatter Aanaas f. 12/9-1892, Saude, ug., Budeie.


Bordstad
Gnr 33.


Bordstad.
Gnr 33 - bnr 1.

Nils Gregersen Ryentvedt f. 8/5-1844, Nore i Numedal, hf., enkemand, Gaardbruker.
Helga Gregersen f. 3/11-1876, Hollen, d., ug., Husholderske.
Anthon Hansen f. 20/3-1890, Søndre Odalen, ug., Dagarbeider (gaardsarbeide).
Petrea Kristiansdatter f. 20/4-1888, Slemdal (Siljan), ug., Tjenestepike - Hus og kreaturstel.
 


Lunde nedre
Gnr 34.


Lunde nedre.
Gnr 34 - bnr 1.

Ole Johnsen f. 11/4-1880, Hollen, hf., Gaardbruker.
Inga Johannesdatter f. 18/12-1877, Lardal i Jarlsberg (Vestfold), hm.
John Olsen f. 4/3-1904, Hollen, s.
Johan Olsen f. 27/12-1905, Hollen, s.
Dick Olsen f. 15/10-1908, Hollen, s.
Jørgen Olsen f. 17/9-1910, Hollen, s.
Albert Sørensen f. 24/6-1895, Mo i Tel., ug., Tjenestegut.

Lunde nedre.
Gnr 34 - bnr 3.

Karl Halvorsen f. 19/3-1874, Hollen - Helgen, hf., Gaardbruker.
Mari Halvorsdatter f. 15/5-1873, Hollen - Helgen, hm.
Margit Torstensdatter f. 23/9-1894, Saude, ug., Tjenestepike.
Theodor Torstensen f. 28/2-1894, Hollen, ug., Tjenestegut.

Halvor Kaalstad f. 15/8-1844, Bø i Tel., hf., g., Postaapner, sparebankdirektør.
Karen Kaalstad f. 29/12-1849, Norderhov, hm.

Lunde nedre.
Gnr 34 - bnr 6. Kjendalen plads.

John Halvorsen f. 4/4-1869, Saude, hf., Leilænding, skogsarbeider.
Karine Anundsdatter f. 22/6-1885, Kvitseid, hm.
Halvor Johnsen f. 22/7-1892, Saude, s., ug., Skogsarbeider.
Lars Johnsen f. 20/10-1895, Saude, s., ug., Tømmerhugger.
Johan Johnsen f. 7/4-1898, Saude, s., Folkeskoleelev.
Anne Johnsdatter f. 7/11-1900, Hollen, d., Folkeskoleelev.
Olav Olsen f. 30/4-1906, Saude, husmorens søn.
Ingvald Johnsen f. 1907, Hollen, s.
Astrid Johnsdatter f. 1/8-1909, Hollen, d.

Lunde nedre.
Gnr 34 - bnr 11.

John Jørgensen f. 25/9-1842 (rettet G.S.), Hollen, hf., Gaardbruker.
Kirsti Olsdatter f. 29/9-1846, Saude (Sauherad), hm.
John Johnsen f. 26/1-1885, Hollen, s., ug., Tømmerkjører.
Halvor Johnsen f. 14/1-1890, Hollen, s., ug., (på besøk), Skogsarbeider.
Marie Johannessen f. 24/7-1885, Hollen, mt (midlertidig), ug., Sypike (kjolesøm).
Tone Halvorsdatter f. 18/2-1894, Hollen, ug., Tjenestepike.

Lunde nedre.
Gnr 34 - bnr 17. Dalekaasa plads.

Trond Hansen f. 13/8-1835, Saude, hf., enkemand, Leilænding, tømmerhugger.
Gustav Gustavsen f. 11/1-1890, Hollen, losjerende, ug., Tømmerhugger.
Ingeborg Trondsdatter f. 24/2-1862, Hollen, losjerende, ug., Husholderske.

 


Lunde øvre
Gnr 35.


Lunde øvre.
Gnr 35 - bnr 1.

Kristen Jensen f. 11/9-1843, Hollen, hf., Gaardbruker.
Kersti Ellefsdatter f. 2/10-1852, Saude (Sauherad), hm.
Jens Kristensen f. 1/2-1880, Hollen, s., ug., (besøkende), Skogsarbeider.
John Kristensen f. 28/4-1881, Hollen, s., ug., Tømmerhugger, dagarbeider.
Kristen Kristensen f. 12/10-1886, Hollen, s., ug. (besøkende), Skogsarbeider.
Ingeborg Kristensdatter f. 8/8-1887, Hollen, d., ug., Hus- og kreaturstell.
Marie Kristensdatter f. 26/12-1889, Hollen, d., ug., Hus- og kreaturstell.
Ole Kristensen f. 6/10-1891, Hollen, s., ug., Gaardsarbeide.
Nora Nicolaisen f. 28/12-1899, Solum, losjerende, ug., familiemedlem, Folkeskoleelev.


Lunde øvre.
Gnr 35 - bnr 11.

Kristian Andersen f. 22/4-1869, Efteløt i Sandsvær, hf., Gaardbruker.
Gunhild Torstensdatter f. 15/8-1864, Saude, hm.
Torsten Kristiansen f. 27/6-1899, Hollen, s., Folkeskoleelev.
Gunhild Kristiansdatter f. 10/6-1900, Hollen, d., Folkeskoleelev.
Anders Kristiansen f. 22/7-1904, Hollen, s.
Leif Kristiansen f. 28/3-1907, Hollen, s.
Kristen Hansen f. 24/2-1900, Hollen, losjerende familiemedlem, Folkeskoleelev.
Aslaug Halvorsdatter f. 9/10-1888, Saude, ug., Tjenestepike.

Gunhild Leifsdatter f. 7/8-1837, Saude, hm., enke, Rentenist.
Halvor Torstensen f. 1/9-1862, Saude, s., ug., Tømmerhugger.


Brenne
Gnr 36.


Brenne.
Gnr 36 - bnr 1.

Ole Sivertsen f. 20/9-1854, Hollen, hf., g., Gaardbruker.
Anne Kristensdatter f. 22/8-1858, Saude, hm.
Kristen Olsen f. 9/8-1886, Hollen, s., ug., Tømmerhugger.
Oskar Olsen f. 29/3-1896, Hollen, s., ug., Gaardsarbeide.
Magnus Olsen f. 11/7-1899, Hollen, s., Folkeskoleelev.
Andreas Olsen f. 23/9-1902, Hollen, s., Folkeskoleelev.
Svanaug Olsdatter Sisjord f. 12/9-1886, Hjartdal, ug., Tjenestepike.

A. Nilsen Aabol f. 9/6-1862, Brunlanæs, midlertidig ophold, g., Trælasthandler.
Bernhardt Lie f. 8/12-1865, Ramnes, midlertidig ophold, g., Disponent for trævarefabrik.

Under bnr 1. Pladsen (Stensholt).

Gunnar Halvorsen f. 14/9-1836, Saude, hf., g., Husmand.
Ingeborg Korneliusdatter f. 7/1-1844, Hollen, hm., Husmandskone, Hus- og kreaturstel.
Halvor Gundersen f. 18/1-1880, Hollen, s., (på besøk), g., Skogsarbeider.

Paul Sakariassen f. 4/8-1834, Saude, hf., g., Skomaker, kirketjener, graver.
Anne Korneliusdatter f. 8/1-1836, Hollen, hm.

Brenne.
Gnr 36 - bnr 2.

Rollef Aanundsen f. 8/1-1856, Saude (Sauherad), hf., g., Gaardbruker.
Mari Knutsdatter f. 10/5-1857, Saude, hm., Gaardbrukerkone, Hus- og fjøsstel.
Anthon Rollefsen f. 19/5-1886, Hollen, s., ug., Landhandler.
Halvor Rollefsen f. 10/10-1887, Hollen, s., ug., Gaardsarbeide.
Else Svensdatter f. 15/4-1895, Hjartdal, ug., Tjenestepike, Hus- og fjøsstel.
Olaf Halvorsen f. 5/2-1843, Seljord, losjerende, enke, Dagarbeide og skrædderarbeide.

Brenne.
Gnr 36 - bnr 3.

Peder Leifsen f. 5/1-1834, Saude, hf., ug., Gaardbruker.
Sina Leifsdatter f. 2/10-1892, Lunde i Tel., ug., Tjenestepike, hus- og fjøsstel.
Leif Jensen f. 7/5-1855, Hollen, midlertidig ophold, g., Vognfabrikant og hovslager.
Kari Stensdatter f. 20/12-1837, Lunde i Tel., midlertidig ophold, enke, Fattiglem.
Mari Leifsdatter f. 1/5-1900, Lunde, midlertidig ophold, ug., Folkeskoleelev.
Peder Leifsen f. 12/12-1902, Lunde, midlertidig ophold, ug., Folkeskoleelev.

(Hele familien tilhørte "Den evangeliske-lutherske frimenighet i Jarlsberg". Senere kalt D.E.L.K. -
"Den Evangeliske Lutherske Kirke".)

Brenne.
Gnr 36 - bnr 4. Kirkheim plads.

Ingebreth Hansen f. 29/2-1856, Saude (Sauherad), hf., g., Tømmerhugger.
Karoline Petersdatter f. 11/6-1860, Gjerpen, hm.
Hansine Ingebrethsdatter f. 11/9-1903, Hollen, d., Folkeskoleelev.

Brenne.
Gnr 36 - bnr 7.

Johannes Andersen f. 3/11-1871, Efteløt i Sandsvær, hf., g., Gaardbruker.
Anna Andersdatter f. 23/6-1875, Gjerpen, hm.
Petra Johannesdatter f. 11/4-1896, Gjerpen, d., ug., Hus- og kreaturstel.
Inga Johannesdatter f. 20/7-1897, Gjerpen, d., ug., Folkeskoleelev.
Arnt Johannessen f. 18/12-1899, Hollen, s., Folkeskoleelev.
Hilda Johannesdatter f. 13/1-1900, Hollen, d., Folkeskoleelev.

Evald Vevle f. (ingen oppl.), midlertidig ophold, g. Dyrlæge.

Halvor Sivertsen f. 28/3-1850, Hollen, hf., g., Rentenist.
Kirstine Gundersdatter f. 6/2-1848, Hollen, hm., g., Husstel og skrædderarbeide.

Brenne.
Gnr 36 - bnr 8. Sjaavid plads.

Eivind Luthen f. 3/1-1882, Seljord, hf., g., Folkeskolelærer, kirkesanger, leilænding.
Karoline Luthen f. 10/8-1888, Hollen, hm., g.
NN Luthen f. 7/11-1910, Hollen, d.
Karoline Ax f. 24/12-1894, Solum, ug., Tjenestepike.

Brenne.
Gnr 36 - bnr 9. Moene.

Karl Gundersen Moene f. 13/4-1875, Hollen, hf., g., Leilænding og skogsarbeider.
Marie Halvorsdatter f. 8/3-1884, Solum, hm.
Gunnar Karlsen f. 14/2-1908, Hollen, s.
Aagot Helene Karlsdatter f. 2/5-1910, Hollen, d.
Anne Torgrimsen f. 3/6-1896, Solum, ug., Tjenestepike.

Brenne.
Gnr 36 - bnr 12. Saukleiv.

Nils Jansen f. 21/7-1842, Rongedala i Sverige, hf., g., Murer og gaardbruker.
Mari Mikkelsdatter f. 6/8-1843, Lunde i Tel., hm.
Joachim Johansen f. 1/7-1846, Trondhjem, losjerende, enkemand, Murersvend, stenarbeider.

 


Hvala
Gnr 37.


Hvala (Vala).
Gnr 37 - bnr 1.

Karl Borgersen f. 28/8-1866, Efteløt i Sandsvær, hf., Gaardbruker.
Andrine Andersdatter f. 24/7-1860, Lardal, hm.
Bernhard Karlsen f. 24/7-1890, Gjerpen, s., ug., Gaardsarbeide.
Peter Karlsen f. 26/5-1891, Gjerpen, s., ug., Gaardsarbeide.
Marie Karlsdatter f. 19/2-1892, Gjerpen, d., ug., Hus- og kreaturstel.
Adolf Karlsen f. 2/9-1895, Gjerpen, s., ug., Gaardsarbeide.
Martin Karlsen f. 4/12-1897, Hollen, s., Folkeskoleelev.
Arnt Karlsen f. 4/8-1899, Hollen, s., Folkeskoleelev.
Pernille Karlsdatter f. 2/9-1901, Hollen, d. Folkeskoleelev.

Hvala lille (Vala lille).
Gnr 37 - bnr 6.

Anne Eivindsdatter f. 13/2-1867, Seljord, hm., Gaardbrukerenke, jordbruk.
Gunhild Olsdatter f. 17/2-1892, Seljord, d., ug., Forhenv. tjenestepike, fjøsstel. Haardt syk.
Eivind Olsen f. 13/4-1896, Seljord, s., ug., Gaardsarbeide.
Anne Olsdatter f. 17/7-1899, Seljord, d., Folkeskoleelev.
Halvor Olsen f. 17/10-1901, Seljord, s., Folkeskoleelev.
Margit Olsdatter f. 15/2-1907, Hollen, d.
Kari Steinulfsdatter Haugland f. 20/8-1880, Saude, (midlertidig ophold - bosatt i Bø), ug., Diakonisse paa Landsbygden.

Hvala (Vala).
Gnr 37 - bnr 11. Lofthuskaasa.

Svein Haraldsen f. 25/9-1832, Seljord, hf., g., Gaardbruker og maler.
Anne Gjermundsdatter f. 29/7-1860, Hjartdal, hm.

Hvala (Vala).
Gnr 37 - bnr 12. Hvaladalen.

Bent Jensen f. 12/4-1865, Hollen, hf., g., Gaardbruker og grovsmed.
Anne Halvorsdatter f. 8/10-1864, Seljord, hm.
Jens Bentsen f. 10/12-1893, Seljord, s., ug., Gaardsarbeider.
Ingeborg Bentsdatter f. 21/9-1896, Hollen, d., ug., Husarbeide.
Halvor Bentsen f. 10/11-1898, Hollen, s., Folkeskoleelev.
Kirsten Bentsdatter f. 7/5-1900, Hollen, d., Folkeskoleelev.
Leif Bentsen f. 11/6-1903, Hollen, s., Folkeskoleelev.
John Bentsen f. 9/4-1905, Hollen, s.
Isak Andersen Nygaard f. 1860, Gjerpen, (midlertidig ophold - bosted Gjerpen), g., Gaardbruker og murer.
Mari Jensdatter f. 1856, Hollen, (midlertidig ophold - bosted Gjerpen), g.

(Hele familien tilhørte "Den evangeliske-lutherske frimenighet i Jarlsberg". Senere kalt D.E.L.K. -
"Den Evangeliske Lutherske Kirke".)

Hvala (Vala).
Gnr 37 - bnr 14.

Hans Christensen f. 1/9-1832, Saude (Sauherad), Losjerende, enkemand, Rentenist.
Hellek Stenersen f. 24/8-1875, Saude, hf., g., Gaardbruker, snekker.
Marie Halvorsdatter f. 22/5-1886, Hollen, hm.
Steinar Helliksen f. 30/6-1896, Saude, s., ug., Gaardsarbeide.
Halvor Helleksen f. 19/1-1906, Saude, s.
Hans Helleksen f. 24/8-1907, Hollen, s.
Magnus Helleksen f. 27/11-1909, Hollen, s.
Mari Markusdatter f. 18/3-1832, Saude, losjerende familiemedlem, enke, Hus- og kreaturstell.
Tollef Aaraas f. 2/7-1843, Saude, (midlertidig ophold), g., Rentenist og huslærer.


Opsal
Gnr 38.


Opsal.
Gnr 38 - bnr 1.

Ole Torjussen f. 8/3-1838, Saude (Sauherad), hf., enkemand, Rentenist.
Torjus Olsen f. 20/12-1872, Hollen, s., ug., Gaardbruker.
Liv Sveinungsdatter Roe f. 6/8-1870, Bø i Tel., ug., Tjenestepike - Hus- og Fjøsstel.

Opsal.
Gnr. 38 - bnr 3. Dolvikkaasa.

Anne Sørine Andersdatter f. 2/12-1846, Hollen, hm., enke, Dagarbeider paa gaardene. Nyder fattigunderstøttelse.
Marie Enoksdatter f. 2/2-1876, Drangedal, d., ug., Dagarbeider paa bondegaardene.
Edvard Torstensen f. 1/4-1892, Hollen, s., ug., Tømmerhugger i Kammerherre Løvenskiolds skog.

Opsal.
Gnr. 38 - bnr 3. Løvekjæften plads.

Anders Kittilsen f. 1/11-1832, Hollen, hf., g., Smaabruker. Nyder fattigunderstøttelse.
Inger Larsdatter f. 27/2-1819, Skien, hm., g., Hustru, fattiglem.

Opsal.
Gnr. 38 - bnr 3. Solheim plads.

Ingeborg Nilsdatter f. 24/12-1847, Saude, hm., ug., Dagarbeide paa bondegaarde.
Ole Nilsen f. 28/7-1833, Saude, Losjerende, enkemand, Rentenist.

Opsal.
Gnr 38 - bnr 4. Galten.

Jens Jensen f. 22/7-1852, Hollen, hf., g., Skomaker og Gaardbruker.
Maria Johnsdatter f. 12/12-1856, Hollen, hm., g., Gaardbrukerkone, Hus- og kreaturstel.
Gunnar Jensen f. 27/1-1896, Hollen, s., ug., Skomakerlærling.

Sidebygningen:
John Gundersen f. 20/9-1830, Saude, losjerende, Gaardbruker.
Guro Eivindsdatter f. 20/12-1830, Saude, losjerende, g.
 


Sandnes nedre
Gnr 39.


Sandnes nedre.
Gnr 39 - bnr 1.

Halvor Halvorsen Sandnes f. 26/2-1862, Saude (Sauherad), hf., Gaardbruker, selveier.
Anne Halvorsdatter Sandnes f. 12/2-1859, Seljord, hm.
Kari Halvorsdatter f. 18/3-1876, Hollen, hjemmeværende søster, ug., Sysselsat med hus- og kreaturstel.
Halvor Gjermundsen f. 27/7-1837, Saude, husfaders far, g., Sysselsat med gaardsarbeide.
Ingrid Halvorsdatter f. 14/9-1834, Saude, husmoders mor, g., Kone.

Sandnes nedre.
Gnr 39 - bnr 2, 3. Gravningen.

Torleiv Ulevik f. 3/4-1867, Hollen, hf., ug., Gaardbruker, selveier.
Even E. Koksvold f. 8/9-1843, Stange i Hedmark, enkemand, Dagarbeider, jordbruk.

Sandnes nedre.
Gnr 39 - bnr 4, 14 samt gnr 40 - bnr 13. Skogen.

Halvor Larsen Skogen f. 2/1-1855, Saude (Sauherad), hf., g., Gaardbriker, selveier.
Anne Vetlesdatter Skogen f. 8/1-1835, Lunde i Tel., hm.
Lars Halvorsen Skogen f. 12/10-1879, Hollen, s., ug., Jordbruksarbeide.
Ingeborg Sveinungsdatter f. 18/2-1859, Hollen, ug., Tjenestepike - hus- og kreaturstel.

Sandnes nedre.
Gnr 39 - bnr 4, 5, 8, 10. Ulleviken.

Halvor Torkelsen f. 12/7-1838, Saude (Sauherad), hf., enkemand, Gaardbruker.
Kjersti H. Torkelsen f. 30/1-1871, Hollen, d., ug., Husbestyrinde.
Aslak L. Kvennes f. 27/5-1878, Kvitseid, ug., Dagarbeider, jordbruk.
Anders Olsen f. 27/7-1837, Vermland, Sverige, ug., Dagarbeider, jordbruk.
Liv J. Vik f. 29/7-1895, Saude, ug., Tjenestepike.
Bergit Hansdatter f. 2/11-1878, Hollen, (midlertidig ophold), ug., Husholderske.

Sandnes nedre.
Gnr 39 - bnr 6.

Mathias Olsen f. 10/12-1840, Saude (Sauherad), hf., g., Gaardbruker, selveier.
Kari K. Olsen f. 24/1-1847, Saude, hm.
Olav Mathiasen f. 29/11-1879, Saude, s., ug., Gaardsarbeide.

Sandnes nedre.
Gnr 39 - bnr 7.

Anders Johannesen f. 24/10-1871, Lunde i Tel., hf., g., Gaardbruker og dagarbeider.
Ingeborg Marie Johannesen f. 17/11-1872, Hollen, hm.
Johannes Andersen f. 19/4-1907, Hollen, s.
Johannes Jacobsen f. 16/11-1832, Lunde, husfarens far, enkemand, Føderaadsmand.

Sandnes nedre.
Gnr 39 - bnr 9 og gnr 40 - bnr 19. Moen.

Sveinung Sveinungsen f. 22/5-1865, Lunde i Tel., hf., Gaardbruker og bygningssnekker.
Marie Kirstine Sveinungsen f. 6/1-1871, Hollen, hm.
Øistein Sveinungsen f. 24/1-1893, Hollen, s., ug., Jordbruks- og snekkerarbeide.
Ingeborg Sveinungsdatter f. 16/12-1894, Hollen, d., ug., Husstel.
Halvor Sveinungsen f. 13/9-1896, Hollen, s., Folkeskoleelev.
Hedvig Sveinungsdatter f. 5/7-1898, Hollen, d., Folkeskoleelev.
Sten Sveinungsen f. 27/6-1900, Hollen, s., Folkeskoleelev.
Johannes Sveinungsen f. 9/6-1903, Hollen, s., Folkeskoleelev.
Jørgen Sveinungsen f. 7/10-1905, Hollen, s.
Signe Marie Sveinungsen f. 19/5-1907, Hollen, d.

Sandnes nedre.
Gnr 39 - bnr 11.

Hans Hansen f. 6/3-1842, Saude (Sauherad), hf., enkemand, Gaardbruker, selveier.
Bergit Hansdatter f. 2/11-1878, Hollen, d., ug., Husholderske.
Ingeborg Hansdatter f. 10/2-1887, Hollen, d., ug., Budeie.
Halvor Hansen f. 23/2-1891, Hollen, d., ug., Dagarbeider - jordbruksarbeide.

Sandnes nedre.
Gnr 39 - bnr 14. Moen.

Halvor Halvorsen f. 7/2-1847, Seljord, husfarens far, enkemand, Gaardbruker, selveier.
Halvor Halvorsen f. 30/4-1877, Seljord, hf., g., Gaardbruker.
Anne Halvorsen f. 6/9-1884, Saude (Sauherad), hm.
Harald Halvorsen f. 17/2-1908, Hollen, s.
Johannes Halvorsen f. 15/12-1909, Hollen, s.
Anne Halvorsen f. 15/6-1882, Seljord, hjemmeværende søster, ug., Hus- og fjøsstel.
Margit Halvorsen f. 1/6-1887, Seljord, hjemmeværende søster, ug., Tjenestepike.

Sandnes nedre.
Gnr 39 - bnr 15.

Hans Johannesen f. 12/8-1854, Hollen, hf., g., Gaardbruker og furer.
Karoline Amalie Johannesen f. 26/4-1858, Kristiansand, hm.
Johanne H. Johannesen f. 1/1-1887, Hollen, d., ug., Hus- og kreaturstell.
Johannes H. Johannesen f. 17/3-1890, Hollen, s., ug., Gaardsarbeide.
Hildur H. Johannesen f. 5/7-1901, Hollen, d.
Nils Nilsen f. 9/1-1842, Hollen, ug., Bortsat til forpleining, Underholdes av det offentlige.
 

Sandnes nedre.
Gnr 39 - bnr 16, 18.

Thora Johnsen Sandnes f. 1/7-1870, Saude, hm., enke, Gaardbrukerenke, selveier.
Tomine Eilefsen f. 7/8-1895, Hollen, d., ug., Hus- og kreaturstel.
Ingerid Eilifsen f. 7/11-1899, Hollen, d.
Johan Eilifsen f. 15/10-1903, Hollen, s.
Kirsten Marie Eilifsen f. 21/12-1907, Hollen, d.
Thora Elise Eilefsen f. 19/7-1910, Hollen, d.
Anne Johnsen f. 24/9-1878, Saude, ug., Budeie.
Ingeborg Andra Eriksen f. 1842, Hollen, ug., Bortsatt av kammerherre Cappelen, Underholdes av kammerherre Cappelen.
Anund Anundsen Sauar f. 1865, Saude, ug., Bortsatt av det offentlige, Underholdes av det offentlige.

Sandnes nedre,
Gnr 39 - bnr 17. Kalvodde.

Bergitte Sannes f. 28/3-1870, Kristiansand, hm., g., Kone, sysselsatt med husstel.
Didrik Chr. Sannes f. 29/6-1897, Hollen, s.
Kristen Chr. Sannes f. 30/6-1899, Kristiania, s.
Andreas Chr. Sannes f. 14/1-1902, Kristiania, s.
Borghild Chr. Sannes f. 14/7-1904, Hollen, d.
Hans Kristensen f. 1/2-1829, Hollen, husmorens svigerfar, enkemand, Føderaadsmand.
Adolf H. Sannes f. 4/3-1891, Hollen, husmorens svoger, ug., Baker, sysselsat med gaardsarbeide.
Ragnhild Svensdatter Aasen f. 12/4-1872, Bø i Tel., ug., Budeie.


Sandnes øvre
Gnr 40.


Sandnes øvre.
Gnr 40 - bnr 1, 9, 10, samt gnr 39 - bnr 1, 12.

Her var igjen oppført Halvor Halvorsen Sandnes f. 26/2-1862. Se Sandnes nedre, Gnr 39 - bnr 1.

Sandnes øvre.
Gnr 40 - bnr 3.

Hellek Halvorsen Sandnes f. 26/2-1886, Hollen, hf., Gaardbruker, selveier.
Kristine K. Sandnes f. 17/1-1883, Hollen, hm.
Halvor Helleksen Sandnes f. 4/9-1845, Hollen, husfarens far, g., Lever av sin formue.
Maria Helleksen Sandnes f. 1/4-1851, Lunde i Tel., husfars mor, g. Lever av sin formue.
Gunhild H. Helleksen f. 26/6-1882, Hollen, ug., Tjenestepike - budeie.
Andreas K. Bjørndalen f. 9/11-1898, Hollen, husmorens bror, ug., Elev av folkeskolen.
Kittil S. Bjørndalen f. 6/11-1857, Lunde i Tel., (midlertidig ophold), Enkemand, Slagtermester.

Sandnes øvre.
Gnr 40 - bnr 5, 6.

Jørgen O. Sandnes f. 29/7-1886, Hollen, hf., ug., Gaardbruker, forpagter, selveier.
Nils O. Dandnes f. 27/3-1893, Hollen, husfars bror, ug., Gaardsarbeide.
Olaf O. Sandnes f. 8/4-1895, Hollen, husfars bror, ug., Gaardsarbeide.
Signe Ellingsen f. 2/11-1893, Lunde i Tel., ug., Budeie.
Marie Andersen Haga f. 22/5-1888, Hedrum, ug., Husholderske.

Sandnes øvre.
Gnr 40 - bnr 7. Deila.

Sveinung Vetlesen Deila f. 6/7-1830, Lunde i Tel., hf., enkemand, Gaardbruker.
Inga S. Deila f. 24/2-1895, Hollen, d., ug., Husbestyrinde.
Gunhild S. Deila f. 8/10-1897, Hollen, d., ug.

Sandnes øvre.
Gnr 40 - bnr 8, 11. Kaasene.

Lars Larsen Sannes f. 4/2-1849, Saude, hf., enkemand, Gaardbruker, selveier.
Guri Larsen Sannes f. 31/5-1888, Hollen, d., ug., Husstel.
Petter Pettersen f. 22/4-1891, Mo i Tel., ug., bortsat av det offentlige, Lever av fattigkassens midler.

Sandnes øvre.
Gnr 40 - bnr 12.

Halvor Johannesen f. 25/7-1874, Hollen, hf., ug., Gaardbruker, selveier. Utflyttet til USA 1893. Tilbake 1902. Yrke der: Minerer. Bosted i USA: Calumet, Michigan.
Gunhild Johannesen f. 3/3-1883, Hollen, ug., husfars søster, Husholderske og budeie.
Marie Johannesen f. 23/8-1880, Hollen, ug., husfars søster, Syk. Opholdes av faderen.
Johannes Halvorsen f. 20/2-1838, Hollen, husfars far, Enkemand, Pensionist, Forhenv. folkeskolelærer.

Sandnes øvre.
Gnr 40 - bnr 13, samt gnr 39 - bnr 4, 14. Skogen.

Her var igjen oppført Halvor Larsen Skogen f. 2/1-1855. Se Sandnes nedre, Gnr 39 - bnr 4, 14 samt gnr 40 - bnr 13. Skogen.

Sandnes øvre.
Gnr 40 - bnr 13, 15.

Kittel Kittelsen Sandnes f. 24/2-1842, Bø i Tel., hf., g., Gaardbruker, selveier og murer.
Anne Halvorsdatter Sandnes f. 21/12-1864, Saude, hm, g., Gaardbrukerkone.

Sandnes øvre.
Gnr 40 - bnr 16, 17.

Halvor Sveinungsen f. 29/7-1860, Lunde i Tel., hf., Gaardbruker, selveier og arbeider.
Kari T. Sveinungsen f. 6/12-1875, Saude (Sauherad), hm.
Sveinung Halvorsen f. 4/9-1909, Hollen, s.
Ingrid Hansdatter f. 3/10-1893, Bø i Tel., ug., Budeie.

Sandnes øvre.
Gnr 40 - bnr 19 og gnr 39 - bnr 9. Moen.

Her var igjen oppført Sveinung Sveinungsen f. 22/5-1865. Se Sandnes nedre. Gnr 39 - bnr 9 og gnr 40 - bnr 19. Moen.
 


Romnes
Gnr 41.


Romnes.
Gnr 41 - bnr 1. Ødegaarden.

Ole Østensen f. 26/12-1852, Hollen, hf., g., Gaardbruker, selveier.
Karen Halvorsdatter f. 22/2-1854, Lunde i Tel., hm.
Halvor Øygarden f. 11/4-1887, Hollen, s., ug., Jordbruksarbeide.
Tone T. Deilsbakke f. 23/4-1892, Saude (Sauherad) ug., Tjenestepike.
Peder Ødegaard f. 9/5-1866, Hollen, Losjerende, ug., Dagarbeider, elektriker.

Under bnr. 1.

Torstein Bringa f. 15/11-1882, Seljord, Bor alene, ug., Folkeskolelærer.

Romnes.
Gnr 41 - bnr 2, 26.

Maren Nilsen Romnes f. 19/3-1869, Hollen, hm., Gaardbrukerenke.
Gunhild H. Nilsen Romnes f. 23/11-1893, Hollen, d., ug., Hus- og kreaturstel.
Kristen H. Nilsen Romnes f. 5/12-1895, Hollen, s., ug., Gaardsarbeide.
Astrid H. Nilsen Romnes f. 12/10-1897, Hollen, d.
Gunhild Halvorsen f. 5/1-1833, Lunde i Tel., losjerende, Føderaadsenke.

Romnes.
Gnr 41 - bnr 3.

Peder Johansen f. 8/5-1874, Hollen, losjerende, ug., Gaardbruker.
Nils Johansen f. 13/8-1876, Hollen, hf., ug., Gaardbruker, selveier.
Karl Johansen f. 7/6-1883, Hollen, losjerende, ug., Gaardbruker.
Johanne Johansen f. 14/9-1879, hm., ug., Husholderske.
Tora Johansen f. 30/8-1885, Hollen, søster, ug., Budeie.

(3 brødre, som alle hadde hjemvendt fra Amerika. Kilde: Nils Buveruds fantastiske emigrantliste. G.S.)
Peder: Utflytta 1906. Tilbake 1907. Yrke der: Farmarbeider ved Sidny, S. Dakota.
Nils: Utfl. 1906. Tilbake: 1908. Yrke der: Jernbanearbeider ved Sidny, S. Dakota.
Karl: Utfl. 1906. Tilbake 1908. Yrke der: Farmarbeider ved Sidny, S. Dakota.

Under gnr 41 - bnr 3. Stua.

Herman Pedersen f. 20/9-1854, Vaaler i Smaalenene (Østfold), hf., g., Dagarbeider, jordbruk.
Lovise Pedersen f. 9/9-1864, Spangereid (Vest Agder), hm.
Martha Hermansen f. 4/5-1906, Hollen, d.
Bernt Hermansen f. 3/5(?)-1904, Hollen, s.
Herman Hermansen f. 3/6-1909, Hollen, s.

Romnes.
Gnr 41 - bnr 4.

Tor Jansen f. 25/3-1868, Saude (Sauherad), hf., g., Sagbruksarbeider, Gaardbruker.
Signe Olsdatter f. 9/6-1870, Hjartdal, hm.
Gunhild Torsdatter f. 3/2-1897, Hollen, d.
Jahn Torsen f. 29/11-1899, Hollen, s.
Anne Torsdatter f. 16/2-1901, Hollen, d.
Signe Torsdatter f. 6/7-1903, Hollen, d.
Tora Torsdatter f. 17/2-1905, Hollen, d.
Marie Torsdatter f. 29/7-1909, Hollen, d.
Kittil NN f. 1873, Hiterdal (Heddal), (midlertidig ophold), hf., g., Uldvarekræmmer.
Anna NN f. 1855, Seljord, hm., g., Kone.

Romnes.
Gnr 41 - bnr 5, 30.

Karl Nilsen f. 16/3-1847, Hollen, bor alene, ug., Gaardbruker og flaatemand.

Romnes.
Gnr 41 - bnr 6, 18. Hammerstad.

Peder Nilsen Hammerstad f. 18/7-1836, Hollen, hf., g., Gaardbruker.
Karen Nilsen Hammerstad f. 6/9-1835, Hollen, hm.
Anna P. Hammerstad f. 11/8-1868, Hollen, d., ug., Telefonistinde.

Trond P. Hammerstad f. 13/1-1871, Hollen, hf., g., Gaardbruker, tømmermerker og arbeider.
Josefine Hammerstad f. 2/3-1874, Hollen, hm.
Peder T. Hammerstad f. 14/1-1896, Hollen, s., ug., Arbeider ved sagbruk.
Astrid T. Hammerstad f. 17/9-1897, Hollen, d.
Abraham T. Hammerstad f. 23/4-1900, Hollen, s.
Karl T. Hammerstad f. 15/4-1903, Hollen, s.
Benny T. Hammerstad f. 24/5-1906, Hollen, d.
Karette J. Ytterbø f. 29/3-1893, Hollen, d., ug., Sypike (midlertidig ophold).

Romnes.
Gnr 41 - bnr 7.

Karl Isaksen Romnes f. 23/12-1868, Hollen, hf., g., Gaardbruker, selveier.
Anne Marie (Pedersdatter. G.S.) Romnes f. 1/5-1873, Hollen, hm.
Isak Karlsen Romnes f. 18/10-1898, Hollen, s.
Peder Karlsen Romnes f. 21/3-1901, Hollen, s.
Andi Konstanse Karlsen Romnes f. 21/4-1903, Hollen, d.
Gustav Karlsen Romnes f. 4/6-1904, Hollen, s.
Kristine Anette Karlsen Romnes f. 18/12-1909, Hollen, d.
Marie Karlsen Romnes f. 15/2-1893, Hollen, ug., Tjenestepike.
Isak Nilsen Romnes f. 21/4-1834, Hollen, hf., g., Føderaadsmand.
Kjersti Tolfsen Romnes f. 1829, Hollen, hm., Føderaadskone.

Romnes.
Gnr 41 - bnr 8.

Karl Olsen Romnes f. 2/10-1868, Hollen, hf., g., Gaardbruker, selveier.
Karen Bertine Romnes f. 24/5-1868, Hollen, hm.
Anne Marie Karlsen Romnes f. 6/10-1894, Hollen, d., ug., Husstel.
Olav Karlsen Romnes f. 24/3-1898, Hollen, s.
Hjørdis Karlsen Romnes f. 24/1-1900, Hollen, d.
Gjermund Karlsen Romnes f. 26/3-1902, Hollen, s.
Nils Karlsen Romnes f. 28/2-1904, Hollen, s.
Klara Karlsen Romnes f. 5/4-1906, Hollen, d.
Trygve Karlsen Romnes f. 13/1-1910, Hollen, s.

Under gnr 41 - bnr 8. Rugskottet.

Ole Syvertsen f. 2/1-1852, Eidsberg, Smaalenene (Østfold), hf., g., Flaatemand.
Thea Syvertsen f. 29/11-1852, Aas (i Akershus?), hm.
Olga Olsdatter f. 15/2-1896, Hollen, d., ug., Husstel.

Romnes.
Gnr 41 - bnr. 9.

Peder Gulliksen f. 16/9-1846, Hollen, hf., g., Gaardbriker, selveier.
Anne Gulliksen f. 10/7-1851, Hollen, hm.

Romnes..
Gnr 41 - bnr 9, 10.

Lars Andersen f. 4/2-1847, Hollen, hf., g., Skomaker, selvstendig arbeidende.
Karen Andersen f. 20/7-1864, Hollen, hm.
Hilda Larsen f. 11/5-1894, d., ug., (midlertidig ophold), Tjenestepike.
Augusta Larsen f. 5/11-1896, Hollen, d.
Magnhild Larsen f. 14/3-1902, Hollen, d.
Sigrid Larsen f. 20/3-1905, Hollen, d.
Karen Marie Larsen f. 31/8-1907, Hollen, d.
Kari Østensen f. 1833, husmorens mor, Enke, Offentlig understøttet.
Peder Karlsen f. 1/5-1887, Hollen, Losjerende, ug., Sliperiarbeider.

Lars Larsen: Utreist til Amerika 1872 som Skomaker. Tilbake 1873. Bosted i Amerika: Manstee, Michigan.

Romnes.
Gnr 41 - bnr 12. Kastet.

Karen Nilsen Kastet f. 12/12-1832, Hollen, hm., Gaardbrukerenke, lever av farm.
Nikoline Nilsen Kastet f. 7/12-1871, Hollen, d., ug., Frøken, husbestyrinde.
Thea Nilsen Kastet f. 5/7-1874, Hollen, d., ug., Frøken, telefonistinde.

Romnes.
Gnr 41 - bnr 13, 23. Sanderholt.

Niels Klemmetsen f. 23/2-1843 (rettet G.S.), Hollen, hf., g., Almueskolelærer, Gaardbruker.
Anne Olsdatter f. 5/3-1847, Hollen, hm.
Andreas Klemmetsen f. 12/7-1872, Hollen, s., ug., Blik & Zinkarbeider, selvstendig.
Olav Klemmetsen f. 6/1-1877, s. ug., Træsliperiarbeider.
Karl Klemmetsen f. 18/9-1883, Hollen, s., ug., Gaardskarl i Hjemmet.
Anne Klemmetsen f. 16/4-1869, Hollen, d., ug., Arbeider hjemme i Hus og Fjøs.
Marie Klemmetsen f. 17/5-1886, Hollen, d., ug., Arbeider hjemme i Hus og Fjøs.

Romnes.
Gnr 41 - bnr 14. Kverndokken.

Jens Olsen f. 20/10-1854, Hollen, hf., g., Flaatemand og gaardbruker.
Ingeborg Olsen f. 2/2-1854, Hollen, hm.
Karl Jensen f. 2/4-1897, Hollen, s.

Romnes.
Gnr 41 - bnr 15. Kastekaasa.

Kristen Sveinungsen f. 27/3-1849, Lunde i Tel., hf., g., Sliperiarbeider.
Marie Sveinungsen f. 27/5-1849, Hollen, hm.
Nils Kristensen f. 5/4-1882, Hollen, s., ug., Sliperiarbeider.
Johan Kristensen f. 24/9-1888, Hollen, s., ug., Sagbruksarbeider.

Under 41/15. Kastekaasa.

Karen Nilsen f. 15/11-1840, Hollen, ug. Kokke. Antatt opholdsted: Hagen, Ulefos.

Romnes.
Gnr 41 - bnr 16. Kastekaasa.

Gullik Halvorsen f. 22/6-1850, Saude (Sauherad), hf., g., Bygningssnekker.
Tomine Halvorsen f. 28/3-1854, Hollen, hm., g.
Gudrun Gulliksen f. 15/9-1891, Hollen, d., ug., Vikarierende telefonistinde.
Gustav Gulliksen f. 25/8-1892, Hollen, s., ug., Sliperiarbeider.
Tomas Gulliksen f. 13/4-1896, Hollen, s., ug., Sagbruksarbeider.

Einar P. Baksaas f. 18/8-1890, Hollen, losjerende, ug., Handelsbetjent.
Hans Haukvik f. 2/7-1886, Saude, hf., g., Handelsbetjent.
Hanna Haukvik f. 27/9-1884, Hollen, hm., g.
Olaf H. Haukvik f. 7/2-1910, Hollen, s.

Romnes.
Gnr 41 - bnr 17. Strandkaasa.

Johannes Nilsen f. 28/10-1839, Hollen, hf., g., Hotelvert og eier.
Aslaug Nilsen f. 2/5-1844, Hollen, hm., g., Hotelvertinde.
Anna Nilsen f. 13/3-1883, Hollen, d., ug., opvartningspike.
Karen Abrahamsen f. 21/12-1888, Skien, ug., Tjenestepike.
Aslak H. Storhaug f. 16/9-1893, Hollen, ug., Tjenestegut.
Ove Olsen f. 24/11-1841, Sparbu, losjerende, Dyrlæge, forhenv. amtsdyrlæge.

Under 41 - 18. Hammerstadkaasa.

Ole Andersen f. 7/8-1829, Hollen, hf., g., Husmand, smaaindustridrivende.
Maren Anne Andersen f. 12/4-1833, Hollen, hm.

Romnes.
Gnr 41 - bnr 19.

Halvor Andersen Romnes f. 23/8-1859, Hollen, hf., g., Gaardbruker, selveier.
Marie Andersen Romnes f. 23/10-1866, Hollen, hm.
Anders Andersen Romnes f. 17/5-1877, Hollen, losjerende familiemedlem, ug. Gaardbrukersøn - Gaardsarbeide.

Romnes.
Gnr 41 - bnr 21. Kvernodden.

Torsten Hansen Kvernodden f. 9/5-1884, Saude (Sauherad), hf., g., Gaardbruker, flaatemand.
Hanna Karoline Olsdatter f. 16/5-1884, Hollen, hm.
Bergliot Torstensen f. 5/1-1910, Hollen, d.
Olga K. Romnes f. 13/3-1896, Hollen, ug., Barnepike.
Anne Marie Olsen f. 5/12-1874, Hollen, losjerende, enke, Lever av sin formue.

Romnes.
Gnr 41 - bnr 22. Sanderholt.

Ole Nilsen Sanderholt f. 17/2-1854, Lunde i Tel., hf., g., Gaardbruker, selveier.
Aslaug Sanderholt f. 13/4-1848, Lunde, hm.
Nils Olsen Sanderholt f. 28/7-1888, Hollen, s., ug., Agronom, gaardbrukersøn.
Marie Olsen Sanderholt f. 30/8-1886, Hollen, d., ug., Budeie.
Martha Olsen Sanderholt f. 4/5-1890, Hollen, d., ug., Husgjerning.
Gunhild Olsen Sanderholt f. 19/1-1893, Hollen, d., ug., Husgjerning.

Romnes.
Gnr 41 - bnr. 24.

Torstein Kristoffersen f. 9/4-1857, Saude, hf., ug., Gaardbruker, selveier.
Hans Torstensen f. 3/3-1891, Hollen, ug., Tjenestegut - Gaardsarbeide.
Mari Østensdatter f. 20/5-1888, Saude, ug., Husholderske.
Anne Østensdatter f. 3/1-1894, Saude, ug., Budeie.

Under bnr 24. Stensholt.

Ole Kristian Pedersen f. 8/2-1873, Gjerdrum (Romerike - Akershus), bor alene, ug., Dagarbeider - jordbruk.

Romnes.
Gnr 41 - bnr 25.

Ole Kristoffersen f. 9/4-1857, Saude, hf., ug., Gaardbruker, selveier.
Ole Halvorsen Rinnen f. 23/5-1891, Saude, ug., Tjenestegut - gaardsarbeide.
Anne Leifsdatter Ramberg f. 22/3-1876, Hiterdal (Heddal), ug., Husholderske.
Marie Nilsen Rinnen f. 28/11-1870, Hollen, ug., Budeie.

Under bnr 25. Kaasa.

Hans Kristiansen f. 29/9-1850, Lunde i Tel., hf., g., Skomaker for egen regning.
Inger Kristensdatter f. 23/2-1841, Hollen, hm.

Under bnr 25. Deilsbakke.

Hellek Reiarsen Ringhus f. 7/7-1853, Saude (Sauherad), hf., ug., Dagarbeider - jordbruk og forpagter.
Peder Amundsen f. 10/12-1899, Sansvær, ug., (losjerende? G.S.), Skolebarn.

Under bnr 25. Deilsbakke.

Erik Reiarsen Ringhus f. 13/2-1869, Saude, hf., g., Veiarbeider og forpagter.
Ingeborg Ringhus f. 26/2-1874, Saude, hm.

Romnes.
Gnr 41 - bnr 28. Kastet (hus. G.S.).

Simon Halvorsen f. 16/2-1860, Hollen, hf., g., Veivogter og tømmerhugger.
Tone Halvorsen f. 4/3-1867, Hollen, hm., g., Kone og kjolesyerske.
Hjørdis Halvorsen f. 1/5-1905, Hollen, d.
Hans Nilsen f. 25/4-1864, Lunde i Tel., losjerende, ug., Selvstendig skomaker.

Romnes.
Gnr 41 - bnr 29. Kastodden (hus. G.S.).

Knut Olsen Haugen f. 5/11-1872, Hjartdal, hf., g., Sliperiarbeider.
Gunhild Olsen Haugen f. 18/5-1882, Seljord, hm.
Dagny Knutsen f. 26/2-1900, Hollen, d.
Olav Knutsen f. 15/8-1901, Hollen, s.
Harald Knutsen f. 22/11-1902, Hollen, s.
Anne Dortea Knutsen f. 14/1-1902, Hollen, d.
Karl Severin Knutsen f. 3/11-1906, Hollen, s.
Ingeborg Marie Knutsen f. 7/10-1908, Hollen, d.

Romnes.
Gnr 41 - bnr 31. Kvernodden.

Anders Pedersen f. 7/8-1853, Hollen, hf., g., Gaardbruker, flaatemand.
Tora Pedersen f. 10/1-1863, Hollen, hm.

Romnes.
Gnr 41 - bnr 32. Solvang (hus. G.S.).

Reinhart Halvorsen f. 22/3-1874, Hollen, hf., g., Stenarbeider.
Bertine Marie Halvorsen f. 13/8-1872, Hollen, hm.
Ina Sofie Reinhartsen f. 15/7-1898, Hollen, d.
Astrid Reinhartsen f. 6/4-1901, Hollen, d.
Sigrid Reinhartsen f. 29/3-1903, Hollen, d.
Jens Reinhartsen f. 12/1-1905, Hollen, s.
Trygve Reinhartsen f. 29/11-1906, Hollen, s.
Arne Reinhartsen f. 9/9-1910, Hollen, s.

Romnes.
Gnr 41 - bnr 33. Helstrand (hus. G.S.).

Gunnar Hansen Helstrand f. 10/5-1871, Saude (Sauherad), hf., g., Sliperiarbeider.
Karen Marie Helstrand f. 4/10-1872, Hollen, hm.
Hans Gunnarsen Helstrand f. 17/8-1894, Hollen, s., ug., Sliperiarbeider.
Reidar Gunnarsen Helstrand f. 10/1-1897, Hollen, s.
Anna Gunnarsen Helstrand f. 11/8-1899, Hollen, d.
Georg Gunnarsen Helstrand f. 29/3-1901, Hollen, s.
Einar Gunnarsen Helstrand f. 5/3-1904, Hollen, s.
Tomine Gunnarsen Helstrand f. 15/12-1905, Hollen, d.
Borghild Gunnarsen Helstrand f. 29/10-1908, Hollen, d.
Hans Gunnarsen f. 1834, Saude, Losjerende, Enkemand, Forhenv. Dagarbeider, offentlig understøttet.

Romnes.
Gnr 41 - bnr 34. Hammerstad (hus. G.S.).

Johannes Lunde f. 8/4-1888, Hedrum, hf., g., Handelsbetjent.
Karen Lunde f. 13/8-1891, Langangen, Eidanger, hm.
Amund Enger f. 14/2-1890, Gjerpen, ug., losjerende, Handelsbetjent.


Ulefos
Gnr 42.


Ulefos.
Gnr 42 - bnr 1. Ulefos gaard (Herregaarden) 1910.

Cato Aall f. 10/7-1871, Hollen, hf., g., Godseier, Fabrikeier Sagbrug, Sliperi, Høvleri.
Eugenie Aall f. 14/1-1886, Kristiania, hm., g., Kammerherinde.

Margrethe Larsen f. 20/10-1867, Brevik, ug., Husjomfru, Kammerpike.
Aagot Hansen f. 19/8-1890, Hollen, ug., Kokke.
Mina Foss f. 6/3-1889, Røken, ug., Kammerpike.
Marie Johnsen f. 5/11-1880, Hollen, ug., Husgjerning.
Eivind Haatvedt f. 24/1-1882, Lunde i Tel., ug., Agronom.
Daniel Erikson f. 2/3-1882, Sverige, ug., Kusk.

Adolf Knutsen f. 25/9-1878, Fyrisdal, hf./ tj., g., Kvægrøgter.
Bergit Knutsen f. 15/11-1858, Lunde i Tel., hm./ tj., g. Kvægrøgterske.
Jørgen Knutsen f. 14/6-1899, Lunde, s.
Olav Knutsen f. 9/2-1892, Lunde, s.


Ulefos gaard (Herregaarden) 1910.

Jørgen Johnsen f. 2/7-1859, Hollen, hf., g., Contorchef ved Sliberi, Sag, Høvleri.
Fredrikke Johnsen f. 14/7-1862, Drammen, hm.
Borghild Johnsen f. 17/12-1888, Hollen, d., ug., Husgjerning.
Emilie Jespersen f. 16/9-1892, Hollen, tjenestepike, ug., Husgjerning.

Andreas Hauge f. 29/4-1884, North Sheelds, England, hf., g., Præst og personlig kapelan.
Nina Hauge f. 26/5-1883, Danmark, hm.
Andrea Johnsen f. 13/12-1891, Hollen, tjenestepike, ug., Husgjerning.

Maren Bentsen f. 1824, Gjerpen, hm., enke.
Johanne Bentsen f. 23/10-1854, Hollen, d., ug., Sypike, Husgjerning.


Herregaarden 1910.

Nils Jensen f. 27/2-1888, Hollen, hf., g., Materialforvalter.
Hunild Jensen f. 17/3-1886, Hollen, hm.
Halvor Jensen f. 20/12-1907, Hollen, s.
Gudrun Jensen f. 14/10-1909, Hollen, d.
Kirsten Amundsen f. 28/5-1835, Bø i Tel., hm., enke, Husgjerning.


Ulefos 1910. Salheim.

Olav Aamodt f. 22/1-1882, Slemdal (Siljan), hf., g., Herskapsgartner.
Anna Aamodt f. 21/3-1879, Drangedal, hm.
Nils Aamodt f. 29/12-1905, Skien, s.
Haakon Aamodt f. 2/1-1908, Gjerpen.


Ulefos plads 1910.

K. B. Houlder f. 5/12-1883, Kristiania, hf., g., Mekan og Formand ved Sag, Sliperi og Høvleri.
Beata Houlder f. 5/7-1880, Nore, hm.
Anna Hansen f. 18/4-1892, Hollen, ug., Tjenestepike - Husgjerning.


Ulefos Bruk 1910. Sagbrakka.

Ole Kristensen f. 16/9-1863, Hollen, hf., g., Arbeider paa Sliperi.
Marie Kristensen f. 13/3-1867, Hollen, hm, Husgjerning, Syerske.
Inger Hansen f. 13/5-1855, Hollen, ug., Losjerende, Dagarbeider Kap.

Ulefos Bruk 1910. Sagbrakka.

Nils Kabbe f. 7/11-1862, Hollen, hf., g., Arbeider paa Sliperi.
Marie Kabbe f. 28/12-1860, Hollen, hm.
Aaste Kabbe f. 23/11-1888, Hollen, d., ug., Husgjerning, Sying, Vask, Strykning.
Johannes Kabbe f. 15/7-1894, Hollen, s., ug., Bakerlærling.
Agnes Kabbe f. 10/4-1896, Hollen, d.
Olav Kabbe f. 1/10-1899, Helgeraaen, s.
Ingolf Kabbe f. 9/5-1904, Hollen, s.

Ulefos Bruk 1910. Sagbrakka.

Hans Tronsen f. 29/9-1859, Hollen, hf., g., Arbeider paa Sliperi.
Anne M. Tronsen f. 15/6-1862, Hollen, hm.
Torvald Tronsen f. 7/1-1895, Hollen, s., ug., Arbeider paa Sagbruk.
Nils Tronsen f. 17/2-1898, Hollen, s.

Ulefos Bruk 1910. Sagbrakka.

Hans Andersen f. 17/6-1868, Hollen, hf., g., Arbeider paa Sliperi.
Andrea Andersen f. 15/8-1878, Hollen, hm.
Anna Andersen f. 10/8-1897, Hollen, d.
Astrid Andersen f. 30/8-1906, Hollen, d.
Asbjørn Andersen f. 11/8-1909, Hollen, s.

Ulefos Bruk 1910. Sagbrakka.

Marie Hansen f. 20/7-1852, Hollen, hm, Enke, Husgjerning, Rengjøring.
Hans Karlsen f. 20/7-1887, Hollen, s., ug., Arbeider paa Sliperi.
Mariane Karlsen f. 3/5-1889, Hollen, d., ug., Vask & Stryker.
Hans Tomassen f. 24/6-1851, Hollen, losjerende onkel, ug., Sliperiarbeider.

Ulefos Bruk 1910. Sagbrakka.

Anne M. Sørensen f. 26/10-1860, Hollen, hm, Enke, Skræddersøm og Husgjerning.
Bernhard Sørensen f. 11/7-1888, Hollen, s., ug., Arbeider paa Sliperi.
Kristian Sørensen f. 25/6-1883, Hollen, s., ug., Arbeider paa Sliperi.
Karen Sørensen f. 10/12-1879, Hollen, d., ug., Husgjerning og Dagarbeide.

Ulefos Bruk 1910. Sagbrakka.

Maren Olsen f. 17/10-1859, Hollen, hm., Enke, Husgjerning.
Karl Olsen f. 11/12-1887, Hollen, s., ug., Arbeider paa Sliperi.
Peder Olsen f. 13/12-1892, Hollen, s., ug., Dagarbeide.

Ulefos Bruk 1910. Sagbrakka.

Tor Halvorsen f. 3/12-1866, Hollen, hf., g., Sliperiarbeider.
Johanne H. Halvorsen f. 14/12-1865, Hollen, hm.
Hans Halvorsen f. 7/3-1893, Hollen, s.
Hanna Halvorsen f. 24/11-1900, Hollen, d.

Ulefos Bruk 1910. Sagbrakka.

Hans O. Orekaas f. 21/11-1851, Hollen, hf., g., Sagbruksarbeider.
Laura Orekaas f. 12/8-1857, Solum, hm., g., Husgjerning og Vask.
Anders H. Orekaas f. 16/10-1886, Hollen, s., ug., Sliperiarbeider.
Tor H. Orekaas f. 29/5-1890, Hollen, s., ug., Sliperiarbeider.

Ulefos Bruk 1910. Sagbrakka.

Kari Kristensen f. 8/6-1866, Siljord, hm., enke, Husgjerning og Vask.
Halvor Kristensen f. 10/8-1894, Hollen, s., ug., Sagarbeider.
Anna Kristensen f. 20/10-1896, Hollen, d.
Karl Kristensen f. 18/1-1899, Hollen, s.
Andreas Kristensen f. 18/6-1902, Hollen, s.

Ulefos Bruk 1910. Sagbrakka.

Jacob Grinden f. 1875, Hollen, hf., g., Gaardbruker.
Gunnar Gunnarsen f. 1856, Hollen, hf., enkemand, Sagbruksarbeider.
Gunnar Gunnarsen f. 11/3-1894, Hollen, s., ug. Sliperiarbeider.
Anne Hansen f. 1845, Hollen, ug., Husbestyrinde.

Ulefos Bruk 1910. Sagbrakka.

Søren Kristensen f. 13/12-1854, Lunde, hf., g., Sliperiarbeider.
Anne Kr. Kristensen f. 1/11-1865, Lunde, hm.
Gudrun Kristensen f. 16/2-1895, Hollen, d., ug., Husgjerning.
Astrid Kristensen f. 6/3-1899, Hollen, d.

Ulefos Bruk 1910. Sagbrakka.

Nils Andreassen f. 2/9-1866, Hollen, hf., g., Møller.
Ingeborg Andreassen f. 1/7-1866, Hollen, hm.
Halvor Andreassen f. 24/1-1891, Hollen, s., ug., Sagbruksarbeider.
Marie Andreassen f. 19/2-1893, Hollen, d., ug., Maanedsp.(?)
Andreas Andreassen f. 13/8-1895, Hollen, s., ug., Sagbruksarbeider.
Anna Andreassen f. 7/10-1897, Hollen, d.
Hans Andreassen f. 2/12-1899, Hollen, s.
Aksel Andreassen f. 29/11-1901, Hollen, s.
Nils Andreassen f. 30/9-1903, Hollen, s.
Ingolf Andreassen f. 20/6-1906, Hollen, s.
Ludvig Andreassen f. 13/6-1909, Hollen, s.

Ulefos Bruk 1910. Sagbrakka.

Teodor Tomassen f. 31/7-1879, Hollen, hf., g., Filer.
Marie Th. Tomassen f. 18/12-1882, Hollen, hm., Husgjerning, Sying.

Ulefos Bruk 1910. Sagbrakka.

Gunnar Sandvik f. 9/10-1885, Øifjeld, hf., g., Sagbruksarbeider.
Anne Sandvik f. 9/9-1881, Bø, hm., g.
Marta Sandvik f. 17/10-1851, Voss, (midlertidig ophold - på besøk. G.S.), mor til husfar, enke.

Ulefos Bruk 1910. Sagbrakka.

Leif Halvorsen f. 13/9-1885, Skien, hf., g., Smed.
Anne H. Halvorsen f. 25/2-1884, Hollen, hm.
Leif H. Halvorsen f. 24/1-1906 (1904?), Hollen, s.
Anna Halvorsen f. 28/11-1906, Hollen, d.
Rolf Halvorsen f. 2/4-1908, Hollen, s.

Ulefos Bruk 1910. Sagbrakka.

Dorte Skjervik f. 24/8-1860, Bø, hm, enke, Sliperiarbeiderske.
Johannes O. Skjervik f. 20/8-1889, Hollen, s., ug., Sagarbeider.
Karen O. Skjervik f. 1/9-1891, Hollen, d., ug., Sagbruksarbeiderske.
Olav O. Røsvik f. ?, Hollen, s., ug., Sagarbeider.

Ulefos Bruk 1910. Sagbrakka.

Peder H. Sannæs f. 11/1-1877, Hollen, hf., g., Sagbruksarbeider.
Asborg Sannæs f. 18/3-1874, Hollen, hm.
Henry Sannæs f. 28/11-1903, Hollen, s.

Ulefos Bruk 1910. Sagbrakka.

Johannes Andersen f. 16/11-1854, Bø, hf., g., Snekker.
Kirsten Andersen f. 2/2-1860, Hollen, hm.
Andreas Andersen f. 26/11-1898, Hollen, s.

Ulefos Bruk 1910. Sagbrakka.

Hansine Nilsdatter f. 11/6-1855, Hollen, hm, enke.
Nils Hansen f. 12/2-1885, Hollen, s., ug., Sliberiarbeider.
Karl Hansen f. 16/2-1887, Hollen, s., ug., Sagbruksarbeider.


Ulefos Bruk 1910. Eishaug plads.

Olav Martinsen f. 16/7-1891, Hollen, hf., g., Leilænding, sagbruksarbeider.
Kjersti Evensen f. 21/5-1890, Bø i Tel., hm.
Anne Olavsdatter f. 12/11-1910, Hollen, d.
Anne Gjermundsdatter f. 2/6-1866, Hollen, Mor til Olav Martinsen, enke, sysselsat i huset og fjøset.
Anna Martinsdatter f. 31/8-1896, Hollen, d.
Gunda Martinsdatter f. 29/8-1897, Hollen, d.
Gjermund Stenersen f. 17/2-1837, Lunde i Tel., (midlertidig ophold), g., Far til Anne Gjermundsdatter.


Ulefos Bruk 1910. "Langberget".

Jens Brynjulfsen f. 28/11-1848, Hollen, hf., g., Høvleriarbeider.
Sigrid Brynjulfsen f. 10/2-1851, Hollen, hm.
Kristen Rui f. 13/12-1878, Kvitseid, Losjerende, ug., Sagbruksarbeider.


Ulefos Bruk 1910. "Langberget".

Ingeborg Olsen f. 6/8-1870, Solum, hm., Enke, Sliberiarbeiderske.
Olaves Olsen f. 21/8-1893, Hollen, s., ug., Sliberiarbeider.
Nils Olsen f. 17/4-1895, Hollen, s., ug., Sliberiarbeider.
Jonas Olsen f. 22/8-1897, Hollen, s., ug., Sliberiarbeider.
Karette Olsen f. 19/2-1892, Hollen, d., ug., Husgjerning.


Ulefos Bruk 1910. "Langberget".

Kjøstolf Kristensen f. 19/1-1859, Hollen, hf., ug., Sliberiarbeider.


Ulefos Bruk 1910. "Langberget".

Hans Jacobsen f. 24/5-1879, Porsgrund, hf., g., Sliberiarbeider.
Ingeborg Jacobsen f. 23/6-1877, Tørdal, hm.
Olga Jacobsen f. 24/10-1898, Hollen, d.
Jørgen Jacobsen f. 11/3-1903, Hollen, s.
Harald Jacobsen f. 9/4-1910, Hollen, s.
Andrea Norbø f. 7/7-1875, Tørdal, (midlertidig ophold), hm, g.
Arne Nordbø f. sept. 1893, Hollen, (midlertidig ophold), s., ug.


Ulefos Bruk 1910. Eidsfoss.

Edvard Nordblom f. 5/9-1855, Sverige, hf., g., Slusevogter.
Tobine Nordblom f. 22/5-1857, Fjotland (Kvinesdal, Vest Agder), hm.
Ester Edvardsdatter f. 13/11-1895, Hollen, d., ug., Sysselsat i huset.
Ida Edvardsdatter f. 13/4-1897, Hollen, d.
Klara Edvardsdatter f. 1/12-1899, Hollen, d.
Tora Edvardsdatter f. 1/6-1886, Arendal, (midlert. ophold), d., g., Lagerschefkone.

Karl Sundelin f. 11/12-1853, Sverige, hf., g., Slusevogter.
Sofie Sundelin f. 3/9-1857, Tanum (Brunlanes), hm.
Dorthea Karlsdatter f. 22/5-1895, Hollen, d., ug., Sysselsat i huset.
Inga Karlsdatter f. 30/11-1898, Hollen, d.
Bertha Marie Sundelin f. 27/10-1905, Hollen, datterdatter.
(Mor til Berta Marie: Anna Marie Karlsd. f. 1882. Far: Sjøm. Martin Nilsen fra Bamble f. 1882. Anmeldt presten av Karl Andersen Sundelin. G.S.).


Ulefos Bruk 1910.

Even Andersen f. 29/2-1842, Hollen, hf., g., Sagmester.
Karen Andersen f. 24/11-1856, Hollen, hm.
Kristen Pedersen f. 14/12-1848, Hollen, hf., ug., Sagarbeider.


Ulefos Bruk 1910.

Andreas Gundersen f. 15/5-1861, Drangedal, hf., g., Sliberiarbeider.
Kari Gundersen f. 14/5-1866, Drangedal, hm.
Thor Gundersen f. 1/10-1894, Drangedal, s., ug., Sliberiarbeider.
Olaf Gundersen f. 22/2-1897, Drangedal, s.
Alf Gundersen f. 30/11-1899, Hollen, s.
Signe Gundersen f. 4/10-1902, Hollen, d.
Anna Gundersen f. 4/12-1905, Hollen, d.


Ulefos Bruk 1910. Hølen plads.

Johan Gundersen f. 29/6-1863, Hollen, hf., g., Kontorist og Tømmermerker ved Træmassefabrik og Trælastfabrik.
Marie Gundersen f. 28/3-1868, Brevik, hm.
Hanna Gundersen f. 4/8-1871, Hollen, søster, ug., Husgjerning.
Gunnar Gundersen f. 7/4-1898, Skien, Adoptivsøn, ug.
Maren Johannessen f. 18/7-1896, Hollen, ug., Tjenestepike - husgjerning og kreaturstel.


Ulefos Bruk 1910.

Isak Andersen f. 16/4-1836, Melum, hf., g., Smed, for tiden Arbeidsudygtig.
Marte K. Andersen f. 16/3-1842, Melum, hm.

Knut Traaen f. 20/8-1871, Rauland, (midlertidig ophold), hf., g., Arbeider ved Ulefos Jernverk.
Anne Traaen f. 16/4-1875, Hollen, (midlertidig ophold), hm.
Karen Traaen f. 16/7-1906, Hollen, (midlertidig ophold), d.
Isak Traaen f. 18/11-1909, Hollen, (midlertidig ophold), s.


Ulefos Bruk 1910 - Fiskestigen plads.

Nils Gulliksen f. 25/4-1872, Lunde, hf., g., Skogsarbeider.
Inger Gulliksen f. 13/3-1872, Hollen, hm.
Anne Gulliksen f. 3/10-1902, Hollen, d.
Johannes Gulliksen f. 19/1-1904, Hollen, s.
Marta Gulliksen f. 22/12-1905, Hollen, d.
Ingeborg Gulliksen f. 19/10-1907, Hollen, d.
Marie Gulliksen f. 14/10-1909, Hollen, d.


Ulefos Bruk 1910. Gropilihaugen Plads.

Andrea Hansen f. 25/5-1845, Hollen, hm., enke.
Torstein Børte f. 9/9-1882, Lunde, hf., g., Handelsbetjent.
Kristine Børte f. 25/3-1888, Hollen, hm.
Hilda Børte f. 22/5-1910, Hollen, d.
Hans Reinhartsen f. 17/8-1895, Hollen, sønnesøn, ug., Sagbruksarbeider.
Ole Kjøstolfsen f. 29/11-1886, Hollen, (midlertidig ophold), losjerende, ug., Sliberiarbeider.


Ulefos Bruk 1910.

Karl Pedersen f. 18/9-1861, Hollen, hf., g., Sliberiarbeider.
Gunhild Pedersen f. 11/1-1865, Hollen, hm.
Hjalmar Pedersen f. 22/8-1894, Hollen, s., ug., Vedkjører.
Magnhild Pedersen f. 13/5-1896, Hollen, d., ug., Husgjerning.
Kristian Pedersen f. 25/12-1899, Hollen, s.
Sverre Pedersen f. 6/3-1901, Hollen, s.
Gustav Pedersen f. 29/5-1905, Hollen, s.
Syvert Pedersen f. 9/4-1907, Hollen, s.
Otto Johan Pedersen f. 24/11-1909, Hollen, s.


Ulefos Bruk 1910. Strømodden plads.

Kari Johnsen f. 1836, Saude (Sauherad), hm. enke, Husgjerning.


Ulefos Bruk 1910. Strømodden plads.

Johannes Kristensen f. 5/10-1857, Hollen, hf., g., Dampskibsfører.
Gunhild Kristensen f. 3/1-1861, Hollen, hm.
Karen Kristensen f. 18/11-1890, Hollen, d., ug., Husgjerning.
Kristen Kristensen f. 27/9-1892, Hollen, s., ug., Sagarbeider.
Gunvor Kristensen f. 14/4-1896, Hollen, d.


Ulefos Bruk 1910. Strømodden plads.

Anne Guttormsen f. 28/12-1849, Melum, hm., enke., husgjerning.
Gustav Guttormsen f. 10/11-1876, Hollen, s., ug., Filemester.
Theodor Guttormsen f. 11/4-1881, Hollen, s., ug., Høvleriarbeider.
Elise Guttormsen f. 25/3-1888, Hollen, d., ug., Husgjerning.

Kristian Jensen f. 28/3-1873, Randers, Danmark, hf., g., Maskinist.
Tomine Jensen f. 9/5-1884, Bamble, hm.


Ulefos Bruk 1910.

Peder Johnsen f. 23/5-1884, Saude (Sauherad), hf., g., Sliberiarbeider.
Maren Johnsen f. 1/8-1869, Hollen, hm.
Nils Johnsen f. 1/1-1895, Hollen, s., ug., Sagarbeider.
Karette Johnsen f. 30/4-1896, Hollen, d.
Gudrun Johnsen f. 11/1-1898, Hollen, d.
Jenny Johnsen f. 11/11-1900, Hollen, d.
John Johnsen f. 19/4-1901, Hollen, s.
Magnhild Johnsen f. 27/12-1903, Hollen, d.
Peder Johnsen f. 19/8-1905, Hollen, s.
Ruth Johnsen f. 1/3-1907, Hollen, d.
Konstanse Johnsen f. 25/7-1910, Hollen, d.


Ulefos Bruk 1910.

Anders Evensen f. 13/8-1876, Hollen, hf., g., Fyrbøder.
Sofie Evensen f. 29/9-1881, Hollen, hm.
Elisabeth Evensen f. 11/8-1906, Hollen, d.
Magna Evensen f. 23/5-1910, Hollen, d.


Ulefos Brug 1910. Plads.

Simon Thorstensen f. 3/2-1828, Follebu, Gausdal, hf., enkemand, Bygningssnekker.
Sofie Nape f. 17/10-1859, Follebu, Gausdal, d., enke, Husholderske.
Thora Gundersen f. 26/8-1864, Hollen, d., enke, Husgjerning.
Simon Gundersen f. 10/8-1897, Kvitseid, sønnesøn.
Sigrid Simonsen f. 6/8-1899, Sanne, sønnedatter, ug.


Ulefos Brug 1910. Plads.

Edvard Pedersen f. 14/3-1867, Hollen, hf., g., Sagbruksarbeider.
Marie Pedersen f. 23/11-1867, Hollen, hm.
Paul Pedersen f. 18/11-1895, Hollen, s., ug., Sagarbeider.
Einar Pedersen f. 29/1-1899, Hollen, s.
Jenny Pedersen f. 21/1-1902 (rettet G.S.), Hollen, d.
Anders Pedersen f. 9/4-1904, Hollen, s.
Peder Pedersen f. 21/1-1906, Hollen, s.
Halvor Nilsen f. 26/7-1848, Hollen, hf., ug., Høvleriarbeider.


Ulefos Brug 1910. Plads.

Anders Olsen f. 9/4-1835, Hollen, hf., g., Høvleriarbeider.
Margit Olsen f. 15/10-1833, Hollen, hm.
Nils Olsen f. 28/7-1876, Hollen, s., ug., Tømmermand.

Johannes Bentsen f. 30/9-1855, Hollen, hf., g., Vælterformand ved Sagen.
Marie Bentsen f. 15/12-1866, Hollen, hm.
Gunhild Bentsen f. 7/2-1887, Hollen, d., ug., Husgjerning.
Bent Bentsen f. 15/11-1888, Hollen, s., ug., Sliberiarbeider.
Nicoline Bentsen f. 22/4-1893, Hollen, d.
Maren Bentsen f. 18/7-1895, Hollen, d.
Anna Bentsen f. 7/8-1899, Hollen, d.
Nils Bentsen f. 19/1-1901, Hollen, s.


Ulefos Brug 1910. Plads.

Olaf Pedersen f. 3/2-1868, Larvik, hf., g., Sagmester.
Berte Marie Pedersen f. 20/10-1867, Larvik, hm.
Halvard Pedersen f. 8/7-1896, Larvik, s., ug., Sagarbeider.
Fredrikke Pedersen f. 25/12-1903, Vold (Solum), d., ug., Husgjerning.
Fritjof Pedersen f. 9/3-1906, Menstad (Gjerpen), s.
Sverre Pedersen f. 8/11-1908, Menstad (Gjerpen), s.

Thomas Thomassen f. 25/1-1855, Hollen, hf., enkemand, Sagarbeider.
Johannes Thomassen f. 4/3-1883, Hollen, s., ug., Sagarbeider.
Gunhild Eriksen f. 24/3-1857, Hollen, tjenestepike, ug., Husgjerning.


Ulefos Brug 1910. "Ysteribygningen" Plads.

Laurits Laursen f. 22/1-1858, Danmark, hf., g., Skredder.
Kristine Laursen f. 4/1-1873, Danmark, hm.
Karl Laursen f. 22/6-1906, Danmark, s.
Margrete Laursen f. 21/2-1908, Hollen, d.
Villiam Laursen f. 8/12-1909, Hollen, s.

Peder Pedersen f. 11/8-1863, Hollen, hf., ug., Sagarbeider.
Gurine Pedersen f. 4/12-1869, Hollen, søster, ug., Husgjerning.
Kjøstolf Pedersen f. 26/10-1858, Hollen, hf., enkemand, Møller.
Ingolf Pedersen f. 25/11-1897, Hollen, s.

Edvard Johnsen f. 2/4-1870, Hollen, hf., g., Sagarbeider.
Anne Johnsen f. 20/6-1873, Hollen, hm.
Anders Johnsen f. 8/3-1899, Hollen, s.
Jonny Johnsen f. 9/7-1902 (rettet G.S.), Hollen, d.
Margit Johnsen f. 9/7-1906, Hollen, d.
Ester Johnsen f. 13/6-1909, Hollen, d.


Ulefos Brug 1910. Plads.

Ole Pedersen f. 24/12-1859, Hollen, hf., g., Sagarbeider.
Marie Pedersen f. 21/12-1865, Hollen, hm.
Anne Pedersen f. 25/6-1894, Hollen, d., ug., Husgjerning.
Isak Pedersen f. 3/12-1897, Hollen, s.
Olga Pedersen f. 28/5-1900, Hollen, d.


Ulefos Brug 1910. Plads.

Aase Bentsen f. 6/9-1834, Helgen (Hollen), husfars mor, enke.
Bent Bentsen f. 24/4-1862, Hollen, hf., g., Reparatør.
Marie Bentsen f. 22/1-1874, Hollen, hm.
Bent Bentsen f. 16/3-1893, Hollen, s., ug., Handelsbetjent.
Aagot Bentsen f. 15/3-1898, Hollen, d.


Ulefos Brug 1910. Plads.

Knut Halvorsen f. 7/2-1882, Saude (Sauherad), hf., g., Kjører.
Ingeborg Halvorsen f. 2/3-1878, Saude, hm.
Halvor Halvorsen f. 16/6-1906, Helgen (Hollen), s.
Karl Halvorsen f. 21/5-1908, Helgen (Hollen), s.
Ingvald Halvorsen f. 29/1-1910, Hollen, s.


Ulefos Brug 1910. Plads.

Nils Johnsen f. 24/4-1854, Hollen, hf., enkemand, Landhandler.
Mathilde Johnsen f. 12/11-1890, Skien, d., ug.
Marie Johnsen f. 31/12-1858, Hollen, søster, ug., Husbestyrinde.
Gunhild Strand f. 6/9-1890, Lunde i Tel., tjenestepike, ug., Husgjerning og Fjøsstel.
Hilda Larsen f. 11/5-1893, Hollen, tjenestepike, ug., Husgjerning.
Tarje Sandvik f. 28/4-1893, Høidalsmo, ug., Tjenestegut.
Johan Nilsen f. 1/8-1888, Porsgrund, ug., Baker.
Henrik Olsen f. 12/3-1877, Arendal, ug., Baker.


Ulefos Brug 1910. Plads.

Peder Pedersen f. 25/7-1866, Hollen, hf., g., Reparatør.
Marie Pedersen f. 4/3-1867, Hollen, hm.
Gurine Pedersen f. 25/7-1891, Hollen, d., ug., Husgjerning.
Margrete Pedersen f. 25/2-1894, Hollen, d., ug., Husgjerning.

Anders Olsen f. 4/3-1864, Hollen, hf., enkemand, Høvleriarbeider.
Anna Olsen f. 9/3-1887, Hollen, d., ug., Husgjerning.
Kristine Olsen f. 22/7-1889, Hollen, d., ug., Husgjerning.


Ulefos Brug 1910. Plads.

Kittil Halvorsen f. 16/9-1849, Bø i Tel., hf., g., Lærer og Bankassistent.
Elise Halvorsen f. 14/1-1850, Hollen, hm.
Ingeborg Halvorsen f. 21/9-1876, Hollen, d., ug., Husgjerning.
Johanne Halvorsen f. 26/7-1882, Hollen, d., ug., Bankassistent.
Marie Halvorsen f. 28/1-1887, Hollen, d., ug., Lærerinde.
Olaf Halvorsen f. 14/4-1898, Hollen, s.
Elise Kittilsen f. 27/9-1904, Kristiania, (midlertidig ophold), sønnedatter.


Jøntvedt nordre
Gnr 43 - 1910.


Jøntvedt nordre - 1910.
Gnr 43 - bnr 1.

Peder Andersen f. 29/5-1854, Hollen, hf., g., Gaardbruker.
Kirsten Mathea Larsdatter f. 26/7-1860, Hollen, hm.
Anne Pedersdatter f. 29/8-1893, Hollen, d., ug., Fjøsstel.
Anders Pedersen f. 1/5-1895, Hollen, s., ug., Gaardsarbeide.
Lars Pedersen f. 1/3-1897, Hollen, s.
Josefine Pedersdatter f. 5/8-1900, Hollen, d.
Tora Pedersdatter f. 20/10-1904, Hollen, d.
Jens Tovsen Utbøen f. 4/2-1845, Siljord, Losjerende, ug., Veiarbeider.


Jøntvedt nordre - 1910.
Gnr 43 - bnr 2.

Andrea Kristiansdatter f. 13/4-1850, Hollen, hm., enke, Gaardbruker.
Nils Hansen f. 26/5-1874, Hollen, s., ug., Gaardsarbeide.
Kristian Hansen f. 1/12-1877, Hollen, s., ug., Gaardsarbeide.
Gustav Hansen f. 25/2-1891, Hollen, s., ug., Gaardsarbeide.
Hanna Hansdatter f. 23/4-1889, Hollen, d., ug., Fjøsstel.
Ingeborg Hansdatter f. 19/8-1884, Hollen, s., ug., Sypike.
Anne Hansdatter f. 5/5-1886, Hollen, d., ug., Husgjerning.


Jøntvedt nordre - 1910.
Gnr 43 - bnr 3. Friheim(!) (Fossheim G.S.).

Johan Nilsen f. 13/3-1881, Hollen, hf., g., Grubearbeider og Gaardbruker.
Ingeborg Tomine Hansdatter (rettet G.S.) f. 23/6-1880, Hollen, hm.
Agnes Johansdatter f. 30/8-1903, Hollen, d.
Hilda Johansdatter f. 29/10-1904, Hollen, d.
Hans Kristian Johansen f. 23/7-1906, Hollen, s. (Kun hjemmedøpt. G.S.)
Jørgen Verner f. 31/3-1908, Hollen, s.


Jøntvedt mellem
Gnr 44 - 1910.


Jøntvedt mellem - 1910.
Gnr 44 - bnr 1.

Halvor Evensen f. 22/4-1861, Hollen, hf., g., Gaardbruker.
Paula Jensdatter f. 2/3-1871, Hollen, hm., Husgjerning og fjøsstel.
Anne Evensdatter f. 16/2-1851, Hollen, husfars søster, Lever af egne midler.
Einar Halvorsen f. 15/12-1895, Hollen, s., ug., Gaardsarbeide.
Marta Halvorsdatter f. 16/8-1897, Hollen, d.
Marie Halvorsdatter f. 28/12-1898, Hollen, d.
Julie Halvorsdatter f. 4/3-1901, Hollen, d.
Jens Finn Halvorsen f. 28/5-1902, Hollen, s.
Hjørdis Halvorsdatter f. 13/1-1906, Hollen, d.
Gudrun Halvorsdatter f. 9/6-1908, Hollen, d.


Under bnr 1. Kaasa.

Andreas Kristensen f. 2/6-1871, Hollen, hf., g., Graastensmurer og Jordbrug.
Margit Haraldsdatter f. 5/5-1857, Lunde i Tel., hm. g., Husgjerning og fjøsstel.
Anne Hansdatter f. 24/6-1832, Hollen, husfars mor, enke, Egne midler.
Anne Halvorsdatter f. 14/9-1832, Lunde i Tel., husmors mor, enke, Egne midler.


Under bnr 1. Vaskaas.

Andres Kristensen f. 1830, Hollen, hf., g., Jordbrugsarbeider.
Gro Nirisdatter f. 1842, Sildjord, hm.


Jøntvedt mellem - 1910.
Gnr 44 - bnr 2. Haugjordet.

Beboerne her var i 1910 medlemmer av Den Evangeliske Lutherske Frimenighet (Senere: D.E.L.K.)

John Aasoldsen f. 10/5-1847, Hollen, hf., g., Gaardbruker.
Ingeborg Sigurdsdatter f. 4/5-1858, Saude (Sauherad), hm.
Torild Kittilsdatter f. 25/3-1860, Siljord, ug., Tjenestepike - Fjøsstel.


Jøntvedt mellem - 1910.
Gnr 44 - bnr 3.

Ole Olsen f. 5/6-1868, Hollen, hf., ug., Gaardbruker.
Maren Larsen f. 22/5-1833, Kristiania, mor, enke, Husgjerning.
Elise Olsen f. 5/4-1870, Hollen, søster, ug., Fjøsstel.


Jøntvedt søndre
Gnr 45 - 1910.


Jøntvedt søndre - 1910.
Gnr 45 - bnr 1.

Jørgen Kjøstolsen f. 27/2-1876, Hollen, hf., g., Gaardbruger og molleeier(?)
Karen Larsdatter f. 30/7-1862, Hollen, hm.
Ingebjørg Kjøstolsdatter f. 29/6-1878, Hollen, ug., Tjenestepike - Fjøsstel.
Hans Kjøstolsen f. 9/12-1890, Hollen, ug., Tjenestegut - Gaardsarbeide.
Karl Torsell f. 19/6-1892, Hollen, ug., Tjenestegut, Gaardsarbeide.


Kolle
Gnr 46 - 1910.


Kolle - 1910.
Gnr 46 - bnr 1.

Tollef Larssen f. 16/10-1875, Hollen, hf., g., Gaardbruger.
Sofie Pedersdatter f. 16/4-1877, Hollen, hm.
Lars Tollefsen f. 22/11-1904, Hollen, s.
Peder Tollefsen f. 9/7-1906, Hollen, s.
Aagot Tollefsdatter f. 3/10-1909, Hollen, d.
Ingeborg Hansdatter Dalen f. 13/5-1892, ug., Bø i Tel., Tjenestepike, Fjøsstel.


Kolle - 1910.
Gnr 46 - bnr 2.

Karl Johnsen f. 19/11-1876, Hollen, hf., g., Gaardbruger.
Kirsti Pedersdatter f. 1/10-1874, Hollen, hm., g. husgjerning og føsstel.
Peder Karlsen f. 10/11-1895, Hollen, s., ug., Handelsbetjent.
John Karlsen f. 27/3-1901, Hollen, s.
Karin Karlsdatter f. 19/6-1903, Hollen, d.
Simon Karlsen f. 10/6-1905, Hollen, s.
Karl Karlsen f. 3/11-1907, Hollen, s.


Kolle - 1910.
Gnr 46 - bnr 3.

Hans Larssen f. 11/3-1863, Hollen, hf., ug., Gaardbruger.
Karen Stiansdatter f. 22/6-1862, Hollen, tjenestepike, ug., Husgjerning og fjøsstel.


Kolle - 1910.
Gnr 46 - bnr 4.

Lars Abrahamsen f. 25/5-1969, Hollen, hf., ug., Gaardbruger.
Abraham Larsen f. 27/9-1833, Hollen, fader, g., Sagbrugseigar i Lunde af l.m.
Anne Marie Pedersdatter f. 18/5-1838, Hollen, moder, g., Husstel.
Ingeborg Kirstine Svensdatter f. 10/6-1890, Lunde i Tel., ug., Tjenestepige - Hus- og fjøsstel.
Sina Marie Svendsen f. 6/9-1897, Østre Lynner øst for Kristiania, ug., Tjenestepige.
Jens Jacobsen Herregaarden f. 18/9-1855, Lunde i Tel., mt. (midlertidig ophold - boende: Herregaarden i Hollen), g. Hustømmermand.
Halvor Jensen Herregaarden f. 25/6-1892, Hollen, mt. (midlertidig ophold - boende: Herregaarden i Hollen), ug., Hustømmermand.


Kolle - 1910.
Gnr 46 - bnr 7, 8. Kaasa.

Erik Hansen f. 12/5-1842, Lunde i Tel., hf., enkemand, Gaardbriger og graastensmurer.
Andrea T. Augun f. 30/11-1875, Lunde i Tel., g., Husbestyrinde, Husgjerning og kreaturstel. Medlem av statskirken.
Anne Hansdatter f. 22/7-1835, Lunde i Tel., Losjerende, ug., Egne midler.
Marta K. Ottodatter f. 20/9-1907, i Hollen, d.a. husbestyrinden. Medlem av statskirken.

Jarlsbergianere.


Kolle - 1910.
Gnr 46 - bnr 11. Kaasa, samt gnr. 48 - bnr 5.

John Jansen f. 12/8-1848, Lunde i Tel., hf., enkemand, Gaardbruger.

Jarlsbergianer.


Kolle - 1910.
Gnr 46 - bnr 12. Huset.

Ole Heimkleiv f. 18/4-1882, Skafsaa, hf., g., Gaardsbrug og grubearbeid.
Elise Nilsen f. 31/1-1877, Hollen, hm., g., Husgjerning og kreaturstel.
Nils Olsen f. 21/2-1904, Hollen, s.
Ottar Olsen f. 9/4-1905, Hollen, s.
Gunvor Olsdatter f. 24/8-1907, Hollen, d.
Arthur Olsen f. 20/3-1910, Hollen, s.


Hvalen
Gnr 47 - 1910.


Hvalen - 1910.
Gnr 47 - bnr 1.

Jacob Jacobsen f. 8/5-1875, Hollen, hf., g., Gaardbruger og dagarbeider.
Aslaug Halvorsdatter f. 19/12-1875, Siljord, hm., g., Husgjerning.
Johan Jacobsen f. 4/9-1903, Hollen, s.
Anne Marie Jacobsdatter f. 30/10-1909, Hollen, d.
Gudrun Jacobsdatter f. 30/10-1909, Hollen, d.

John Halvorsen f. 9/9-1874, Siljord, hf., g., Grubearbeider og gaardbruger.
Gunhild Olsdatter f. 14/9-1883, Saude (Sauherad), hm., g., Husstel og fjøsstel.
Gudrun Johnsdatter f. 28/7-1907, Hollen, d.
Kirsten Johnsdatter f. 20/11-1908, Hollen, d.


Hvalen - 1910.
Gnr 47 - bnr 2.

Karl Pedersen f. 18/9-1878, Hollen, hf., enkeman, Gaardbruger.
Peder Karlsen f. 16/8-1872 (rettet G.S.), Hollen, s., g., Gaardsarbeide.
Ingeborg Kristensdatter f. 30/5-1871, Hollen, svigerdatter, g., Husgjerning og fjøsstel.
Kristine Pedersdatter f. 13/3-1898, Hollen, sønnedatter, ug.
Magda Pedersdatter f. 23/2-1905, Hollen, sønnedatter.
Johannes Brynhildsen f. 25/3-1844, Vermland i Sverige, losjerende, (enkem.?), Veiarbeider.
Karl Johannesen f. 18/3-1893, Laurdal i Tel. (Laardal), s., ug., Veiarbeider.


Hvalen - 1910.
Gnr 47 - bnr 6.

Ole Halvorsen f. 23/5-1853, Hollen, hf., g., Folkeskolelærer. Midlertidig i Valebø.
Karen Larsdatter f. 5/7-1856, Hollen, hm., g., Husgjerning.
Sofie Olsdatter f. 2/5-1892, Hollen, d., ug., Husgjerning.


Kaalstad store
Gnr 48 - 1910.


Kaalstad store 1910.
Gnr 48 - bnr 1.

Halvor Tollefsen f. 6/5-1839, Saude (Sauherad), hf., g., Gaardbruger og tømmerfløder.
Anlaug Gudmundsdatter f. 20/10-1843, Saude, hm., g., Husgjerning.
Tollef Halvorsen f. 5/1-1875, Saude, s., ug., Gaardsarbeide og tømmerfløding.
Marie Halvorsdatter f. 22/6-1881, Saude, d., ug., Kreaturstel.
Anlaug Virgenæs f. 22/3-1883, Saude, d., g., paa besøg, Husgjerning.
Judit Virgenæs f. 20/3-1908, Hollen, datterdatter.
Gjertrud Johannesdatter f. 15/1-1910, Hollen, datterdatter.


Kaalstad store 1910.
Gnr 48 - Under bnr 1 og 2. Halvorstaa.

Gunnar Jenssen (Gunder Jensen, s.a. Jens Tygesen Namløshagen. G.S.) f. 26/6-1863 (bekreftet. G.S.), Hollen, hf., g., Gaardbruger og grubearbeider.
Else Olsdatter f. 10/10-1878, Siljord, hm., g., Husgjerning og fjøsstel.
Torstein Andersen f. 23/3-1902, Løveid i Solum, stedsøn.
Gudrun Elise Gunnarsdatter f. 3/7-1909, Hollen, d.


Kaalstad store 1910.
Gnr 48 - bnr 3.

Anton Larsen f. 20/6-1866, Hollen, hf., g., Gaardbruger.
Ingeborg Augustinusdatter f. 24/2-1863, Hollen, hm., g., Husgjerning og kreaturstel.
Lars Antonsen f. 21/4-1893, Hollen, s., ug., Gaardsarbeide.
Augusta Antonsdatter f. 16/4-1896, Hollen, d., ug., Husgjerning og kreaturstel.
Anders Antonsen f. 26/11-1898, Hollen, s.
Tollef Antonsen f. 25/5-1902, Hollen, s.
Anne Kirstine Simonsdatter f. 13/2-1843, Hollen, losjerende, enke, lever af egne midler.
Peder Augustinusen f. 20/4-1861, Hollen, mt. (midlertidig ophold - paa besøg, bosted Kristiania, g., forlagsboghandler.


Kaalstad store 1910.
Gnr 48 - bnr 4.

Halvor Kittilsen f. 4/1-1882, Saude (Sauherad), hf., ug., Gaardbruger og grubearbeider. Jarlsbergianer (D.E.L.K.).
Ingeborg Torstensdatter f. 13/1-1853, Saude, hm., enke, Husgjerning. Jarlsbergianer (D.E.L.K.).
Kirsti Andersen f. 30/6-1884, Saude, losjerende, g., Fjøsstel.
Johan Andersen f. 16/3-1909, Østre Aker, søn af foranstaaende.
Tora Kittilsen f. 16/8-1897, Hollen, søster, ug. Jarlsbergianer (D.E.L.K.).


Kaalstad store 1910.
Gnr 48 - bnr 6. Halvorstaa.

Aslak A. Strømhaug f. 13/4-1864, Hvideseid (Kviteseid), hf., g., Gaardbruger og grubearbeider.
Liv Gunnarsdatter f. 3/6-1872, Lunde i Tel., hm., g., Husgjerning og kreaturstel.
Gunhild Aslaksdatter f. 7/5-1897, Skafsaa, d.
Anker Aslaksen f. 25/8-1900, Hollen, s.
Gunnar O. Aslaksen f. 3/6-1901, Skafsaa, s.
Marta Aslaksdatter f. 24/6-1904, Hollen, d.
Rut Louise Aslaksdatter (fornavn lagt inn. G.S.) f. 4/11-1910, Hollen, d.


Kaalstad store 1910.
Gnr 48 - bnr 7.

John Arvesen f. 10/11-1850, Hollen, hf., g., Gaardbruger og grubearbeider.
Maren Kristensdatter f. 30/7-1852, Norderhov (i Buskerud), hm., g., Husgjerning og kreaturstel.
Alfred Johnsen f. 7/1-1887, Hollen, s., ug., Grubearbeider.
Haakon M. Johnsen f. 14/3-1894, Hollen, s., ug., Grubearbeider.
Jenny M. Johnsdatter f. 24/9-1896, Hollen, s., ug.


Kaalstad store 1910.
Gnr 48 - bnr 8. Velkom.

Peder Nilsen f. 23/7-1875, Hollen, hf., g., Gaardbruger og Grubearbeider.
Anne T. Halvorsdatter f. 28/11-1879, Lunde i Tel., hm., g., Husgjerning, gaardsarbeide, kreaturstel.
Nils Pedersen f. 25/9-1901, Hollen, s., Barnpasning.
Georg Pedersen f. 14/2-1905, Hollen, s.
Einar A. Pedersen f. 30/4-1907, Hollen, s.
Kirsti Pedersdatter f. 18/4-1909, Hollen, d.
Anna Kirstine Torgrimsen f. 8/7-1894, Hollen, Tjenestepige - Husgjerning og fjøsstel.


Kaalstad store 1910.
Gnr 48 - bnr 9. Skiftsnæs.

Steinar Halvorsen f. 8/12-1858, Hollen, hf., enkemand, Gaardbruger og Grubearbeider.
Mathias Halvorsen f. 26/9-1855, Hollen, bror, ug., Gaardbruger.
Saave Olsen f. 4/8-1869, Kviteseid, ug., Tjenestepige - Husgherning og fjøsstel.
Karl Stenarsen f. 28/7-1898, Hollen, s.
Astrid Steinarsdatter f. 9/7-1900, Hollen, d.
Kirstine Steinarsdatter f. 1/3-1905, Amtssygehuset, d.


Kaalstad Skole.

Karl Lunde f. 15/5-1865, Eidsberg i Smaalenene (Østfold), ug., Skolelærer.

(Ført under gnr 41 Romnes. G.S.)


Kaalstad lille
Gnr 49 - 1910.


Kaalstad lille 1910.
Gnr 49 bnr 1. Grønstein.

Sveinung Knutsen f. 14/4-1840, Skafsaa, hf., g., Gaardbrugsarbeider.
Anne Hansdatter f. 1838, Skafsaa, hm., g., Husgjerning.
Knut Sveinungsen f. 2/7-1872, Skafsaa, s., Gaardeier. Opholdsted: Notodden.
Hans Jørgen Sveinungsen f. 31/8-1874, Skafsaa, s., g., Gaardeier. Opholdsted: Notodden.
Anna Sveinungsdatter f. 3/10-1876, Skafsaa, d., ug., Husgjerning. Ser daarlig og ellers aandsvag. Opholdsted: Notodden.
Gunhild Sveinungsdatter f. 9/8-1879, Skafsaa, d., enke, Husgjerning. Opholdsted: Notodden.
Tollef Torjesen f. 16/3-1905, Hollen, dattersøn, Opholdsted: Notodden.

Gunhild Olafsdatter f. 24/12-1884, Skafsaa, svigerdatter, g., hus og kreaturstel.
Sverre Olsen f. 9/11-1902, Hollen, dattersøn.
Ole Arthur Hansen f. 11/3-1906, Hollen, sønnesøn.


Kaalstad lille 1910.
Gnr 49 bnr 2. Grønstein.

Anders Hansen f. 27/11-1862, Hollen, hf., g., Gaardbruger og tømmerfløder.
Nella M. Jonsdatter f. 18/7-1862, Melum, hm., g., Gaards- hus- og kreaturstel.
John Andersen f. 10/5-1888, Hollen, s., ug., Gaardsarbeide.
 


Kaalstad lille - 1910.
Gnr 49 - bnr 3, samt gnr 48 - bnr 2.

Johannes Pedersen f. 10/10-1862, Hollen, hf., g., Gaardbruger.
Aaste Halvorsdatter f. 4/5-1884, Lunde i Tel., hm., Husgjerning og kreaturstel.
Peder Johannesen f. 1/1-1908, Hollen, s.
Ingeborg Johannesdatter f. 29/4-1910, Hollen, d.
Anders Pedersen f. 11/5-1852, Hollen, broder, ug., Gaardbrugsarbeide.
Gunda Pettersen f. 30/5-1894, Skafsaa i Mo, ug., Tjenestepige, Husgjerning.


Kaalstad lille - 1910.
Gnr 49 - bnr 4 - Grønvold.

Anders Magnus Andersen f. 22/6-1857, Bohuslen i Sverige, hf., g., Gaardbruger.
Karen Arvesdatter f. 7/12-1864, Dalsland i Sverige, hm., g.
Ragnvald Magnusen f. 16/11-1899, Hollen, s.
Harald Magnusen f. 23/7-1903, Hollen, s.
Adeleyde M. Magnusen f. 25/4-1906, Hollen, d.


Kaalstad lille - 1910.
Gnr 49 - bnr 7 - Berg.

Hans Andersen f. 22/7-1864, Hollen, hf., g., Graastensmurer.
Antonie Sørensdatter f. 7/4-1864, Kragerø, hm., g., Husgjerning og lidt søm.
Emil Pedersen f. 14/4-1888, Solum, husmors søn af 1. ægteskab, ug., Dagarbeider.
Oskar Pedersen f. 29/7-1894, Solum, husmors søn af 1. ægteskab, ug., Dagarbeider.
Tyge Andersen f. 16/6-1898, Hollen, s.
Selma Andersen f. 7/11-1899, Hollen, d.
Gustav Andersen f. 20/5-1903, Hollen, s.


Omtvedt
Gnr 50 - 1910.


Omtvedt - 1910.
Gnr 50 - bnr 1, 5.

Peder Jensen f. 18/5-1869, Hollen, hf., g., Gaardsbrug.
Lovise Marie Hansdatter f. 27/2-1866, Hollen, hm., g., Husgjerning og kreaturstel.
Marie Pedersdatter f. 22/7-1900, Hollen, d. (opholdsted Vibeto)
Anne Pedersdatter f. 22/7-1900, Hollen, d. (opholdsted Vibeto)
Jens Pedersen f. 20/7-1902, Hollen, s.
Hanna Pedersdatter f. 20/7-1902, Hollen, d.
Hans Pedersen f. 4/2-1904, Hollen, s.
Ingeborg Pedersdatter f. 4/2-1904, Hollen, d.
Lilly Kirstine Pedersdatter f. 3/5-1905, Hollen, d.
Karl Thomassen f. 3/10-1895, Solum, ug., Tjenestegut - Gaardsarbeider.

Helle Marie Pedersen f. 10/1-1846, Eker, hm., Enke, Lever af egne midler.
Hilda Jensine Jensdatter f. 7/11-1882, Hollen, d., ug., Husgjerning.


Aamtvedt - 1910.
Gnr 50 - bnr 2.

Anders Hansen f. 17/8-1879, Hollen, hf., g., Gaardbruger.
Kirsti Bentsdatter f. 12/11-1884, Gjerpen, hm., g., Husgjerning og kreaturstel.
Hans Andersen f. 15/6-1908, Hollen, s.
Agnes M. Andersdatter f. 16/10-1909, Hollen, d.
Anna Hilm f. 6/7-1894, Hollen, ug., Tjenestepige, Fjøsstel.


Omtvedt - 1910.
Gnr 50 - bnr 3.

Karen Kirstine Pedersdatter f. 21/7-1867, Hollen, hm., Enke, Gaardbrugerske.
Olaf Andersen f. 19/11-1887, Hollen, s., ug., Gaardsarbeide.
Kirsti Pauline Andersdatter f. 21/8-1890, Hollen, d., ug., Fjøsstel.



Gnr 51 - 1910.


Bø - 1910.
Gnr 51 - bnr 2.

Nils Jørgensen f. 10/1-1866, Hollen, hf., g., Gaardbruger.
Berta Nilsdatter f. 19/11-1866, Hollen, hm., g., Husgjerning.
Hjalmar Jørgensen f. 23/11-1892, Drammen, s., ug., Gaardsarbeide.
Nora Jørgensen f. 30/9-1897, Drammen, d.
Sofie Magnusdatter f. 25/10-1895, Hollen, ug., Tjenestepige - Fjøsstel.


Bø - 1910.
Gnr 51 - bnr 3. Klevsgade.

Even Tygesen f. 14/3-1858, Bø i Tel., hf., g., Grubearbeider og gaardbruger.
Marie Andreasdatter f. 5/5-1863, Hollen, hm., g., Husgjerning og Fjøsstel.


Prestgrav
Gnr 52 - 1910.
 


Prestgrav - 1910.
Gnr 52 - bnr 1.

Johan Torsell (Johan Ludvig? Andreassen) f. 7/12-1860, Sverige, hf., g., Graastensmurer.
Sigrid Tarjesdatter f. 5/10-1872, Mo i Tel., hm., g., Husstel.
Helga Torsell f. 12/9-1895, Vinje, d., ug., Husstel og fjøsstel.
Mathilde Torsell f. 24/6-1898, Solum, d., Gaar paa skole.
Solveig Torsell f. 19/6-1901, Solum, d., Gaar paa skole.
Torleiv Torsell f. 20/9-1904, Solum, s.
Lovise Torsell f. 12/1-1908, Hollen, d.
Sverre Sigfrid Torsell (fornavn fra kirkeboka. G.S.) f. 24/11-1910, Hollen, s.


Prestgrav - 1910.
Gnr 52 - bnr 2.

John Prestfrav f. 10/12-1865, Hollen, hf., ug., Gaardbruger.
Anne Karine Kristensdatter f. 19/5-1835, Hollen, mor til husfaren, Enke, Husstel.
Karen Marie Jensdatter f. 5/9-1853, Hollen, ug., Tjenestepige - Fjøsstel.


Helgen store
Gnr 53 - 1910.
 


Helgen store - 1910.
Gnr 53 - bnr 1, 12. Nordstaa.

Anders Nordstaa f. 12/2-1859, Hollen, hf., g., Gaardbruger og snedker.
Hanna Hansdatter f. 23/11-1866, Hollen, hm., g., Husstel og fjøsstel.
Susanne Nordstaa f. 4/12-1902, Hollen, d., Gaar paa skole.
Hans Nordstaa f. 15/5-1905, Hollen, s.


Helgen store - 1910.
Gnr 53 - bnr 2. Hagen.

Marte Isaksen f. 4/5-1858, Saude (Sauherad), hm., Enke, Gaardmandsenke.
Anton Isaksen f. 18/10-1890, Hollen, s., ug., Gaardstel.
Anne Sigurdsen f. 12/7-1863, Saude, søster til enken, enke, Dagarbeider.
Torstein Sigurdsen f. 23/11-1868, Saude, losjerende (bror?), ug., Stenarbeider.


Helgen store - 1910.
Gnr 53 - bnr 2. Skauen.

Gunhild Nilssen f. 26/2-1842, Sauland, hm., Enke, Dagarbeider.
Marie Nilssen f. 11/12-1872, Lunde, d., ug., Sypige.
 


Helgen store - 1910.
Gnr 53 - bnr 3. Aasen.

Hans Pladsen f. 24/12-1842, Hollen, hf., enkemand, Skrædder.
Per Halvorsen f. 11/9-1835, Hollen, losjerende, ug., Pensionist.


Helgen store - 1910.
Gnr 53 - bnr 5. Helgen.

Peder Helgen f. 6/9-1864, Hollen, hf., g., Gaardbruger.
Kirsten Jørgensen f. 22/10-1867, Gjerpen, hm., g., Gaardmandskone.
Simon Helgen f. 4/4-1895, Hollen, s., ug., Jordbrugsarbeide.
Birger Helgen f. 1/7-1897, Hollen, s., Gaar paa skole.
Tora Helgen f. 7/5-1904, Hollen, d.
Marie Stenberg f. 30/4-1875, Tønset (Tynset?), ug., Tjenestepige - Husstel og fjøsstel.


Helgen store - 1910.
Gnr 53 - bnr 6. Helgen.

Ole Helgen f. 25/5-1876, Hollen, hf., g., Gaardbruger.
Maren Hansen f. 18/9-1868, Hollen, hm., g., Gaardmandskone.
Olaf Barlaug f. 31/10-1893, Lunde, ug., Tjenestegut.
Anna Barlaug f. 12/12-1901, Solum, Pleiedatter, ug., Gaar paa skole.


Helgen store - 1910.
Gnr 53 - bnr 7, 8. Roa.

Maren Pedersen f. 18/7-1840, Solum, hm., Enke, Gaardmandsenke.
Hanna Pedersen f. 8/12-1877, Hollen, d., ug., Husstel og fjøsstel.


Helgen store - 1910.
Gnr 53 - bnr 9. Sverdstein.

Peder August Kristensen f. 15/8-1857, Hollen, hf., g., Grubearbeider og gaardbruger.
Anne Thomine Larsdatter f. 5/5-1863, Hollen, hm., g., Husgjerning og fjøsstel.
Lars Augustsen f. 22/5-1894, Hollen, s., ug., (på besøk. Ophold: Solum).
Kristen Augustsen f. 7/8-1901, Hollen, s.
Arnt Augustsen f. 9/11-1903, Hollen, s.


Helgen store - 1910.
Gnr 53 - bnr 11, 14. Roa skolehus.

Lars Kaasa f. 26/9-1886, Saude (Sauherad), hf., ug., Folkeskolelærer.


Helgen store - 1910.
Gnr 53 - bnr 15. Grinda.

Hilleborg Sæli f. 19/12-1870, Seljord, hm., Enke, Dagarbeide.
Kittil Sæli f. 9/8-1898, Seljord, s., ug., Gaar paa skole.
Saave Sæli f. 24/9-1900, Seljord, d., Gaar paa skole.
Bjarne Sæli f. 30/10-1902, Seljord, s., Gaar paa skole.
Ingebjørg Sæli f. 4/4-1904, Seljord, d., Gaar paa skole.
Margit Aarhus f. 19/9-1845, Seljord, mor til husmoren, Enke, Føderaadskone.


Helgen lille
Gnr 54 - 1910.


Helgen lille - 1910.
Gnr 54 - bnr 1. Helgen.

Gullik Helgen (Gullik Stenersen. G.S.) f. 25/8-1881, Hiterdal (Heddal), hf., g., Gaardmand.
Anna Helgen (Hanna Halvorsdatter. G.S.) f. 24/11-1877, Hollen, hm., g., Gaardmandskone.
Steinar Helgen f. 24/9-1902, Hiterdal, s., Gaar paa skole.
Halvor Helgen f. 30/10-1904, Hollen, s.
Johannes Helgen (fornavn fra kirkeboka. G.S.) f. 11/11-1910, Hollen, s.
Oskar Tinholt f. 17/3-1892, Hollen, ug., Tjenestegut - Gaardsarbeid.
Anne Johannesen f. 5/7-1894, Bø i Tel., Tjenestepige - Fjøsstel.
Anne Johannesdatter f. 19/8-1840, Hiterdal, mor til husmoren, Enke, Føderaadskone.
Anna Andersen f. 5/4-1884, Hollen, mt. (midlertidig ophold. Vanlig bosted: Klovedal), ug., Husstel og fjøsstel.

Anders Sørensen f. 14/7-1878, Solum, hf., g., Graastensmurer.
Andrea Kristensen f. 21/6-1875, Solum, hm., g., Husstel.
Kirsten Marie Andersdatter f. 7/3-1907, Hollen, d.
Marie Andersdatter f. 17/3-1909, Hollen, d.

Anne Saamundsdatter f. 9/3-1844, Seljord, hm., ug. eller enke, Dagarbeide.
Halvor Halvorsen f. 7/5-1889, Hollen, s., ug., Veivogter.

Tomas Tveit (Tomas Hansen Tveit. G.S.) f. 25/1-1883, Drangedal, hf., g., Dagarbeider.
Dorthea Andersen f. 11/7-1888, Hollen, hm., g., Husstel.
Hans Andersen f. 7/1-1909, Hollen, s.
Aksel Valdemar Andersen (fornavn fra kirkeboka G.S.) f. 13/10-1910, Hollen, s.


Helgen lille - 1910.
Gnr 54 - bnr 1. Vaskaas.

Halvor Vaskaas f. 1832, Saude (Sauherad), hf., g., Skogsarbeide.
Kirstine Hansdatter f. 1836, Hollen, hm., g., Husstel og fjøsstel.


Ytterbø
Gnr 55 - 1910.


Ytterbø - 1910.
Gnr 55 - bnr 1. Ytterbø.

Ole Larsen f. 8/7-1857, Hollen, hf., g., Gaardbruger og skomager.
Anne Andersdatter f. 7/5-1871, Hollen, hm., g., Husstel og fjøsstel.
Lars Olsen f. 14/3-1895, Hollen, s., ug., Gaardstel.
Anders Olsen f. 8/12-1897, Hollen, s., Gaar paa skole.
Astrid Olsdatter f. 13/5-1900, Hollen, d., Gaar paa skole.
Kalmar Olsen f. 25/9-1907, Hollen, s.


Ytterbø - 1910.
Gnr 55 - bnr 3. Ytterbø.

Marie Stiansdatter f. 2/10-1845, Hollen, hm., Gaardmandsenke.
Hanna Stiansdatter f. 5/4-1882, Hollen, d., ug., Husstel.
Kirsten Stiansdatter f. 13/4-1886, Hollen, d., ug., Fjøsstel.
Per Stiansen f. 29/6-1842, Hollen, bror til husmor, ug., Formuende.


Ytterbø - 1910.
Gnr 55 - bnr 4. Ytterbø.

Halvor Ytterbø f. 27/6-1858, Lunde i Tel., hf., g., Gaardbruger.
Marie Hansdatter f. 27/9-1863, Hollen, hm., g., Gaardmandskone.
Gunhild Jonsdatter f. 26/4-1838, Lunde, søster til husfar, ug., forsørges af broren.
Jørgen Barlaug f. 20/6-1896, Lunde, mt. ug., (midlertidig ophold. Bosatt paa Skotfos), søn.


Ytterbø - 1910.
Gnr 55 - bnr 5, 12 , 17. Ytterbø.

Peder Pedersen f. 10/11-1835, Hollen, hf., enkemand, Gaardeier.
Anne Hansdatter f. 27/12-1870, Hollen, pleiedatter, ug., Sypige.

Steinar Aarhus f. 20/3-1877, Seljord, hf., g., Forpagter.
Kirsti Hansdatter f. 20/8-1876, Hollen, hm., g., Husstel og fjøsstel.
Gudruda Aarhus f. 10/3-1905, Hollen, d.
Peder Bjørn Aarhus f. 13/7-1906, Hollen, s.
Erling Aarhus f. 5/8-1909, Hollen, s.
Anna Enggren f. 26/7-1895, Kragerø, ug., Tjenestepige - fjøsstel.


Ytterbø - 1910.
Gnr 55 - bnr 6. Ytterbø.

Jens Ytterbø f. 11/7-1852, Hollen, hf., g., Gaardbruger og snedker.
Nella Persdatter f. 28/7-1859, Hollen, hm., g., Gaardmandskone.
Karette Ytterbø f. 29/3-1893, Hollen, d., ug., (på besøk. Bosatt på Hammerstad i Hollen. G.S.), Sypige.
Oskar Ytterbø f. 4/8-1898, Hollen, s., Gaar paa skole.


Ytterbø - 1910.
Gnr 55 - bnr 8, 9. Jakobskaas.

Ole Torgrimsen f. 27/12-1860, Saude (Sauherad), hf., g., Gaardbruger og bygningssnedker.
Ingeborg Kittilsdatter f. 12/8-1866, Bø i Tel., hm., g., Husstel og kreaturstel.
Ingerid Olsdatter f. 3/6-1898, Hollen, d.
Olga Olsdatter f. 24/8-1906, Hollen, d.
Toralf Torgrimsen f. 29/5-1899, Hollen, brorsøn, ug.


Ytterbø - 1910.
Gnr 55 - bnr 10. Neset.

Hans Neset f. 11/4-1848, Bø i Tel., hf., g., Gaardbruger.
Gunhild Augunsdatter f. 11/3-1849, Saude (Sauherad), hm., g., Gaardmandskone.
Margit Neset f. 9/7-1890, Bø i Tel., d., ug., (på besøk. Bosted: Skotfos), Husstel.
Guro Olsdatter Furulund f. 18/2-1892, Seljord, ug., Tjenestepige - Fjøsstel.


Ytterbø - 1910.
Gnr 55 - bnr 11. Næsodden.

Halvor Næsodden f. 29/9-1865, Hollen, hf., g., Gaardbruger og flaatemand.
Johanne Torstensen f. 11/6-1872, Hollen, hm., g., Gaardmandskone.
Magna Næsodden f. 15/9-1897, Hollen, d., Gaar paa skole.
Arthur Næsodden f. 23/12-1899, Hollen, s., Gaar paa skole.
Hilda Næsodden f. 21/1-1902, Hollen, d., Gaar paa skole.
Karl Næsodden f. 20/4-1904, Hollen, s.


Ytterbø - 1910.
Gnr 55 - bnr 19. Neset.

Anette Marie Olsen f. 17/11-1858, Øvre Eker, hm., g., Gaardmandskone.
Karoline Olsen f. 25/11-1887, Saude (Sauherad), d., g., Husstel og fjøsstel.
Anne Marie Olsen f. 12/12-1890, Hollen, d., ug., Hustel og fjøsstel.
Ole Olsen f. 17/12-1892, Hollen, s., ug., Gaardstel.
Anders Olsen f. 19/12-1894, Hollen, s., ug., Gaardstel.
Nora Anette Olsen f. 17/2-1897, Hollen, d., Gaar paa skole.
Hjørdis Olsen f. 28/5-1900, Hollen, d., Gaar paa skole.
Karl William Olsen f. 16/1-1904, Hollen, s.
Ole Harry William f. 21/12-1909, Canada, dattersøn.


Stenstad
Gnr 56 - 1910.
 


Stenstad - 1910.
Gnr 56 - bnr 1. Stenstad.

Gabriel Sæland f. 11/6-1879, Time (Jæren), hf., g., Forpagter.
Ellen Gabrielsen f. 14/7-1883, Nærbø, hm., g., Forpagterkone.
Aslaug Sæland f. 3/12-1907, Stavanger, d.
Klaus Sæland f. 11/2-1909, Sannæs (Rogaland), s.
Karl Sæland f. 7/8-1885, Time, bror til husfar, ug., Forpagter.
Sverre Persen f. 31/7-1894, Hollen, ug., Tjenestegut - Staldkarl.
Anna Sørensen f. 5/1-1885, Hollen, ug., Tjenestepige - Fjøsstel.


Stenstad - 1910.
Gnr 56 - bnr 2, 7. Stenstad.

Halvor Tveiten f. 14/7-1887, Hiterdal (Heddal), hf., ug., Gaardbruger.
Jon Tveiten f. 9/2-1884, Hiterdal, bror til husfar, ug., Gaardsstel.
Dordi Roteberg f. 28/4-1879, Bø i Tel., ug., Tjenestepige - Husstell og fjøsstel.

Gunnar Li f. 23/10-1847, Bø, hf., g., Formuende.
Aslaug Evensdatter f. 1/10-1849, Bø, hm., g.


Stenstad - 1910.
Gnr 56 - bnr 4. Stenstad.

Karl Stenstad f. 31/8-1854, Hollen, hf., ug., Gaardbruger.
Anne Kristine Stenstad f. 20/2-1845, Hollen, ug., søster til husfar, Husstel.
Karen Marie Johnsen f. 13/8-1860, Hollen, søster til husfar, g., Fjøsstel.
Kristen Johnsen f. 29/6-1893, Hollen, søstersøn, ug., Gaardstel.


Stenstad - 1910.
Gnr 56 - bnr 6. Olsbrygge.

Hans Olsbrygge f. 11/1-1877, Saude (Sauherad), hf., g., Gaardbruger.
Margit Nilssen f. 3/4-1871, Seljord, hm., g., Husstel og fjøsstel.
Olav Olsbrygge f. 29/11-1908, Hollen, s.
Nils Olsbrygge f. 22/7-1910, Hollen, s.
Olav Henriksen f. 16/9-1840, Saude, far til husfar, g., Arbeidsmand.
Kjersti Johannesdatter f. 10/6-1842, Hiterdal (Heddal), mor til husfar, g., Husstel.


Stenstadvalen
Gnr 57 - 1910.


Stenstadvalen - 1910.
Gnr 57 - bnr 1.

Severin Larsen f. 16/12-1862, Hollen, hf., g., Gaardbruger.
Berte Marie Andersen f. 27/11-1867, Hollen, hm., g., Gaardmandskone.
Alma Severinsdatter f. 28/1-1892, Hollen, d., ug., Husstel og fjøsstel.
Anna Karoline Severinsdatter f. 11/1-1895, Hollen, d., ug., Husstel og fjøsstel.
Kari Thorsen f. 16/9-1838, Hollen, mor til husmor, Enke, Føderaadskone.


Bjerva
Gnr 58 - 1910.


Bjerva - 1910.
Gnr 58 - bnr 3. Bjerva.

Hans Bjerva f. 17/2-1835, Hollen, hf., g., Gaardbruger.
Susanne Olsdatter f. 25/3-1835, Lunde i Tel., hm., g.
Berta Marie Hansdatter f. 19/12-1870, Hollen, d., ug., Husstel og fjøsstel.
Nils Hansen f. 3/3-1875, Hollen, s., ug., Gaardstel.
Susanne Hansdatter f. 30/11-1879, Hollen, d., ug., Husstel og fjøsstel.
Simon Tjostolfsen (Simon Kjøstolsen) f. 16/3-1896, Hollen, pleiesøn, ug., Gaar paa skole.


Bjerva - 1910.
Gnr 58 - bnr 4. Bjerva.

Peder Bjerva f. 24/6-1859, Hollen, hf., g., Gaardbruger.
Maren Persdatter f. 21/7-1856, Hollen, hm., g., Gaardmandskone.
Jens Tjostolfsen (Jens Kjøstolsen. G.S.) f. 7/10-1893, Hollen, pleiesøn, ug., Gaar paa skole.
Ingeborg Torstensdatter f. 26/4-1892, Saude (Sauherad), ug., Tjenestepige - Husstel og fjøsstel.


Bjerva - 1910.
Gnr 58 - bnr 5. Rønningen.

Anders Rønningen f. 9/7-1859, Hollen, hf., enkemand, Arbeider og Gaardbruger.
Inga Andersen f. 1/5-1882, Hollen, d., ug., Melkehandel.
Esine Andersen f. 20/12-1884, Hollen, d., ug., Sypige.
Hans P. Næset f. 8/4-1836, Hollen, ug., bortleiet, egen bekostning.


Bjerva - 1910.
Gnr 58 - bnr 7. Rønningen.

Andreas Holen f. 24/12-1857, Hjørendfjord (Hjørundfjord), hf., g., Gaardbruger.
Anna Olsdatter f. 23/12-1860, Hjørendfjord, hm., g.
Oline Holen f. 21/7-1887, Eid, d., ug., Husstel.
Thoralf Holen f. 6/12-1890, Alstadhaug, s., ug., Anlægsarbeider. Bosted Tinn.
Ragnvald Holen f. 6/2-1893, Hollen, s., ug., Gaardsstel.
Ragnhild Holen f. 19/9-1896, Hollen, d., ug., Fjøsstel.
Agnes Holen f. 29/8-1899, Hollen, d., Gaar paa skole.
Alfred Holen f. 13/5-1905, Hollen, s.


Værstad
Gnr 59 - 1910


Værstad - 1910.
Gnr 59 - bnr 1. Værstad.

Isak Værstad f. 17/12-1850, Hollen, hf., g., Gaardbruger.
Aslaug Andersen f. 24/1-1847, Hollen, hm.
Karen Gunhilde Isaksdatter f. 31/5-1882, Hollen, d., ug., Husstel.
Aslaug Kirstine Isaksdatter f. 31/8-1884, Hollen, d., ug., Fjøsstel.
Olav Isaksen f. 2/5-1887, Hollen, s., ug., Gaardsarbeide.
Ingvald Isaksen f. 2/9-1902, Hollen, sønnesøn, Gaar paa skole.
Lars Holmøy f. 1/7-1887, Hornindal, mt. (midlertidig bosted - fast bosted Hornindal), ug., Snedker.
Anders Isaksen f. 20/9-1873, Hollen, hf., g., Gaardbruger.
Kathrine Nilsen f. 3/5-1882, Solum, hm., g.
Ragna Etland (Ragna Edland) f. 23/6-1895, Mo i Tel., ug., Tjenestepige - Husstel.


Værstad - 1910.
Gnr 59 - (under?) bnr 1. Kaasa.

Karl Eriksen f. 18/2-1843, Sverige, hf., g., Dagarbeider.
Gunhild Larsen f. 17/8-1846, Hollen, hm.


Værstad - 1910.
Gnr 59 - bnr 2. Værstad.

Halvor Værstad f. 1/7-1857, Hollen, hf., g., Gaardbruger.
Karen Halvorsen f. 14/12-1874, Hollen, hm.
Signe Værstad f. 4/4-1897, Hollen, d., Gaar paa skole.
Trygve Værstad f. 3/1-1904, Hollen, s., Gaar paa skole.
Haldor Værstad f. 9/6-1905, Hollen, s.
Ivar Værstad f. 6/6-1908, Hollen, s.
Olav Værstad f. 9/6-1910, Hollen, s.


Værstad - 1910.
Gnr 59 - bnr 3. Værstad.

Gunnar Værstad f. 6/3-1865, Hollen, hf., g., Gaardbruger og skomager.
Tomine Tygesen f. 6/12-1880, Drangedal, hm., Husstel.
Jens Værstad f. 28/8-1906, Hollen, s.
Marie Værstad f. 26/9-1907, Hollen, d.


Værstad - 1910.
Gnr 59 - bnr 4. Huset.

Anne Rogndal f. 18/7-1889, Laardal i Tel., ug., Husstel og fjøsstel.
Hege Rogndal f. 18/5-1892, Laardal, ug., Husstel og fjøsstel.
(To søstre. G.S.)
 


Værstad - 1910.
Gnr 59 - bnr 5. Huset.

Halvor Huset f. 16/8-1866, Hollen, hf., g., Gaardbruger og snedker.
Anne Berthea Huset f. 18/7-1862, Hollen, hm.
Marie Huset f. 16/1-1892, Solum, d., ug., Husstel, fjøsstel og gaardsstel.
Aagot Huset f. 9/2-1894, Solum, d., ug., Husstel, fjøsstel og gaardsstel.
Olga Huset f. 27/9-1897, Gjerpen, d. Gaar paa skole.
Maggi Huset f. 30/8-1905, Hollen, d.
Sakarias Aasen f. 1860, (hvor?), hf., mt., Losjerende, g., Graastensmurer. Vanlig bosted: Lunde i Tel.
Hans Groa f. 1888, (hvor?), søn, mt, Losjerende, ug., Stenarbeider. Vanlig bosted: Kviteseid.


Værstad - 1910.
Gnr 59 - bnr 6. Hegnakaasa.

Henrik Olsen f. 23/12-1851, Hollen, hf., g., Gaardbruger og dagarbeider.
Margit Sigurdsdatter f. 27/10-1861, Saude (Sauherad), hm., g., Husstel og fjøsstel.
Ole Henriksen f. 27/9-1894, Hollen, s., ug., Dagarbeider.


Værstad - 1910.
Gnr 59 - bnr 11. Hegna.

I Hovedbygningen.
Ole Jensen f. 24/12-1860, Hollen, hf., g., Dagarbeider og Gaardbruger.

I bryggerhuset.
Karl Hegna f. 14/10-1883, Hollen, hf., ug., Dagarbeider.


Hjelseth
Gnr 60 - 1910.


Hjelseth - 1910.
Gnr 60 - bnr 1. Hjelseth øvre.

Ole Hjelseth f. 12/4-1856, Hiterdal (Heddal), hf., g., Gaardbruger.
Ragnhild Gunnarsdatter f. 4/12-1848, Saude (Sauherad), hm.
Gunnar Olsen f. 23/11-1896, Saude, pleiesøn, ug., Faar paa skole.
Einar Andersen f. 13/8-1889, Hollen, ug., Tjenestegut - Gaardsarbeide.
Jenny Andersen f. 4/6-1893, Hollen, ug., Tjenestepige - Fjøsstell.


Hjelseth - 1910.
Gnr 60 - bnr 2. Hjelseth nedre.

Halvor Hjelseth f. 26/3-1848, Hollen, hf., g., Gaardbruger.
Anne Maria Hjelseth f. 27/1-1857, Hollen, hm.
Anders Hjelseth f. 13/7-1880, Hollen, s., ug., Gaardsstel.
Aslaug Maria Bentsdatter f. 19/2-1882, Gjerpen, d., ug., Fjøsstel.
Ingeborg Kirstine Bentsdatter f. 28/7-1885, Hollen, d., ug., Husstel og fjøsstel.
Bentine Bentsdatter f. 14/8-1887, Gjerpen, d., ug., Husstel og fjøsstel.


Klovedal
Gnr 61 - 1910.


Klovedal - 1910.
Gnr 61 - bnr 1. Klovedal.

Anders Klovedal f. 20/8-1836, Hollen, hf., Enkemand, Gaardbruger.
Halvor Olsen f. 1850, Hollen, mt. (midlertidig ophold. Vanlig ophold Strandjordet (under Holtan), Enkemand, Dagarbeider.


Klovedal - 1910.
Gnr 61 - bnr 2, 4. Klovedal lille.

Halvor Klovdal f. 16/11-1881, Hollen, hf., g., Arbeider.
Hansine Johnsen f. 22/5-1883, Solum, hm.
Ruth Haugetraa f. 30/1-1908, Solum, pleiedatter, ug.


Klovedal - 1910.
Gnr 61 - bnr 3. Hovet.

Theodor Sandkjønn f. 16/1-1855, Solum, hf., Enkemand, Skogsarbeider.
Hans Sandkjønn f. 4/2-1888, Solum, s., ug., Skogsarbeider.


Klovedal - 1910.
Gnr 61 - bnr 5. Graaten.

Anders Andersen f. 16/3-1855, Hollen, hf., g., Gaardbruger og slagter.
Anne Kristiansdatter f. 13/3-1847, Lunde i Tel., hm., g., Husstel og fjøsstel.
Anna Andersen f. 5/4-1884, Hollen, d., ug., Husstel og fjøsstel.


Tønnestølen
Gnr 62 - 1910.

(Beliggende i Brennebu tellerkrets. G.S.)


Tønnestølen - 1910.
Gnr 62 - bnr (ikke nevnt). Tønnestølen.

(Alle her var med i menigheten "Luthers frimenighed". G.S.)

Aasold J. Tønnestølen f. 10/1-1882, Hollen, hf., g., Skogarbeide.
Liv Evensdatter Tønnestulen f. 26/3-1860, Bø i Tel., Enke (?), Tjenestepige.
John Aasaoldsen Tønnestulen f. 10/5-1847, Hollen, mt. (midlertidig ophold. Fast ophold: Hollen)
Kittil Hansen Tønnestølen f. 18/7-1898, Hollen, f., ug., Tjenestegut.


Tinholt
Gnr 53 - 1910.


Tinholt - 1910.
Gnr 63 - bnr 2, 4. Tønholt.

Tollef Tønholt f. 26/8-1851, Bø i Tel., hf., g., Gaardbruger og arbeider.
Ingeborg Steinarsdatter f. 17/8-1850, Seljord, hm.
Anne Tollefsen f. 24/11-1885, Seljord, d., ug., Husstel og fjøsstel.
Elling Tollefsen f. 26/3-1888, Solum, s., ug., Skoarbeide og snedkerarbeide.
Steinar Tollefsen f. 26/10-1890, Solum, s., ug., Gaardsarbeide.


Tinholt - 1910.
Gnr 63 - (under?) bnr 2, 4. Askejordet.

Erik Olsen f. 1849, Brandvold, hf., g., Graastensmurer.
Kjersti Eriksen f. 3/12-1854, Saude (Sauherad), hm., g., Husstel.


Tinholt - 1910.
Gnr 63 - bnr 6. Tinholt.

Anders Tinholt f. 8/2-1850, Saude (Sauherad), hf., g., Gaardbruger og arbeider.
Johanne Engelsen f. 3/11-1834, Kristiansand, hm.
Julius Andersen f. 17/2-1880, Hollen, s., ug., Stenarbeider.
Aksel Andersen f. 9/10-1890, Hollen, s., ug., Arbeider.
Olga Andersen f. 18/10-1894, Hollen, d., ug., Husstel.
Thoralf Andersen f. 29/6-1898, Hollen, s., Gaar paa skole.


Holtan
Gnr 64 - 1910.


Holtan - 1910.
Gnr 64 - bnr 1. Hagen.

Jørgen Hagen f. 7/8-1867, Hollen, bror, ug., Gaardbruger.
Gunhild Stiansdatter f. 1856, Hollen, søster, ug., Hustel og fjøsstel.


Holtan - 1910.
Gnr 64 - bnr 2. Bømark.

Hans T. Bømarksæter f. 24/12-1858, Solum, hg., g., Leilænding, Skogarbeide og jordbrug.
Helene Nilsdatter Bømarksæter f. 22/3-1857, Solum, hm.
Andreas Hansen Bømarksæter f. 4/1-1894, Hollen, s., ug., Skogarbeide.
Ole Hansen Bømarksæter f. 2/7-1896, Hollen, s.
Hilda Hansdatter Bømarksæter f. 27/10-1899, Hollen, d.
Anders Søstrand f. 1860, Drangedal, mt. (fast bosted Drangedal), Losjerende, g., Skogarbeide.
Ole A. Søstrand f. 1884, Drangedal, mt. (fast bosted Drangedal), Losjerende, g., Skogarbeide.
Herman Hansen f. 1880, Solum, mt. (fast bosted Drangedal), Losjerende, g., Skogarbeide.
Ole Eidsborg f. 1867, Drangedal, mt. (fast bosted Drangedal), Losjerende, g., Skogarbeide.
Thor Hansen f. 1886, Drangedal, mt. (fast bosted Drangedal), Losjerende, g., Skogarbeide.
Andreas Johannesen f. 1879, Drangedal, mt. (fast bosted Drangedal), Losjerende, g., Skogarbeide.


Holtan - 1910.
Gnr 64 - bnr 3. Holtan.

Peder Holtan f. 22/8-1859, Hollen, hf., g., Gaardbruger.
Anne Marie Olsen f. 22/11-1864, Hollen, hm.
Anna Marie Holtan f. 26/6-1888, Hollen, d., ug., Husstel og fjøsstel.
Olga Holtan f. 11/7-1894, Hollen, d., ug., Husstel.
Andrea Pedersen f. 22/6-1876, Drangedal, ug., Tjenestepige - Fjøsstel.
Bjarne Isaksen f. 13/5-1903, Hollen, pleiesøn, ug., Gaar paa skole.
Halvor Halvorsen f. 14/4-1829, Hollen, hf., enkemand, Føderaadsmand.
Hanna Holta f. 31/10-1874, Hollen, d., ug., Steller for sin far.


Holtan - 1910.
Gnr 64 - bnr 4. Strandjordet.

Halvor Olsen. Se Klovedal bnr 1.


Skjørholt
Gnr 65 - 1910.


Skjørholt - 1910.
Gnr. 65 - bnr 1. Skjørholt.

Thor Skjørholt f. 11/10-1840, Hollen, hf., g., Gaardbruger.
Anne Paulsen f. 20/11-1849, Solum, hm., g.
Morten Hegna f. 19/10-1890, Hollen, ug., Tjenestegut.


Langeland
Gnr 66 - 1910.


Langeland - 1910.
Gnr 66 - bnr 1. Langeland.

Rolf Andersen Willer f. 26/2-1846 (rettet G.S.), Lunde i Tel., hf., g., Gaardbruger.
Anne Gunnulfsdatter f. 17/4-1882 (bekreftet G.S.), Laardal, hm.
Einar Willer f. 22/9-1905 (bekreftet G.S.), Hollen, s.
Sverre Willer f. 18/1-1908 (bekreftet G.S.), Hollen, s.
Tone Gunnulfsdatter f. 18/9-1891, Laardal, ug., Tjenestepige - Fjøsstel.
Ingeri Andersen f. 1890, Lunde i Tel., søster til husfar, ug., forsørges af broren.


Langeland - 1910.
Gnr 66 - bnr 2. Langeland.

Anders Langeland f. 8/9-1876, Hollen, hf., g., Gaardbruger.
Hanna Kristine Halvorsen f. 11/2-1877, Hollen, hm.
Halvor Langeland f. 25/1-1900, Hollen, s., Gaar paa skole.
Andreas Langeland f. 2/9-1902, Hollen, s., Gaar paa skole.


Langeland - 1910.
Gnr 66 - bnr 4. Munken.

Lars Grønli f. 8/4-1875, Bamle, hf., g., Forpagter.
Sina Olsen f. 3/6-1880, Solum, hm.
Karen Larsdatter f. 3/11-1903, Solum, d.
Ole Larsen f. 23/1-1907, Bamle, s.
Knut Larsen f. 25/11-1909, Bamle, s.


Vasdalen
Gnr 67 - 1910.


Vasdalen - 1910.
Gnr 67 - bnr 1. Vasdalen.

Anund G. Vasdalen f. 14/11-1844, Bø i Tel., hf., ug., Gaardeier, jordbrug, skogdrift.
Gustav Karlsen Vasdalen f. 21/9-1892, Hollen, losjerende i familien, ug., Skogarbeide og jordbrug.
Gustav Olsen Vasdalen f. 4/1-1897, Solum, losjerende i familien, ug., Skogarbeide og jordbrug.
Gunda Andersdatter Vasdalen f. 13/3-1888, Hollen, losjerende i familien, ug.
Ingerid Olsdatter Vasdalen f. 5/2-1830, Bø i Tel., losjerende i familien, Enke, Føderaadskone.
Ingerid Larsdatter Vasdalen f. 13/8-1862, Saude (Sauherad), ug., Tjenestepige.


Gjetebuen
Gnr 68 - 1910.


Gjetebuen - 1910.
Gnr 68 - bnr 1. Gjetebuen.

Torgrim O. Gjeteboen f. 12/6-1847, Saude (Sauherad), hf., g., Leilænding, skogarbeide og jordbrug.
Kari Olsdatter Gjeteboen f. 8/1-1857, Saude, hm.
Ole Torgrimsen Gjeteboen f. 8/12-1884, Gjerpen, s., ug., Murarbeide, skogsarbeide.
Halvor Torgrimsen Gjeteboen f. 3/11-1885, Hollen, s., ug., skogarbeide og jordbrug.
Anna Torgrimsdatter Gjedeboen f. 25/5-1894, Hollen, d., ug., Alminnelig husgjerning.
Thora Torgrimsdatter Gjedeboen f. 1/12-1897, Hollen, d.
Inga Torgrimsdatter Gjedeboen f. 26/1-1899, Hollen, d.


Gjetebuen - 1910.
Gnr 68 - bnr 2. Eik.

Andreas T. Eik f. 4/3-1857, Hollen, hf., g., Leilænding, skogarbeide, jordbrug.
Anlaug Larsdatter f. 8/4-1845, Saude (Sauherad), hm.
Jakob Andreasen Eik f. 11/11-1900, Brevik, losjerende i familien, ug.

Severin A. Eik f. 15/5-1881, Saude, hf., g., Jordbrug og skogarbeide.
Olga Olsdatter Eik f. 24/10-1885, Solum, hm.
Anlaug Severinsdatter Eik f. 18/2-1907, Skien., d.
Emma Severinsdatter Eik f. 21/7-1908, Hollen, d.


Gjetebuen - 1910.
Gnr 68 - bnr 3. Dilsdalen.

Johannes Olsen Dilsdalen f. 9/11-1873, Saude (Sauherad), hf., g., Leilænding, skogarbeider, flaatemand.
Gunhild Ambrosdatter f. 15/11-1870, Saude, hm., g., Leilændingskone.
Ole Johannessen Dilsdalen f. 1/3-1895, Saude, s., ug., Skogarbeide.
Ambros Johannessen Dilsdalen f. 31/3-1896, Saude, s.
Gunhild Johannesdatter Dilsdalen f. 4/12-1899 Hitterdal (Heddal), d.
Anne Johannesdatter Dilsdalen f. 16/8-1903, Hollen, d.
Inga Johannesdatter Dilsdalen f. 15/8-1905, Hollen, d.
Kirsti Johannesdatter Dilsdalen f. 6/5-1907, Hollen, d.
Ragna Johannesdatter Dilsdalen f. 5/8-1910, Hollen, d.


Gjetebuen - 1910.
Gnr 68 - bnr ? Masdalen.

Andreas B. Masdalen f. 16/12-1878, Hollen, hf., g., Leilænding, skogarbeide og jordbrug.
Anne Andreasdatter f. 28/10-1884, Saude (Sauherad), hm., g., Leilændingskone.
Arthur Andreassen f. 22/10-1904, Hollen, s.
Astrid Andreasdatter f. 25/2-1906, Hollen, d.
Arne Andreassen f. 22/2-1908, Hollen, s.
Bent Olsen Masdalen f. 13/5-1827, Hollen, losjerende i familien, Enkemand.


Solberg
Gnr 69 - 1910.


Solberg - 1910.
Gnr 69 - bnr 1. Solberg.

Halvor Jørgensen Solberg f. 28/9-1847, Hollen, hf., g., Leilænding, jordbrug og skogarbeide.
Ingeborg Jensdatter Solberg f. 31/8-1848 (rettet G.S.), Hollen, hm., g., Leilændingskone.
Jørgen Halvorsen Solberg f. 8/3-1882, Hollen, s., ug., skogarbeide og jordbrug.
Aaste Halvorsdatter Solberg f. 4/10-1877, Hollen, d., ug., Husgjerning.
Kirsten Jørgensdatter Solberg f. 28/4-1845, Hollen, losjerende i familien, ug., Husgjerning.


Solberg - 1910.
Gnr 69 - bnr 3. Solberg.

H. J. Børresen f. 5/9-1847, Solum, mt. (midlertidig ophold, fast bosted: Gjerpen), g., bygmester.
Nils J. Nykaas f. 6/12-1866, Gjerpen, mt. (midlertidig ophold, fast bosted: Gjerpen), g., tømmermand.
Henrik H. Hyni f. 11/7-1881, Gjerpen, mt. (midlertidig ophold, fast bosted: Gjerpen), Losjerende, ug., tømmermand.


Solberg - 1910.
Gnr 69 - bnr 4. Solberg.

Sørine Pedersdatter Solberg f. 16/11-1856 (rettet G.S.), Saude (Sauherad), hm., Enke, Leilænding, jordbrug.
Andreas Svennungsen Solberg f. 5/7-1889 (rettet G.S.), Hollen, s., ug., Handelsbetjent.
Johan Svennungsen Solberg f. 2/1-1895 (bekreftet G.S.), Hollen, s., ug., Husgjerning.
Svennung Svennungsen Solberg f. 20/5-1897, Hollen, s., ug.

Alfabetisk register over alle bebodde hovedgårder nevnt i Folketellinga 1910 for Hollen (Holden - Holla), Telemark. Stavemåte som i 1910.
Baksaas Fen nedre Helgen store Haatvedt lille Kaalstad store Namløs S. Sannes øvre Teksle Vasdalen
Bjerva Fen øvre Hjelset Haatvedt store Langeland Opsal Skjørholt Tinholt Vipeto Mellem
Borstad Fosse Holden (verket) Jøntvedt M. Lunde nedre Omtvedt Skaardal Tufte Vibeto nedre
Brenne Gjetebuen Holla gård Jøntvedt N. Lunde øvre Prestegaarden Solberg Tvara Vibeto øvre
Graver Hollen Jøntvedt S. Mjølteig Prestgrav Stenstad Tveit Værstad
Dagsrud Heisholt V. Holtan Klovdal Namløs Midtre Romnes Stenstadvalen Tønnestølen Ytterbø
Eie nedre Heisholt Ø. Hvala Kolle Namløs N. Sanden Susaas Ulefos (sagene)  
Eie øvre Helgen lille Hvalen Kaalstad lille Namløs nedre Sannes nedre Søve Vale  

Andre folketellinger for Holla
| 1665 | 1762 | 1782 | 1801 | 1865 | 1875 | 1891 | 1900 | 1910 |
 


Webmaster